Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Pa sto konkretno ne valja kod ove obične aplikacije? :)

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
Nije da ne valja nisam to nigde rekao :) konkretno u varijanti sa ovim procesorom ljudi imaju ozbiljne probleme ovde nije to slucaj zato sto je sw izmenjen -zato je na misice
savudin@android tv aplikacija ne radi kako treba kvalitet slike je ocajan sve u vezi toga smo razglabali nedeljama unazad....
 
Poslednja izmena:
Pa i kod mene radi isto tako, potpuno super,pa se začudih :)

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Instalirao sa apkpure prije cetiri dana.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Ako nekog zanima da uporedi kvalitet slike,nek napravi spisak kanala sa najgorom slikom i najboljom a ja cu se potruditi da ti kanali budu duze na snimku cisto poredjenja radi.U sledecem snimku ce biti obuhvacene obe aplikacije na drugom uredjaju drugi soc .Mislim da je snimak dovoljnog kvaliteta da moze da se uporedi ili primeti razlika
 
Danas se na PlayStore-u pojavila nova verzija "običnog" (com.ug.eon.android) EON-a. To je sada već druga verzija (današnja v1.8.140 i v1.8.130 od 22. aprila) koja na Xiaomi MiBox 3 ne radi. Prethodna, sada treća unazad - v1.8.120 radi, ali je to samo pitanje vremena kada će biti otkačena.

Poslednje dve verzije, koje ne rade na MiBox-u, najnormalnije rade na telefonu i tabletu, a i na Minix U9-H TV Box-u. Ali Minix ima "normalan" Android, a ne Android TV.

Pratim na forumu ovu i susednu temu o EON-u, i samo je još @dr sabo prijavio isti problem, a nemam na osnovu čega da zaključim u čemu je od sledećeg kvaka:

- SBB je otkačio korišćenje "običnog" EON-a na Android TV OS-u?
ili...
- Poslednje dve verzije "običnog" EON-a imaju neki specifični problem samo sa MiBox-evima, a na ostalim Android TV sistemima rade?

Pa stoga vas pitam...

Da li neko može da potvrdi da "običan" EON, neka od poslednje dve verzije aplikacije, ili radi ili ne radi na MiBox-u... ili na bilo kom drugom ATV boxu/sistemu?


2j.babic
Koji ti je na ovom YT klipu OS ("normalan" Android ili ATV) i koja je verzija EON-a?
 
Poslednja izmena:
Ne radi na mi box s provjereno

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
 
poslednje 3 verzije "obicnog" eon-a na mom X96max 2/16 (905x2) imaju zeleni "sneg" na svim SD kanalima.HD kanali svi ok.probao factory reset,preinstalirao na sve nacine Eon,menjao podesavanja na box-u....i nista.Nadao sam se da ce nova verzija da resi taj problem koji imam mesec dana i jace ali nista sve isto.Ako neko ima H96 max (905x2) neka mi javi da li mu radi sve ok.moracu da menjam box jer sbb tesko da ce da ispravi ako do sad nije.
 
^

Je l' taj "X96max 2/16 (905x2)" ima "normalan"/full Android... ili Android TV?
 
normalan android na kome je sve ok radilo do pretprosle verzije.sta su cackali iz sbb-a ne znam ali nemam ni jedan SD kanal a svi HD rade.sve sam probao i nista.zvao sam ih ali tehnicka podrska kaze da nemaju pojma.jos jedan momak sa istim boxom se zalio ovde ali nismo nasli resenje.
 
Danas se na PlayStore-u pojavila nova verzija "običnog" (com.ug.eon.android) EON-a. To je sada već druga verzija (današnja v1.8.140 i v1.8.130 od 22. aprila) koja na Xiaomi MiBox 3 ne radi. Prethodna, sada treća unazad - v1.8.120 radi, ali je to samo pitanje vremena kada će biti otkačena.

Poslednje dve verzije, koje ne rade na MiBox-u, najnormalnije rade na telefonu i tabletu, a i na Minix U9-H TV Box-u. Ali Minix ima "normalan" Android, a ne Android TV.

Pratim na forumu ovu i susednu temu o EON-u, i samo je još @dr sabo prijavio isti problem, a nemam na osnovu čega da zaključim u čemu je od sledećeg kvaka:

- SBB je otkačio korišćenje "običnog" EON-a na Android TV OS-u?
ili...
- Poslednje dve verzije "običnog" EON-a imaju neki specifični problem samo sa MiBox-evima, a na ostalim Android TV sistemima rade?

Pa stoga vas pitam...

Da li neko može da potvrdi da "običan" EON, neka od poslednje dve verzije aplikacije, ili radi ili ne radi na MiBox-u... ili na bilo kom drugom ATV boxu/sistemu?


2j.babic
Koji ti je na ovom YT klipu OS ("normalan" Android ili ATV) i koja je verzija EON-a?
Mi box ima odlican cast. Meni je uvek bilo lakse da castujem Eon sa telefona nego da se zezam sa misem.
 
Dali neko ima link za kupone na aliexpress, kum hoce da uzme Beelink GT1 mini 4/64 ali vidim cene na aliexpress i na gearbest nisu bas povopjne negde 67-70€ (7900-8300din) a ima ga kod nas na KP za 9000din (necu da postavim link) a tolko ce ispadne i ako uzmem iz kine ako dodam 1000din za ovu nasu carinu a ne mora kum da ceka 30-45dana.
 
Ako je neko napravio upgrafe bna novu verziju EON a za androidd tv, nek napiše utiske, jel ima poboljšanja ili pogoršanja

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
 
Ako je neko napravio upgrafe bna novu verziju EON a za androidd tv, nek napiše utiske, jel ima poboljšanja ili pogoršanja

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
Jesam ja, ne vidim nikakve promjene. Na nekom drugom forumu sam pročitao da je ovaj update donio da se može zaključati svaki kanal posebno
 
@mrle "Normalan" android i "normalna" eon apk v1.8.130

Imam dva TV Boxa. Minix U9-H ("normalan" Android) služi za sve živo. U isti televizor ("glupi" LG) je uključen i MiBox, koji služi bukvalno samo za EON ("običan", za telefone i tablete), i on dobija internet preko nekog drugog WiFi rutera.

Sve je to tako lepo radilo, ali, evo, nastaje problem jer "običan" EON prestaje da radi na ATV-u (nisam 100% siguran, ali sve miriše da je to u sklopu ove SBB-ove akcije o korišćenju EON-a do 50% van mreže... bla-bla, tj. da nikada više neće proraditi).

I sad ja ovde već dva sata čitam i tražim po internetu neki box koji ima "normalan" Android i dobru (eksternu) 5GHz WiFi antenu (i adapter, je li), kojim bih zamenio MiBox... Da kupim još jedan Minix - glupo mi, a i skupo košta cena. Od "krštenih" boxeva još samo znam za Ugoos AM3... i tu se kao nešto premišljam. Možda bih kupio i ovo nešto jeftinije, te Beelink-ove, MX-ove itd, o kojima se ovde na temi dosta piše... Ali kako da znam koji Android - "normalan" ili ATV, je na njima? Kada to nigde ne piše?! Čak ni po ovim recenzijama na YT niko na to ne obraća pažnju!

Jel imaš ti, ili bilo ko drugi, neki predlog? Znači... "normalan" Android, dobar WiFi i da radi "običan" EON? Ostalo nije bitno.
Koji je ovo box u tvom YT klipu? Koliko košta?
 
Imam dva TV Boxa. Minix U9-H ("normalan" Android) služi za sve živo. U isti televizor ("glupi" LG) je uključen i MiBox, koji služi bukvalno samo za EON ("običan", za telefone i tablete), i on dobija internet preko nekog drugog WiFi rutera.

Sve je to tako lepo radilo, ali, evo, nastaje problem jer "običan" EON prestaje da radi na ATV-u (nisam 100% siguran, ali sve miriše da je to u sklopu ove SBB-ove akcije o korišćenju EON-a do 50% van mreže... bla-bla, tj. da nikada više neće proraditi).

I sad ja ovde već dva sata čitam i tražim po internetu neki box koji ima "normalan" Android i dobru (eksternu) 5GHz WiFi antenu (i adapter, je li), kojim bih zamenio MiBox... Da kupim još jedan Minix - glupo mi, a i skupo košta cena. Od "krštenih" boxeva još samo znam za Ugoos AM3... i tu se kao nešto premišljam. Možda bih kupio i ovo nešto jeftinije, te Beelink-ove, MX-ove itd, o kojima se ovde na temi dosta piše... Ali kako da znam koji Android - "normalan" ili ATV, je na njima? Kada to nigde ne piše?! Čak ni po ovim recenzijama na YT niko na to ne obraća pažnju!

Jel imaš ti, ili bilo ko drugi, neki predlog? Znači... "normalan" Android, dobar WiFi i da radi "običan" EON? Ostalo nije bitno.
Koji je ovo box u tvom YT klipu? Koliko košta?

Sto jednostavno ne instaliras na minixu kad je vec isti tv?Odavno sam prestao da dajem predloge -iz vise razloga .A sad cak I kad uputim neku sugestiju tipa-ne kupuj obicno covek uradi drugacije :).Saljem ti na pp
 
@мрле

Мени на гт1 мини је обичан андроид и еон апликација ради нормално.
 
Poslednja izmena:
Ja uzajmio GT-King na dve nedelje da istestiram i izmaltretiram tako da slobodno pišite ako vas nešto konkretno zanima pa pišem ovde odgovore. Eto imamo malu Bench ekskluzivu.
b35f334c170297d44462092c6d8864b8.jpg
7f8af2907ffc4d0ec95f63de20c10f53.jpg


Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Bravo, piši ti sve, probaj ovo što nas najviše interesuje

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
 
Netflix HD? :) to je neki osnov, mozda i ovaj deinterlacing kako radi? Da nemas slucajno satelitsku da uporedis kvalitet slike sa sat riisverom?

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Netflix HD? :) to je neki osnov, mozda i ovaj deinterlacing kako radi? Da nemas slucajno satelitsku da uporedis kvalitet slike sa sat riisverom?

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
Imam satelitsku i cs, šta te zanima da uporedim?

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
 
A ne ti, nego on da uporedi kakva je slika u odnosu na king, znam na ove ranije cipsetove da je mnogo bolja na satelitskoj..

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Nemam satelitsku. Mogu kod prijatelja da proverim na Totalu.... ali Total kao Total mi nema nekog smisla.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno