Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Ja uzajmio GT-King na dve nedelje da istestiram i izmaltretiram tako da slobodno pišite ako vas nešto konkretno zanima pa pišem ovde odgovore. Eto imamo malu Bench ekskluzivu.
b35f334c170297d44462092c6d8864b8.jpg
7f8af2907ffc4d0ec95f63de20c10f53.jpg


Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Znaci 1 uredjaj od 30 je stigao u srbiju ?:)Olomi ga na sitna crevca.
 
Poslednja izmena:
Ne baš u Srbiju, ali dovoljno blizu. Ajme kolko sam se ja odvikao od običnog Androida... biće hejta samo tako. Razmazio me je Android TV previše.

Daljinac krš plastikaner.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Ne baš u Srbiju, ali dovoljno blizu. Ajme kolko sam se ja odvikao od običnog Androida... biće hejta samo tako. Razmazio me je Android TV previše.

Daljinac krš plastikaner.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Bice za njega android tv romova.A ja I dalje ne vidim ni jednu prednost android tv ,a mane mi bodu oci
 
Poslednja izmena:
@Jorgovan Pretpostavljam da nas sve najviše zanima kako radi deinterlacing na eon ATV aplikaciji.
 
To i mene najviše interesuje nego me SBB ignoriše za manuelnu odjavu KM3 a pre manje od mesec dana radio odjavu sa Mi Box-a... gledam kako to da rešim.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Privatne DNS je valjda opcija od Android Pie (9.0) nisam siguran o kom boxu je riječ, ali na 8.1 to nema koliko ja znam.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Evo snimka https://youtu.be/qlehpMi4RI8

Rtd1295 Android tv Eon ,mislim da je video dovoljnog kvaliteta da ga uporeditite sa vasim uredjajima -jedino sto je u 25 fps
Paznja je usmerena na kajron i na najgore-najbolje kanale(pq)kao i sd vs hd.
 
Poslednja izmena:

Bez karabudženja ga ni nema uopšte. Jedva sam se sva sata igrao sa boxom, a pošto će lepo vreme za vikend, verovatno ću sa klincem da ga provedem... ali dobro videću šta stignem da ispetljam.

Bice za njega android tv romova. A ja I dalje ne vidim ni jednu prednost android tv ,a mane mi bodu oci

O da. Jedva čekam. Lepo je što je Beelink odmah izbacio i SDK za box, doduše brzina servera je kriminalna i DL stalno puca. No vidim na freaku već lik kuva u najveće. Što se tiče tablet vs ATV... kapiram da je donekle i subjektivna stvar, ali meni lično je sad ovo testiranje na tablet varijanti pravo pravcato mučenje. Krenimo od toga da meni najbitnije stvari ne rade kao na ATV: NF i Plex.

@Jorgovan Pretpostavljam da nas sve najviše zanima kako radi deinterlacing na eon ATV aplikaciji.

I dalje ništa nisam rešio sa svojim EON nalogom tako da ne mogu da aktiviram app. Testirao sam malo sa aplikacijom za telefone, kairon na RTS1... nije tolko da secka ili trza ali je muljav užasno, nemoguće za čitati.

Na N1 kairon izgleda pristojno, mrvicu se primećuje, ali nije strašno i ok je za čitati i gledati.

Sličice mogu da postavim, ali sam za klipove opomenut da to ubuduće ne radim, tako da mogu opisno da prenosim ovde zapažanja.

Private DNS ima.
651df4dd723da1269ae18a8229c3058d.jpg
 
Od 10 aplikacija koje koristis ni jedna ne radi kako treba :( Kakvo upozorenje si dobio za klipove -to se odnosi na eon ili generalno?
 
Poslednja izmena:
Kojih to 10 aplikacija, čovek je spomenuo EON i Netflix. @jorgovan uživajte danas valja iskoristiti ovo kratkotrajno sunce... Kada bude prilika svakako instaliraj Kodi i provrti osnovne stvari.
Ma poenta je da mu najvaznije stvari ne rade kako treba (netflix,eon,plex)broj uopste nije bitan .jorgovan@mene zanima ako imas prilike da proveris anime 10bit h.264
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ostajem ja na xiaomi, i nadam se daće uskoro izbacit xiaomi novi box i onda kupujem

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
 
Nisam bas ispratio koji je box u pitanju? Uporedio sam sa slikom na d3i koji imam. Tu su negde.
 
Evo snimka https://youtu.be/qlehpMi4RI8

Rtd1295 Android tv Eon ,mislim da je video dovoljnog kvaliteta da ga uporeditite sa vasim uredjajima -jedino sto je u 25 fps
Paznja je usmerena na kajron i na najgore-najbolje kanale(pq)kao i sd vs hd.
Ja bih rekao da eon tv radi odlično na ovom box-u. Koliko vidim deinterlace radi kako treba.
Jedva čekam da Jorgovan testira eontv na novom box-u da vidim kako radi deinterlace.
Treba da mi donese koleginicin sin iz SAD nvidia shield. Ako dobro radi novi beelink onda da otkažem shield.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Neka ka donese pa ga prodaj :)

Voleo bih da ipak prodjem jeftinije jer je shield duplo skuplji od kinga.
U principu mi treba box koji dobro radi deinterlace zbog eon tv aplikacije. Imam vec jedan box koji radi ok ( h96 pro plus) koji bi prodao ako uzmem shield. Ako nadjem neki box koji radi dobro deinterlace onda cu da ga ostavim a otkazujem shield.
 
Ima li neko link ka Netflix apk verziji koja radi na Tanix TX3 sa remote kontrolerom, obična traži scroll sa "mišem" ili emulacijom miša a kada skinem apk Netflix for android tv javi mi neki error code? Isti slučaj sa Spotify for android (on neće da se startuje uopšte a neka starija verzija mi ne scalira dobro rezoluciju pa moram scroll levo i desno). Deezer for android tv s druge strane radi perfektno.
 
ja koristim mini tastatura sa touchpad ili kodi sa netflix Pluginom, mislim da su ti jedine opcije

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Sto jednostavno ne instaliras na minixu kad je vec isti tv?Odavno sam prestao da dajem predloge -iz vise razloga .A sad cak I kad uputim neku sugestiju tipa-ne kupuj obicno covek uradi drugacije :).Saljem ti na pp

Najprije se izvinjavam @jbabicu jer ga nisam slušao ali njegove sugestije su zlata vredne pa se nadam, da neće odustati od toga :)
E ovakvo na brzinu: posle 8 dana došao iz Njemačke sa GLS poštom Beelink GT 1a... posle više satnog maltretiranja ponajviše zbog Kodi builda, kojeg više nema i zajebanciji sa novim, kojeg sam 2 puta instalirao samo zbog webenog updejta, koji mi je sve srušio pa je bilo treba krenuti jovo na novo sa nule :D
Sve radi fantastično:

EON, Netflix 4k, YouTube 4k, HBO GO i Atreides addon za filmove i serije... Sve ovo ganjam naravno preko Kodija čak EON pokrečem sa glavnog Kodi menija... Verzija Android TV je inače 7 i nešto i zasad nema nikakve potrebe da bi se išlo recimo na 8... pošto je box sada spojen sa TVjem koji nije 4k HDR on avtomatski konvertuje sve 4k HDR filmove i serije u SDR i stvarno je vrlo dobro...
 
^za taj box kazu da ima google sertifkat ima chromecast ugradjen ali nema 4k Netflix,sa druge strane beelink ultimate -A ima Netflix 4k I ima DRM lvl1 Ali nema cast -to znaci da su hakovali podrsku za Netflix i pitanje je koliko ce trajati......
webmaher@4k Netflix ti je bitan- ovde nije bilo pitanje dal radi nego koliko ce "trajati"I naravno da sam ti predlozio xiaomi -sigurnu varijantu i ponovo bih isto...Dal moze da tera u 4k Netflix add-on?HBO go android tv aplikacija radi u 1080p?
 
Poslednja izmena:
da, tako je :)
Evo napravio još malo testova i sve radi stvarno dobro i brzo..
Netflix 4kHDR preko Kodi netflix addona radi odlično i da nema toga addona ja Netflix uopšte ne bi imao (titlovi mi trebaju obavezno ili slovenski, srbski, bosanski, hrvatski)…
HBO GO isto preko Kodi HBO addona i sve u 1080p...mogu da biram titlove na svim ex yu jezicima… ovdje je jedini problem što se ne može izvesti omiljene serije i filme u library pa da onda Trakt to registruje… ali ako stavim u Favorite mislim da onda i to radi... javio sam avtoru i biće jednog ljepog dana valjda i to rešeno :D

Pošto je box na starom LG FHD televizoru ova opcija da konvertuje sve 4k HDR u FHD stvarno dobro radi... pustio sam za nekoliko minuta dva filma od 12 i 15GB i sve je išlo gladko bez kočenja :D

Jedina manja mana je ovaj EON zbog deinterlacinga ali je slika ipak bolja nego prije na mX10 koji inaće ima 4GB RAMa i 64 ROMa… traži se junak heroj ala Robin Hood pa da napravi EON addon za Kodija i onda je to čista perfekcija :D
Da kažem još da se EON updejtovao na verziju 3.2.3 i onda prvo što sam primjetio je da su u Video sekciji kod HBO OD sve serije i filmi koji su stavljeni ovaj mjesec sada konačno u HD kvalitetu… Na moje pitanje kada će biti sve nisu znali ništa :D
 
da, tako je :)
Evo napravio još malo testova i sve radi stvarno dobro i brzo..
Netflix 4kHDR preko Kodi netflix addona radi odlično i da nema toga addona ja Netflix uopšte ne bi imao (titlovi mi trebaju obavezno ili slovenski, srbski, bosanski, hrvatski)…
HBO GO isto preko Kodi HBO addona i sve u 1080p...mogu da biram titlove na svim ex yu jezicima… ovdje je jedini problem što se ne može izvesti omiljene serije i filme u library pa da onda Trakt to registruje… ali ako stavim u Favorite mislim da onda i to radi... javio sam avtoru i biće jednog ljepog dana valjda i to rešeno :D

Pošto je box na starom LG FHD televizoru ova opcija da konvertuje sve 4k HDR u FHD stvarno dobro radi... pustio sam za nekoliko minuta dva filma od 12 i 15GB i sve je išlo gladko bez kočenja :D

Jedina manja mana je ovaj EON zbog deinterlacinga ali je slika ipak bolja nego prije na mX10 koji inaće ima 4GB RAMa i 64 ROMa… traži se junak heroj ala Robin Hood pa da napravi EON addon za Kodija i onda je to čista perfekcija :D
Da kažem još da se EON updejtovao na verziju 3.2.3 i onda prvo što sam primjetio je da su u Video sekciji kod HBO OD sve serije i filmi koji su stavljeni ovaj mjesec sada konačno u HD kvalitetu… Na moje pitanje kada će biti sve nisu znali ništa :D
Pa jeste u odnosu na taj mx10 je svakako ogroman skok:)nije sve u deinterlacingu malo je i u skaliranju .....nego HBO go aplikacija radi ne radi?.Isto za Netflix add-on ajde ako the ne mrzi opali sliku kad pustis neki video u 4 k stisni o na tastaturi I prosledi sliku ,da vidimo zver na delu...
 
Nazad
Vrh Dno