»RSS Benchmark sajt

Strana 883 od 883 PrvaPrva ... 383783833873879880881882883
      Prikazani rezultati od 13.231 do 13.239 od ukupno 13239

Tema: Android multimedia plejeri

Member Avatar korisnika j.babic
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.814
        @shamanNS Fora je da se malo pomucis da nadjes i pritom procitas jos nesto sto moze da ti bude od koristi(mislim generalno za sve koji citaju ovo i koje zanima)

Suština priče je: pod Linux radi i na novijim uređajima, pod Android jok.Vrlo je bitno da raspolazemo sa pravim informacijama( Amlogic resio problem ili je to opticka varka)

Sto se tice izbacivanja spec kodeka iz izvornog koda kodija, tu se i dalje vodi tihi rat izmedju razlicitih interesnih grupa(ja podrzavam one koji se zalazu da i stari uredjaji dobiju nadogradnju).Generalno sve se vrti oko para

https://forum.kodi.tv/showthread.php...813#pid2900813

http://4pda.ru/forum/index.php?s=&sh...ost&p=80026784
        Menjao j.babic : 21.11.2019. u 17:43

Member
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        3.322
        Čitao sam o deinterlace problemu davnih dana ali ne pamtim sve detalje , nema više mesta u glavi. A i detalji nisu toliko bitni bitan je krajnji efekat i koji izbor imaš ili nemaš. Deo tih komentara od @wrxtasy sam preleteo pogledom i pre 10-ak dana dok sam konkretno jurio njegove komentare u vezi "auto framerate switching" (= AFS) problematike (na Mi Box temi) jer to ne radi ni na ovom nesrećnom Eon STB. Samo bi lepo bilo kad bi @wrxtasy odgovarao na PM ili na email kad ga čovek pita za dodatne tehničke detalje u vezi nečega konkretnog.

https://forum.kodi.tv/showthread.php...540#pid2748540

https://forum.kodi.tv/showthread.php...485#pid2747485

Jer i na Eon STB (OTT model) takođe je prisutan taj "total">>> "totle" typo i takođe ne radi framerate switching ("hdmi self-adaption" opcije). A na Mi Box je to popravljenjo... i taj lik je bio deo closed beta testing grupe. I za AFS problem je rešenje "use ELEC" samo što to na ovom uređaju nažalost nije opcija.

Sve što sam ja mogao da proverim je da jeste na Eon STB takođe ne postoji više "/sys/class/tv/policy_fr_auto" nego ima "/sys/class/display/fr_policy".

Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.814
        shamanNS@ Nadji opciju da rutujes taj eon box i imas opciju univerzalnu za sve amlogic s905x2 uredjaje -da radi AFR i to u svim aplikacijama Clan @mrle je pisao o tome ovde na temi izguglaj
        Dosta se toga promenilo za god dana....
        Menjao j.babic : 21.11.2019. u 19:52

Member
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        3.322
        @mrle je možda pisao o AFRd aplikaciji koja zahteva root ali još samo da napiše kako se to root-uju uređaji koji imaju locked bootloader?
        Meni lično bi svakako dobro došao i otključan bootloader i root na ovom uređaju ali to svakako nije rešenje jer je ovo nešto što SjBB & SDMC Tech treba da poprave za sve korisnike tog uređaja. A media player koji tako nešto nije u stanju da radi je kanturina najobičnija.

Za sad se snalazim sa ručnim menjanjem framerate kad gledam u Kodi neki film/seriju... mapirao sam da "record" taster na daljincu otvara direktno "activity" od tog droidlogic TV Settings app:

Pa menjam peške kao poslednji kr*ten (da imam 4K TV i da treba da mislim i o 4K<>1080p i HDR<>SDR šaltanju tačno bih ga tresnuo o zid ), al ajd bar nije 10+ klikova uz izlaženje iz app koji koristiš. Pošto ne radi ni neki RefreshRate app (koji ne zahteva root, koristi Accessibility servis) sa Shield foruma sa kojim se zadaje "per app" koji framerate da koristi niti opcija da doda prečice da se to ručno radi

Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.814
        Citat Citiram korisnika: shamanNS Pogledaj poruku
        @mrle je možda pisao o AFRd aplikaciji koja zahteva root ali još samo da napiše kako se to root-uju uređaji koji imaju locked bootloader?
        Meni lično bi svakako dobro došao i otključan bootloader i root na ovom uređaju ali to svakako nije rešenje jer je ovo nešto što SjBB & SDMC Tech treba da poprave za sve korisnike tog uređaja. A media player koji tako nešto nije u stanju da radi je kanturina najobičnija.

Za sad se snalazim sa ručnim menjanjem framerate kad gledam u Kodi neki film/seriju... mapirao sam da "record" taster na daljincu otvara direktno "activity" od tog droidlogic TV Settings app:

Pa menjam peške kao poslednji kr*ten (da imam 4K TV i da treba da mislim i o 4K<>1080p i HDR<>SDR šaltanju tačno bih ga tresnuo o zid ), al ajd bar nije 10+ klikova uz izlaženje iz app koji koristiš. Pošto ne radi ni neki RefreshRate app (koji ne zahteva root, koristi Accessibility servis) sa Shield foruma sa kojim se zadaje "per app" koji framerate da koristi niti opcija da doda prečice da se to ručno radi
        Ajde ako ti nije tesko upoznaj nas malo sa tim eon boxom ,saznali smo da ima zakljucan bootloader (prvi minus je dobio) ,cast?android tv os?radi li standardna eon apk?netflix ?hbo go?Drm lvl ............
        Pa sigurno im nije prioritet da omoguce AFR zato sto bi im to donelo probleme sa krajnjim korisnicima koji nisu tehnicki potkovani ,ali kao mogucnost da se aktivira svakako bi bilo lepo....
        Menjao j.babic : 21.11.2019. u 20:21

Member
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        3.322
        Box u "TV Settings" sekciji lepo ima "HDMI self-adoption" opciju koja nudi opcije off / part / totle i default-uje na off. Tako da nema šta da bude problem sa krajnjim korisnicima. Ko ne zna šta je neće dirati... ako i dira može da vrati podešavanje kako je bilo.

A za "upoznavanje" sa Eon STB v2 manje- ista je priča kao i za KAON model i kao za svaki "google certified" uređaj sa Widevine L1.

Znači AndroidTV, Cast radi, Widevine je L1 , PlayReady podržava (HDCP je ako ispravno prikazuje drmInfo app totalno neočekivano samo level 1.x, a box je kao 4K ready ). Za razliku od KAON ovaj SDMC Tech model dolazi sa AndroidTV v9.0 (KAON je i dalje na 8.0 sa kojim je i došao), i naravno Amlogic S905X2 umesto Broadcom. I ima WiFi koji je SjBB / UnitedCloud brže bolje disable-ova (disable-ovana je on/off prečica u Settings-u uređaja) sa prvim firmware update (koji povuče odmah čim ga prvi put upališ, pre nego što odradiš inicijalni setup). Ali trenutno može uz malo ButtonMapper + launch an activity da se uspešno konektuje na WiFi. Ima slot za memorijsku karticu (i podržava NTFS i exFAT) i 2 USB porta (1x USB 3.0, 1x USB 2.0). Na mom primerku je USB 2.0 port (polu)mrtav (sija lampica na fleševima, na mišu... ali "samo" ih ne registruje sistem.. dakle "data" deo USB ne radi ).

Veličina /data particije je 4.1 GB

Ne vidim zašto bi iko koristio na tom uređaju koristio "običan" smarthone Eon app (koji neće da prođe proveru "jel AndroidTV? = block) ako si na to mislio kad si napisao "standardna Eon apk"? Ako si mislio na Eon TV apk sa Play Store naravno da "ne radi" tj ne može da se instalira preko postojeće jer oba apk (sistemski i taj koji sideload-uješ) imaju isti package id a različit signature (rešiš oba problema i onda... testiraj ).
        Netflix AndroidTV app ne radi kao ni na Kaon. HBO Go app nisam ni testirao (koristim tuđi nalog i neću da zauzimam "slot" za bzvz). Nalazi eu verziju AndroidTV app na Play Store. Koristim Kodi addon za HBO Go u svakom slučaju. MTS TV đubre od aplikacije radi na ovom uređaju.

Eto ti sličice pa gledaj:

https://photos.app.goo.gl/A943cXCjD2rDhWc29
        Menjao shamanNS : 21.11.2019. u 21:04

Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.814
        @shamanNS Pa zameni box ako mu ne radi usb to valjda moze jos uvek kod sbb? interna memorija moze da se prosiri karticom ili su i to zakljucali?

Mislio sam na standardnu eon apk 5/5 -ima ljudi koji nemaju pristup eon tv varijanti ,a za cast sam pitao zato sto sam procitao na eon temi da ima nekih problema ...

Siromasna podesavanja- dosta toga su uskratili krajnjim korisnicima ....nadam se da ce se potruditi oko sw ali mi deluje kao da sa njim ima manje slobode nego nprm sa mi boxom.

Member
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        3.322
        Ja imam problem sa Cast sa mobilnog telefona na Eon STB . Sa kompa (Chrome browser) radi bez problema, a sa 3 različita telefona (2 Xiaomi od kojih je jedan stock 100%, + matori Nexus 4) svi nakačeni na isti Telekonj ZTE ruter ne šljaka i Google Home app ne detektuje STB. Drugima radi koji ima ZTE H168N (doduše ja imam v2.1 a 99% drugih Telekom korisnika ima v3.1).
        Komp i STB su naravno povezani preko LAN kablova a telefoni su naravno preko WiFi. Nije da mi nešto specijalno treba... kad radi povezivanje Youtube app na onaj fazon kucaj kod za povezivanje sa TV-om dosta mi je nek radi kako radi.

A za mrtav USB port sam prijavio preko Facebook-a problem pre 2 nedelje Rečeno kao zvaće me neko... Da je crkao USB 3.0 port cimao bih ih malo više oko zamene... ovako me mrzi iskreno ponovo da sve instaliram i podešavam. Imam 4-port USB hub u svakom slučaju... videću od ponedeljka da li da ih zivkam na 19900 da se raspitam oko zamene. Samo da ne stigne zamena sa neispravnim ethernet portom kao što je izgleda dobio neki dečko koji je kao i ja migrirao sa D3i na "Eon van mreže" ugovor...

Radi "adoptable storage" (tj nudi da formatira memorijsku i onda ponudi kao da prebaci podatke na nju međutim većina aplikacija ostaje na eMMC storage... verovatno samo aplikacije koje su explicitno dozvolile premeštanje?) par dana sam držao memorijsku u njemu i onda sam rešio da će veća valjda od memorijske biti da je prebacim u moj MK808B Plus koji sad fura Linux server img sa memorijske

A smartphone Eon app 99% sigurno (bez testiranja, nema potrebe ) neće raditi jer je ubačena provera da li je instalirana na AndroidTV OS. I niko nije potvrdio da li je to "5 od 5" kako ti kažeš?

A podešavanja sa screenshot-ova su samo ona koja su u vezi audio/video opcija (i to ne sva) iz "TV Settings" sekcije u okviru standardnog Settings menija... Ima van toga standardni AndroidTV settings da drndaš po njemu... Šta misliš kako sam aktivirao developer mode i ADB debugging? A i accessibility servis za ButtonMapper...

Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.814
        Vise puta si kliknuo

Strana 883 od 883 PrvaPrva ... 383783833873879880881882883

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente