»RSS Benchmark sajt

Strana 916 od 916 PrvaPrva ... 416816866906912913914915916
      Prikazani rezultati od 13.726 do 13.736 od ukupno 13736

Tema: Android multimedia plejeri

Member Avatar korisnika ironmanbg
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        4.932
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel E6300 Wolfdale
        • MoBo: Gigabyte G41-ES2L
        • RAM: 2x2 GB Kingston HyperX 1066@800MHz
        • VGA: Gainward GT220/512/DDR2
        • MON: BENQ G2420HD DVI
        • HDD: SSD CrucialMX100 128GB+ WD2003FZEX + Samsung HD204UI+ 1.5TB Samsung F3 Ecogreen Rack
        • OPT: Nec 5240S
        • Case: Lian Li PC-7FN Powered by Corsair CX400W
        • SND: ALC888b / Microlab A-6201
        • LAP: T440S
        • TV: Samsung LE32C530
        • INET: DSL
        • Ostalo: LeadtekPVR3000 / Logitech K300&B100 / PrestigioPWC2 / LC-PRO-35, LeEco X820, Fuji S5600
      3. Meni je najbitnije da radi Eon (i da uredjaj nije totalni krs-tj, da je podrzan i 3rd party romovima i aplikacijama), da li ce raditi na Mi Box S ( samo smart app ili i mobilna)koji sam kupio ili da gledam neki drugi i koji?

Member Avatar korisnika mitar1982
        Na forumu od
        Mar 2004
        Poruka
        3.453
      5. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-4460 + Noctua NH-U9B SE2
        • MoBo: Asus Z97-P
        • RAM: Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR3 1600Mhz CL9
        • VGA: MSI GeForce GTX 960 Gaming 2G
        • MON: Samsung S24D390HL
        • HDD: SSD Toshiba TR200 240GB + HDD WD Blue 4TB + WD Green 2TB
        • OPT: Lite-On iHAS324
        • Case: Cooler Master Silencio 452 + Corsair CX600M
        • SND: Asus Xonar DX + Edifier R1600 TIII + Meizu HD50 + Philips SBC HP830 + Uiisii Hi-820
        • LAP: Acer Aspire E5-575G-55F8; Dell Precision M6800; Acer Aspire 5741G-434G50Mnkk
        • TV: Samsung UE55RU7105; UE46F6505
        • Ostalo: Corsair K55 RGB Rapoo MT750 Logitech C920 Mobilni: Oneplus 6T Klime: Panasonic NZ9SKE; NE12LKE
      6. Citat Citiram korisnika: bakara Pogledaj poruku
        Pa i ne moraš...
        stvar je u tome što vi to i ne možete

Ovo me podseća na jednog mog prijatelja kada smo išli zajedno na more i pričamo posle:
        -jel ste palili klimu nije bilo mnogo vruće?
        -nismo, mi ni nemamo klimu

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
        Da mi je to bitno kupio bih neki od gomile kung-fu igračaka koji se pominju na temi na kome moram da pratim temperaturu da vidim da li treba da menjam hladnjak, i pratim brzinu neta jer je kinez uštedeo na anteni. Ovako me te stvari zaista ne interesuju. Ni klime mi ne prikazuju temperaturu u sobi, patnja...
        “I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

Member Avatar korisnika milkobgd
        Na forumu od
        Jul 2010
        Poruka
        5.268
        Citat Citiram korisnika: Altru Pogledaj poruku
        ne mogu da zamislim nijednu situaciju u kojoj je daljinac sa kursorima bolje resenje od air mouse...imam smart tv na kome youtube pustim jednom godisnje jer me smori setanje kursorom...na boxu odgledam dva klipa dok stignem do yt na tv-u...moze nekom to da se svidja ali nemojte pricati da je to brze i komfornije jer prosto nije...
        To je bila i moja reakcija kada sam prešao na AndroidTV uređaj. Posle kratkog navikavanja shvatio sam šta mi više leži. Takođe sam isto pomislio i za osakaćen GPlay. Isto važi, kada sam shvatio da ono što koristim ima na njemu, ni to mi više nije smetalo.
        I da, imao sam ranije, dok nije ni postojao AndroidTV (obične Android boxove). Još dok su bili oni obični jednoglavi stikovi. Imam ih i dan danas i svaki put se smorim kada ih koristim (govorim naravno o novijim uređajima). Sigurno ću brže završiti posao sa kursor bt daljincem EON boxa ili Fire Sticka, glasovnom komandom ili komandom sa telefona nego sa bilo kojim airmouse a imam 3 različita modela.
        Jedino bi brže kucao adresu nekog addona u Kodiju ali i to se radi jednom u dosta vremena, ako uopšte i tada. Skinem zip i ćao.

Meni sad da uštelujem nov box, Kodi sa 2 addona, Stremio, MX Player (zbog prevoda na Stremiu), titlove, EON, Send files to Tv i eventualno Aptoide, treba 20ak minuta. Bez obzira što neke od tih apps i addonovi naravno nemaju na GPlay.
        I to je to, peri, deri... to je ono što mi drugi traže da im instaliram. Niko ni ne pita za druge apps, root ni ne znaju šta znači.
        Opet naravno da ima vas koji tražite više i to je sasvim ok. Samo nije u redu što bacate blato na nas ostale.
        Menjao milkobgd : 19.01.2020. u 14:28

Member Avatar korisnika bakara
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        5.774
        Pa znaci ipak ti treba

Aptoide, Send files to TV, YT, MX Player, Kodi, Tunein a nema ni svega na playstore pa se moras snalaziti prebacivati fajlove i sl...

I zaista koristis youtube TV?
        Klikces sa daljinskim ili klikces po telefonu?

da ponovim ja isto sve radim kursorskim tasterima na daljinskom, ali nema potrebe da se mucim i prebacujem fajlove.
        Menjao bakara : 19.01.2020. u 14:56

Member Avatar korisnika milkobgd
        Na forumu od
        Jul 2010
        Poruka
        5.268
        Napisao sam eventualno Aptoide, ja ga ne koristim ali neko hoće na primer Google Earth da gleda zavičaj. Meni ne treba. I da, ovo ostalo što sam naveo instaliraću brže na Android TV box nego na običan Android box, bez preuveličavanja. Ti to zoveš snalaženje ja zovem instaliranje. Sećaš se, pominjao sam, to je ono što radiš jednom i gotovo. Isto kao da kažeš za addonove za Kodi i Stremio da je snalaženje jer Google to nije tako zamislio kada je pravio Android. Posle toga sledi korišćenje o čijoj brzini i lakoći govorim sve vreme.
        YouTube, nećeš verovati, kažem u daljinac i ono izađe na ekranu. Ili samo kastujem sa telefona na kojem takođe koristim glasovnu pretragu, što je opet brže nego kucanje u qwerty airmousa
        Veoma si isključiv, a to ti baš nije vrlina.
        Čovek se uči dok je živ. Kad nisam u pravu ili kad naučim nešto novo priznam to bez problema i ovo što pišem pišem na osnovu svog iskustva. Probao sam dosta uređaja i vidim šta mi odgovara za moje potrebe. Razumem da tebi odgovara nešto drugo i ne pokušavam da te ubedim da je ovo prvo bolje ali da je lakše i brže za svakodnevno korišćenje boxa, jeste.
        Naravno da ovo diktiram u telefon, ne koristim tastaturu (dodam samo znakove interpunkcije na kraju). Ti me podsećaš na ove moje drugare, koji kada vide da tako diktiram, ili radim slajd prstom po tastaturi dok "kucam" poruku, gledaju kao da su videli osmo svetsko čudo.
        Menjao milkobgd : 19.01.2020. u 15:30

Newcomers
        Na forumu od
        Dec 2014
        Poruka
        126
      11. Moja mašina
        • LAP: HP EliteBook 2570p
        • INET: Kablovska
      12. Eo npr ja koristim Youtube TV sa glasovnom pretragom. 99% nadje ono sto mi treba iz prve xD

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Member Avatar korisnika psaras
        Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        4.110
      14. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon X4 860K
        • MoBo: MSI A68HM - E33
        • RAM: 8GB DDR3 1600 MhZ Kingston Fury
        • VGA: Sapphire R9 270X Dual X OC
        • MON: Samsung Syncmaster 223BW
        • HDD: Patriot Blast 120 SSD + Famsung F3 1TB
        • OPT: PIONEER 111
        • Case: Cooler Master 690 / LC Power LC600H-12, V2.31
        • SND: Integrated
        • TV: Panasonic 32" 720p
      15. Što se tiče beelink gt king, posle par dana upotrebe mogu da kažem da sam apsolutno zadovoljan kupovinom. Radi nestvarno brzo, ogromna razlika u odnosu na s905x. EON ATV radi potpuno fluidno sa uključenim naprednim animacijama, stream kreće skoro trenutno, nema onih neprijatnih pauza. Kodi isto, podiže se za par sekundi, hbo go, elementum, sve radi neuporedivo brže nego na starom boxu, nisam ni znao da to može tako da radi. Ubo sam mu logitech m&t komplet, milina za surf u dnevnoj sobi na tv-u, otvaranje sajtova, prebacivanje između tabova, sve fercera bez onih neprijatnih pauza.

Member
        Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        446
        Citat Citiram korisnika: mitar1982 Pogledaj poruku
        Da mi je to bitno kupio bih neki od gomile kung-fu igračaka koji se pominju na temi na kome moram da pratim temperaturu da vidim da li treba da menjam hladnjak, i pratim brzinu neta jer je kinez uštedeo na anteni. Ovako me te stvari zaista ne interesuju.
        Ako u Full Androidu hoću Widget ili informaciju u Status baru o DL/UL brzini, CPU Temp/Usage isl. - ja ću to instalirati i koristiti. Ako neću - nikom ništa, neću ni instalirati i to je to. Taman da je Bakara jedini čovek na planeti koji to koristi - to je samim tim prednost u odnosu na ATV... A to što te mogućnosti uopšte ne postoje u ATV, pa taman da ih baš bukvalno niko na celom svetu ne bi koristitio - to po nikakvoj logici ne može biti prednost u odnosu na Full Android.

Citat Citiram korisnika: milkobgd Pogledaj poruku
        Meni sad da uštelujem nov box, Kodi sa 2 addona, Stremio, MX Player (zbog prevoda na Stremiu), titlove, EON, Send files to Tv i eventualno Aptoide, treba 20ak minuta.
        Prošle godine sam prodao stari Minix (X8-H+) i kupio novi (U9-H)... Oba Full Androidi, je li.

150-200 instaliranih aplikacija, igrica, Xposed modula itd, sa svim podešavanjima na koje su potrošeni sati i dani, sam prebacio sa Titanium-om u nekoliko klikova mišem i za otprilike toliko vremena. Na ATV-u - onako jednu po jednu aplikaciju, pa u nekima po pola sata nameštanja setingsa i npr. addona u Firefox, Kodi isl. - bi mi za takav poduhvat trebali dani (na stranu to što tu pola nečega ne bi radilo u ATV-u).

A tebi bi istih tih 20ak minuta, ili koliko god da je, bilo potrebno da ušteluješ te iste aplikacije u nov box sa Full Androidom, jer je sve isto.

Citat Citiram korisnika: Troller Pogledaj poruku
        Eo npr ja koristim Youtube TV sa glasovnom pretragom. 99% nadje ono sto mi treba iz prve xD
        YouTube TV sa glasovnom pretragom postoji i radi u Full Androidima. Ako neki Full Android box nema YT sa glasovnom pretragom, to samo znači da je on nema, a ne da je glasovna pretraga nešto što ekskluzivno postoji samo na ATV (kao što su to Google Cast i licenca za Netflix). I daljinci sa mikrofonom, Air ili obični, rade u Full Androidu, je li.

---

Pišete ovde već godinama stvari o kojima dosta toga ne znate, pogrešne, površne, poluinformacije... I samo dovodite u zabludu ljude kojima je ovo totalna nepoznanica i koji npr. kupuju prvi box u životu.

Dakle...

Zaključak:

Android TV OS ima samo dve prednosti u odnosu na Full Android OS - taj Google Cast i tu licencu za Netflix. Sve ove ostale "prednosti" o kojima se na ovoj temi piše godinama - jednostavni Launcher sa banerima, komfor korišćenja običnog daljinca, BT daljinac, ATV aplikacije... i šta još sve ne - sve to potpuno isto (može da) radi i izgleda i na Full Androidu.

Prednosti Full Androida, u odnosu na ATV, ima milion. O tome se uopšte ne isplati pisati.

Haug.

Newcomers
        Na forumu od
        Dec 2014
        Poruka
        126
      18. Moja mašina
        • LAP: HP EliteBook 2570p
      19. Bravo presao si igricu...

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        446
        ^

Besmisleno, glupo, neduhovito... Tosteri, hleb?!... Jednom rečju, od tebe - očekivano.

Member Avatar korisnika mitar1982
        Na forumu od
        Mar 2004
        Poruka
        3.453
      22. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-4460 + Noctua NH-U9B SE2
        • MoBo: Asus Z97-P
        • RAM: Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR3 1600Mhz CL9
        • VGA: MSI GeForce GTX 960 Gaming 2G
        • MON: Samsung S24D390HL
        • HDD: SSD Toshiba TR200 240GB + HDD WD Blue 4TB + WD Green 2TB
        • OPT: Lite-On iHAS324
        • Case: Cooler Master Silencio 452 + Corsair CX600M
        • SND: Asus Xonar DX + Edifier R1600 TIII + Meizu HD50 + Philips SBC HP830 + Uiisii Hi-820
        • LAP: Acer Aspire E5-575G-55F8; Dell Precision M6800; Acer Aspire 5741G-434G50Mnkk
        • TV: Samsung UE55RU7105; UE46F6505
        • Ostalo: Corsair K55 RGB Rapoo MT750 Logitech C920 Mobilni: Oneplus 6T Klime: Panasonic NZ9SKE; NE12LKE
      23. @mrle
        Kad već pominješ Minix-e, koristio sam Minix X5 pre ohoho godina tako da sam itekako upoznat sa prednostima i manama običnog Androida.
        “I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

Strana 916 od 916 PrvaPrva ... 416816866906912913914915916

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •