Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Evo kakav je raspored kod mene



Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ne znam kakvi su ti noviji, ali Cisco sa kojima sam ja imao kontakta su kante kad je Wifi u pitanju. Rešio problem sa oba kupovinom Ubiquiti Acess Pointa.
 
Ovaj koji ja imam je onaj noviji, ogramn beli ruter technicolor koji su davali pre 2 god.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nije valjda? :/ u pitanju je Android box, Orion nalog mi ističe za koji dan. Hiljadu dinara mesečno je zaista previše. Drug koji je na Orionu mi se ponudio da mi da jedan od svoja tri slota, ali ako uređaj ostaje na njihovom serveru, džabe sve... Sad moram da nađem neki novi način za ćaleta da gleda tv preko Android box-a. Ako neko ima neki savet, podelite.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
Da vidis jedino da okrenes njihovu podrsku pa ako neko zna da otkaci uredjaj sa servera.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ma ruter je krš, to je jasno kao dan. Davi i ovako nekad. Ne žalim se, samo kažem da ne valja.
O 5ghz sam razmišljao još i ranije, nego stoka neće da uvede optiku pa sve odlažem i kupovinu 5ghz rutera.
Raskopaše ceo grad, kad sam pitao: "samo za firme".
 
Čitajući ovde problem sa wifi i Mi boxom čim sam ga kupio razmišljao sam o 5Ghz ruteru ili bar o lan adapteri. Nisam ga čak ni uključio da se ne bi nervirao, medjutim kako su me uhvatili praznici ipak sam ga aktivirao. Mogu vam reći da mi odlično radi, za ovih 15 dana dva puta se pojavilo učitavanje, ostalo sve tečno radi. Pričam o YT, HBO Go, Oriontv i Netflix . Mi box se nalazi na pola metra od TP linka 841 i verovatno to utiče da ok radi. U svakom slučaju ću najverovatnije uzeti 5ghz ruter i zbog drugih uredjaja

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ovaj koji ja imam je onaj noviji, ogramn beli ruter technicolor koji su davali pre 2 god.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podesi 40Mhz za 5Ghz mrezu. Mibox ima problema sa vecim frekfencijama.
 
Totalno postaje smesno da se zalite na bandwith kada se kacite na 2.4ghz mrezu, morate koristiti ili 5ghz ili kabl, ili da cutite i trpite :)

I sasvim je normalno da vam prekida na 2.4ghz wifi, narocito sa jeftinim ruterom koji ste dobili od vaseg provajdera...nije nista pokvareno.

Po meni je mnogo bolje da kupite novi 5ghz ruter jer tako ce imati koristi cela vasa mreza, nego da kupujete usb to lan adapter od koga ce korist imati samo taj box.


najjednostavnije da kupi neku balkan ip listu na aliexpresu, sve drugo je smaranje.

Kolega predloži neki ruter ali nemoj nešto skupo.A da valja:d
 
Da li vam radi chromecast kada mi box prikljucite na lan? Kod mene telefon i pc ne vide cc na mi boxu kad ne prikacen na lan
 
Na Mi box S rtsplaneta nema opcije da se gleda program unazad, kao na kompu?
 
@ paradiso imas top ruter na AliExpressu kao sto ti je @bakara predlozio Tendu AC11 AC1200 Dual Band Gigabit WiFi Router.Imam ga ja i mogu ti reci samo rijeci hvala za njega.
 
Za korisnike android televizora i bokseva ovaj air mouse deluje odlično!







2150 din na eBay-u
Wechip W2 Pro Voice Air Mouse Backlit Wireless Remote Control https://www.amazon.com/WeChip-Wireless-Keyboard-Projector-Backlight/dp/B082B2TRXX

Ima i starijih i slabijih modela iste firme na KP pa ko voli nek izvoli.

1100 din KP - Wechip C120 2.4GHz Air Fly Mouse http://www.wechipbox.com/c120-24ghz-air-fly-mouse-p-226.html
2500 din KP - Wechip W1 2.4Ghz wireless air mouse http://www.wechipbox.com/wechip-w1-24ghz-wireless-air-mouse-p-402.html

Ako ima neko neki bolji predlog neka piše :)
 
@masaj druže,zahvaljujem.Samo je Ali sada neisplativ,videću negde drugde
 
Da li neko koristi eon na android boxu koji u sebi ima android, ne android tv os?
Kakva je rezolucija, kako se ponasa aplikacija, ako moze neki SS bilo bi super :)
 
За коју верзију ЕОН апликације питаш?
За телефон или за андроид ТВ ( она што се активира преко кода)?

Послато са Nova 5T
 
Mi box S, pokrenem NordVPN, povežem se s nalogom preko onog koda, izaberem RS, izbaci ono da se povežem na VPN, stisnem poveži (prvi put samo) i kad stisnem kružić da se vratim na početnu i pokrenem šta želim - sve se zacrni i posle jednog minuta se vrati opet u NordVPN... Nikako ne mogu doći do onog početno dela s aplikacijama. Šta radim pogrešno? NordVPN je sa storea.
 
Koji android box da uzmem za matorce da nije skup a da na njemu radi eon?
Ja koristim mecool km9 pro ali nemam eon pa ne mogu da potvrdim a bas sam ispao iz price.

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Mislim da je tu najbitnije koji eon planiras koristiti?

ako je to smart eon aplikacija onda mi box,
ako ipak nije ja bi radije preporucio klasican android box sa s905x3 procesorom plus neki air mouse.
 
Nemam pojma, matorci imaju eon i hoce da im uzmem box i instaliram aplikaciju da mogu da gledaju. U sustini bitno je da sam proces instalacije,podesavanja i koriscenja bude sto jednostavniji

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Jos jedno pitanje, da li ce eon raditi na bilo kom android tv boxu?
Da li je bolje uzeti android tv box ili obican android box za eon?

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Odgovorio sam ti već
Eon radi na oba

Mislim da je tu najbitnije koji eon planiras koristiti?

ako je to smart eon aplikacija onda mi box,
ako ipak nije ja bi radije preporucio klasican android box sa s905x3 procesorom plus neki air mouse.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Eon radi i na android tv-u

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Koji android box da uzmem za matorce da nije skup a da na njemu radi eon?
Ja koristim mecool km9 pro ali nemam eon pa ne mogu da potvrdim a bas sam ispao iz price.

Sent from my SM-N770F using Tapatalk

Posto niko adekvatno da ti odgovori.

Posto su matorci u pitanju i imaju Eon ali nemaju Eon boks sto dalje implicira da su na Eon Light imaju pravo na jednu Eon TV App uzmes lepo na KP i kupis Eon Boks i registrujes kodom na njihovom portalu.

Da ne bi budzio neki drugi Android TV boks pa dokupljivao Eon daljinski i razne budzologoje kojima se mi bavimo.
Tek obicna Eon aplikacija za tablet/mobilni nije za matarce jer bi morali da koriste air mouse i verujem da bi im se brzo smucilo koriscenje.

Ovo ti je jedno od jeftinijih i najprakticnih resenja.
 
To sam tražio, jednostavan i smislen odgovor. Hvala. Eon box mogu koristiti i kao običan box?

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Prvo proveri da li imaš u paketu EON TV app uopšte pa onda pazari.
Možeš da koristiš EON box kao običan AndroidTV box (ne Android nego AndroidTV)
Pošto kažeš da imaš Mecool km9 pro, sve je isto kao na njemu.
 
Nazad
Vrh Dno