Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Ja ih i ne vidjam iskreno.
 
Шта рекосмо да треба да се подеси, како би код ЕОН апликације за андроид ТВ део о одрицању од одговорности, тј. оно " следеће " стало на екран, а не да се скролује да би се видело?
Мислим на ово:

2a8694d38eaede37c57593d1f621978d.jpg


Као и ово:
703a639cab4a7c89e63b63861e8b0d00.jpg


Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Televizor :d tj podešavanja HDMI input-a bi trebalo da ima opcije vezane za aspect ratio / size. Na mom non-smart Samsung TV-u te opcije se nalaze pod "Picture Size" u meniju koji se dobija kad klikneš na "Tools" digme od TV daljinca. Kad je na "16:9" onda je deo "slike" odsečen a kad promenim na "Screen Fit" onda je ispravan prikaz.

Ako tvoj TV ne nudi tako neku opciju onda Android Box vrlo verovatno ima ili u Settings ili kao poseban pre-installed app u kojem možeš da radiš zoom in / zoom out (po horizontali i vertikali) da bi rešio taj "overscan" problem.
 
Ako ti je slika veća (ili manja) uopšte tj po svim stranama onda imaš pa predavanjima ekrana na boxu
 
Televizor :d tj podešavanja HDMI input-a bi trebalo da ima opcije vezane za aspect ratio / size. Na mom non-smart Samsung TV-u te opcije se nalaze pod "Picture Size" u meniju koji se dobija kad klikneš na "Tools" digme od TV daljinca. Kad je na "16:9" onda je deo "slike" odsečen a kad promenim na "Screen Fit" onda je ispravan prikaz.

Ako tvoj TV ne nudi tako neku opciju onda Android Box vrlo verovatno ima ili u Settings ili kao poseban pre-installed app u kojem možeš da radiš zoom in / zoom out (po horizontali i vertikali) da bi rešio taj "overscan" problem.
Није до тога. Пробао и исто се дешава.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Pitanje, Android box za nekoga ko nema TV apps u SBB paketu, da li je bile onda uzeti box koji podržava obične Android aplikacije (EON, HBO go...) ili ipak ići na Mi box S (Android TV)?
Da li na Mi box S mogu da se instaliraju "mobilne" verzije aplikacija (bez velike matematike prilikom prve instalacije i naknadnih apdejta)?
Ako je bolje uzeti uzeti box da običnim Androidom da li su dobre kupovine H96 Max X2 I Tanix? Jeste od predložili ali da li iz sopstvenog iskustva ili samo po hardveru?
Pre bih išao na Amlogic nego na Alwinner, računam da je proveren čip? Koji su Androidi na njima, obične verzije ili neki TV hibridi?
Ne bih da opet nekog zeznem sa predlogom (kao što mi se ranije desilo).
 
Poslednja izmena:
....

Da li na Mi box S mogu da se instaliraju "mobilne" verzije aplikacija (bez velike matematike prilikom prve instalacije i naknadnih apdejta)?
Однедавно Еон мобилна апликација више не ради на андроид систему од Vox телевизора. После покретања пише да апликација не подржава систем. Водим борбу са сбб око тога, јер у андроид продавници пише да се може гледати и на телевизији са андроид системом, поред телефона, таблета и рачунара. Говорим о Еон мобилној апликацији.


Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Eon sam bez problema instalirao na Sony 55XE8577 televizoru sa android 8.0 operativnim sistemom.Apsolutno nisam zadovoljan ni kako izgleda ni kako radi.
 
Misliš, ne sviđa ti se izgled i manipulacija interfejsom ili kako to radi na konkretnom uređaju?
 
Izgled i manipulacija mi se posebno ne svidjaju ali sama aplikacija zakucava, koci, ne rade kanali a pri tome internet radi odlicno, TV guta sve drugo ukljucujuci i malo zahtevnije igre.
 
Meni na s905x box-u radi zadovoljavajuće (mislim na EON). U stvari, sasvim ok. Nije munja brzo, kao na EON box-u ali može da se koristi bez nerviranja. Na WebOS 3.0 LG TV (neka budžet serija) to nije moglo da se koristi koliko je bilo sporo.
 
Zna li neko da je Beelink GT - King oslobodjen svih boljki normalnog gledanja pre svega EON-a?
 
Није до тога. Пробао и исто се дешава.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
Ха!
Подешавања/приступачност/величина фонта.
Са нормалне величине поставио пре неког времена на велику ( шта ћу када ме мрзи да носим наочаре [emoji16] ). Када сам сад вратио на нормалну, све се у ЕОН-у вратило да буде видљиво.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Mecool Km3 trenutno bez konkurencije

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Imam jedan km3, dobar jeste ali ga bas i ne bi preporucio. Ima taj sleep bug. Planirao sam da ga se otarasim, ali kapiram kad to ljudi vide na oglasu da ga niko nece ni hteti.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Ako misliš na problem "buđenja“ nakon što ode u sleep, taj problem je imao i MiBox, pa su ga riješili zadnjim update-om.
Biće to popravljeno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da, upravo taj problem je u pitanju.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Koji je bug u pitanju kod km3? Sam se "budi" ?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Mislim da je baš suprotno ne možeš da ga probudiš kada zaspi :)
To je generalno neka glupost do samog Androida. Nije mi baš jasno, ako je uređaj već ATV, znači neće trošiti bateriju, zašto je onda problem da ostave opciju kojom se sleep mod sasvim "zabranjuje".

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja sam isključio sve HDMI CEC opcije, pa mislim da Mi Box uopšte ne ide u sleep, niti ima neke potrebe. Ujutru kad uključim tv vrti google screensavere.
 
Meni cec bas odgovara jer mi onda daljinski od boxa ne treba uopšte

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
To i ja radim, mogu sa daljinskim od tv-a da uključim i kontrolišem mibox. I kad uključujem i isključujem, bilo kojim daljinskim, uključuju se i isključuju i tv i boks istovremeno.
 
Ja palim tv preko boxa,zato sam pitao.Izgleda da je svejedno.
 
Problem je samo sto kada MiBox ode u sleep onda mora da se probudi svojim daljincem (ovo ranije nije radilo).
U suštini, kada bi omogućili da box ne odlazi u sleep radilo bi savršeno. Odabereš odgovarajući hdmi na TV i nastaviš normalno koristiti TV daljinski.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Može li Amazon Fire (konkretno ovaj zadnji 4K) da zameni android box? Upotreba bi bila Kodi, YouTube I EON (tim redosledom). Da li je to uopšte moguće (sa prosečnim iskustvom sa Androidom)? Možda bi mogao za neke povoljne pare da ga dobijem pa me zanima vredi li uopšte ulaziti u priču?
 
na x96mini ja sam iskljucio da ide u sleep - koristim CEC za kontrolisanje boxa daljinskim od TV-a inace i to se iskljucuje kao posebna CEC opcija.

Na ovom boxu je problem sto kad ode u sleep posle ne reaguje na usb tastaturicu...

Inace sam silom prilika na moru skontao da ne rade bas svi daljinski (niti tv-i) isto sa CEC-om - npr sa vivax-om mogu lepo u eon aplikaciji da menjam kanale, a sa nekim drugim ne mogu.
 
Nazad
Vrh Dno