Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

'Ајде да пробам и овде да питам.
Може ли се како решити проблем са МТС ГО апликацијом на андроид боксу? Избацује грешку 107011. На телефону је била друга грешка и проблем је решен тако што је магиск сакрио да је телефон рутован.

Послато са Mi 6X уз помоћ Тапатока
 
Koliko vidim po youtube svodi se prica na shield, mi box s/3, Minix, itd. Da li izlazi nesto novo u skorije vreme?
 
Ima li neko na temi da koristi beelink gt1 mini? Čini mi se fin boksić za Kodi, Iptv, youtube..
 
Zdravo,
Stigao napokon Beelink gt1 ultimate. Koštao me na Aliju 58.3€ sa transportom. Ovi naši su ga procenili na 55$ i naplatili mi samo PDV 1260din. Putovao od 22.01. naši ga zadržali od 01.02. na carini - uhvatili me ovi praznici.
O utiscima ću pisati ovih dana dok ga malo istestiram...

Imam par pitanja:
Box ima crvenu oznaku a ne žutu kao na nekim slikama. Šta je razlika? Jel ovo neki stariji model?
Uradio neki update: na kraju i dalje ostao na 7. androidu. Kako mu nabaciti 8 i ima li smisla?
Wi fi brzina ne prelazi 40mb/s iako imam 5GHz modem - mobilni mi izvlači na istom mestu 95mb/s. Šta li ga koči? Mada, za ono za šta će biti namenjen radi besprekorno (EON, Kodi, YouTube...)
Znam da se pitanja ponavljaju... :)



Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Na gearbestu sam kupio magicsee n4, cca 28 eur. Odlicna konfig.za taj novac Amlogic S905X, 2GB RAM + 16GB ROM. Instaliran kodi i eon. Tv vox 32 hd ready. Prilikom gledanja hd kanala na eonu i pojedinih hd na kodiu, imam utisak kao da slika secka tj guta frejmove. Internet je telenor 4g. Youtube radi odlicno i na hd. U cemu moze biti problem? Hvala. Pozdrav
 
Ako nemas nista bitno instalirano,probaj factory reset

Hvala na savetima!
Nakon sto mi je juce i Chromecast zabo' odlucio sam da moram da uradim factory reset. Dakle Chromecast je zabo' tako da ni sa tableta ni sa telefona nisam mogao da prebacim sliku - samo zacrni ekran na box/TV-u na sekund i vrati se gde je bio (glavni menu). Ovo nece da valja sto bi reko' cica Radasin :d

Uradio sam factory reset - a on mi punudio da instaliram one apps koje sam vec imao - sto znaci da to nije bas clean reset cim ima info o tome sta je bilo nakaceno na njega...

Jutros nece tunein radio da pusti. Vrti samo loading... probam HBO go - on hoce. Mozda je to Tunein-a nesto ali bas kvari utisak.

E da ono sto je lepa stvar o kojoj ovde nisam primetio da se govorilo - jeste da se koristi telefon/tablet kao daljinski za box. Aleluja! Jest' da je i Google izgleda digao ruke od toga - od 2017. nisu nista radili na toj app, ali radi ono sto treba da radi - tastatura i touch pad i Dpad su sjajni! Tako brze idem kroz Box da je to sjajno!


Evo sta treba instalirati:
https://support.google.com/androidtv/answer/6122465?hl=en
 
Pa jel bolja situacija sad posle factory reseta? Evo gledam sad kod mene i ništa slično od tvojih problema nisam imao. Čak mi je i konekcija nakon prvog dana odlična, ništa nije zaštekalo nijednom.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Pa testiram - mora da prodje par dana. USB->Ethernet narucujem svakako, i tako me nervira WiFi za ovakvu vrstu uredjaja - switch/AP je bukvalno 5cm od box-a, ludilo je da ide na WiFi.
Ali sto bi rekli ovi po zapadu - ovo bi islo na RMA :) Nije poenta da korisnik bude haker nego je uzeo kutijicu da mu prosto radi out of the box. Nazalost zato Apple dominira - jer je idijot proof a Google gubi kompas sa pricom oko ATV-a.

HDMI CEC mu radi fino - pali se i gasi TV iako ide preko AV risivera - koji doduse radi samo passthrough.

I dalje ne kapiram pricu sa PCM audio. Na ovom review-u tip prica o tome https://www.youtube.com/watch?v=qTQtVgo6aWI - a ja ikao sam izabrao Auto na signal za sound, i dalje na Denon AVR-u primam samo PCM dvokanalni zvuk, cak i kada se pusta HBO.
Ispada da samo Netflix moze da gura Dolbly digital... probacu trial Netflixa bas.
 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio Tendu F3 da koristim kao AP. Ne sviđa mi se opcija sa usb to ethernet adapterom.
Mada po konekciji u poslednja dva dana džabe sam je kupovao ali dobro.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Pa testiram - mora da prodje par dana. USB->Ethernet narucujem svakako, i tako me nervira WiFi za ovakvu vrstu uredjaja - switch/AP je bukvalno 5cm od box-a, ludilo je da ide na WiFi.
Ali sto bi rekli ovi po zapadu - ovo bi islo na RMA :) Nije poenta da korisnik bude haker nego je uzeo kutijicu da mu prosto radi out of the box. Nazalost zato Apple dominira - jer je idijot proof a Google gubi kompas sa pricom oko ATV-a.

HDMI CEC mu radi fino - pali se i gasi TV iako ide preko AV risivera - koji doduse radi samo passthrough.

I dalje ne kapiram pricu sa PCM audio. Na ovom review-u tip prica o tome https://www.youtube.com/watch?v=qTQtVgo6aWI - a ja ikao sam izabrao Auto na signal za sound, i dalje na Denon AVR-u primam samo PCM dvokanalni zvuk, cak i kada se pusta HBO.
Ispada da samo Netflix moze da gura Dolbly digital... probacu trial Netflixa bas.
Iskreno po svemu sudeci nisi izabrao pravi uredjaj za sebe....Sto se tice video-audio reprodukcije u istom cenovnom rangu imas mnogo boljih varijanti .Ako koristite Netflix i ako vam je opcija chromecasta vazna onda je opravdana kupovina a ako vam to nije primarno onda ......svakako bi ste bili zadovoljniji sa regularnim android boxom...08:42 - Not So Good As a Home Theater Device iz datog linka
 
Poslednja izmena:
Procitao sam poslednjih pedesetak stranica nasao sam koji chipset je najbolji a koliko je sada neki standard ram i roma da poseduje box? Hvala unapred na odgovorima
 
Ja sam kupio Tendu F3 da koristim kao AP. Ne sviđa mi se opcija sa usb to ethernet adapterom.
Mada po konekciji u poslednja dva dana džabe sam je kupovao ali dobro.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Cek, sta si naumio da uradis sa tom tendom, ne kapiram, to je ruter, koji verovatno moze da radi u AP rezimu, ali? Ovde pricamo o tome da box ima probleme sa svojim wifi - stoga njemu treba ethernet port odnosno drugi network adapter - a jedini nacin AFAIK je da se to dobije jeste usb2ethenet adapter koji sam upravo porucio. Osim toga postoji naravno i USB WiFi dongle - pa ko bas hoce WiFi da ima tj. da ne razvlaci kabl.... ali to je overkill za ovakve uredjaje IMHO.

Iskreno po svemu sudeci nisi izabrao pravi uredjaj za sebe....Sto se tice video-audio reprodukcije u istom cenovnom rangu imas mnogo boljih varijanti .Ako koristite Netflix i ako vam je opcija chromecasta vazna onda je opravdana kupovina a ako vam to nije primarno onda ......svakako bi ste bili zadovoljniji sa regularnim android boxom...08:42 - Not So Good As a Home Theater Device iz datog linka

Hmmm - pazi nije da imam neka sumanuta ocekivanja, ali ako ne moze da gura Dolby 5.1 audio kroz HDMI kabl sto npr. D3i koji je tehnoloski deceniju iza ovog cuda onda ne znam sta bih rekao, sem da je to korak unazad onda kao i ceo ATV koncept koji prosto deluje tako polovicno.
Netflix cu mozda koristiti svakako umesto HBO - ali za sada ocekujem da Chromecast radi makar out of the box - i radi to lepo, samo sto se izgleda zatupljuje jerbo ide preko istog WiFi adaptera koji ocigledno brljavi samo tako, da li zbog HW ili SW nije ni bitno.

Svakako razmatram i neki alternativni android box za drugu lokaciju, ali eno svi kukaju kako to radi 6 meseci i samo crkne - brikuje se itd.

We'll see...
 
Cek, sta si naumio da uradis sa tom tendom, ne kapiram, to je ruter, koji verovatno moze da radi u AP rezimu, ali? Ovde pricamo o tome da box ima probleme sa svojim wifi - stoga njemu treba ethernet port odnosno drugi network adapter - a jedini nacin AFAIK je da se to dobije jeste usb2ethenet adapter koji sam upravo porucio. Osim toga postoji naravno i USB WiFi dongle - pa ko bas hoce WiFi da ima tj. da ne razvlaci kabl.... ali to je overkill za ovakve uredjaje IMHO.



Hmmm - pazi nije da imam neka sumanuta ocekivanja, ali ako ne moze da gura Dolby 5.1 audio kroz HDMI kabl sto npr. D3i koji je tehnoloski deceniju iza ovog cuda onda ne znam sta bih rekao, sem da je to korak unazad onda kao i ceo ATV koncept koji prosto deluje tako polovicno.
Netflix cu mozda koristiti svakako umesto HBO - ali za sada ocekujem da Chromecast radi makar out of the box - i radi to lepo, samo sto se izgleda zatupljuje jerbo ide preko istog WiFi adaptera koji ocigledno brljavi samo tako, da li zbog HW ili SW nije ni bitno.

Svakako razmatram i neki alternativni android box za drugu lokaciju, ali eno svi kukaju kako to radi 6 meseci i samo crkne - brikuje se itd.

We'll see...
Ja ne vidim da moj box ima probleme sa svojim wi-fijem. Kod mene je problem što prolazi signal kroz nekoliko zidova i nije toliko stabilan. Povezaću Tendu kablom sa svojim ruterom iz mts-a, ona će biti AP i stajaće odmah pored boxa. Tako ću imati punu brzinu interneta.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Aaaa sad je jasno sta je pesnik hteo da kaze :) Naravno, to ti je generalno bolje da imas AP tamo gde najvise koristis (dnevna soba npr). Ja takva dva AP-a imam (TP-Link) i nikada nisam imao problema sa WiFi u kuci - do sada kada Mi pravi probleme i stuca.
 
Alo braćo, šta da radim sa Beelink-om što sam pazario (gnjavio sam vas par postova ranije), jel ok što sam dobio crveni stariji model - ne znam da li da reklamiram, i u vezi Wifi-ja pošto ne briljira kao na mobilnom. Please

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Alo braćo, šta da radim sa Beelink-om što sam pazario (gnjavio sam vas par postova ranije), jel ok što sam dobio crveni stariji model - ne znam da li da reklamiram, i u vezi Wifi-ja pošto ne briljira kao na mobilnom. Please

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
Ajde reci nam koliko izvuces na 2.4ghz
 
Sa laptopom ili mobilnim postizem oko 40, ne znam kako ovo sokocalo ograniciti na 2.4 ghz ili 5.8 ghz pa ne umem da probam

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Alo braćo, šta da radim sa Beelink-om što sam pazario (gnjavio sam vas par postova ranije), jel ok što sam dobio crveni stariji model - ne znam da li da reklamiram, i u vezi Wifi-ja pošto ne briljira kao na mobilnom. Please

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
Нисам те баш најбоље разумео. Шта ти је црвене боје, а не златне?
Што се тиче вајрлеса, мени на GT1 ultimate на 5GHz извлачи преко 90 Mbit/s ( 100/6 ). Рутер ubee327n за 5G подешен као на слици

Послато са Mi 6X уз помоћ Тапатока
c42593359c31a0b9dcc42099da0ef635.jpg
 
Poslednja izmena:
Crveni je znak Beelink a ne žuti
e4c335b8001dffe4678b460529a720cd.jpg


Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Tebi taj box nešto ne funkcioniše kako treba, ja sam kod komšije pre neki dan podešavao Mi box S, instalirao mu Eon Smart TV aplikaciju, radi odlično i bez problema, stavio mu Kodi, WiFi funkcioniše odlično, jak signal, stabilan nijednom nije prekidao. Igrali smo se nekoliko sati sa tim boxom i nije ni štucnuo.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Zna li neko kako radi EON mobilna aplikacija na Mi box S?
 
Појављује се тај лого с времена на време. Ја сам контао да су примерци из 2017. са таквим логоом, међутим, било их је и током 2018. Оригиналан је, немој да бринеш.
Што се тиче андроида 8, није урађена верзија за ове боксеве, а да ли ће бити - нека ради овако одлично, Орео ми није битан.
Неко помену да ови боксеви раде 6 месеци и после се брикују. Мој ради безмало годину дана без проблема. Ниједан се бокс није сам бриковао, увек ми нешто чепркамо, нисмо задовољни како ради, па онда зезнемо и неко други нам крив.

Послато са Mi 6X уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Običan android na Beelink-u.

Jeste original. Nema veze za Oreo, ne kupuje mi se tv box jednom godišnje - nadam se da će bar neko vreme biti kompatibilan. Izvukao sam 55mb/s znači hvata i brzi WiFi

Nekako mi je slika previše tamna, i ne može da se posvetli - upadljivo kada poredim EON na D3mini ili na Beelink-u. Boje su manje prirodne.
Na YouTube ne može da pušta 4k - ne znam ima li veze što je tv full hd.

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Фабрички долази са обичним андроидом.
Што се тиче јутјуба, скини верзију за андроид ТВ са apkpure и инсталирај. Иде 4К опуштено.

Послато са Mi 6X уз помоћ Тапатока
 
Znam da dolazi fabrički. Ja pitam jel neko ubacivao ovaj ATV u njega? Nemam ovaj boks, samo pitam
 
Neće 4k video ni na ATV YouTube aplikaciji. Baš bez veze

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno