Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Imam beelink gt1 ultimate. Imao sam neku fabricku verziju youtube aplikacije, sada zahteva update, a nw mogu da je update-jum preko play prodavnice. Moze li neko da mi napise koju verziju da stavim?
 
samo obriši keš i data, nalog će ti ostati a proradiće, i meni se desilo ovih dana.
 
Imam beelink gt1 ultimate. Imao sam neku fabricku verziju youtube aplikacije, sada zahteva update, a nw mogu da je update-jum preko play prodavnice. Moze li neko da mi napise koju verziju da stavim?
Што се мучиш са тим? Стави задњу верзију Јутјуб за андроид ТВ -доста је прегледније, а могуће је гледати и 4К.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Možda da im olakšaš gledanje HBO unutar Kodi-a tako što ćeš da ih pitaš za npr 15 filmova ili X serija koje žele da gledaju i da onda za njih generišeš odgovarajuće ".strm" fajlove i koristiš onda "Add to Library" funkcionalnost Kodi-a. Tako da imaš lepo raspođeno to u serije i filmovi sekciju sve sa fensi posterima i vide poster i naslov i biraju šta da puste.

Ideja je ok, ali ne. Nemam ja vremena da se time bavim, a i keva voli da istražuje i proba da gleda svašta.

Suštinski, mene zanima zašto zvanična aplikacija kaže "no internet connection" i kako to da rešim.
 
Ako je to smartphone verzija aplikacije čini mi se ranije da je bila neka priča da app radi samo na WiFi a ne preko ethernet porta? I da su to ljudi na "boxevima" rešavali tako što su rootovali uređaji > instalirali Xposed framework > instalirali "Fake Wifi" xposed modul i setovali da za HBO Go app lažno prijavljuje da je uređaj trenutno konektovan na WiFi.

Možeš da probaš to. Da prvo testiraš kako se ponaša app kad si konektovan preko WiFi pa ako tako radi eto znaš da ostaje "fake-uj WiFi" problem jer je LAN kabl mnogo bolji sa aspekta stabilnosti.

Ali ja svakako mislim da će ti iskustvo korišćenja smartphone verzije aplikacije za gledanje na TV-u biti još nezgrapnije i kompikovanije za matorce od Kodi varijante.

Ako si već instalirali Kodi addon probaj da menjaš koji "view" tip (list, info wall, poster...) [klik na te opcije u donjem levom uglu] pa vidi koji prikaz se i tebi i matorcima najviše dopada... i da li im je neka varijanta od prikaza sa posterom / sa thumbnail "dovoljno dobra".

Ako im se neki prikaz sviđa onda ćeš morati da modifikuješ default tip prikaza za Kodi skin pošto default-uje na List i ulazak u svaki pod-meni bi trebalo "peške" menjati aktivan prikaz... što ubija svaku poenu :d
 
Ima li neko iskustva sa Roku uređajima i odakle ih je najpovoljnije nabaviti?
 
Ima li neko iskustva sa Roku uređajima i odakle ih je najpovoljnije nabaviti?

Nemam direktno sa Roku, ali imam sa Amazon Fire TV Stick-om. Mislim da sa Roku nećeš biti zadovoljan, ako ga koristiš kod nas, pošto je vezan za USA tržište. Sumnjam da se lao može instalirati neki VPN na njega.
Sa druge strane, Amazon Fire TV stick je baziran na androidu, ima sijaset VPN aplikacija koje se mogu instalirati, a i možeš instalirati android aplikacije na njega.
Ja ga recimo koristim sa ExpressVPN podešenim na USA, i svi USA only servisi mi rade bez problema (neke plaćam, neke samo probno koristim).
Za Roku bi verovatno morao da podesiš VPN na nivou rutera, što opet zavisi od rutera koji imaš, inače ćeš se kod nas slabo nagledati na njemu.
 
Više sam mislio na to što je vrhunski hardver, koji gura sve striming servise u najboljem kvalitetu, za razliku od mnogih android boksova koji su limitirani sa rezolucijom.

Netflix, Hbo Go i Amazon Prime bi u svakom slučaju radili, čak i bez VPN-a sa ponudom koja je nama dostupna.
 
@DariusIII kod Netflixa sada gotov skoro da nema neke serije koje imaš u USA... ja sam koristio SmartDNS ali pošto je max resolucija bila 1280x720 a ja imam 4k HDR televizor to nema za mene više nikakvog smisla... ja hoču, da gledam sve u max kvaliteti ako je to moguće a iz Amerike teško, da gledaš normalno 4k HDR iako ima Netflix max brzinu manju od 30Mb/s... kako znaš možeš gledat puno filmova gde ide max bitrate čak i preko 100Mb/s i tu se susrečeš sa još jednim problemom a to je da televizori imaju samo 100Mb mrežne kartice i slika počne da kocka več kod nekih 50Mb/s... znaći treba ti ili android box ili HTPC sa mrežnom 1GB...
 
Više sam mislio na to što je vrhunski hardver, koji gura sve striming servise u najboljem kvalitetu, za razliku od mnogih android boksova koji su limitirani sa rezolucijom.

Netflix, Hbo Go i Amazon Prime bi u svakom slučaju radili, čak i bez VPN-a sa ponudom koja je nama dostupna.

Roku je veoma dobro optimizovan i odlično radi. Ja sam prvo želeo da uzmem za sebe Roku Ultra sa amazona za 99$ + troškovi, ali sam odustao. I da ti odmah kažem, HBO Go koji je na Roku i onaj koji možeš da instaliraš na Amazon Fire tv Stick-u ne radi kod nas, pošto je američka verzija. Na Basic verziju sticka (a to je ono što amazon šalje u Srbiju), ne možeš instalirati verziju koja se koristi kod nas zbog androida 5 (FireOS 5), 4k verzija za US tržište već ima FireOS 6 i na njega se može instalirati.
 
@DariusIII kod Netflixa sada gotov skoro da nema neke serije koje imaš u USA... ja sam koristio SmartDNS ali pošto je max resolucija bila 1280x720 a ja imam 4k HDR televizor to nema za mene više nikakvog smisla... ja hoču, da gledam sve u max kvaliteti ako je to moguće a iz Amerike teško, da gledaš normalno 4k HDR iako ima Netflix max brzinu manju od 30Mb/s... kako znaš možeš gledat puno filmova gde ide max bitrate čak i preko 100Mb/s i tu se susrečeš sa još jednim problemom a to je da televizori imaju samo 100Mb mrežne kartice i slika počne da kocka več kod nekih 50Mb/s... znaći treba ti ili android box ili HTPC sa mrežnom 1GB...

Kod mene na klasičnom full hd TV-u, sve ide bez problema. Hulu, Prime, NetFlix, PBS Kids, probao i Showtime i Cinemax i HBO i sve ide bez problema preko ExpressVPN-a instaliranog na fire stick-u.
 
Kako da znam da li je OS u boxu Android TV (ATV) ili Android (tzv. Običan Android)? Gledam da pored mibox s uzmem još jedan jeftiniji za spavaću i kažu mi da uzmem ATV, a ja sada ne znam da li su ovi ostali sa alija ili KP zapravo ATV ili ne....

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Drugari mala pomoć, šta je po vama bolje kupiti
Beelink GT - King ili MINIX NEO U9-H
 
Добра су оба.
Мада, ако већ планираш да дајеш тих 150/160$ за minix, додај још 30/40 и узми nvidia shield.
Ја бих, искрено, узео Краља због новијег чипсета. Мени није потребна нетфликс подршка.
Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kako da znam da li je OS u boxu Android TV (ATV) ili Android (tzv. Običan Android)? Gledam da pored mibox s uzmem još jedan jeftiniji za spavaću i kažu mi da uzmem ATV, a ja sada ne znam da li su ovi ostali sa alija ili KP zapravo ATV ili ne....

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Piše u opisu kod svih ozbiljnijih prodavaca. Mecool su ATV skoro svi (ili možda svi) a uglavnom su ok uređaji, mada nisu baš jeftini. Jeftiniji kinezi uglavnom furaju običan android. Možeš instalirati i na njih ATV ali to je već neka treća priča.
 
Mecool KM3 je AT9 i baš je super. Dosta bolji od Mi S. Jedino što treba apk akrobacija za Netflix.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Roku je veoma dobro optimizovan i odlično radi. Ja sam prvo želeo da uzmem za sebe Roku Ultra sa amazona za 99$ + troškovi, ali sam odustao. I da ti odmah kažem, HBO Go koji je na Roku i onaj koji možeš da instaliraš na Amazon Fire tv Stick-u ne radi kod nas, pošto je američka verzija. Na Basic verziju sticka (a to je ono što amazon šalje u Srbiju), ne možeš instalirati verziju koja se koristi kod nas zbog androida 5 (FireOS 5), 4k verzija za US tržište već ima FireOS 6 i na njega se može instalirati.
I eu 4k verzija je sa os6.
Posalji mi link ako imas za verziju koja ne radi na os5, da probam na novijoj verziji obicnog stick-a.

...A3...
 
A Kodi addon jel pušta bolje od 480p rezolucije (1080p, 4K)? :d Koliko se sećam bila je neka priča da je Netflix blacklist-ovao Mecool ATV uređaje?
 
A Kodi addon jel pušta bolje od 480p rezolucije (1080p, 4K)? :d Koliko se sećam bila je neka priča da je Netflix blacklist-ovao Mecool ATV uređaje?
Jeste na crnoj listi su...Netflix u 4k(sa akrobacijama) je radio na prvoj verziji sw ali na najnovijem sw nije hteo(e sad u cemu je fora nemam pojma-niti me je nesto zanimalo pa se nisam ni cimao oko toga)Addon nije radio koliko se secam ,ali provericu pa javljam ....ako vec jorgovan ne napise
 
Piše u opisu kod svih ozbiljnijih prodavaca. Mecool su ATV skoro svi (ili možda svi) a uglavnom su ok uređaji, mada nisu baš jeftini. Jeftiniji kinezi uglavnom furaju običan android. Možeš instalirati i na njih ATV ali to je već neka treća priča.
Znaci ipak na chigz tech uporednim listama je tačno napisano. Km3 km9 pro mi box s, beelink gt-1 ultimate, t10 pro, gt mini a i nvidia samo...

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Ako je to smartphone verzija aplikacije čini mi se ranije da je bila neka priča da app radi samo na WiFi a ne preko ethernet porta? I da su to ljudi na "boxevima" rešavali tako što su rootovali uređaji > instalirali Xposed framework > instalirali "Fake Wifi" xposed modul i setovali da za HBO Go app lažno prijavljuje da je uređaj trenutno konektovan na WiFi.

Možeš da probaš to. Da prvo testiraš kako se ponaša app kad si konektovan preko WiFi pa ako tako radi eto znaš da ostaje "fake-uj WiFi" problem jer je LAN kabl mnogo bolji sa aspekta stabilnosti.

Ali ja svakako mislim da će ti iskustvo korišćenja smartphone verzije aplikacije za gledanje na TV-u biti još nezgrapnije i kompikovanije za matorce od Kodi varijante.

Ako si već instalirali Kodi addon probaj da menjaš koji "view" tip (list, info wall, poster...) [klik na te opcije u donjem levom uglu] pa vidi koji prikaz se i tebi i matorcima najviše dopada... i da li im je neka varijanta od prikaza sa posterom / sa thumbnail "dovoljno dobra".

Ako im se neki prikaz sviđa onda ćeš morati da modifikuješ default tip prikaza za Kodi skin pošto default-uje na List i ulazak u svaki pod-meni bi trebalo "peške" menjati aktivan prikaz... što ubija svaku poenu :d


Interesantno! Pokušaću Wi-Fi pa ću da vidim dalje. Nikada mi to ne bi palo na pamet, a nisam ni našao ništa na netu.

Ovo drugo (prikaz liste u kodiju) sam odmah uradio.

Hvala puno!
 
Mecool KM3 je AT9 i baš je super. Dosta bolji od Mi S. Jedino što treba apk akrobacija za Netflix.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Jesi li probao eon atv na njemu? Ako jesi, laguje li ili radi normalno kretanje kroz menije?
 
Eon radi kao i na svim drugim boksevima sa Amlogic... kaironi trzaju. Meni je prihvatljivo to. Inače brzina boxa je odlična.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Mislio sam na kretanje kroz menije. Recimo kod mene na magicsee je sporo, nije problem deinterlace, to znam da nije rešivo. U principu bih menjao box samo zbog toga, nervira me taj lag, sve ostalo radi super. Ali ako isto laguje onda neću. Na eon boxu radi perfektno brzo.
 
Hvala. [emoji106]
 
Uzeo sam Tanix TX6 sa Allwinner H6 procesorom. Instalirao sam kodi i radi sve ok za sada jedino mi se cini da se box prilicno greje u radu. Da li bi trebao da mu nabudzim neko hladjenje ili da ostavim ovako?
 
Uzeo sam Tanix TX6 sa Allwinner H6 procesorom. Instalirao sam kodi i radi sve ok za sada jedino mi se cini da se box prilicno greje u radu. Da li bi trebao da mu nabudzim neko hladjenje ili da ostavim ovako?
Ako se baš baš greje nabudži mu nešto. Nađi makar neki pasivni hladnjak i stavi pastu. Dešavalo se da umiru kinezi od pregrevanja.

Još jedno pitanje za Jorgovana, jel može pulsirajuće svetlo da se ugasi? [emoji4] Ne znam kako ću bez satića na magicsee, to mu je ozbiljna prednost, navikli se žena i ja u spavaćoj je sobi. [emoji16]
 
Eon radi kao i na svim drugim boksevima sa Amlogic... kaironi trzaju. Meni je prihvatljivo to. Inače brzina boxa je odlična.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Ovaj SBB novi eon ott što oni sad daju i prodaju od par njih što su ga uzeli niko ne pominje te probleme i ako je Amlogic izgleda da su oni to nekako rešili na njemu.
Sad premda i on može u trajno vlasništvo da se uzme za 7000 dinara on po ceni od 6500 + jednu porodičnu pretplatu od 500 dinara,možda je to bolja opcija nego Mecool i mi box s.
 
Nazad
Vrh Dno