Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

moje iskustvo (mozda nekom pomogne) :)

vise od godinu dana mi je stajao neotvoren lenovo stick u ormanu. isprobao sam isti takav, ali nisam nasao svrhu za njega.... dok nisam probao hbo go (koji imam za dz) na njemu i zakljucio da je dovoljno dobar za mene.
pre toga sam isprobao hbo go na androidu i zakljucio da je kvalitet ispod standarda za gledanje.
posle toga sam dobio i netflix za dz i odustao od prodaje lenovo sticka. kodi 17 nisam probao ali nema razloga da ne radi.
e sad problem sa windows stickom je sto d3 go sport klub ne radi na windowsu, ali radi na androidu.
zasto? ne znam i ne zanima me.
to znaci da su mi realno potrebne 2 kutije. jedna na kojoj gledam hbo go, netflix i mozda jednog dana kodi i android kutija na kojoj gledam d3go sport klub i koja po mogucnosti sinhronizuje refresh rate video materijala sa tv-om (nemam pojma da li i kako windows to radi). zato sam na putu da zamenim staru android kutiju sa Minix Neo X8-H Plusom koji to radi kako treba ali je zaglavljen na kodiju 16.

dakle, dve kutije za mene
 
Postoje Kodi verzije (ftmc, mygicamc...), to su verzije kodija 17 koji rade na androidu 4.4.
Potrazi na netu a mozes i da probas sa LibreELEC-om na sd kartici.
 
Kakvi su utisci sa mi box, odlučio sam da ga naručim sa alija. Pročitao sam, da ga ima par forumaša. Nadam se, da me neće odrati na carini.
 
zato sam na putu da zamenim staru android kutiju sa Minix Neo X8-H Plusom koji to radi kako treba ali je zaglavljen na kodiju 16.

Postoje Kodi verzije (ftmc, mygicamc...), to su verzije kodija 17 koji rade na androidu 4.4.

A i ipak su na kraju napravili Lollipop za X8-H Plus - http://www.minixforum.com/threads/x8-h-plus-lollipop-firmware-may-2017.16633/
Još je Beta, ali ovi sa foruma, koji su ga instalirali, kažu da uglavnom lepo radi. Doteraće se to sve u red.
 
Čekajte ovi boksovi su preko 100€? Šta to nude duplo bolje?

Ovde je neki tip otvorio i iznutra slikao Minix-a ... i neki drugi Box, od tih upola jeftinijih, a sa istim specifikacijama.
(Treba registracija na forum da bi se videle fotke u punoj veličini, ali se i iz ovih malih thumbnails-a može naslutiti o čemu se radi)
 
negde sam vec napisao da na mi boxu (android 6) ne radi d3go, tj. radi ali bez slike.
 
Meni na mini m8sII radi odlicno d3go isto jr Android 6

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
samo da dodam da se fotke minixa vs. slicnih sa foruma nalaze lako sa google this image, tj. stigne se
ovde i ovde
 
Hoce sigurno, na boxevima rade cak i oni stari game pedovi za pc sa usb kablom.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Postp mi je boks zicano vezan za ruter, mogu li koristiti ovaj?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Ako box ima slobodan usb moze, nema to veze da li si ga vezao preko lana ili wireless-a. On ima svoj wifi risiver koji se bode u usb

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
E to me je interesovalo, da nema kakvo uputstvo za ps one emulator? :=i moze li dzojstik da se namjesti za njega da radi?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vec sam ti napisao da može.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Jel ima negde iz EU da se naruci Xiaomi Mi Box za Austriju da ne placam dodatne troskove a i brze da stigne?
 
Kupio sam pre neki dan beelink gt1 i izbacuje mi google play error kad upalim box iz standby rezima. Jel zna neko kako da resim to, neko ko ima ovaj box?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Odrdi manualni update play store-a
0afcd0305d83acccf7ad525225d22002.jpg


Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
povezao sam joypad konacno sa android beelink playerom, pokrenem igricu ali ne reaguje na pokrete i pritiske joypada.. model je New S3

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ne podržavaju sve igre džojstik na androidu. Za njih postoje neke varijante za mapiranje dugmica na pozicije na ekranu ali je komplikovano i pritom trebaju klasični sixaxis bt džojstici a ne ove varijante sa svojom usb blututom.
e8cc4c30865ffef1f74e05b6506314fd.jpg
 
????

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Većina igara je napravljena za touch, a ono malo što podržava džojstik ti neće biti interesantno.
Znači ostaje ti da djojstikom emuliras dodirivanje ekrana i to moraš da nameštas za svaku igru posebno, tj više ćeš vremena da provedeš u zajebava nju oko toga nego što ćeš se igrati.



Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
svasta, pihhh, hvala, bacio pare dakle

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pa ja sam pisao o tome još pre par godina ;)
Ali i dalje je sve isto ostalo...
Google mora nešto da uradi da pruži podršku za igranje na boxovima.
Do tada, nije vredno truda.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A jeste ok za emulatore, meni je to primarno bilo :)

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno