Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Gledam review za GT King - We pass the classic tests on streaming services to see how the most popular services work. In this model does not have certificates for these services. The Beelink GT-King model presents the classic configuration without certifications that limits us in quality in several streaming services, all the compatible services works without problems.

King.jpg
 
E nikako spojiti dva dobra... A ima li neki s ovom konfiguracijom, a da ima sertifikate?
 
Kakqv je ovaj mag android sa sertifikatima?

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Uzeo sam mi box 3 još u aprilu, sad sam počeo da ga koristim i imam jedan problem. Sve super radi dok ga ne isključim, kad ga uključim opet onda krene da laguje i svaki put moram da mu isključim napajanje i uključim i onda sve radi normalno. Kako rešiti taj problem?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Nazalost kod nekih je to default ponasanje. Prosto nemoj da ga gasis na dugme na daljincu. Problem je sto se meni nakon update-a za OS od pre koji mesec to desava i ako ga ne gasim. Dok pre update-a makar je radio u "always ON" rezimu. Android 8 je shitware ocigledno plus ovaj ubogi Amlogic SoC i drajveri.

Ja ga nikad ne gasim, ali takodje imam lagove koji su vezani za prekidanje WiFi konekcije iako je router na 1.5m od boxa. Izgleda da Xiaomi jos uvek nije resio probleme sa bezicnom konekcijom.

Nema veze sa WiFi, ja sam nabavio usb2eth adapter, dakle mreza je rock stable sada, ali problemi su ostali.

Odavno se nisam javljao ali kod mene se nije nista promenilo. Mi Box S radi bez greške. Od trenutuka kad sam isključio Live Channel App, svi problemi sa lagovanjem nakon buđenja su nestali.

Sent from my MI 6X using Tapatalk

Live channel isto sam iskljucio kada se o tome ovde pisalo, nije nista pomoglo.

Dugar ima isto Mi box S, kaže zabada strašno, kada iskljuci i struje i upali radi normalno pola sata i opet kreće lag, secka i zvuk i slika. Ima li neko rešenje?

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk

Ne mora da ga cupa iz struje, dovoljno je da ode na softverski "Restart" kroz opcije - Settings -> About -> Status tamo gde vec pese Restart.

Nakon toga radi normalno, ali ako se recimo ne koristi >24h ponovo krece da zabada (meni makar) kao da sada ima auto sleep nakon update-a :wall:

Ja imam Mi box S i nemam tih problema oko zabadanja.

Veoma zanimljivo zasto neki nemaju problem, a neki imaju. Ovo je pre svega software-ski problem, ali moze da bude u korelaciji sa hardware-om... hmm.

Isto Mi box s radi kao sat. Ne gasim ga nikad i posle par dana in radi glatko bez kočenja . Povezan je na lan.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Blago tebi, meni isto na LAN i ista prica. Moracu opet factory reset nakon onog Android patch-a iz juna... :wall:
 
Pa sad, nije bas tako, odnosno ne bi onda trebalo da zabada svima koji koriste "standardne" aplikacije, dakle svega par njih, tipa EON, HBOgo, YT, Deezer itd. Dakle pricam out of the box apps dostupne kroz Play store.
 
Za te pare imas x96max 4/32 na kp.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
E da zaboravio sam da napomenem da moram koristiti wifi konekciju. Gledam na KP i Tanix TX6 4/32 ima dodatnu antenu. Jel valja to cemu?
 
Na android boxu EON aplikacija za smart tv može ili jok? Znam da može obična aplikacija i nije baš najsjajnije rešenje što se tiče optimizacije, ali funkcioniše.

Unifi na EON ne troši megabajte, ako sam dobro protumačio?
 
Ali je UniFi signal sa kućnih rutera u praksi uglavnom neupotrebljiv za gledanje istog zbog konstantnih "mikroprekida" signala kako skakuće sa jednog na drugi ruter...

p.s. Koliki je speed limit za upload na UniFi? Download je beše 10 Mbps...
 
Tanix je Ok.
Mozda za tebe A95X F2,Tanix TX5 Max,MeCool KM9.
Sta je najbolji izbor za koji novac,trebalo bi se javiti neko ko bolje prati iste.
Eto ako ima nekog raspoloznog moze staviti koji je najbolji box do nekih 3 000,5 000,8 000,10 000 da se ovakva pitanja ne ponavljaju.:)
 
Poslednja izmena:
Pa da ako ima mogućnosti volje i želje u prvi post refrešovati bar šestomesečno
dve liste do 70e i preko toga neku najbolju kupovinu, ili kako god već, jer 99%pitanja su u vezi toga.

Послато са уз помоћ Тапатока
 
teško je tu napraviti neki pametan pregled jer je šareniš cena...a ljudi su uglavnom gotovani, traže da neko drugi googla za njih...imaš cene sa alija+pdv, cene sa kp i cene u radnjama...
 
Neki su gotovani,neki neupuceni,neke buni gomila modela i hardvera pa i softvera u njima...
 
Unifi se ne trosi za Eon

Јеси ли сигуран да се не троши?

Што се тиче андроид бокса, мени стиже следеће недељe pendoo x10 max , ево рецензије за њега: https://youtu.be/RajOBkD-anw , иначе овај лик тестира доста боксова и има неку листу за упоређивање, наћи ћете у опису...
 
Evo i od mene jedno pitanje:
Da li neki od ovih boxova ima audio izlaz 3.5mm za zvucnike ili se treba koristiti adapter hdmi to vga i 3.5mm?
Zelim uzeti neki box ali za monitor sa vga.
Mislim da je hdmi to vga i 3.5mm ok resenje za 650din,samo se izbaci dati kabal i ukljuce se zvucnici.
Screenshot_2019-09-21 KupujemProdajem Preko dva miliona oglasa.png
 
Neka android app kojom bi telefonom simulirao pacova ili tastaturu na box? Kao što ima Unified Remote za PC.
 
Evo i od mene jedno pitanje:
Da li neki od ovih boxova ima audio izlaz 3.5mm za zvucnike ili se treba koristiti adapter hdmi to vga i 3.5mm?
Zelim uzeti neki box ali za monitor sa vga.
Mislim da je hdmi to vga i 3.5mm ok resenje za 650din,samo se izbaci dati kabal i ukljuce se zvucnici.
Pogledajte prilog 275057

Ovo i mene zanima.
Imam neki MX Q pro sa Allwinner H3 bese ili H6 ne secam se ni ja.
I dalje imam problem da prikljucim zvucnike koji imaju 3.5mm na njega.
Probavao sam sa raznim kablovima (crveni ,beli i zuti RCA) na 3.5mm ali bezuspesno zvuk krci pucketa ili zuji i bruji.
Na kraju sam ubo zvucnike u taj isti 3.5mm AV ali sam malo izvukao bananicu napolje.I dalje povremeno pucketa ali mnogo slabije nego sa adapterima.
Koliko vidim svi ovi kineski boxovi imaju taj 3.5mm AV port cak i ova SBB-ova OTT krntija.Da li bi ovaj problem bio prisutan i sa ostalim China boxovima?
Svjedno planiram upgrade Boxa pa mi ovo znacilo pri izboru sledeceg.
Jedini box koji vidim da ima klasican 3.5mm je Mi Box S.
Zvucnici su JBL Series One 104 ,
 
Pokušao sam roditeljima da instaliram HBO GO na android box (mini m8s II), ali na kraju nisam uspeo. Probao sam HBO GO Android TV, ali baš kao što su i drugi prijavili, nakon pokretanja i prijave, puca, a ni ne vidi se među instaliranim aplikacijama. Probao sam i "običnu" HBO GO aplikaciju sa play store, a i neke starije verzije sa neta, ali one nakon pokretanja kažu - no internet connection.

Na kraju sam instalirao add-on za Kodi i to radi, ali nije baš zgodno za korišćenje kao prava aplikacija.

Postoji li rešenje za redovnu aplikaciju, kako prevazići "no internet connection" grešku?
 
Meni je običan hbogo radio na china boxu ali verovatno ćeš imati samo sd rezoluciju čak i ako ga nateraš da radi. Kodi je ultimativno rešenje, radi svuda u 1080p.
 
I preko Kodia možeš prevode za sve filmove

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Meni je običan hbogo radio na china boxu ali verovatno ćeš imati samo sd rezoluciju čak i ako ga nateraš da radi. Kodi je ultimativno rešenje, radi svuda u 1080p.
Jesi siguran za fhd? Ja, pošto nisam uspeo drugaru nikako HBO Go da instaliram na EON box (isti apk na mom radi!?), stavim mu Kodi add-on. On kaže da mu ne deluje da je fhd. Ima negde da se pročita rezolucija i da li se negde podešava nešto?
 
Na Kodi? Ima, nek stisne slovo O na nekoj tastaturi koju poveže na box.
 
Na kodi radi ok, ali roditeljima nije lako za snalaženje. Ipak su 70+. Sve radi dobro, samo se teže nalazi ono što hoće da gledaju.

Najmanji problem je da li je 720p ili 1080p, oni to ni ne vide.
 
Možda da im olakšaš gledanje HBO unutar Kodi-a tako što ćeš da ih pitaš za npr 15 filmova ili X serija koje žele da gledaju i da onda za njih generišeš odgovarajuće ".strm" fajlove i koristiš onda "Add to Library" funkcionalnost Kodi-a. Tako da imaš lepo raspođeno to u serije i filmovi sekciju sve sa fensi posterima i vide poster i naslov i biraju šta da puste.

I to nije baš lagodno korišćenje kao Android aplikacija ali je bar po meni poboljšanje u odnosu na čisto textualne menije koje HBO Go addon koristi.

Izgleda kao kad puštaš bilo koji lokalni sadržaj.
E sad kontam da bi matorcima probleme prestavljalo to što nazivi filmova i serija moraju biti engleski da bi metadata addon pokupio postere, podatke o epizodama i ostalo?
 
Nazad
Vrh Dno