Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Nisam nista sem YT instalirao, prvom prilikom kad bude vremena probacu i D3GO... Mada nisam pratio, sta se dobija njime? Na tvu imam CAM...

Mele F10 i Minix A2 sam konkretno gledao i K400 Plus... Na prvu mi se cini da bi mi vise znacila tastatura sa touchpadom nego air mouse...
 
Nisam nista sem YT instalirao, prvom prilikom kad bude vremena probacu i D3GO... Mada nisam pratio, sta se dobija njime? Na tvu imam CAM...

Mele F10 i Minix A2 sam konkretno gledao i K400 Plus... Na prvu mi se cini da bi mi vise znacila tastatura sa touchpadom nego air mouse...

72h unazad
 
Mele daljinac ( u mom slučaju F10 pro ) je mačka u džaku po pitanju programiranja dugmića.Na nekim boxovima radi perfektno a na nekima je nemoguće programirati sve a najbitniji power on/off dugme bude najveći problem.


Sent from my D6603
 
Mele daljinac ( u mom slučaju F10 pro ) je mačka u džaku po pitanju programiranja dugmića.Na nekim boxovima radi perfektno a na nekima je nemoguće programirati sve a najbitniji power on/off dugme bude najveći problem.


Sent from my D6603
+1
Imam Mele F10 deluxe. Po mom mišljenju uređaj je razvikan, nisam zadovoljan. Prvo kad mi je stigao skontao sam da se Panasonic TV ne može programirati, a strelica malo-malo ''utekne'' prema gore kad pritisnem OK tipku, što je jako iritirajuće.
 
+1
Imam Mele F10 deluxe. Po mom mišljenju uređaj je razvikan, nisam zadovoljan. Prvo kad mi je stigao skontao sam da se Panasonic TV ne može programirati, a strelica malo-malo ''utekne'' prema gore kad pritisnem OK tipku, što je jako iritirajuće.
Kad je u modu misa ne ides nikad preko ok tipke ,inace je vrhunska tastatura imas levi klik a baterija traje dosta dugo
 
Ova je odlicna aplikacija, hvala.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Nema na čemu. Dobra je, samo ima jednu manu. Kod mene na boxu nikako kursorom ne mogu da dođem do navigatin bar-a. Dođe do ivice i dalje neće.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Mele nije dobar izbor po pitanju programirajućih daljinaca.
Mele ima odličan žiroskop i super bateriju,odnosno štedljiv je.
Nikakav touch pad ne dolazi u obzir za upravljanje android boksom,sa njime je nemoguće ili sporo korišćenje d3go app.
 
Poslednja izmena:

To znam, mada mi ni ne treba... U suprotnom ne bih uzeo cam... Al' ajd, nije na odmet... :D

Ako imaš android telefon, ova aplikacija može da ti posluži kako prelazno rešenje dok ne odlučiš za daljinski/tastaturu
https://play.google.com/store/apps/details?id=dh.ControlPad.main
Client aplikaciju instaliraš na telefon a server aplukaciju na box.

Zahvaljujem, na tako nesto sam mislio.

Mele daljinac ( u mom slučaju F10 pro ) je mačka u džaku po pitanju programiranja dugmića.Na nekim boxovima radi perfektno a na nekima je nemoguće programirati sve a najbitniji power on/off dugme bude najveći problem.

Ajd' sad jedno glupo pitanje... :D Ja pomenuh da mi ovaj default daljinski od boxa brljavi, tj da aktivira neke funkcije sa tv-a. E sad, moja zamisao je bila da kupovinom nekog air mouse-a, resim taj problem, a ovaj od tv-a nastavim da koristim normalno. Valjda oni koriste neke svoje recivere. Pa je moje pitanje, da li taj air mouse zahteva programiranje ili ste stekli utisak da zelim da kontorolisem i tv sa air mouse-a?

Nikakav touch pad ne dolazi u obzir za upravljanje android boksom,sa njime je nemoguće ili sporo korišćenje d3go app.

A mimo d3go? Ili da se manem slicnih uredjaja... :D
 
^Mnogo ti pitas :) Stvarno mi nije jasno koja je prednost airmouse vs touchpad u aplikaciji d3go ,a i da je ima ne kapiram spominjanje iste .Neko vise voli touchpad neko airmouse ,ukusi su razliciti a i za svaku tastaturu je potrebno neko vreme privikavanja .Minix ne uzimaj osim ako nemas minix(vazno)podvuci 2puta :)Mele ili k400 -volis li velike ili male:) neces ni sa jednom pogresiti osim ako se odlucis za k400 a nemas stocic
 
Zamolio me komšija da mu naručim box. Oduševio se čovek kad je video. Starac ali dosta obrazovan tako da mi je baš drago da mu ulepšam stare dane (koristiće ga sigurno). Nego ima još jednu posebnu želju, snimanje tv programa. Da li postoji (budžet) varijanta sa kablovskim tjunerom koja ima tu opciju?
 
Poslednja izmena:
za snimanje IPTV znam i to radi odlicno....za kablovsku,koju i ne koristim ne znam...mozda ima neka sema
 
IPTV nema a ove fore sa jurenjem lista su i za mene prevelik zalogaj... hvala svejedno.
Nego koji S905x je trenutno najbolja kupovina, preferisem da ima fabricki root da mu ne bi iskakale reklame ali nije presudno?

Razmisljam se ovaj Beelink MINI MXIII II TV Box Amlogic S905X Quad Core - 2GB+16GB, mada nije rutovan. Ima li nesto bolje za kupovinu (a da ne odskace drasticno sa cenom)?
 
Ja sam imao mini mxiii ii na 10-ak dana i cinimi se da je root checker izbacivao da je root-ovan ali nije imao super-su.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja ga nisam video, ali sigurno da nije root-ovan ne bi mogao da od sd kartice napravi internu memoriju :)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Mislim da gresis, primer je kod telefona kad hoces da se app instaliraju na sd moras da imaš root, napravljene particije na sd (ext) kao i aplikaciju(app2sd, link2sd, itd) koja ce da je prebaci na sd.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Mislim da gresis, primer je kod telefona kad hoces da se app instaliraju na sd moras da imaš root, napravljene particije na sd (ext) kao i aplikaciju(app2sd, link2sd, itd) koja ce da je prebaci na sd.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Da to je bilo pre androida 6....Nebitno ....izgleda da do zabune dolazi zbog toga sto je root dodat sa verzijom 108 ili 109 rom aktuelna je 111ica
 

Prilozi

  • Screenshot_20170428-130641.png
    Screenshot_20170428-130641.png
    113.1 KB · Pregleda: 149
Poslednja izmena:
Beelink mini mxiii ii mi je stigao pre skoro mesec dana. Naručen sa alija,stigao rutovan bez super su.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Verovatno sam kukao vec ali , ako je neko zna bilo bi dobro da podeli resenje...
Kupio sam Viboton KB daljinski sa tastaturom i sve je ok , jedino sto me nervira sto tv box ne moze da se ugasi sa daljinskim.
Jel neko naisao na resenje ovog problema?
 
Razmisljao sam i tako ali rekoh mozda neko ima resenje za daljinac ;)
 
Nazad
Vrh Dno