Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Ovo skoro duplo sam i stavio poredeci h96 pro plus, mecool BB2 i ovaj m8spro+ ...

pa ne mogu ja nista da ti kazem protiv tog mecool m8s pro+ to je najjeftiniji s905x box za te pare ali s912 sa 3gb rama si mogao da kupis za 49.90, takodje i sunvell t95Z je pre neki dan sa 3/32 bio takodje 49.90$ a budu i za manje samo treba da ih napecas.

OK, ne treba toliko memorije ne treba gigabitna mreza, ne treba AC, ali to je samo 1000din razlike a verovatno ni toliko ako carina skuplje proceni jeftiniji box, eto samo o tome se radi, posto su i drugi pitali sta ce mi 3d, i 3gb rama...
jednostavno mislim da se vise isplati.
 
Za neku normalnu upotrebu će sve to da radi ok. Ja sam naleteo na nekoj akciji pre par meseci na Nexbox A95X 2G/8G za 33$ ako se dobro sećam i još prođem bez da ga carine. Smešno. Ne igram igrice, sve ostalo na njemu leti. S905X je. Vidim da sad ima S905W 2G/16G za 30$ što je neverovatno povoljno. U principu uzeti šta je trenutno na akciji a uvek ima nešto...

Naravno ko hoće igrice i slično, verujem da bi bilo pametnije nešto jače da traži, no ovako za surf, muziku, YT(4k bez seckanja) itd 905 to sve radi bez problema.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Da, to sam ocekivao kao obajsnjenje. @bakara ove cene si sigurno video u doalrima? Ja onda nikako da naletim.
Alfawise kad sam ga prvi put video je bio 51e, i samo je rasla cena. Prvo me je "mucila" ta granica od 50e zbog carine, pa onda stalno cena na gore. Pa pogledao malo i video da je 1.5Ghz, i to big/little cluster, s tim da je little na 1GHz, time se malo gubi ono "kupujem ga da radi 3 godine" jer je tako tek malo bolji od 905x u relanoj upotrebi, ako uopste. A 905x cena ide dole ... Jos kad sam uveo u racunicu da bih se ja samo "igrao", a drugi box bi lepo posluzio za dodatni TV.
Sad je vreme, ova i sl nedelja, ako mislim da stigne za drugu polovinu decembra.
 
Poslednja izmena:
Da, ja samo u dolarima i umem da ispratim cene :)

Sto se cena tice to kinezi sami nabudze cenu pa onda prave "akcije" ovde je neko postavio kod za alfawise trebao si da iskoristis. :)
Zadnje je bio onaj sunvell sa 3gb rama ali to se odmah rasprodalo, sad uglavnom guraju ove s905w
 
bas sam htio da pitam ima li neko da predlozi neki box 2/16 na danasnjoj akciji cijena 25-28$ :D

@forzapejca zasto je ovaj bio tako skup ?

Ja ganjam nesto samo za reprodukovanje videa, da ima solidan wifi, ne treba mi za igrice.
 
Poslednja izmena:
I šta je onda bestbuy do 50e?
Ne treba mi za igre, samo da mi yt, netflix, eon, plex ne štucaju.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Ne znam gde nalaze kupone ljudi, nisam se nikad bavio. Slucajno naleteo recimo na review/reklamu:
https://www.igeekphone.com/alfawise-s95-tv-box-2gb-ram-16gb-rom-review-by-gearbest-coupon-inside/
pa je tu bio kod koji je istekao 30.okt.

No taj alfawise s95 ima sada na gearbestu, bez kupona, cini mi se za malo preko 25e. 905w, 2/16 ... To deluje ok. 905w u odmosu na 905x nema 4k@60.
Ovaj gore sto je postavio forzapejca, deluje hw dobro zaista, samo 8GB storage moze biti ipak malo, jer je to realno oko 4GB. Nema AV izlaz, i MM (5.1) pise "samo". Za par minuta searcha ne nadjoh neku ""cpmmunity" podrsku, da li je pre-root ili ne ...
Hvala za tip svakako.
 
Poslednja izmena:
@gorantz ne bih znao, i ja trazim neki box do 30$, samo za eon i kodi i naisao sam na taj
 
U vezi S905W, procesor mu radi na 1.2ghz u odnosu na 1.5ghz na S905X, oseca se malo nedostatak performansi...
Best buy po meni do 50 eura je Mecool M8S Pro ( ima ddr4, kvalitetan daljinski, odlican wifi domet a jeftin, danas je bio na aliju 41 euro sa kuponima), pa onda T95Z Plus i H96 Pro+...
 
Zna li neko koja je razlika izmedju ova dva, osim u ceni
(Official International Version) Original Xiaomi Mi TV Box
sa ovim kuponom je $59.99 : GBMIBOX11
Xiaomi Mi 3S TV Box Amlogic S905X Quad Core
$49.99 Coupon:CPXM3S11

Razlika je kineska i international verzija, ako si alergican na kineska slova nikako nemoj kinesku nije dzabe jeftinija :)


@gorantz ne bih znao, i ja trazim neki box do 30$, samo za eon i kodi i naisao sam na taj
Za 30$ mozes kupiti samo amlogic s905w, a ovaj mi je najzanimljiviji od tih:
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_972872.html

Samo pazi, na vise mesta sam video da s905w ima izlaznu rezoluciju 720p

Al se frljaju za cenu za alfawise h96pro+ cena varira od 47-72$ pa kako ko upeca :)
 
Da li EON TV aplikacija radi na još nekom TV boxu osim ponuđenih na sajtu SBB-a ?

Screenshot_1.png
 
Juce, posto im je bio taj "dan samaca", na gb je h96pro bio ispod 50e. Razmisljao sam se par minuta, ali morao sam da idem sa detetom negde. Fluktuiraju cene. Upravo dad je 57 opet.
ZA ovaj 905w, nema ogranicenja chipset na 720p, sve zavisi od softwarea uredjaja. Nije ni smanjen clock na 1.2G, sem ako opet nije u software. Za yt 1080, netflix, neki plate licencu, neki ne. Dakle treba ispratiti i koji DRM level ima svaki uredjaj pojedinacno. Drugo, neki Tanix koji je medju prvima izasao sa 905w, ima pre-root, dakle na eon ng, fox kanalli nece raditi. Moze se srediti rucno, bez twrp, ali opet ...
Kao sto je rekao j.babic stranicu, dve ranije, bolje dobar uredjaj sa "slabijim" soc, nego neki "krs" sa formalno boljim. Razlike, bar za video stream i reprodukciju su minimalne. Hw tu ne utice previse. Dovoljno je dobar svaki dve godine unazad, ako softverom nije obogaljen. Nekad citas selektivno, pa propustis da vidis da je 912 na 28nm procesu, sto znaci da od 2GHz, za te pare, realno nema nista ...
 
Poslednja izmena:
Zalili su se korisnici na izlaznu rezoluciju s905w cipa, e sad moguce je da je do softvera nisam istrazivao dublje, a kinezi u specifikacijama uredjaja nigde ne pominju izlazne rezolucije vec samo pominju da moze da sazvace odredjene kodeke i rezolucije, a u doba UHD tv izlazne rezolucije su itekako bitne.

Ja ne volim ta dodatna slova u oznakama cipa obicno im nesto fali, i sve ocekujem da izbace i osakaceni s912
 
Poslednja izmena:
Ja sam isprobao meecoolov M8S S905 W i provereno procesor radi na 1.2 ghz, ako neko ima W cipset neka napise da li radi na 1.2 ili 1.5. Mozda varira od proizvodjaca?
Bolje je uzeti po meni npr. mecool M8S pro plus S905X, imate ga na gearbestu na 33 eura 2/16, radice bolje od W varijanti a razlika je mozda 5 eura u ceni.
 
Tanix TX3 Mini - S905W, radi na 1.2GHz
Iako sam u podesavanjima odabrao 1080p 30Hz, u CPU-Z pise da je 720p.. ima li nacina to promeniti?


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
 
Znaci na 1.2 ghz je W chip, a svi ga prodaju i reklamiraju na 1.5...
Probao sam 1080p klipove i 4k 30 fps, oni rade, ali 4k znaju da seckaju, posebno kad je veci bitrate.. i 3d rendering i scroll na listama nije tako tecan kao na 905x...
 
Poslednja izmena:
@Mikec
Evo na taj Tanix sam bio juce naleteo kad sam video ponudu Alfawise S95 (905w).
Ostalo mi u history:http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x/662654-tanix-tx3-mini-amlogic-s905w-new-soc-android-7-1-1
Nisam bas citao, potrsio par minuta samo, pominjalo se 720p, pa resenje u novom fw ... Vidi do kraja sta je bilo. Ako mislis mozda na 720p na yt, slaba vajda mislim jer nema odg drm.

Ne direktno vezano, Alfawise ili meecool generalno (ili od modela do modela)?
Juce se upecah na brzinu, nisam ipak porucio, na taj Alfawise S95, kao mozda je bolja firma, izrada. Cak mi se svideo na oko, ne delluje jeftino plastika, ali nisam nasao posten review.
 
Hvala za kod.

Ovo isto uređaj kao na gearbeast-u Alfawise H96 Pro+?
 
Мислио сам да узмем X96 mini код овог лика:
https://www.kupujemprodajem.com/X96-mini-4K-2G-16G-S905W-64bit-4x1-5GHz-Android-7-1-2-KODI-14789090-oglas.htm
али ме сад поколебасте са овим 720р... Планирао сам да узмем и ваздушног миша са тастатуром који је понуђен у огласу...
Да ли неко поседује баш овај уређај, па да ми може из прве руке рећи нешто више и потврдити 1080p?
Користио бих га за нет, филмове, youtube, Kodi... све до 1080р... ништа 3Д и игрице...
 
Jel se dešava nekom na gt1u da mu se određene aplikacije rotiraju na tv-u kad ih uključite? Npr. Ookla Speedtest, live wallpapers I sl.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno