Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

ne, s kompa na monitor, a sa android boxa na TV LED HD ready

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Potrebna mi je pomoć oko kupovine android box-a :)

Burazer je u Rusiji i uzeće TV (neki LG sa webOS 3), a TV bi uglavnom koristio za cast-ovanje filmova/serija (sa telefona i slika, screen-mirror i slično) sa mobilnog (Samsung Note 4, S8 i iPhone) i laptopa/desktopa (MacBook i Windows 7). Koristio bi za gledanje online filmova/serija (PopcornTime, Showbox, Kodi i slično) i za naše i ruske kanale (to računam da može preko Kodi-a).

E sad, da li je dovoljan taj WebOS 3 ili da uzima neki android box?

Ako bi uzimao box, može od kineza (aliexpress/gearbest i slični. Kod njih nema carine i PDV-a) ili da uzme neki od sledećih 5 u radnji (1€ = 60 rubalja):
1. X96 TV Box
2. Xiaomi Mi Box 3S 2GB + 8GB Европейская версия
3. Xiaomi Mi Box 3C 1GB + 4GB
4. Xiaomi Mi Box 3 Pro 4k 2 Gb
5. Xiaomi Mi Box 3 4k 1 Gb

TV je FHD, nije UHD.
E sad je pitanje da li mu pored WebOS-a 3 treba android box, da li uzeti u radnji ili naručiti od kineza i šta je "best buy"?
 
Ja imam lg UHD TV sa web os, i matori beelink, ja web os ne koristim za puštanje bilo cega, osim ponekad YT

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
isto i ja.. uzmi xiaomi, neces pogresiti kao i wetek

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pozdrav,

Drugar mi je trenutno u kini pa razmišljam da narucim neki Android box dok je tamo da mi donese.

Imam par pitanja:
1. Da li je i zbog čega ovo bolje rešenje nego raspberry pi za kodi i sl?

2. Na LG kastujem YouTube sa telefona, ali je u pitanju stariji televizor (pre webosa) tako da YouTube često zabode. Sa druge strane imam 3rd party Plex klijent na njemu i strimujem filmove sa kompa. Koliko je Android box fluidniji za YouTube?

3. Da li postoji neki box sa podrškom za spotify connect?

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Kako uspete svako malo da utrpate raspberry pi u ovu pricu?
To je stvar koja moze da radi ovaj posao ali je namenjena za entuzijaste, budzenje i samogradnju.
2. Na LG kastujem YouTube sa telefona, ali je u pitanju stariji televizor (pre webosa) tako da YouTube često zabode. Sa druge strane imam 3rd party Plex klijent na njemu i strimujem filmove sa kompa. Koliko je Android box fluidniji za YouTube?
Koliko je fluidniji na racunaru?
android box je racunar.
3. Da li postoji neki box sa podrškom za spotify connect?
nemam pojma sta je to, ali ako ima podrska za telefon onda ima podrska i za box.
 
Da dopunim predhodno. Cim instaliras spotify na box radi ti i spotify connect. Pritom moze i tvikovana verzija ne mora premium da se placa.
 
@bakara
Veoma jednostavno, zanima me da li je bolja opcija za rudimentarni HTPC od RPija. Da ne ulazimo dalje u materiju, nikakva samogradnja nije potrebna s obzirom da gomila sajtova nudi gotov raspberry bundle. A ne vidim po čemu se razlikuje potreban nivo entuzijazma u oba slučaja, Android je poželjno rutovati, juriti krekovane aplikacije...

@boki99: tnx za info. Samo da pojasnim, mislio sam da kastujem spotify stream sa kompa na Android box, ne sa boxa na neki drugi uređaj. To šljaka?

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
@bakara
Veoma jednostavno, zanima me da li je bolja opcija za rudimentarni HTPC od RPija. Da ne ulazimo dalje u materiju, nikakva samogradnja nije potrebna s obzirom da gomila sajtova nudi gotov raspberry bundle. A ne vidim po čemu se razlikuje potreban nivo entuzijazma u oba slučaja, Android je poželjno rutovati, juriti krekovane aplikacije...
Dobijes bundle koji trebas sastaviti, a i da je sastavljen trebas instalirati OS, i da je instaliran...pogledaj cenu za taj hardware i uporedi sa android boxom.

A box u vecini slucajeva dobijes rutovan mada sve radi i bez njega out the box.

Ali ti kupi rasberry pi posto androidom neces biti zadovoljan :)
 
Poslednja izmena:
@bakara
Veoma jednostavno, zanima me da li je bolja opcija za rudimentarni HTPC od RPija. Da ne ulazimo dalje u materiju, nikakva samogradnja nije potrebna s obzirom da gomila sajtova nudi gotov raspberry bundle. A ne vidim po čemu se razlikuje potreban nivo entuzijazma u oba slučaja, Android je poželjno rutovati, juriti krekovane aplikacije...

@boki99: tnx za info. Samo da pojasnim, mislio sam da kastujem spotify stream sa kompa na Android box, ne sa boxa na neki drugi uređaj. To šljaka?

Sent from my A0001 using Tapatalk
Standalone uredjaj(android box) ,jel mozes da kastujes spotify stream sa kompa na rpi tjst sto bi ga kastovao ako radi direkt na androidu?Sta uzeti -pitanje ( na koje sam dajes odgovor...)
 
Ljudi ,braco , prijatleji totalni sam duduk za ove boksove i troumim se izmedju MiniMXII II , Mini Pc X96 Amlogic S905x i Mini M8S II.. U glavnom kupio bih preko KP (ne ceka mi se 3 meseca ) i ne znam da li sam uopste izabrao valjane modele :D Treba mi uglavnom da ovaj moj televizorcic pretvorim u smart ...Imam SBB pretplatu ne bih je menjao ..Uglavnom za filmove , Youtube i tako...Svaka pomoc dobrodosla :) Neku budzet do 70, 80e ...
 
Poslednja izmena:
Sa Gearbest-a sa npr. PostNL stize box za max 20 dana. Od toga 10 dana u putu do SER i 10 dana na carini.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Preporuka za androidBox ?
TV je UHD.potrebno najviše zbog kodi-a(mozda i Netflix).koristiću ga isključivo sa Vpn-om.cena do 70 evra i ako moze sa gearbest sajta(bez carine za nemačku gde će biti naručen).
Pročitao i pregledao uglavnom modele koje ste do sad preporučili ali ajde da proverim da nije mozda još nešto do sad izašlo a da je bestbay.
Hvala veliko drugari.

RN2
 
bome ja bi sad svoj najradije prodao ili bacio u smece.. kodiji sve manje rade, tj addoni, slika preko IPTV razocaravajuca a uredjaj je hvaljeni Beelink Mx III

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Za UHD TV Beelink GT1.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Moja preporuka je takodje za Beelink GT1 Ultimate 3/32 sada je na GB oko 65e, a ako imas jos nesto para višak :) kupi Probox2 koji je oko 100e ali ima daleko bolju podrsku i bolji wifi.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
bome ja bi sad svoj najradije prodao ili bacio u smece.. kodiji sve manje rade, tj addoni, slika preko IPTV razocaravajuca a uredjaj je hvaljeni Beelink Mx III

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Javi u koju Kantu bacas

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
[emoji23] [emoji23] [emoji23]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Hvala na pomoći.odlučujem večeras između Beelink GT1 Ultimate 3/32 i probox2.Ukoliko to bude beelink(gearbest),koji air mouse kupiti?


RN2
 
Čekajte ovi boksovi su preko 100€? Šta to nude duplo bolje?


....shit has hit the fan...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno