Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Могу ли некако преко мреже да повучем садржај са мог рачунара (да шерујем партицију са рачунара на којој се налазе филмови и музика и да то пуштам преко овог уређаја)?

Dovoljan je Kodi za ovo, nikakav dodatni softver ti ne treba.
 
Pozdrav

Imam i68, vec vise od 2 godine... CPU: RK3368 sa 2Gb ram i eMMC Flash 8GB.

Nije lose radio, ima povremeno seckanje sa zvukom kada gledam film sa Showboxa, ili
kada gledam nesto sa USBa... HBO go radi odlicno, i to bez ikakvih seckanja...

Problem je sledeci. Do skoro sam imao TV sa optickim izlazom za zvuk, i on je bio nakacen na
kucni bioskop. To je sve radilo kako treba, ali taj TV je otisao u vecna lovista...
Novi TV, zbog malog previda u gledanju sta sve ima od izlaza, nema ni opticki izlaz ni
izlaz za slusalice... Kada sam nakacio optiku na box, zvuk radi prvih par min, i onda se
prebaci na HDMI, na TV, ako je ukljuceno automatik, a ako je odabrana samo optika,
totalno ostane baz tona...

U medjuvremnu, nakacimo i mrezni kabal na njega... a i to se ispostavi a ne radi...
(do sada nije trebalo, pa nisam ni gledao...). Pocelo je i da gusi mala rom memorija,
jer konstantno imam ispod 600Mb, a ne da mi da se koristi dodatna memorija za instalacije...
(verovatno do samog androida... kao i na mobilnom...)

Da li se isplati zezati se sa castom romovima... da li bi nesto dobio sa time?
Ima li neko slican uredjaj sa RK3368?
Ili prosto, da ga liferujem kod dece u sobu, da gledaju crtace i YT, a da uzmem nesto
drugo, novije... (obavezno da moze da se kupi kod nas, npr sa KP sajta...)

Ovo mi je 4 box do sada, za vise od 6 godina... i do sada sam skontao da imam
nesvakidasnji talenat da odaberen najlosiji box koji moze da se nadje u tom trenutku :p
 
Dovoljan je Kodi za ovo, nikakav dodatni softver ti ne treba.

Може ли некакво мало упутство или помоћ?
Јуче инсталирах Криптона, подесио на рачунару шеровање, рачунар види Кодија и даје му дозволу за приступ, намештен приступ без лозинке... Из Кодија видим рачунар, али када покушам да приступим тражи ми име и шифру...
 
Nisi dobro podesio...

Proveri opcije za serovanje na računaru, isključi traženje lozinke i nakon toga obavezno resetuj računar.

Takodje proveri da li imaš pristup serovanom folderu sa drugog računara, jer ako kodi nema pristup nemaju ni ostali.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Захваљујем на одговору... Пробаћу вечерас па јављам...
 
Moze mala pomoc?
Da li MXQ PRO+ Android 7.1.2 Amlogic S905X 4K KODI 17.3 TV BOX 2GB/16GB 2.4G/5G WIFI LAN Bluetooth HDMI - Black
za 36 $ dovoljno dobar za Youtube i gledanje tv programa preko Eon-a.
Hvala i pozdrav
 
Gde ima za tu lovu?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
@mcdado
To bi trebalo da je OK uredjaj i dalje. Precisti malo, deinstaraj nepotrebne, aplikacije ako ostajes bez mesta za iste. Dodaj sdcard za sve ostalo. To sti ti spdif radi pa prebaci na hdmi je ocigledno software. Pitanje je sta koristis, da li se desava na svim playerima/formatima. Sacekaj da neko ko aktivno koristi spdif da misljenje. Dalje, ne znam sta tacno mislis pod "kucni bioskop", ali ako imas AV receiver, prenesi zvuk kroz hdmi do istog.

Svakako sto se tice novog, par strana ranije su ljudi diskutovali opcije na KP za oko 8-9 hiljada. A evo neko je postavio na ovoj strani vise nego povoljno mqq pro+ ne geekbuy. 30e, vredi probati. To ce biti vrlo slicno onom sto vec imas.
 
Може ли некакво мало упутство или помоћ?
Јуче инсталирах Криптона, подесио на рачунару шеровање, рачунар види Кодија и даје му дозволу за приступ, намештен приступ без лозинке... Из Кодија видим рачунар, али када покушам да приступим тражи ми име и шифру...

Ja sta god da sam radio nije htelo bez sifre. Na kraju sam stavio sifru za win i Kodi je tek tada video ono sto sam serovao. Nakon nekog vremena sam provalio Universal Media server, instalirao to na komp i preko Kodija mu pristupio i vise mi nije trebala nikakva sifra.
 
Pozdrav svima
potreban mi je savet oko odabira android box paketa, pa me interesuje sledece:
1.da bude do 5000-6000din ( moze i koja hiljada gore ukoliko je znacajna razlika u kvalitetu)
2.meni je bitno da mogu da povezem web kameru preko skajpa
3.suprug bi gledao IPTV
4.klinac bi igrao jednostavne igrice,pa bi spojili neki wifi gamepad
 
Oko 5-6 hiljada je dobar tanix tx3 mini za te namene, a moze i neki napredniji model sa 8 jezgara i jacom grafickom eventualno za igrice i full hd televizore, jer ovi popularni modeli do 6000 hiljada su sa max hd 720p prikazom i nisu bas za igrice, ali su za multimediju odlicni (filmovi, serije youtube, iptv...).
 
Ja sta god da sam radio nije htelo bez sifre. Na kraju sam stavio sifru za win i Kodi je tek tada video ono sto sam serovao. Nakon nekog vremena sam provalio Universal Media server, instalirao to na komp i preko Kodija mu pristupio i vise mi nije trebala nikakva sifra.

Е, хвала ти на овоме... Инсталирах UMS на рачунар и VLC Player на андроид. Музика ради, а видео може да се гледа али не повлачи титлове из фолдера где ми је видео. Из Кодија нисам ни пробао... Има ли некакав плејер да аутоматски повлачи и превод?
 
Из Кодија нисам ни пробао... Има ли некакав плејер да аутоматски повлачи и превод?
Kodi automatski skida filmove sa neta
Od externih plejera recimo mx player moze da skida sam titl.

A preporucio bi terrarium i showbox tu niti moras da skidas film niti moras da trazis titl.
 
Kodi automatski skida filmove sa neta
Od externih plejera recimo mx player moze da skida sam titl.

A preporucio bi terrarium i showbox tu niti moras da skidas film niti moras da trazis titl.

Dodaj tu i PopCorn Time.
 
Ja mislim da je Jovandeka pitao da mu povlaci titlove (uz filmove) kada strimuje sa kompa.

Moj komsija je za to koristio ES File Explorer uz mxplayer na svom boxu.
 
Najpametnije je da lepo podesi serovani folder i koristi kodi za to, jer ceo problem je što nema pristupa serovanom folderu a ne u kodiju.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pozdrav svima
potreban mi je savet oko odabira android box paketa, pa me interesuje sledece:
1.da bude do 5000-6000din ( moze i koja hiljada gore ukoliko je znacajna razlika u kvalitetu)
2.meni je bitno da mogu da povezem web kameru preko skajpa
3.suprug bi gledao IPTV
4.klinac bi igrao jednostavne igrice,pa bi spojili neki wifi gamepad

Ja ne bih išao ispon npr. Tanix TX92 sa S912 i barem 2GB rama ili neki sličnih specifikacija (T95Z Plus, Mecool M8S pro...). Oni su skuplji nekih 1000-2000din, ali sve ispod toga neće biti dovoljno za igrice. Što se skajpa tiče ograničen je broj web kamera koje rade na androidu, tako da pažljivo biraj.
 
Pa trebalo bi neki bar s912 za igranje, nije neka ogromna razlika, ali nije ni s912 ne znam kako jak za igre a ne s905x
Svakako mala je razlika u ceni, mislim da vredi dati vise.
 
Ja mislim da je Jovandeka pitao da mu povlaci titlove (uz filmove) kada strimuje sa kompa.

Moj komsija je za to koristio ES File Explorer uz mxplayer na svom boxu.

Баш то сам питао. Имам филмове и преводе уз сваки филм, имају иста имена и налазе се у истом фолдеру на рачунару.
Шеровао сам преко Universal Media Server-a тај фолдер, видим га из Кодија, али ми не повлачи титлове. Нисам имао времена да се пуно играм са подешавањима Кодија, само сам пробао VLC... Да ли треба у коди да инсталирам неки додатак, или тако нешто?
 
@dusica
Od ta dva Ja bi uzeo tanix

Баш то сам питао. Имам филмове и преводе уз сваки филм, имају иста имена и налазе се у истом фолдеру на рачунару.
Шеровао сам преко Universal Media Server-a тај фолдер, видим га из Кодија, али ми не повлачи титлове.

Treba instalirati addonse za prevode, bolje potroši malo vremena da tonpodesis nego da tražiš bolji player

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@jovandeka
Pa ucitaj u Kodi kao local subtitle (sa remote lokacije).
 
Најгоре је што немам времена за играње са Кодијем...
Инсталирах AutoSubs и сад учитава титл (а да ли је са рачунара или са нета немам појма)... сад ми је проблем величина фонта, сувише су ситна слова... Како то да повећам?
 
Nazad
Vrh Dno