Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Cheapcast http://cheapcast.en.uptodown.com/android
Ovo instalirate na box. Omogućuje vam da strimujete youtube video sa youtube app telefona na youtube boxa. Isti fazon kao kad sa telefona strimujete youtube video na smart tv. Ovo sam tražio odavno.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da li se mogu povezati BT sluške sa ovim boxovima? Probao neke Meizu bt in ear koje imam i sva tri boxa ih nije videlo.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
taj program nekad nije radio bas najbolje....
mozete da probate i CentusPlay..
prvi link na Android TV..drugi na Fon/tablet.....ima vise korisnih stvari....
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cetusplay.remoteservice
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cetusplay.remotephone

Cetusplay je odlicna aplikacija ali se puno razlikuje od chepcast. Cheapcast pretvara (emulira) andrid box u chromecast. Probao sam nekoliko verzija koje nisu radile ali ova 0.46 beta radi kako treba.
 
Ovo instalirate na box. Omogućuje vam da strimujete youtube video sa youtube app telefona na youtube boxa. Isti fazon kao kad sa telefona strimujete youtube video na smart tv. Ovo sam tražio odavno.

Kakvu svrhu to može da ima? Zašto bih strimovao YT video sa telefona, kad već imam YT aplikaciju na TV Box-u?

Imam TV box, ali nije uključen u internet? - Ništa mi drugo ne pada na pamet.


taj program nekad nije radio bas najbolje....
mozete da probate i CentusPlay..
prvi link na Android TV..drugi na Fon/tablet.....ima vise korisnih stvari....
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cetusplay.remoteservice
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cetusplay.remotephone

Koliko pregledah video na YT, ovaj "CentusPlay" nema tastaturu, jel' tako?

Da li neko zna za neku sličnu aplikaciju koja ima tastaturu?
Dakle, nešto sa čime bih na ekranu telefona praktično dobio bežičnu tastaturu za TV Box?
 
Kakvu svrhu to može da ima? Zašto bih strimovao YT video sa telefona, kad već imam YT aplikaciju na TV Box-u?

Imam TV box, ali nije uključen u internet? - Ništa mi drugo ne pada na pamet.




Koliko pregledah video na YT, ovaj "CentusPlay" nema tastaturu, jel' tako?

Da li neko zna za neku sličnu aplikaciju koja ima tastaturu?
Dakle, nešto sa čime bih na ekranu telefona praktično dobio bežičnu tastaturu za TV Box?
Recimo da sediš kući ispred tv-a, box ti uključen, a na telefonu gledaš neki klip na youtube npr neki trailer za film u fhd rezolzciji. I sad hoćeš da to pogledaš na tv, na većem ekranu, onda samo tapneš na cast ikonicu,izabereš "cheapcast" i imaš klip na tv.ovako bi to izgledalo https://youtu.be/RKjUPQCXnsM

Edit:
Btw malopre sam kupio droidmote app sa playstore.fenomenalna je za upravljanje boxa preko telefona. Ima Mouse pad, tastaturu, gamepad.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Placene IPTV liste koje imate, da li se desava da umesto kanala koji treba da se prikaze, ide neki drugi kanal, zatim neki kanal koji je isao u HD malo se prikazuje u SD, pa onda da kasni slika za tonom, pa ako je neki vazan dogadjaj (utakmica) slika zastajkuje- opterecen server, pa na sportskim kanalima fps je nizak i slika ostavlja efekat tragova sto je smor za gledati, pa neki kanali sa spiska nikako ne rade,onda da li mozete pogledati citavu utakmicu ili film u potpunosti od pocetka do kraja bez ijednog jedinig problema,...
 
Poslednja izmena:
Ja utakmice gledam na portugalskim sport tv i uvijek je 1080 odlican fps. Desi se da bude pogresan kanal naročito na italijanskim kanalima. Na ex yu samo mini ultra

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Cetusplay je odlicna aplikacija ali se puno razlikuje od chepcast. Cheapcast pretvara (emulira) andrid box u chromecast. Probao sam nekoliko verzija koje nisu radile ali ova 0.46 beta radi kako treba.

znam da on pokusava da menje uredjaj u Chromecast,ali me zanima ,da li je kompatabilan sa svim aplikacija koje su namenski pravljene za Chromecast....
par primera....probaj da li Chrome Browser sa kompa vidi to kao Chromecast...ili da li Modbro na fonu vidi to kao Chromecast....ako vidi,uspeli su....imam pravi CC,pa znam o cemu pricam...
 
Haha jos uvek niko nije uspeo da hakuje chromecast opciju za regularne android igracke,cheapcast postoji dugo i ne radi savrseno ....(youtube samo)Za mene je to ok opcija (sve sto koristi ne moze da skodi )mada generalno nema potrebe za njom ,bar sto se mene tice...
 
Poslednja izmena:
znam da on pokusava da menje uredjaj u Chromecast,ali me zanima ,da li je kompatabilan sa svim aplikacija koje su namenski pravljene za Chromecast....
par primera....probaj da li Chrome Browser sa kompa vidi to kao Chromecast...ili da li Modbro na fonu vidi to kao Chromecast....ako vidi,uspeli su....imam pravi CC,pa znam o cemu pricam...
Probao sam sa kompa da pustim youtube i nije htelo. ostale aplikacije nisam probao. Izgleda da radi samo za youtube ko sto rece j.babic. Ja sam zadovoljan ovom aplikacijom, radi bas ono sto sam hteo. Od emulacije nisam ni ocekivao da cini cuda i da radi bas ko chromecast ale eto ubo sam deo koji mi treba i koji radi :)
 
YouTube može na više načina,OK ako si zadovoljan....:)

Sent from my CUBOT_NOTE_S using Tapatalk
 
YouTube može na više načina,OK ako si zadovoljan....:)

Sent from my CUBOT_NOTE_S using Tapatalk

Zadovoljan jesam ali ako ovo moze bolje sto da ne. Slobodno predlozi. Probao sam aplikacije tipa allcast i nisu mi odgovarale. Meni dakle treba samo da mi izlista box u youtube app na telefonu.
 
A šta će vam te aplikacije?
Znam čemu služe ali ne vidim svrhu toga na boxu

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
A šta će vam te aplikacije?
Znam čemu služe ali ne vidim svrhu toga na boxu

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

mozda nema svrhe na Boxu,kad vec postoje aplikacije za Box..ali recimo Moj SmartTV Philips duze vec nema podrsku za Youtube app...a uz pomoc AllConnect i dalje saljem HD Youtube na TV....
da ne pominjem da mnogi Android TV uredjaju u zadnje vreme ne mogu da prebace 360p na Youtube..:)
 
Poslednja izmena:
da ne pominjem da mnogi Android TV uredjaju u zadnje vreme ne mogu da prebace 360p na Youtube..:)
Što ne mogu?
Moj pusta 720p ali sa starom aplikacijom sa novom samo 360p zašto je to tako nije mi jasno.

Ja sam hteo da kupim novi box nadajući da će moći 1080 i 4k?

TV pusta koju hoćeš rezoluciju samo da bandwith dozvoljava.



Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ok,tvoj pusta,ne kazem nista lose....ali sam video nekoliko modela da nece preko 360p...moj Wetek pusta 1080p,ali nije to poenta....
samo sam coveku dao primer sta jos moze da koristi...:)
 
Budali li jos kome stream linkovi na KODIJU? Torba linkovi traze kao da kliknem na neki link prvo ako zelim da pogledam sadrzaj (ne mogu da kliknem, ne dozvoljava mi na Beelinku daljinskim) dok ostali linkovi cas rade cas ne?
 
To mozes da otvoris sa mobilnog, samo da je nakacen na isti ruter. Koja ti je verzija kodija?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Da li je uvjek neophodno raditi ovu autorizaciju? Do danas je sve išlo bez problema na klik...

Jarvis 16.1

Sent from my Galaxy S7
 
Poslednja izmena:
Za neke linkove (openload, thevideo, torba...) je potrebno i onda "drzi" 4 sata za gledanje sa istih izvora,
za gvideo (i neke druge) linkove nije potrebno.

Bitno je da su uredjaj sa koga se vrsi autorizacija i uredjaj na kome je kodi na istoj mrezi (nakaceni na isti ruter).
 
Poslednja izmena:
Može li neko da mi kaže da li beelink gt1 može da pušta 1080p i 4k video i ako ne može koja je podržana rezolucija preko zvanične YT aplikacije?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno