Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Moraš da detaljnije opišeš problem, informacije o sistemu, šta si radio... Ovako ne verujem da neko može da ti da odgovor koji očekuješ.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Moraš da detaljnije opišeš problem, informacije o sistemu, šta si radio... Ovako ne verujem da neko može da ti da odgovor koji očekuješ.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

U pravu si, u pitanju je Firestick 4K, verzija softvera 6.2.7.6
Zelio sam promeniti launcher, pa da dodam nativnu podrsku za ntfs i exfat.
Ali da bih to uradio, morao sam da ga prvo rotujem.
I onda sam pratio ovo upustvo gore, ali zapeo sam na koraku koji sam gore opisao, zato se nadam da ce mi neko pomoci da krenem dalje.
https://forum.xda-developers.com/attachments/1606994132293-jpg.5146395/
 
Poslednja izmena:
Imaš li adb tools na pc, omogućen li ti je usb debuging u developer options, koje komande si kucao pa neće,šta je izbacilo?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Sviđa mi se ovaj alice ux lite launcher više nego atv launcher sa mi box s.

Samo još da uspem wallpaper da promenim.

App sa speed diala se lako menjaju, sad otkrih. Sinoć samo očigledno bio puno umoran kad sam se sa tim patio...
 
Ne ta app, to je za mobilne. Ovo je verzija za android tv:
https://m.apkpure.com/eon-tv/com.ug.eon.android.tv
Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

To sa linka nije SmartTV verzija Eon aplikacije. Dodaj ".tv" na kraj linka za stranicu na kojoj se skida SmartTV apk fajl.
Фала момци, нашао сам је и скинуо.


Da, Ali nije isti nalog. Za ovu tv verziju ti treba drugi nalog, sa kodom onaj.

У моменту када сам прочитао ову твоју поруку није ми била баш цијелих 100% јасна, али одмах ми је било јасно да ту нешто неће ваљати. :d
Касније сам скапирао шта је у питању... из неког разлога СББ посматра одвојено апликације за мобилне и desktop browser-e од androidTV aplikacije.

Бокс сам иначе само и купио због ЕОН-а јер стриминг сервисе и нетфликсове не користим... али сада се испоставило да нећу моћи ни ЕОН да користим.
Потребно је имати нови ЕОН пакет да би се могла користити апликација за ТВ... а овај другар који ми је share-oвао свој СББ налог за 1 уређај има Силвер пакет, односно пакет који не подржава ЕОН апликацију за ТВ.
Тако да ја изгледа џаба купих ову стварчицу и бацих 35еур.

Могу једино да купим air mouse па да се играм стрелицама кроз ЕОН апликацију, али гледање ТВ-а на тај начин односно пребацивање канала је више мучење него уживање уз гледање..
 
Zao mi je sto je tako ispalo. Mada vjerujem da ces na oglasima prodati taj boks brzo...
 
Ili da drugar pređe na neki od novih paketa.
 
Фала момци, нашао сам је и скинуо.




У моменту када сам прочитао ову твоју поруку није ми била баш цијелих 100% јаснa

Могу једино да купим air mouse па да се играм стрелицама кроз ЕОН апликацију, али гледање ТВ-а на тај начин односно пребацивање канала је више мучење него уживање уз гледање..
Uopste nije mucenje veruj mi dosta ljudi koristi bas tu aplikaciju u komb sa air mouse .Navicices se
 
Uopste nije mucenje veruj mi dosta ljudi koristi bas tu aplikaciju u komb sa air mouse .Navicices se
Ja koristim air mouse od samog starta za sve, daljinski od box-a sam koristio par dana dok nije stigao air mouse. Meni je ovakav nacin koriscenja prakticniji od standardnog daljinca, znatno brze se mogu neke operacije od standardnog tipkanja daljincem. Mozda trazi privikavanje, ali kada se navikne nikada vise na standardan daljinac.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Испоставило се да други колега има вишка тај ТВ слот на свом налогу па сам ипак на крају подесио еон тв апликацију, регистровао ми он андроид бокс на свој налог.
Фора је једино што сбб тај еон даје на 5 различитих уређаја, али то су само мобилни телефони или таблети или десктоп варијанте на монитору.
За тв дају само 1 слот, овај другар што ми је дао свој налог има неки фул пакет који плаћа 5к чини ми се, доста пара а само 1 тв апликацију можеш имати.

Сама тв апликација ради одлично, брзо пребацује канале, прилагођена је и за обични и безвезни даљински, лако и брзо се пребацују канали, враћа на прошлу емисију, ради баш течно.

Мада ћу поручити и air mouse да имам, било је већ неких предлога овде чини ми се, сутра ћу потражити неки. Можда се онда наканим па и неки иптв узмем :)
 
Као што је и већ речено - неће бити новија у неко догледно време. Човек који је претходне верзије модовао - неће више да се бакће са тим.

Послато са Nova 5T
 
vredi li ovo za neko osrednje koriscenje,kodi obavezno plus jos neki film serija tv
X96 MATE 4GB/64GB 4K 64-bit H616 Android 10 - 5000din
 
nemam uslova za vani pazariti,preko alija mi se ne ceka 50 i kusur dana... gledam ljudi hvale neke boxove sa po 2gb rama ,pa sam pomislio da je ovo dobra prica
 
Zna li neko dobar tutorial za podešavanja Rii i25 mini air mouse. Mislim na prebacivanje drugih daljinskih na njega (učenje).

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Jel neko moze da preporuci nekog dobrog proizvodjaca android multimedia uredjaja za auto (dijagonala 10')? Uzeo sa aliexpresa kineza crkao posle manje od godinu dana.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stigao je i meni Mi Box S. Jedan za spavaću, drugi za dnevnu. Uprkos prilično skromnim specifikacijama, jako lepo radi sve što sam pokušao da pustim na njemu. Eon Smart TV, HBO GO, Kodi (lokalni striming sa NAS-a), YouTube. Kvalitet prikaza i na 1080p i na 2160p (4K) TV-u je odličan i bez problema radi premotavanje. Da napomenem, oba su povezana na 5GHz WiFi. Možda nekom prilikom uzmem Ugreen LAN adaptere.

Mislim da je idealan Box za manje/srednje zahtevne korisnike. Definitivno no brainer za 46€.
 
Видио сам да се за Air mouse опцију препоручује MX3.

Нашао сам на алију 2 комада, да ли су оба иста а само се боје дугмића разликују, или има и неке реалне разлике у квалитету?

Prvi.jpg Drugi.jpg

Први са слике има и код нас по огласима како видим, и то за 1400-1500дин, што и није нека разлика наспрам Али експреса.
 
Видио сам да се за Air mouse опцију препоручује MX3.

Нашао сам на алију 2 комада, да ли су оба иста а само се боје дугмића разликују, или има и неке реалне разлике у квалитету?

Pogledajte prilog 293500 Pogledajte prilog 293501

Први са слике има и код нас по огласима како видим, и то за 1400-1500дин, што и није нека разлика наспрам Али експреса.

Drugi ima voice i osvetljenje.
 
Има и први осветљење. А за voice нисам сигуран да има иједан. Мада то не бих ни корстио.
Питах овако, због квалитета дугмића, притиска, пластике од које је израђен... мада дјелују исти.
 
Nazad
Vrh Dno