Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Uzeo sam ovaj box za burazera:
X96 mini, AMLOGIC Cortex - A58 Quad core 1.5GHZ, 4GB RAM DDR3,     32GB ROM NAND FLESH, Android 7.1.2.

Sve radi kako treba osim što Kodi jako dugo učitava bilo filmove, bilo live tv. I to me baš nervira. Instaliran je 18.1 Leia sa Green buildom zadnji update.

Da li je problem u konfiguraciji boxa ili mu ne leži ova verzija Kodija? Ima li neko iskustva?

Gesendet von meinem ONEPLUS A5010 mit Tapatalk
Sta je sad to?( tako nesto ne postoji)Predpostavljam da je bio strasno jeftin....
 
Poslednja izmena:
Naravno da postoji, ne znam da li je u redu da stvaljam link sa KP odakle je naručen?

Poslato sa ONEPLUS 5T

Mislim da ce moderator u ovom slucaju napraviti izuzetak...
1)amlogic s905w nije cortex a58
2)ram memorija 4gb-proveri to sa fill ram aplikacijom
3)antutu test -Aida itd...
4)clock je na 1.0ghz ili na 1.2ghz
To brze nece raditi cak i ako ga steroidima kljukas....
 
Mislim da ce moderator u ovom slucaju napraviti izuzetak...
1)amlogic s905w nije cortex a58
2)ram memorija 4gb-proveri to sa fill ram aplikacijom
3)antutu test -Aida itd...
4)clock je na 1.0ghz ili na 1.2ghz
To brze nece raditi cak i ako ga steroidima kljukas....
Hvala! Testiraću kako si preporučio, pa ćemo videti. Zar je moguće da je prodavac ostavio lažne podatke o uređaju ...

Poslato sa ONEPLUS 5T
 
Ima li neko da ima h96 max X2 sa ATV experience? Kako to radi? Taj box je izgleda ok, ali ne podržava Miracast.
 
Ipak sam našao ovdje u Crnoj Gori u technopulsu mi box s sa garancijom i naručio sam usb hub kod njih saa 4 usb porta, nijesu imali usb to externet pa ako me bude zezao net naručiću, mada mi je ruter do tv odmah. Mislim da sam sa usb hub riješio da prikopčam bežični mišk externi hdd i tako proširim internu memoriju. Nadam se da će mi box bit o o što treba da bude za kodi, eon, hbo go i iptv plaćenu listu

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
 
Hvala! Testiraću kako si preporučio, pa ćemo videti. Zar je moguće da je prodavac ostavio lažne podatke o uređaju ...

Poslato sa ONEPLUS 5T

Ja prvi put vidim da X96 mini ili bilo koji drugi box sa s905w ima vise od 2gb ram i 16gb interne memorije a kod tebe je to duplirano na 4/32, mislim da zato j.babic kaze da proveris. Malo sam googlao i nisam ga naso po netu, a vidim da taj prodavac ima nekoliko boxa koji imaju 4/32gb i ni jedan nisam naso mozda je stvarno neka prevara. Probaj i da napunis internu memoriju sa nekim filmovima ili serijama i probaj da ih pustis i motaj malo video. Postoje SD kartice koje su 64gb a oni ih prodaju kao 128gb i ni jedan program na komp nece da provali da nije od 128gb pa je to sa filmovima najlakse nacin da ih proveris jel ce da pokaze da se nalaze na kartici a nece da ih pusti tj imas crnu sliku. https://youtu.be/J-D6tYBX8vE
 
Poslednja izmena:
s905w ne kupujte. Eon moze ali sporo, YT ok, Kodi stream zaboravite.
 
Ja prvi put vidim da X96 mini ili bilo koji drugi box sa s905w ima vise od 2gb ram i 16gb interne memorije a kod tebe je to duplirano na 4/32, mislim da zato j.babic kaze da proveris. Malo sam googlao i nisam ga naso po netu, a vidim da taj prodavac ima nekoliko boxa koji imaju 4/32gb i ni jedan nisam naso mozda je stvarno neka prevara. Probaj i da napunis internu memoriju sa nekim filmovima ili serijama i probaj da ih pustis i motaj malo video. Postoje SD kartice koje su 64gb a oni ih prodaju kao 128gb i ni jedan program na komp nece da provali da nije od 128gb pa je to sa filmovima najlakse nacin da ih proveris jel ce da pokaze da se nalaze na kartici a nece da ih pusti tj imas crnu sliku. https://youtu.be/J-D6tYBX8vE
Testirao. Zaista ima 4gb RAM. Procesor je quadcore Arm cortex A7 - 1200mhz.

Kao što rekoh, sve dobro radi osim kodija, koji takođe dobro radi, ali sporo učitava. Kad učita nema problema, niti seckanja. Brzina neta je 50/10

Poslato sa ONEPLUS 5T
 
Testirao. Zaista ima 4gb RAM. Procesor je quadcore Arm cortex A7 - 1200mhz.

Kao što rekoh, sve dobro radi osim kodija, koji takođe dobro radi, ali sporo učitava. Kad učita nema problema, niti seckanja. Brzina neta je 50/10

Poslato sa ONEPLUS 5T
Ajde okaci slike is antuta
 
kojim programom si testirao? proveri ako vec nisi sa programom tipa 'easily free ram' ili slicnim, pa ako prebaci 3 i kusur GB onda verovatno ima 4 GB ...

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Ajde okaci slike is antuta
Evo slike iz antuta
e9ec194c2628c313165a47a6a04f4ffc.jpg
e2cf050d0e12c633ef706402dc05504f.jpg


Poslato sa ONEPLUS 5T
 
9gb od 12 gb,rk chip sa 1.2gb ram dostupnog .I kako si ti zakljucio da je sve OK sa ram memorijom?Dobio si uredjaj sa rk cipom 2/16 .Super ako si zadovoljan....
Ma gde zadovoljan, Kodi mi je najvažniji, a ne radi dobro. Da poludi čovek dok se učita film, serija, tv program. Vrti po 2 minuta dok se pokrene. Posle ide dobro.
Pisao sam prodavcu, daj Bože da odreaguje...

Poslato sa ONEPLUS 5T
 
Ma gde zadovoljan, Kodi mi je najvažniji, a ne radi dobro. Da poludi čovek dok se učita film, serija, tv program. Vrti po 2 minuta dok se pokrene. Posle ide dobro.
Pisao sam prodavcu, daj Bože da odreaguje...

Poslato sa ONEPLUS 5T
Koliko dana je proslo od kupovine?
 
Nađoh na netu Leanback launcher, pa mi nije sasvim jasno kako to funkcioniše, da li je u pitanju samo tema kao kod ATV ili nešto više? Da li ga neko koristi, može li na obične android boxove ili je predviđen samo za Fire TV?
 
Nego možda ću u nekoj budućnosti, u narednih par meseci i uzeti. Sad koristim komp, ali pošto ću možda morati IPTV listu da uzmem, komp mi nije ekonomičan, ali o tom potom. Video sam ovaj launcher pa mi zanimljivo deluje, ima li ga ko?
 
Probaj da izvuces pare ,zapreti mu sa kp itd

Ma sta da mu zapreti bre, svi koji ucestvojemo u forum i koji imamo nalog na KP treba da ga prijavimo za prevaru. Sigurno nije on jedini koji je prevaran, gledao sam ocene i dosta uzeli raj X96 a ima i tx9 i jos neki oglas sa istom konfiguracijom. Cista prevara
 
par stranica iza neko je napisao da je upario daljinski od eon boxa sa mibox...i ja sam to probao i upario ali mi ne radi nista..da li je jos neko probao ...
ili ima jos neka caka da se podesi, osim samog uparivanja..na daljincu od miboxa su mi bas potrebne crvena,zuta,plava i zelene tipka pa bih voleo da to nekako resim..
kroz CEC mi sve radi preko daljinskog od tv-a (sony android) ali mi mibox ne treba na tv-u nego u drugoj sobi, na uredjaju koji nema CEC :(
 
Nazad
Vrh Dno