Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Došao za Božić stric iz Slovenije... i nešto se žali na tablet kao ajd da "sredim". Na tabletu između ostalog naravno i Kodi,a u futrolu na preklop u "džepiću" na papir napisano uputstvo kako da gleda domaće TV kanale na Live Serbia / Balkan štagod :d

A čovek Telemach SI korisnik... ne zna za Eon.
Strašno :D :D

A da li ,oze da se instalira i eon? da li je to slucaj i kod nas
 
Ajd sada kad ste valjda zavrsili sa prepucavanjem kome je koji bolji da ponovim moj problem ako mogu pa mozda neko ima i resenje.

Imam Alwavise S95 i imam problem na njemu koji se javio pre neki dan. Na njemu je instalirana Youtube verzija za Android TV dosao tako. Genericki kinez.

I sada se jablja problem da posle nekog odredjenog vremena jednostavno zakuca youtube aplikacija. Instalirao sam neki verziju sa Apkpure noviju u odnosu na ono sto je bilo mislim da je neka iz januara 2018. I opet isto zakuca ne odmah nego posle nekog vremena. Probao sam zadnju koja ima da se skine odatle i na njoj zakuca posle 1 minuta otprilike. Ne znam sta da radim ne instalira mi se obicna verzija. Sta bi mogao da uradim ako zna neko neko resenje?

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk

Ako ke to zvanicna YT verzija za Androod tv,probaj da instaliras nezvanicnu . I meninse desavalo da ta zvanicna na starom Tanix tx3 boxu zakuca ponekad. Onda sam instalirao ovu drugu i nisam imao problema vise.
 
Ako ke to zvanicna YT verzija za Androod tv,probaj da instaliras nezvanicnu . I meninse desavalo da ta zvanicna na starom Tanix tx3 boxu zakuca ponekad. Onda sam instalirao ovu drugu i nisam imao problema vise.
Ajd pojasni malo zvanicna nezvanicna.Ako si mislio na updejt preko Apkpure da jesam je podigao na vecu tj noviju verziju jer mi nikada nije dala updejt. Sam sam skinuo atv verziju i sam instalirao. Ali i dalje ponekad zakuca a jos novije verzije ne rade skoro nikako da ne pricam o poslednjoj koja je za mene skroz neupotrebljiva.
Ili mozda mislis na android verziju?

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Bas na ovu sto je kolega mrle postavio.
 
Instalirao sam EON_v1.8.120_moded_to_1.8.140v567 na Mi Box S, ali ne radi, jel ima neka varijanta da se koristi Eon mobilni nalog?
 
Instalirao sam EON_v1.8.120_moded_to_1.8.140v567 na Mi Box S, ali ne radi, jel ima neka varijanta da se koristi Eon mobilni nalog?

Takodje,meni isto danas stigao MiBox S,pokrenem tu verziju EON-a,udjem u meni,izaberem kanal,ali cim kliknem na sadrzaj kanala,kresuje app...Ako neko zna resenje (ako uopste postoji) neka pise,u protivnom,moram se negde izgrbaviti za jedan smart tv nalog za Eon :)
 
Iskreno ako imas mogucnosti izgrbavi se za smart.To izigravanje dzedaja sa airmousom je bar meni bzvz.Progledao sam sa smart app i normalnom daljinskom kontrolom.
Svaka cast ovim naprednim sto se bakcu tako

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Ako nemaš kog prijatelja ili komšiju koji je SBB tj Eon korisnik koji ima "slot" / "pravo" za aktivaciju SmartTV verzije Eon aplikacije da ti aktivira instaliran SmartTV app čisto da testiraš pola sata (zbog spomenutog deinterlace problema) onda ti je verovatno najbolja varijanta da kreiraš Eon nalog sa 15 dana trial (jer tu imaš mogućnost i da aktiviraš SmartTV app) i testiraš "sliku" jel ti ok ili ne. Pa ako ti odgovara kako to radi na Mi Box S onda menjaj paket sa tog silver na koji god ti odgovara.

Link za trial formular: https://sbb.rs/oec/eon/free-trial/5345

(ako ne otvori iz prvog pokušaja probaj "Reload")

E probao sam ovo i radi na Mi Box S, taman da premostim dok ne nabavim drugi box koji podrzava mobilnu aplikaciju, a mozda i puste N1 ponovo.
Radi iako sam van mreze. Ne nalazim koja je cena ovog prepaid paketa, treba mi najosnovniji.
 
Poslednja izmena:
Ako ne mora da fura Android OS već ti je ok da bude "Kodi box" baci pogled na Odroid N2 sa instaliranim CoreELEC. S tim da ako se dobro sećam zbog nekog kernel bug trenutni ne podržava HDR10+ već ga tretira kao HDR10. HLG podržava, Dolby Vision ne.

Za eventualne potrebe da ti neko nešto testira i potvrdi da li radi ili ne (pre eventualne kupovine) najbolje da kontaktiraš na PM @DaPimp pošto on poseduje taj uređaj.


Sutra stize navedeni box (ako me ne ispali postexpress) pa cu se malo poigrati s njim. Ocekivanja su velika, videcemo koliko ce isporuciti ;)
 
Nisam bas zadovoljan kako mi radi Eon smart na Mi Box S


fb69fc94d3ecdd73eebf433ab639e916.jpg
 
Poslednja izmena:
12 fps :d :d
Jel baš tako krš radi ili je to samo loš recording software?
 
Da li da okacim kako radi na mom Mibox 3 ;) ?
 
Jedino da odradim update na Pie, mozda bude bolje, neki kazu da ima poboljsanja.
 
Nije to nešto dobro. Ne znam za UI, vlasnici kažu da radi fluidno - nisam video, ali stream mora da ide na tom čipsetu. Možda je sistem zbrljan pa treba restart, možda je do interneta, ko zna, treba sve probati. Najgora solucija je da nešto nije hardverski kako treba.
 
Ovo je daleko od toga kako kod mene radi. Mogu i da snimim ako ti nešto znači.

Meniji bi mogli biti fluidniji ali sam stream sadržaja je extra. Na "Piti" popravilo malo stanje sa FPS tako da sport može da se gleda bez problema.



Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Na svakom uređaju na kojem sam probao EON (od prepotopskog S805 pa nadalje), sam program (video) išao je glatko. Kajron i kretanje kroz meni je druga stvar ali sam program bez greške. Naravno rezolucija je varirala u zavisnosti od kvaliteta WiFi signala ali kad radi radi.

Nego, kako se gledaju ove IPTV liste sa Alija, zanimaju me koje apps se koriste za obe verzije Androida i da li je problem davati MAC adresu takvim prodavcima (i da li je to uopšte neophodno)?
 
Poslednja izmena:
Sredilo se, da li je zbog updatea ili se nešto zabagovalo.

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 
Stigao i meni juce MiBoxS,odlicna spravica,nema sta,sve klizi,Eon takodje ide sasvim lepo....sl nedelje stize takodje Xiaomi 5ghz ruter, pa da se zaokruzi prica :) e da,super mi je ova fora sa BT daljincem,box i sve niegove kablove sam zalepio iza na tv,nista se ne vidi,a radi :)

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Na svakom uređaju na kojem sam probao EON (od prepotopskog S805 pa nadalje), sam program (video) išao je glatko. Kajron i kretanje kroz meni je druga stvar ali sam program bez greške. Naravno rezolucija je varirala u zavisnosti od kvaliteta WiFi signala ali kad radi radi.

Nego, kako se gledaju ove IPTV liste sa Alija, zanimaju me koje apps se koriste za obe verzije Androida i da li je problem davati MAC adresu takvim prodavcima (i da li je to uopšte neophodno)?
Mogu da odgovorim za iptv listu sa Ali-ja pošto je imam. Oni su preporučili IPTV smarters aplikaciju, i ona se meni nakon dužeg korišćenja ne sviđa jer je slika dosta bolja kada pustim preko Tivimate aplikacije.
Nije potrebno ništa da daješ prodavcu, on ti pošalje m3u kod ili uputstvo za IPTV smarters aplikaciju, odnosno username i password koji unosiš.
Tivimate ima i fix za Amlogic procesore koji radi dosta dobro.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Što bi davao mek adresu
Traži da ti treba m3u za vlc plejer
Skini notepad+ i sredi listu kako tebi odgivara
Izbaciš 98% kanala
 
Pitao sam zbog Smart IPTV app ali vidim da je mac prvenstveno potreban za TV aplikacije. Polako ulazim u pricu, nasao sam odgovarajucu temu na forumu.
 
Jel treba da se skine ovo?Ne deluje mi kao obican apdejt.
98c15c9f674356f613fd30b1b09880a0.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Pokidao ga Mi Box S...

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Odradio update na A9 sa Mi Boxs i posle toga mi ne radi chromecast na boxu....tj telefon ga vidi,ali nece da radi yt cast,probao sa vise telefona. Cast slika i videa sa gphotos uredno radi.
 
Nazad
Vrh Dno