Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

meni mi box kroz jedan armirani debeo zid ima brzinu 70/60 a internet je 100/70..zadovoljan..sve radi fluidno..slicno se ponasa i amazon stik

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Pa ako mu ne radi Wifi onda je prilično neupotrebljiv. Za Mi Box pričam iz iskustva, kupio sam 4 komada i svi rade bez problema. Nemam planove drugih stanova, ali ovde npr. radi bez ikakvih problema na 5 Ghz i kroz 2 zida. Posle sam monirao Ubiquiti u hodnik (8) da pokrijem prostor (3) i (10) ali to nema veze sa Mi Boxom.

Pogledajte prilog 291421
Plan stana :) sledece je struktura zida koji je naizgled bez armature ;) -gipsani sa malim presekom ....I ovde ce prepirka daleko da ode .Da je spomenuti box djubre ja se
100% slazem(sto se tice wifi moguce je resiti problem wifi ripiterom ili drugim ruterom u datom modu kao upotrebom power line a i kablom ako sve drugo zakaze ;) )Sto se tice mi boxa i njegovog wifi chipa -realno 8m i dva zida u zemlji Srbiji gde su kuce od cvrstog materijala kao i stanovi sa gomilom armature mogao bi da se slozim sa bakarom da je 5ghz slabo upotrebljiv realno moze da bude i jedan zid i manja razdaljina pa da mi box pravi probleme .
a nekad je i 20 cm levo desno dovoljno da bude los ili dobar signal....
 
Ti si kralj stvarno.

Ne znam ko se žalio na signal na Mi Box, ali nije ni bitno.
Pratis temu i ne znas...

evo ja ti kazem da kod mene nece kroz dva zida da pusti nista...
I ne znam sta smo do sada preporucivali obavezno koriscenje 5ghz ili usb ethernet adaptera ako sve radi tako dobro.


evo na brzinu iskopano:
Mi box s meri ispod 10mbits (50mbits imam) uglavnom, iako stoji gotovo naslonjen na ruter.

Ima li neko da je vezao preko adaptera usb na mrežni? Da li to šljaka ok?

I ja kod burazera isto imam problem na Miboxu. Preko wifi mreze nema sanse da pusti film ili seriju preko elementuma. Pocne onako da baferuje i posle pukne. Sve sam mu isto podesio kao kod mene na beelinku. Kod mene radi normalno a kod njega nece.

Imam isti problem sa mi box s om
Kada pustim film sa usb a hoce cesto da secka, iscupam napajanje pa vratim i onda radi sve normalno.
Iskljucim ga i kad ga sledeci put ukljucim opet isti problemi
 
Zato ja u kući imam imam još dva pojačivača.
 
kabl je zakon to uvek radi,
a wifi na boxu gde moze da povuce koliko god ima moze samo ako je na 5ghz a i tada mora da bude blizu rutera da bi radilo kako treba.
e zato je kabl opet zakon :)
 
Rekoh, kupio sam 4 komada, osim jednog gde je Telebee firmware pa ne radi Netflix svi ostali rade odlično.
9636141ef4004b909e4f1411d3bd0324.jpg
 
Da li na Tanix TX3 Mini i Tanix TX3-H ima onog trzanja u EON aplikaciji?
 
Onda je ubedljivo najbolji izbor mi bix s za 60e

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Da li da kupujem AirMouse ili Yatse apk.
U pitanju je Mecool km9 pro.
Ne igram igrice!

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Air Mouse naravno.
Ni jedna aplikacija ne može da zameni daljinski upravljac

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Da li da kupujem AirMouse ili Yatse apk.
U pitanju je Mecool km9 pro.
Ne igram igrice!

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
Zavrsice ti posao njegov daljinac,ne kupuj nista zato sto u ovom slucaju upotrebom airmouse neces nista postici...
 
Poslednja izmena:
Jedino ako ces da budzis neku app koja je za obican Android.
Ako koristis AndroidTV apps nema potrebe za kupovinom airmouse... ne treba ni za Stremio
 
youtube-dl nasilno ugusen, nadam se da apps kao smart youtube tv nije sledece na spisku za odstrel.
 
A kakva je situacija da payarim original EON box. Ima nekoliko na KP. Cena oko 40eu.
 
Hvala na savetima @bakara, j.babic, milkobgd.
Za sada neću ništa "budžiti" a kasnije ću videti, kad bolje upoznam ovu spravu.


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Pa ako mu ne radi Wifi onda je prilično neupotrebljiv. Za Mi Box pričam iz iskustva, kupio sam 4 komada i svi rade bez problema. Nemam planove drugih stanova, ali ovde npr. radi bez ikakvih problema na 5 Ghz i kroz 2 zida. Posle sam monirao Ubiquiti u hodnik (8) da pokrijem prostor (3) i (10) ali to nema veze sa Mi Boxom.

Pogledajte prilog 291421
Ima 2 zida i to se vidi, ali pitanje je šta će ti ruter u spavaćoj?! Meni kroz jedan i to tanak Shield udaljen na 2-3m od rutera izvlači 250-300/400mbps. Ethernet ni ne koristim nema potrebe pri ovim vrednostima.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Tu je ćoše za kompjuter, pa samim tim i modem/ruter još od 2008 kad sam se uselio. Ove jeseni sam konačno instalirao AP u hodnik, i pokrio ceo stan dobrim WiFi signalom.
 
Ccc, celih 30 komada... Odeš tamo na lice mesta, guraš se sa st*kom i na kraju nema više proizvoda :D
 
Hahahah, to dodje kao kada se u lidlu stvori red ponedeljkom za alat koji je na akciji oa se ljudi pobiju ko cepre da uzme vise komada i da ih posle proda po znatno vecoj ceni na kp

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ovde KAO jedan korisnik može da uzme samo 1 uređaj na popustu... ali pošto je ovo Srbija ne sumnjam uopšte da je moguće i verovatno da neki "diler" sa KupujemProdajem napravi dil sa nekim da on kupi većinu primareka i posle prodaje...
 
Extra cena. Jeftinije nego AliExpress (sa carinom) , a sa garancijom...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tu je ćoše za kompjuter, pa samim tim i modem/ruter još od 2008 kad sam se uselio. Ove jeseni sam konačno instalirao AP u hodnik, i pokrio ceo stan dobrim WiFi signalom.
Aha onda ok[emoji106] opet zavisi i od zidova i enterijera mada 5ghz ima dosta slab domet generalno.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Ccc, celih 30 komada... Odeš tamo na lice mesta, guraš se sa st*kom i na kraju nema više proizvoda :D

Tako je bilo kada su otvarali radnju u Beo TC. Nekako se pikovi korone bas potrefe sa ovim otvaranjima trznih centara. Ja sam bio tamo ali nisam hteo da se guram, iz ociglednih razloga. Sad nemam ni nameru. Neka daju tu cenu za online kupovinu ako su face.

Drzava da je ozbiljna zabranila bi otvaranja trznih centara u vreme korone, ali tamo ce se nacrtati Vesic kao sto je bio i na otvaranju Beo TC. Jedno pricaju na TV a drugo rade uzivo.
 
Posle otvaranja TC jer je na Beogradu na vodi, sledi pooštravanje mera. Otvaranje mora da se ispoštuje, zna se zašto.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno