Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Broker

Čuven
Učlanjen(a)
24.09.2003
Poruke
424
Poena
620
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Na internetu sve češće nailazim na informacije o kućnim multimedija plejerima koji su na android platformi međutim nikako negde da nađem podrobniji opis mogućnosti takvih uređaja.

Da li je neko to probao? Interesuje me šta sve takav uređaj može da učini (a pretpsotavljam da može dosta jer je na androidu) i koliko je tako nešto praktično u odnosu na namenske multimedijalne plejere.

Ima li kakvih caka oko izbora, o čemu treba voditi računa (na primer, kako je podržan srpski jezik u titlovima i slično)?


###
mod: promenjen naziv, originalni je bio "Android multimedia playeri"
 
Poslednja izmena od urednika:
imas par tema o tim Playerima,ovde na forumu.....za pocetak,gledaj da bude sto jaci procesor,i naravno da podrzava poslednji Os Android.....ja sam moj nabavio pre vise od godinu ipo dana.....i njemu je max bio Froyo 2.2.....dovoljno dobro za mnogo toga,ali dovoljno da me izbedaci jer nisam na njega mogao da stavim XBMC(koji se ne tako davno pojavio za Android)jer on trazi najmanje Os 2.3+
sto se tice podrske za Srpski jezik,titlove,tu nema problema....Ubacis najnoviji MX Player....i odlicno radi sa nasim slovima(Provereno)
i naravno ,Android Box ,nije samo player,vec ti pravi od Tvog Obicnog Lcd TV,pravi Smart TV,sa milion aplikacija sa Android Marketa....pa se igras,probas,i ostavis sta tebi odgovara.....i naravno Obevezno bezicna tastaura+mish..mnogo lakse koriscenje,nego sa daljincem originalnim.....
ja upravo cekam da mi stigne jedan malo jaci,sa Os 4+....pa da se malo igram ....ovaj stari sam prodao.....:)

ako oces bash mnogo o raznim Android media playerima...Overi ovde.....:)
http://androidforums.com/google-tv/
 
Poslednja izmena:
Praktičniji su u odnosu na namenske plejere jer imaju operativni sistem (android) na koji pak možeš da instaliraš na hiljade aplikacija. Samo media playera imaš na desetine kvalitetnih (MX, MoBo, MPlayer, BS Player...).

Plus u odnosu na media player dobiješ i full internet (browser, facebook, twitter...), igrice, evetualno radnu mašinu ako instaliraš neki office.

Neograničene mogućnosti.
 
AK802 Mini Android 4.0 Media Player w/ US Plug / Wi-Fi / HDMI / TF / USB - Black (4GB / 1GB DDR III)..
e ovo jemashina koju ja zelim,samo me xzanima moze lise nabaviti srbiji i po kojo ceni.
Nasao sam na sajtu dx com http://dx.com/p/ak802-mini-android-4-0-network-media-player-w-wi-fi-hdmi-tf-usb-black-4gb-1gb-ddr-iii-143431 ,,pogledajte pa mi recite moguce li je ovo cudo naruciti,,i kako bese moze li se sad nekako platiti karticom ovakvo narucivanje u inostranstvu.
Po meni je ovo nesto najbolje za ovako malo para.
Zanima me jos nesto--da uprostim,, moze li se sa ovim uredjajem nakacenim na obican lcd tv,,neki bolji,, dobiti nesto kao ovi najskuplji lcd televizori od po 1000 e, koji su smart....ja mislim da bi to ovaj uredjaj upravo postigao da recimo od lcd tv-a od nekih 50.000 din,,dobijemo efekat i mogucnosti nekog tv-a koji kosta nekih 100.000 a za samo nekih 50-60 eura.---- Demantujte me ako lose razmisljam.. pozz
 
pa o tome se i radi..dobijas smart Tv...+mogucnost instaliranja raznih tema,pa moze jos lepse da izgleda na Tv-u....ja sam na mom starom sa froyo 2.2..svasta ubacivao....i jako stabilno radi....
sa tog sajta moze da se kupuje za Srbiju,meni je jedan momak iz Subotice,upravo narucio,ali ne taj..nesto malo skuplje i vece...a imas mozda cak i isti ovde:)...krastavac malo skuplje....
i obavezno kad se resis da kupis,obrati paznju,bar kad su ovi manji u pitanju,da ima slot za Memorisku karticu(ima modela,koji nemaju)a bitno je sto mozes aplikacije da instaliras na karticu,pa stane,kolko oces...:)
http://www.kupujemprodajem.com/Android-4-0-4-TV-BOX-1-0GHz-2952771-oglas.htm?filter_id=7468983
 
Poslednja izmena:
Xios lepo izgleda, ali ima problema u radu. Kazu da se mnogo greje, da je ploca unutra naopako postavljena pa je heatsink dole umesto gore, da slabo radi wifi,....
 
Steta, ovaj Xios mi se bas dopada...

Koji procesor je u njemu? Vidim samo Cortex A9, ali nista vise...
 
Dobro, koliko vidim vecina ovih plejera ima allwinner A10 procesor. Jel to dovoljno za neiritirajucu upotrebu I ono sto nas sve zanima full hd brripova ali ne onih of 20+ GB vec narodnih od 7, 8 (ako ovi uredjaji uopste mogu da se nateraju da citaju ntfs kao sto npr tableti mogu)

Prvenstveno sam zainteresovan za ovaj uredjaj, Mini Xplushttp://www.dealextreme.com/p/mini-a...-dual-usb-tf-hdmi-av-black-4gb-1gb-ram-147420
 
Poslednja izmena:
@trucic - i meni se ovi modeli najviše sviđaju pa sam sličan i uzeo sebi (znači ne u obliku fleške). USB port više (dva puna, ne jedan, ili jedan full i jedan mini), LAN port (kod mene) a ne samo WiFi, Card Reader (većina ima) i manje zagrevanje zbog veličine. Plus je moj crven pa mi se uklapa u dnevnu sobu (crveno/siva kombinacija).

Većina je zasnovano na MK802 ploči (CPU Allwinner 1.0/1.2/1.5 i GPU Mali 400MP, mem 512MB/1GB i 4GB storage). Ovo veoma lepo radi a grafika je ista kao i na Samsung Galaxy S2 telefonu. Ne rade sve igre ali najviše zbog rezolucije ekrana (1366x768 minimum). BR ripovi rade ekstra, konkretno sam probao Half SBS MKV fajlove (3D filmovi).


Ovo imate isto na kupujem prodajem:
http://www.kupujemprodajem.com/Najmanji-Android-media-player-2962519-oglas.htm?filter_id=5769819
 
kolko mi se cini,ovaj model nema slot za Micro SD karticu....pa ne mozes programe da ubacujes na karticu,nego sve na njegov flash...i samim tim si ogranicen....jedino ako ne podrzava instaliranje aplikacija na Hard disk eksterni..onda je OK....
 
Steta, ovaj Xios mi se bas dopada...

Koji procesor je u njemu? Vidim samo Cortex A9, ali nista vise...

Ako je Allwinner A10 onda je Cortex A8

Features of the Allwinner A10 include:

1.2ghz Cortex A8 ARM Core
MALI400MP OpenGL ES 2.0 GPU
DDR3 Controller 800MHz 1GB max
2160p Hardware-accelerated Video playback (4x the resolution of 1080p)
a NAND Flash Controller that is capable of 8-way concurrent DMA (8 NAND ICs)
4 SDIO interfaces (SD 3.0, UHI class)
USB 2.0 Host as well as a 2nd USB-OTG Interface (USB-OTG can be reconfigured as USB 2.0 Host, automatically)
24-pin RGB/TTL as well as simultaneous HDMI out
SATA-II 3gb/sec
10/100 Ethernet (MII compatible)
a 2nd 24-pin RGB/TTL interface that is multiplexed (shared) on the same pins for a standard IDE (PATA) interface.
GPIO, I2C, PWM, Keyboard Matrix (8x8), built-in Resistive Touchscreen Controller, and much more.
 
Nisi me razumeo. :)
Isticu da je arhitektura Cortex A9, ali nista o tome ko je proizvodjac ni bilo sta o specifikacijama cipa... Dakle nije Allwinner A10, mislio sam da je neko "izbunario" to vec citajuci po forumima pa da ne cackam ja...

Single core je skoro sigurno, da je dual - istakli bi to. I vrlo verovatno je AMLogic-ov sa obzirom da su ostale Cortex A9 plocice "obdarene" sa njime. GPU je Mali 400MP... Koliko sam shvatio od kada su smartphone-ovi poceli i ARM usao na velika vrata to bi bila oznaka za single core GPU valjda? Ne znam, neka me neko ispravi, ako zna vise o ARM-u... Da je quad core pisalo bi MP4 valjda...

Haos ovaj ARM. More proizvodjaca, kod x86 je sve crno ili belo ... :D
 
I mene najviše nervira to more proizvođača. Pogotovo nekompatibilnost pojedenih procesora i grafika. Pre se znalo za računare. Kupiš bilo koji X86 cpu (intel, amd, cyrix/via) i grafiku, instaliraš windows i sve radi, čak i ako je ostatak komponenti u mašini najgori kung fu. Sad, sem major proizvođača, sve je lutrija. Po meni, google treba da usvoji neki standard koji bi proizvođači poštovali. A ne na nekom tabletu ne radi flash, na nekom 3d igre itd. Imao sam tablet na kome nisi mogao da instaliraš ni jedan major video player zbog nekompabilnosti.
 
sto se tice marketa,do sad su svi,koje su ljudi kupovali,mogli na market.....moj je takodje bio Kinez...i sve je normalno radilo,jedino sam morao rucno da mu uradim upadate za market,pa da izgleda ovako,kao sad izgleda....:)....
ko ima ovde na forumu ,ove nove male igracke....neka pise iskustva sto se tice Marketa.....a uvek ima i alternativnih,koji ne traze registraciju.....recimo BlackMart Alpha(inace,mesto gde ima brdo krekovanih aplikacija,koje se inace placaju....)ili 1MobileMarket...gde cesto nadjem program,koji nekako nije na glavnom marketu...
jl77o8.png

2zqsm5z.png
 
Koju varijantu procesora je najbolje izabrati u pogledu kompatibilnosti kod ovih minijaturnih usb modela?
 
zanimljivu stvar sam danas primetio...u posed mi je zapao jedan Android Tv Box sa Androidom 4.0.4....i ok radi...medjutim ,primetio sam da posle prisilnog restarta,ako uradim zbog bagovanje neke aplikacije....Mreznoj kartici se promeni MAC adresa...i onda moram u mom ruteru,da ponovo unesem i dozvolim da ona pristupi mojoj mrezi....
kolko znam MAC adresa nije promenjiva,sem,ako se ne koriste posebne aplikacije za TO...
ima li neko ideju:)?????
 
Ima kod nas u veleprodaji da se kupi ali mu je cena paprena u odnosu na DX 17.400,00 din

Specifikacija uredjaja:

Android TV Set-Top Box Specifications:
Rockchip RK2918 , up to 1.2GHz ARM Cortex A8
1080P media+3D GPU2. DDRⅡ512MB RAM, 4GB Flash
Android 2.3 operating system
Wi-Fi, Ethernet
Full HD 1080P hardware video decoder
Video Support: RM/RMVB, MPEG, MKV, AVI, FLV, VP8 up to 1080P
HDMI1.3 interface
Audio L/R: Left & Right ster
2.4G wireless control
Built-in Adobe flash player 10.1
Full internet browser
Emali,Instant messenger
Online video,music and games
 
imate na kupujemprodajem par komada,u sekciji Media player..od 80 eura+
 
Ima kod nas u veleprodaji da se kupi ali mu je cena paprena u odnosu na DX 17.400,00 din

Specifikacija uredjaja:

Android TV Set-Top Box Specifications:
Rockchip RK2918 , up to 1.2GHz ARM Cortex A8
1080P media+3D GPU2. DDRⅡ512MB RAM, 4GB Flash
Android 2.3 operating system
Wi-Fi, Ethernet
Full HD 1080P hardware video decoder
Video Support: RM/RMVB, MPEG, MKV, AVI, FLV, VP8 up to 1080P
HDMI1.3 interface
Audio L/R: Left & Right ster
2.4G wireless control
Built-in Adobe flash player 10.1
Full internet browser
Emali,Instant messenger
Online video,music and games

Cena paprena, a uredjaj losiji i to poprilicno.
 
Evo jedan zanimljiv nacin da pretvorite vas AndroidBox,u AirPlay prijemnik....i vasu mjuzu sa kompa,telefona(kompatibilnih)slusate na Tv(jos bolje ako je Tv nakacen na neki AV risiver)i sve to Bezicno....
ja sam sve to proverio koristeci Android Tv Box...i Mac komp....a podrzani su i Windows...Linux....
sve sto je potrebno je da na Android instalirate program Airfoil Speakers.....
http://weblog.rogueamoeba.com/2012/10/01/beta-test-the-new-airfoil-speakers-for-android/
a na neki od kompova program Airfoil...nije free....ali se potrudite da vam bude:)
http://rogueamoeba.com/airfoil/
zanimljivo je sto Airfoil nije vezan samo za programe koji pustaju muziku....tj,mozete svaki audio izvor,da posaljete na Android....recimo u browseru kompa slusate radio...taj zvuk radia,ide na Android Tv....
samo se u Airfoil pozovete na program koji je izvor zvuka....postoji mogucnost,da pri prvom pokretanju,Airfoil zatrazi instalaciju dodatnih pluginova....ja sam sve prihvatio....
jos jedna zanimljiva stvar...mozete u isto vreme da saljete zvuk na vise Izvora....
Ova takodje vazi i za sve korisnike AppleTv-a..Airfoil ga automatski detektuje....
Uzivajte....
prva slika..podesavanja na kompu..druga Android....
2zz7yjc.png

2hg8ikw.jpg
 
Poslednja izmena:
Ti si se bas naigrao sa svojim box-om. :)

Neka, otkrio si nam dosta, bar meni. Iako jos nemam jedan.
 
meni je ovo drugi Android Box...prvi sam prodao,jer je vec bio malo stariji..i nije mogao sistem veci od 2.2..mada je i on radio odlicno.....pa sta da ti kazem....milion raznih mogucnosti....svaki dan se otkrije po nesto novo i zanimljivo,sto nije bash moguce,sa obicnim media playerima...i tako malo po malo,pa nesto objavim....:)
evo recimo valja pomenuti da je svakim danom sve bolji i Navi X za Android......ko ima XBMC,znace o cemu pricam....:)
https://play.google.com/store/apps/details?id=amo.navix&hl=sr
pozdrav
 
Poslednja izmena:
Uporedo sa svetskom premijerom postoji nada da ce doci i kod nas vrlo uskoro ovaj kvalitetan android tv-box.

Processor speed ……………….……..… 1.6Ghz * 2
Cortex……………..…..A9 Rockchip 3066 dual core
Cooling ……………………..…………unique system
System Memory………….….…………..1GB DDR3
Built-in 4G memory…….…..(Optional 8G/16G/32G)
Android….….……………………………….……… 4.1
Mali-400MP4
Micro SD card.. ……….……….…………….Max 32G
Customerized language ………..…………acceptable
Remote control (air mouse with built-in mic)….option
Led……………………..………………….2 colors LED
Key…Ukey……………..…. (update and Udisk mode)
11.0 Flash above…………..…….……………Support
Bluetooth…………………..……………..….….Support
Air mouse, keyboard, wireless mouse etc……Support
DLNA…..……………………………..………….Support
USB MIC………………………….…………..…Support
USB Camera……………….…………..…........Support
USB Flash Disk……………..………..….……..Support
USB Hard Disk…………….………………...…Support
USB TO RJ45………………….……………....Support
External 3G……….…………………………….Support
1080P…(Setting Option: 480P,576P, 720P, 1080i, 1080P)
Wireless LAN……….…………………… 802.11 b/g/n
VIDEO……..HD 1,080p AVI, MPG, MKV, RM, RMVB,
MP4,MOV, VOB, DAT, FLV, TS, 3GP,WEBM (VP8)
and more,maximum 1,920 x 1,080/30fps resolution
AUDIO……………MP1, MP2, MP3, WMA, WAV, OGG,
APE, FLAC, AAC, M4A,
3GPP and more and multi EQ modes.
USB 2.0 port…………………………………….….…….2
Micro USB port………………….……………….……….1
Female HDMI Jack ver 1.4….…………………………..1
Micro SD card slot ……………………………………….1
Power…Adapter 5V 2A, cable USB type A to MicroUSB
Air Mouse(with Mic for skype/Voice command) Optional
User Manual………………………………………………1
USB cable…………………………………………………1
HDMI cable………………………………………………..1
5V2A Adapter……………………………………………..1
Dimensions…………………………….…… 114x40x19mm
Air mouse dimensions……………………… 120x35x14mm
Weight……………………………………………………. 57g
Weight Airmouse…………………………………………..35g
 

Prilozi

  • u2-2 big.png
    u2-2 big.png
    218 KB · Pregleda: 433
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno