Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Evo posto se hladio samo cip tj cpu ja sam stavio pastu i na memoriju i sada je situacija bolja cak je u eonu isao do 84 stepena, sada ne prelazi 70 varira izmedju 69 i 70 u eonu youtube 65.

Bas je skuceno kuciste nema ispod ploce 1mm prostora iznad 4mm a led svetlo tik iznad hladnjaka, kad se otvori odozgo pada temp na eonu 60 a youtube 54-55. Moje misljenje je da se i greje vise s905x3 generalno a skuceno kuciste videcu do leta neki vent da stavim i miran.

268caac32cdcf3973662955cb70f92e3.jpg
e3d463b511c920da003873021ac22847.jpg

Evo youtube sad spusta na 60

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
13ad681fd07817ec95ccf020dafd65af.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo posto se hladio samo cip tj cpu ja sam stavio pastu i na memoriju i sada je situacija bolja cak je u eonu isao do 84 stepena, sada ne prelazi 70 varira izmedju 69 i 70 u eonu youtube 65.

Bas je skuceno kuciste nema ispod ploce 1mm prostora iznad 4mm a led svetlo tik iznad hladnjaka, kad se otvori odozgo pada temp na eonu 60 a youtube 54-55. Moje misljenje je da se i greje vise s905x3 generalno a skuceno kuciste videcu do leta neki vent da stavim i miran.

268caac32cdcf3973662955cb70f92e3.jpg
e3d463b511c920da003873021ac22847.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Pa nemam pojma ok je za sad temp ,ali performanse mu bas i nisu nesto...
 
Ja licno koristim youtube i eon, i media player jel mi je tv 9 godina star, net delim sa komsijom i box mi sluzi za eon da ne bi radio sa kompa kao dosad.
Sad uzeo sam ovaj model zbog sata napred.
Uzeo bih jos jedan box za drugu sobu za cerkicu zbog eona i youtubea i skole preko tva, mircast je takodje bitan predlozite nesto.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Postoji mogućnost vraćanja na Android 8, ali je veoma složen proces. Zahteva otvaranje boxa...

#24750

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=928322&st=24740#entry94116294

Telegram grupa Mi Box S

https://t.me/miboxsindia


Sent from my POCO F1 using Tapatalk

Uvek postoji neki nacin kojim se rizikuje bacanje boxa u smece. Mislio sam da ne postoji redovan nacin za downgrade boxa. Slozices se da bi veoma mali broj korisnika bio spreman za ovakvu operaciju. Elem, u pravu si. Trebao sam da napisem da ne postoji regularan nacin za downgrade. Slican nacin se primenjuje i na Mibox3.,samo za sruge verzije Androida.
 
Da li neko zna da li uopste postoji opcija da se poveća font na Plex na Mi Box S. Hvala.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
To se podešava na serveru a ne klijentu.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Podesio na serveru i na kompu su veca slova ali na aplikaciji su i dalje mala.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Screenshot_20200330-002010.pngScreenshot_20200330-004803.pngScreenshot_20200330-004741.png
 

Prilozi

  • Screenshot_20200329-220906.png
    Screenshot_20200329-220906.png
    816.1 KB · Pregleda: 163
  • Screenshot_20200330-002004.png
    Screenshot_20200330-002004.png
    56.1 KB · Pregleda: 165
Poslednja izmena:
Aplikacija na androidu nema ta podešavanja. Na pc mi je server i tu su filmovi. Koristim aplikaciju Plex sa play store

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Aplikacija na androidu nema ta podešavanja. Na pc mi je server i tu su filmovi. Koristim aplikaciju Plex sa play store

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
I ja imam mi box s i takodje instalirao plex sa play stora. Na racunaru takodje instalirao plex kao server. I ima tih podesavanja. Jesi li izvrsio povezivanje plexa sa mi boxom sa serverom racunara, sinhronizaciju, tj. da li si ukucao onaj kod? Predpostavljam da jesi. Pustas fajlove (filmove) i problem je velicina prevoda? Plex sam instalirao jer nije mi islo serovanje jer sam pokusavao da serujem filmove sa pc (win 10) preko kodija. Nije mi se dopao plex, radi posao ali navikao sam na kodi. Bio sam uporan i konacno nasao resenje da preko kodija pristupim fajlovima na pc preko UPnP devices. Ako ti treba pomoc da tako setujes mogu ti pomoci.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Da ni meni nije radilo preko smb. Instalirao sam plex add-on na kodi i tu moze sve.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Da ni meni nije radilo preko smb. Instalirao sam plex add-on na kodi i tu moze sve.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Ni meni nije htelo preko smb. Ako ti radi na ovaj nacin onda ok. Mada preko UPnP je jednostavnije. Ne treba nikakvo serovanje preko windowsa, nikakve dozvole za serovanje. Evo nacin kako sam podesio mozda ce ti koristiti, mozda drugima sa foruma. Prvo sto treba da se uradi je da folder sa PC-ja koji zelis da serujes moras da ga ubacis u library (desni klik na folder, pa include in library pa odaberes video kao ja ili kreiras novi library). Zatim u kodiju u settings/Services ukljucis UPnP support, i sva podesavanja tu ispod. Zatim u pocetnom meniju kodija ides na movies, add videos, browse, upnp devices, pa u svoj PC (trazimo serovani folder) , zatim folder video (tu smo stavili serovani folder kada smo ga ubacili u library) , pa folders. Napomena da kad god brises cashe u kodiju moras ponovo da pravis putanju do serovanog foldera. Imam neki build u kodiju koji automatski radi brisanje kesa pri pokretanju. Morao sam da iskljucim tu opciju da ne bih uvek pravio putanju serovanog fajla. To je jedina mana.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Drugari imam problem sa boxom A95x F3 tj. moj zet. Kad pustimo neku online seriju preko Chroma ili bilo kojeg drugog browsera nece da pusti i izbacuje poruku "The media playback was aborted due to a corruption problem or because the media used features your browser did not
support". Mislio sam da neka aplikacija koju sam mu naknadno instalirao pravi problem, jer je pre par dana kad je uzet pustao normalno serije. Vratio sam ga na fabricko i probao i tada radi. Od aplikacija ima samo Kodi, Eon, Rts planetu, Popcorn,Yt,Chrome. Brisao sam jednu po jednu aplikaciju, da provalim koja je i opet nije htelo da pusti, sve dok ne odradim fabricki reset. Cudi me sto u pocetku radi a posle nece. Brisao sam i kes browsera ali ne pomaze. Inace boks radi extra brzo i glatko sto se tice drugih aplikacija, izuzev ovog problema...
P.S. inace taj sajt normalno pusta na mom Tanixu, znaci nije do njega...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
e2a4ca95c62f854f4acfff16f647df90.jpg
 
Nemam u aplikaciji na boxu podešavanja za titlove.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Drugari imam problem sa boxom A95x F3 tj. moj zet. Kad pustimo neku online seriju preko Chroma ili bilo kojeg drugog browsera nece da pusti i izbacuje poruku "The media playback was aborted due to a corruption problem or because the media used features your browser did not
support". Mislio sam da neka aplikacija koju sam mu naknadno instalirao pravi problem, jer je pre par dana kad je uzet pustao normalno serije. Vratio sam ga na fabricko i probao i tada radi. Od aplikacija ima samo Kodi, Eon, Rts planetu, Popcorn,Yt,Chrome. Brisao sam jednu po jednu aplikaciju, da provalim koja je i opet nije htelo da pusti, sve dok ne odradim fabricki reset. Cudi me sto u pocetku radi a posle nece. Brisao sam i kes browsera ali ne pomaze. Inace boks radi extra brzo i glatko sto se tice drugih aplikacija, izuzev ovog problema...
P.S. inace taj sajt normalno pusta na mom Tanixu, znaci nije do njega...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
e2a4ca95c62f854f4acfff16f647df90.jpg

Tanix je sto se tice jeftinih bokseva-perfektan.
Ovaj A95X F3 hvale po youtube-u medjutim po forumima sasvim suprotno,los softver,velike temperature,problemi sa wifi,hdmi...po meni za zaobici.
Ne znam da li neko ima ovaj Vontar X3 bas me interesuje kakav je,da li se manje greje zbog svoje velicine,vidim da su utisci dobri a cena nije velika.



https://www.aliexpress.com/item/400...m=a2g0o.store_home.promoteWysiwyg_500646748.0
 
Poslednja izmena:
Box je generalno stvarno dobar, brz, fluidan za cenu od ~35$, ne mozes ni mnogo ocekivati. Za softver cu videti da li ima neki custom rom da mu ubacim, kao na mom Tanix-u, sigurno ce jos bolje raditi.Sa wifi i hdmi nisam video neki problem za sad, signal je kostantno pun, ruter je u drugoj sobi. Sto se tice temp isla je do nekih 73-75°, ali sam ga privremeno podigao na jedan mali ventilator iz starog kompa, da duva kroz resetke koje su na donjij strani i oborio je temp za nekih bogami 10-15 stepeni... Za sad jedini problem je ovaj sa browserom..

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Pošto X96 Max nema podršku ni za Chromecast ni Miracast, da li postoji još neka opcija za screen mirroring?
 
Stigao mi Mi Box S. Jako lepo radi. Za te pare sam prezadovoljan.

Mana je što ne njemu ne rade Hulu, HBO Go ni BBC iplayer.
HBO Go sam rešio preko Kodija, ali ovo ostalo bezuspešno. :(
 
Stigao mi Mi Box S. Jako lepo radi. Za te pare sam prezadovoljan.

Mana je što ne njemu ne rade Hulu, HBO Go ni BBC iplayer.
HBO Go sam rešio preko Kodija, ali ovo ostalo bezuspešno. :(
Ne znam sta si uzeo al to sto si nabrojao bi bas trebalo da radi na njemu.
HBO Go radi kod mene bez problema.
Koji model si uzeo?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
I kod mene HBO GO na Mi Box 3 radi bez problema, imam onu Telebee verziju boxa.
 
Kako da proveerim verziju? Naručio sam sa Alija, global verziju.

HBO Go nema u goolge storu.

A po googlu, Hulu ni BBC nemaju Android TV verzije.
 
Nazad
Vrh Dno