Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

ubacili ste u priču gomile sprava koje su predviđene za konzumiranje legalnih i plaćenih servisa...i to rade dobro...i zato nemaju ni mnogo memorije ni najnoviji hardver ni razne portove jer nisu ni zamišljene za download addonove i kačenje externih hardova nego da gledaš striming servise koje plaćaš...nedavno sam unutar eu u jednoj radnji pitao za android boxove ali mi rekoše da drže samo apple tv i xiaomi...sve one imaju hardver dovoljan za ono za šta je namenjen, ako hoćeš više od toga snalazi se okolo sa nečim drugim...
 
Čovek je pitao za mibox i gt king konkretno, čitajte malo iznad, koju gomilu sprava?
I lepo sam napisao da su koncepcijski skroz druga priča, upravo zbog ovoga što si napisao.
 
Poslednja izmena:
pominju se i fire i nvidia ajd sad da ne cepidlačimo, nije priča krenula od kinga i xiaomi-a...
 
Samo im uporedi specifikacije i cene i sve će ti biti jasno. Nećemo ponavljati 100x jedno isto.
U dva komentara nisi napisao ništa korisno osim neuporedivosti i uporedi sam specifikacije da se ne ponavljamo i to je ok. Moja neka zapažanja ciljaju par stvari.
Proleteh kroz specs za BT King. Kada na uređaju od 170$ ne rade streaming servisi u max rezoluciji kod mene automatski ispada iz priče. Nema budućih update na Android10 zbogradi čega onda ovaj čajna košta 170$[emoji23].


Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Zato što ima lobanju nacrtanu :p I ima više RAM od Shield-a, a da pri tom nije krš RAM kao na ovim uređajima od ~35$. Što Sony košta više nego Hisense? Može im se :)

Ljudi prosto imaju različite potrebe:
1) nekom treba Android vs nekom treba samo Kodi kao vrhunski media center software. A Kodi radi 5x bolje pod Linux nego pod Android.
2) nekom treba 4K na Netflix vs nekom treba player koji će da pušta piratski UHD BluRay vs "ja ne vidim razliku između 720p i 4K / ja ne čujem razliku između 128 kbps MP3 i FLAC / ja ne vidim taj problem na Eon na mom Amlogic kršu" :D
3) nekom treba "konzola" za decu da se igraju
4) nekom treba uređaj da istovremeno bude i media player i da ostane lufra RAM-a i storage-a da nabaca VPN server, Samba server, torrent downloader program...
5) neko voli "do it yourself" i apsolutnu slobodu po pitanju softwara vs neko ko voli "sednem uzmem daljinski i radi sve što mi treba".

A svaki uređaj sa sobom novi neki kompormis... sad kome je taj kompromis u vezi bitne ili nebitne stavke to zavisi. Nema savršenog uređaja za sve multimedia prohteve.
 
U dogledno vreme planiram nabavku box-a, pa pratim malo ovu temu. Trenutno mi je zanimljiv zappiti mini 4k hdr, a ovde nisam nista nasao o njemu. Da li je neko imao iskustva sa njim? Koji su uredjaji u klasi koje bih mogao da uzmem u obzir?
 
Tanix Tx3 mini, kupljen pre cetiri godine u to vreme placen ~35$ radi i zadovoljava sve moje potrebe, kodi, eon, iptv, yt. Za drugo mi i ne treba. Jedino sam mu stavio eksterno hladjenje, zato ga sad i ne gasim... Sad na Aliju ima jaca verzija 4/64 sa novijim chipom S905x3 za 40-45$...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока

Kod tog mi se ne svidja nema nikakve otvore za hladjenje,imam oaj sa S905x3 ima otvore sa strane ali nema sa donje,sto bi po meni bilo ekstra sa dodatim kulerom sa donje strane koji bi ubacivao hladan vazduh a sa bocnih strana da izlazi onaj "vruc",ovako ne znam da li vredi sa donje strane da se stavlja ili bolje sa jedne bocne strane da ubacuje vazduh a sa druge da izlazi onaj "vruc".
Temperature su u nekoj normali ali svi znamo da elektronika radi duze kad je hladjenje bolje.
Sto se tice daljinaca i dalje sam otvoren za predloge.
Ne znam da li sa wechip w2 moze da se upravlja i televizorom?
https://www.banggood.com/IN-STOCK-W...9.html?rmmds=search&ID=42317&cur_warehouse=CN
 
Poslednja izmena:
Da to si upravu, zato sam ja ovaj moj izbusio sa svih strana ko svajcarski sir, i ubacio ga u kuciste sa ventilatorom...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
U dogledno vreme planiram nabavku box-a, pa pratim malo ovu temu. Trenutno mi je zanimljiv zappiti mini 4k hdr, a ovde nisam nista nasao o njemu. Da li je neko imao iskustva sa njim? Koji su uredjaji u klasi koje bih mogao da uzmem u obzir?
Nekako mi je zidoo kompletniji (mislim na sve modele sa rtd1295)Sto ti je zappiti zanimljiv?
 
Poslednja izmena:
Deluje mi ozbiljnije od ovih AliExpress uređaja, a nisam do sada imao iskustva box-ovima. Zbog toga i pitam koje još da uzmem u obzir, jer je ovde priča skoro u potpunosti o AliExpress playerima...
 
Deluje mi ozbiljnije od ovih AliExpress uređaja, a nisam do sada imao iskustva box-ovima. Zbog toga i pitam koje još da uzmem u obzir, jer je ovde priča skoro u potpunosti o AliExpress playerima...
Svi su oni pomalo kosooki ;)Ti napisi zasta tebi konkretno treba box pa ce se vec naci neko da odgovori .
 
U dva komentara nisi napisao ništa korisno osim neuporedivosti i uporedi sam specifikacije da se ne ponavljamo i to je ok. Moja neka zapažanja ciljaju par stvari.
Proleteh kroz specs za BT King. Kada na uređaju od 170$ ne rade streaming servisi u max rezoluciji kod mene automatski ispada iz priče. Nema budućih update na Android10 zbogradi čega onda ovaj čajna košta 170$[emoji23].


Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Upao si u temu sa stavom : "nemam pojma ništa o boxevima, al' saću da vam objasnim", pritom zahtevaš da ti neko prezentuje informacije na tacni, koje su već 100x servirane. Namerno neću ništa korisno da ti napišem, uzmi sam pa čitaj, ali nemoj da prelećeš jer gt king košta nešto preko 103$, a ja sam moj sa kuponima na BF platio ispod 90. Da si čitao temu i to bi video, but noooouuuu, lakše je ovako.
 
Upao si u temu sa stavom : "nemam pojma ništa o boxevima, al' saću da vam objasnim", pritom zahtevaš da ti neko prezentuje informacije na tacni, koje su već 100x servirane. Namerno neću ništa korisno da ti napišem, uzmi sam pa čitaj, ali nemoj da prelećeš jer gt king košta nešto preko 103$, a ja sam moj sa kuponima na BF platio ispod 90. Da si čitao temu i to bi video, but noooouuuu, lakše je ovako.

Pogrešno si razumeo očigledno moj inicijalni post. Ne zahtevam ja ništa, samo pitam na forumu jer ima ljudi koji se više razumeju od drugih pritom sam i sam laik za dotičnu tematiku. Pitanja i interesovanje oko dotičnih uređaja postoji. Koliko sam skapirao ovde se traži prvenstveno uređaji na kojima će se koristiti Kodi i stream, a da se prođe što jeftinije i da radi kao Doxa.
Kakve veze ima i da su informacije servirane na 156089-oj strani? Ne čitaju svi sve teme foruma svaki dan prema tome ne vidim ništa loše u tome pomoći nekom i napisati par redova i poređenje. Mene je čisto zanimalo šta koji nudi i to iz iskustva ljudi. Ne znam čemu takav osioni stav kao da ti je neko tražio ruku i minut ti se meri zlatom.
Gt king u Americi košta koliko sam naveo, a koliko vidim ni na Aliju nije mnogo jeftiniji.



Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Nemanja123@Rekao sam ti da je sa androidom komplikovanije i tu ne mislim da li kamera radi(podrazumeva se da radi) nego da li se aplikacije normalno ponasaju na androidu .Ako zakaze kamera ili mikrofon obe aplikacije nece raditi (error)Nprm ako te neko zove na viber podrazumeva se da se kamera upali pre nego sto se javis ..u suprotnom bice problema .Android box ti je jeftinije resenje ali u ovom slucaju ja bi isao na windows (mini pc ) ipak je sigurnije .
Hvala na savetu. Otvoriću temu za mini PC :)
 
Antara da ne gušimo više temu, samo još na ovo da se osvrnem.

Gt king u Americi košta koliko sam naveo, a koliko vidim ni na Aliju nije mnogo jeftiniji.
Sent from my SHT-W09 using Tapatalk

Gt-king košta na AE 103.5$, kako to nije mnogo jeftinije od 170$?

Ne kažem da je jeftino, ima china s905x3 kutija koje odrađuju sličan posao za 30-40$ manje, ali čisto da ne bude zabune oko cena. Screenshot_20200304-072052_AliExpress.jpeg
 
Bude vecinom na Banggood 99$, slično sam i ja kupio za oko 90$ sa nekim kuponima.
 
Antara da ne gušimo više temu, samo još na ovo da se osvrnem.



Gt-king košta na AE 103.5$, kako to nije mnogo jeftinije od 170$?

Ne kažem da je jeftino, ima china s905x3 kutija koje odrađuju sličan posao za 30-40$ manje, ali čisto da ne bude zabune oko cena. Pogledajte prilog 282278
Da u pravu si gledao sam u cad$. Opet mi ne ide u glavu zašto ne podržava max rezoluciju streaming servisa.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Zato što nije namenjen za korisnike kojima je to bitno :p I zato što se te "sertifikacije" Netflix-a i ostalih plaćaju a kinezi bi da maximalizuju profit pa ne daju pare na "nepotrebne" stvari tipa hlađenje uredeđaja, sertifikovano napajanje... Masa se i onako loži na 64 GB storage ostalo je manje važno.
 
Ima li beelink gt King neki screensaver? Isključio sam sleep mode, ali ne vidim nigde screen saver...stari beelink je imao neki sa satom na ekranu koji se pomera okolo...
 
Na addon ste mislili, Kodi+Netflix addon?
Zamenio sam Mibox nakon 3god za Ugoos AM6 ,pa da ga osposobim i za netflix 1080p.Ili ima još neki način?
 
Zato što nije namenjen za korisnike kojima je to bitno [emoji14] I zato što se te "sertifikacije" Netflix-a i ostalih plaćaju a kinezi bi da maximalizuju profit pa ne daju pare na "nepotrebne" stvari tipa hlađenje uredeđaja, sertifikovano napajanje... Masa se i onako loži na 64 GB storage ostalo je manje važno.

Xiaomi podržava sertifikate i može da se uzme za manje para. Znači za nekog kome je streaming #1 nema ništa bolje od Mi box s do 100$. Storage eksterni možeš da dodaš svejedno na svaki box.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Zato Ćomi nema 64 GB storage :p A "bolje nema" zavisi od toga šta gledaš i šta ti bitno pošto konkretno S model ima priličan downgrade u odnosu na stari "Mi Box" po pitanju podrške HD audio kodeka.
 
Jel postoji razlika u verzijama Global i EU Xiaomi Mi Box S?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Zato Ćomi nema 64 GB storage [emoji14] A "bolje nema" zavisi od toga šta gledaš i šta ti bitno pošto konkretno S model ima priličan downgrade u odnosu na stari "Mi Box" po pitanju podrške HD audio kodeka.
U odnosu na mi box 3? Manje kodeka podržano od novijeg modela? Wtf[emoji23]

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Xiaomi podržava sertifikate i može da se uzme za manje para. Znači za nekog kome je streaming #1 nema ništa bolje od Mi box s do 100$. Storage eksterni možeš da dodaš svejedno na svaki box.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Bio 28 februara u Walmartu na popustu 50% mogo da se uzme za 30 dolara.
TsK7NEQ.jpg
 
Da bio je za 30$ taj dan samo[emoji16] i tamo je ludnica tada.
Hvala shaman znači dts-hd & TrueHD ne pušta, bezveze.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Probao sinoc da editujem poruku sa telefona,medjutim zavrsila je obrisana.
Evo iste ideje za tanix kao moja.
fetch

Kakav je Q5(Q8) daljinski,lici mi na one kao na mecool,ili G10S(G30)kao na beelink ili onaj wechip W2?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno