Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Mislim da bi radije rom da bude android tv:)
Pa sta je android TV nego obican launcher i to prepun ogranicenja?


Mnogo je bolje resenje staviti neki TV launcher i koristiti sve prednosti obe platforme.
Ovaj launcher sto je babic dao deluje odlicno.

YT tv verzija vredi smao onom ko nema airmouse ili ko hoce samo da pusti play listu, za sve drugo je nezgodna.
 
Pa sta je android TV nego obican launcher i to prepun ogranicenja?


Mnogo je bolje resenje staviti neki TV launcher i koristiti sve prednosti obe platforme.
Ovaj launcher sto je babic dao deluje odlicno.

YT tv verzija vredi smao onom ko nema airmouse ili ko hoce samo da pusti play listu, za sve drugo je nezgodna.
I meni se svidja ovaj launcher, valjalo bi da moze sa elementuma da bude ovaj trending videos i top :)

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
jedno pitanje oko kablova...uz beelink je stigao neki hdmi na kome samo stoji broj 9 ili 6 :) na konektorima...ne znam koja je verzija ali mi je kratak za do tv...povezao sam gt king na neki stari hdmi koji imam 100 godina, 2.0 nije sigurno, i radi mi 4k, hdr i 60fps...i šta sad, zar nije neophodno da kabl bude 2.0 da bi sve to radilo? ajd rekoh da pojurim neki kabl po ps-u ako nešto gubim zbog kabla ali ima li to uopšte smisla?
 
Poslednja izmena:
Добио си одговор у теми о hdmi кабловима, тако да није потребно овде затрпавати тему.

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Evo recimo
https://smartyoutubetv.github.io/

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
To je to majstore, najsličnije iskustvo koje imam sa Andorid OS na mom Sony TV-u, hvala!

YT klipovi da počinju u maximalnoj rezoluciji i maximizovani, da mogu lagano da kontrolišem YT aplikaciju daljinskim od TV-a preko CEC-a.

Btw u kombinaciji s launcherom ovim gore što je kolega postavio je možda još i bolje (volim na početnom meniju da imam samo favorites od aplikacija i red thumbalova sa novim YT klipovima na kanalima kojima sam pretplaćen.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
To je isti youtube kao na android tv ? Sad imam 3 verzije prvu na lg tv jednu fabricku na xaomi box-u i ovu.

Sent from my Mi MAX 2 using Tapatalk
 
Nije identična aplikacija ali da kažemo 95% preslikana, najviše mi ta verzija odgovara. Ona nativna gdje se YT video pali minimizovan mi je horor.
 
Nije identična aplikacija ali da kažemo 95% preslikana, najviše mi ta verzija odgovara. Ona nativna gdje se YT video pali minimizovan mi je horor.
Kako malo treba coveku da bude srecan ;)Ako ti trebaju reklame moze i 100% da bude identicna onoj sa sony tv ;)jednostavno instaliras oficijalnu android tv verziju ....
 
Iskreno nisam je ni probao jer sam vidio da je katastrofalno ocijenjena, 1.6 ocjena, pa sam mislio da se i ne radi o istoj aplikaciji sa Android TV-a jer na njemu radi sve odlično.
 
Jel ima neka YT app za mi box da nema reklame?

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 
За ми бокс да има - не верујем
На Јутјуб за андроид ТВ нисам рекламе видео има...

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Ja koristim više od godinu dana Smart YouTube TV.Trenutna verzija kod mene 6.17.371.
Nema reklama i mozda 1-2 sekunde duze traje učitavanja videa,to mi jedina zamerka.
PS:isto koristim MiBox.
 
Poslednja izmena:
Sve dok display output nije uskladjen sa materijalom koji reprodukujes, to ce da "trza", ne samo EON TV, vec i sve ostalo sto se gleda na boxu. Podesi Mi Box S display resolution isto kao i EON OTT box. A to je 1080p50 umesto 1080p60, zato sto je EON TV izvorno 50Hz. Neko je vec pisao u drugoj temi da je display output na EON OTT boxu zakljucan uvek na 50Hz sta god da izberes u podesavnjima box-a.
Samo da te ispravim,treba da se stavi na 1080i@50hz :) ne 1080p. Radi posao,sa ovakvin podesavanjem EON app na MiBoxS klizi kao na kablovskoj,vrh!!!

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Ko se ono skoro ovde pohvalio GT Kingom sa 922x?
Ajd neki veci review. Kako sta radi. Mislim ne treba mi, ali kad pomislim da je klinac 2-3 tableta slomio za 7-8 meseci, pa ocu i ja da uzmem nesto da se igram ...
Sta je Pie doneo u smilsu popravke AmCodeca odn implementacije istog u Android MediaCodec? DA ovo pojasnim, ima vise misljenja, no sve je u redu sa AMcodecom, ali port za mediacodec je los. Otud "problemi" sa interlaced strimovima, koje recimo koristi EON. Na Elec forkovima to radi kako treba, ali ne moze eon app da se potera ... Kako radi recimo EON smart TV app?

Tu ima toliko snage u rezervi, te ako ima kvalitetne hdmi i dac izlaze moze da bude glavni media centar box, cak i za sbb eon (box stavis na drugi, treci TV). Trebalo bi da leti app u odnosu na bilo koji TV do 600 evra.
Kako radi elec?

Mozda gresim, ali cini mi se da je sada export iz Kine u pauzi. Morace da dampuju svu robu kad sve ovo prodje sto se tice korona virusa. Pa, da se spremimo ...
 
Poslednja izmena:
Youtube vaced kod mene na box-y nema reklama ali nema ni 4k.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
@churla prelistaj unazad malo, sve je napisano. Sve radi gotovo trenutno uključujući i eon ATV app, interlaced nije sređen.
 
Hvala, pogledacu iza.
Hmmmm, nije sredjen - onda dealbraker. A kako radi sa ovim popularnim miBox s na Pie? Znam da je pominjano, ali sve mi se cini da su utisci subjektivni. To jedino neko ko je imao ranija iskustva, pa promenio ROM, pa mozda i drugi box ...

Sad, to mnogo zavisi i od samih boxeva. Kod mene na H96pro plus, sa stock romom, je podnosljivo to. Ali opet, nije to, to da bih ostavio samo box kao primarni/jedini, a D3 recevier sa "premotavanjem" stavio na drugi TV. Zbog sporta. Dakle, nije to strasno, moja zena ni ne vidi odmah kad je pitam da proverim da li primecuje. Mada je od onih koji bi sport zabranili i sve te pare u socijalu, tako da verujem da nije ni obracala paznju.
 
Recimo mnogo bolje izgleda na gt king nego na mom starom magicsee n5 boxu. Filmovi i sve ostalo je super, ali sport je daleko fluidniji kad se gleda na risiveru ili cam-u. Nisam probao ovu foru sa 1080i/50hz a ni neću jer nisam kupio 4k tv i box od 100$ da bih gledao u manjoj rezoluciji ili menjao svaki put po potrebi.
 
Recimo mnogo bolje izgleda na gt king nego na mom starom magicsee n5 boxu. Filmovi i sve ostalo je super, ali sport je daleko fluidniji kad se gleda na risiveru ili cam-u. Nisam probao ovu foru sa 1080i/50hz a ni neću jer nisam kupio 4k tv i box od 100$ da bih gledao u manjoj rezoluciji ili menjao svaki put po potrebi.
Ta fora sa 1080i 50hz radi tip top,ali se mora menjati svaki put jer sve ostalo na tom setovanju izgleda lose,tako da ni to nije resenje....

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Ajte čisto da se javim, možda će neko imati sličan problem. Naime pre nekog vremena sam pisao da nisam uspeo tanix tx3 da povežem na net preko lan kabla. Imam neki telekomov zte ruter. Problem je bio što sam ja box povezivao na port lan 2, a treba na lan 1 ili lan 4. Izgleda da su lan 2 i 3 predviđeni samo za stb uređaje za televiziju. Pozdrav

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Tako je 2 i 3 iptv

Послато са уз помоћ ТT
 
Jedno pitanjce za korisnike MiBox S (moze i drugi ATV boxovi) sta koristite od playera za pustanje filmova? Sta se pokazalo kao najbolje resenje?

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Testirao sam dosta programa, i najbolje se pokazao movie play lite i pop corn time.
Instaliraj mx player.
Pozdrav
 
Ok,hvala na odgovorima.Kodi ce raditi posao :) e da,moze li neko da proveri da li mu u Netflix-u radi volume control preko daljinca na MiBoxS (Android Pie)? Kod mene ne radi....

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Radi kada se audio prebaci na stereo


Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Hehhe,ladno,nisam provalio tu caku :) hvala!

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Kada uključim Eon TV aplikaciju na Mi Box S, ostali uređaji na wifi mreži ne mogu da dobiju protok preko ~100kbps. Imam Mts-ov VDSL do 20Mb (realnih ~17Mb), box tu gde je postavljen hvata signal od oko 11Mb, čak i kada ograničinim u Eon podešavanjima da cilja niži protok, npr. 7Mb, opet ostali uređaji ne mogu da dođu do normalne konekcije dokle god Eon strimuje. Probao sam i Youtube preko boxa, ali on ne pravi taj problem i mreža normalno funkcioniše. U čemu je problem?
 
Nazad
Vrh Dno