Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

@shamanNS Fora je da se malo pomucis da nadjes i pritom procitas jos nesto sto moze da ti bude od koristi(mislim generalno za sve koji citaju ovo i koje zanima)

Suština priče je: pod Linux radi i na novijim uređajima, pod Android jok.Vrlo je bitno da raspolazemo sa pravim informacijama( Amlogic resio problem ili je to opticka varka)

Sto se tice izbacivanja spec kodeka iz izvornog koda kodija, tu se i dalje vodi tihi rat izmedju razlicitih interesnih grupa(ja podrzavam one koji se zalazu da i stari uredjaji dobiju nadogradnju).Generalno sve se vrti oko para

https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=252916&pid=2900813#pid2900813

http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showtopic=544619&view=findpost&p=80026784
 
Poslednja izmena:
Čitao sam o deinterlace problemu davnih dana ali ne pamtim sve detalje , nema više mesta u glavi. A i detalji nisu toliko bitni bitan je krajnji efekat i koji izbor imaš ili nemaš. Deo tih komentara od @wrxtasy sam preleteo pogledom i pre 10-ak dana dok sam konkretno jurio njegove komentare u vezi "auto framerate switching" (= AFS) problematike (na Mi Box temi) jer to ne radi ni na ovom nesrećnom Eon STB. Samo bi lepo bilo kad bi @wrxtasy odgovarao na PM ili na email kad ga čovek pita za dodatne tehničke detalje u vezi nečega konkretnog.

https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=275083&pid=2748540#pid2748540

https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=275083&pid=2747485#pid2747485

Jer i na Eon STB (OTT model) takođe je prisutan taj "total">>> "totle" typo i takođe ne radi framerate switching ("hdmi self-adaption" opcije). A na Mi Box je to popravljenjo... i taj lik je bio deo closed beta testing grupe. I za AFS problem je rešenje "use ELEC" samo što to na ovom uređaju nažalost nije opcija.

Sve što sam ja mogao da proverim je da jeste na Eon STB takođe ne postoji više "/sys/class/tv/policy_fr_auto" nego ima "/sys/class/display/fr_policy".
 
shamanNS@ Nadji opciju da rutujes taj eon box i imas opciju univerzalnu za sve amlogic s905x2 uredjaje -da radi AFR i to u svim aplikacijama :)Clan @mrle je pisao o tome ovde na temi izguglaj :D
Dosta se toga promenilo za god dana....
 
Poslednja izmena:
@mrle je možda pisao o AFRd aplikaciji koja zahteva root ali još samo da napiše kako se to root-uju uređaji koji imaju locked bootloader? :p
Meni lično bi svakako dobro došao i otključan bootloader i root na ovom uređaju ali to svakako nije rešenje jer je ovo nešto što SjBB & SDMC Tech treba da poprave za sve korisnike tog uređaja. A media player koji tako nešto nije u stanju da radi je kanturina najobičnija.

Za sad se snalazim sa ručnim menjanjem framerate kad gledam u Kodi neki film/seriju... mapirao sam da "record" taster na daljincu otvara direktno "activity" od tog droidlogic TV Settings app:



Pa menjam peške kao poslednji kr*ten (da imam 4K TV i da treba da mislim i o 4K<>1080p i HDR<>SDR šaltanju tačno bih ga tresnuo o zid :D :D), al ajd bar nije 10+ klikova uz izlaženje iz app koji koristiš. Pošto ne radi ni neki RefreshRate app (koji ne zahteva root, koristi Accessibility servis) sa Shield foruma sa kojim se zadaje "per app" koji framerate da koristi niti opcija da doda prečice da se to ručno radi :D
 
@mrle je možda pisao o AFRd aplikaciji koja zahteva root ali još samo da napiše kako se to root-uju uređaji koji imaju locked bootloader? :p
Meni lično bi svakako dobro došao i otključan bootloader i root na ovom uređaju ali to svakako nije rešenje jer je ovo nešto što SjBB & SDMC Tech treba da poprave za sve korisnike tog uređaja. A media player koji tako nešto nije u stanju da radi je kanturina najobičnija.

Za sad se snalazim sa ručnim menjanjem framerate kad gledam u Kodi neki film/seriju... mapirao sam da "record" taster na daljincu otvara direktno "activity" od tog droidlogic TV Settings app:



Pa menjam peške kao poslednji kr*ten (da imam 4K TV i da treba da mislim i o 4K<>1080p i HDR<>SDR šaltanju tačno bih ga tresnuo o zid :D :D), al ajd bar nije 10+ klikova uz izlaženje iz app koji koristiš. Pošto ne radi ni neki RefreshRate app (koji ne zahteva root, koristi Accessibility servis) sa Shield foruma sa kojim se zadaje "per app" koji framerate da koristi niti opcija da doda prečice da se to ručno radi :D

Ajde ako ti nije tesko upoznaj nas malo sa tim eon boxom ,saznali smo da ima zakljucan bootloader (prvi minus je dobio) ,cast?android tv os?radi li standardna eon apk?netflix ?hbo go?Drm lvl ............
Pa sigurno im nije prioritet da omoguce AFR zato sto bi im to donelo probleme sa krajnjim korisnicima koji nisu tehnicki potkovani ,ali kao mogucnost da se aktivira svakako bi bilo lepo....
 
Poslednja izmena:
Box u "TV Settings" sekciji lepo ima "HDMI self-adoption" opciju koja nudi opcije off / part / totle i default-uje na off. Tako da nema šta da bude problem sa krajnjim korisnicima. Ko ne zna šta je neće dirati... ako i dira može da vrati podešavanje kako je bilo.

A za "upoznavanje" sa Eon STB v2 manje- ista je priča kao i za KAON model i kao za svaki "google certified" uređaj sa Widevine L1.

Znači AndroidTV, Cast radi, Widevine je L1 , PlayReady podržava (HDCP je ako ispravno prikazuje drmInfo app totalno neočekivano samo level 1.x, a box je kao 4K ready :D ). Za razliku od KAON ovaj SDMC Tech model dolazi sa AndroidTV v9.0 (KAON je i dalje na 8.0 sa kojim je i došao), i naravno Amlogic S905X2 umesto Broadcom. I ima WiFi koji je SjBB / UnitedCloud brže bolje disable-ova (disable-ovana je on/off prečica u Settings-u uređaja) sa prvim firmware update (koji povuče odmah čim ga prvi put upališ, pre nego što odradiš inicijalni setup). Ali trenutno može uz malo ButtonMapper + launch an activity da se uspešno konektuje na WiFi. Ima slot za memorijsku karticu (i podržava NTFS i exFAT) i 2 USB porta (1x USB 3.0, 1x USB 2.0). Na mom primerku je USB 2.0 port (polu)mrtav :D (sija lampica na fleševima, na mišu... ali "samo" ih ne registruje sistem.. dakle "data" deo USB ne radi :D ).

Veličina /data particije je 4.1 GB :D

Ne vidim zašto bi iko koristio na tom uređaju koristio "običan" smarthone Eon app (koji neće da prođe proveru "jel AndroidTV? = block) ako si na to mislio kad si napisao "standardna Eon apk"? Ako si mislio na Eon TV apk sa Play Store naravno da "ne radi" tj ne može da se instalira preko postojeće jer oba apk (sistemski i taj koji sideload-uješ) imaju isti package id a različit signature (rešiš oba problema i onda... testiraj :p :p :p ).
Netflix AndroidTV app ne radi kao ni na Kaon. HBO Go app nisam ni testirao (koristim tuđi nalog i neću da zauzimam "slot" za bzvz). Nalazi eu verziju AndroidTV app na Play Store. Koristim Kodi addon za HBO Go u svakom slučaju. MTS TV đubre od aplikacije radi na ovom uređaju.

Eto ti sličice pa gledaj:

https://photos.app.goo.gl/A943cXCjD2rDhWc29
 
Poslednja izmena:
@shamanNS Pa zameni box ako mu ne radi usb to valjda moze jos uvek kod sbb? interna memorija moze da se prosiri karticom ili su i to zakljucali?

Mislio sam na standardnu eon apk 5/5 -ima ljudi koji nemaju pristup eon tv varijanti ,a za cast sam pitao zato sto sam procitao na eon temi da ima nekih problema ...

Siromasna podesavanja- dosta toga su uskratili krajnjim korisnicima ....nadam se da ce se potruditi oko sw ali mi deluje kao da sa njim ima manje slobode nego nprm sa mi boxom.
 
Ja imam problem sa Cast sa mobilnog telefona na Eon STB :d :D . Sa kompa (Chrome browser) radi bez problema, a sa 3 različita telefona (2 Xiaomi od kojih je jedan stock 100%, + matori Nexus 4) svi nakačeni na isti Telekonj ZTE ruter ne šljaka i Google Home app ne detektuje STB. Drugima radi koji ima ZTE H168N (doduše ja imam v2.1 a 99% drugih Telekom korisnika ima v3.1).
Komp i STB su naravno povezani preko LAN kablova a telefoni su naravno preko WiFi. Nije da mi nešto specijalno treba... kad radi povezivanje Youtube app na onaj fazon kucaj kod za povezivanje sa TV-om dosta mi je nek radi kako radi.

A za mrtav USB port sam prijavio preko Facebook-a problem pre 2 nedelje :D Rečeno kao zvaće me neko... Da je crkao USB 3.0 port cimao bih ih malo više oko zamene... ovako me mrzi iskreno ponovo da sve instaliram i podešavam. Imam 4-port USB hub u svakom slučaju... videću od ponedeljka da li da ih zivkam na 19900 da se raspitam oko zamene. Samo da ne stigne zamena sa neispravnim ethernet portom kao što je izgleda dobio neki dečko koji je kao i ja migrirao sa D3i na "Eon van mreže" ugovor...

Radi "adoptable storage" (tj nudi da formatira memorijsku i onda ponudi kao da prebaci podatke na nju međutim većina aplikacija ostaje na eMMC storage... verovatno samo aplikacije koje su explicitno dozvolile premeštanje?) par dana sam držao memorijsku u njemu i onda sam rešio da će veća valjda od memorijske biti da je prebacim u moj MK808B Plus koji sad fura Linux server img sa memorijske :D

A smartphone Eon app 99% sigurno (bez testiranja, nema potrebe :D) neće raditi jer je ubačena provera da li je instalirana na AndroidTV OS. I niko nije potvrdio da li je to "5 od 5" kako ti kažeš?

A podešavanja sa screenshot-ova su samo ona koja su u vezi audio/video opcija (i to ne sva) iz "TV Settings" sekcije u okviru standardnog Settings menija... Ima van toga standardni AndroidTV settings da drndaš po njemu... Šta misliš kako sam aktivirao developer mode i ADB debugging? :D A i accessibility servis za ButtonMapper...
 
Kažu da su MAG risiveri daleko bolji u odnosu na android plejere za iptv. Jel to mit ili istina? Ako je istina, u čemu je taj plus? Kvalitetnija slika, brže menjanje kanala ili nešto treće?

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nije mit nikako
Ali i oni imaju svoja ograničenja
 
nisam imao nikad Mag,ali sam testirao brdo IPTV programa..i najbrze mi otvara,skoro pa odma..kad m3u listu konvertujem u Enigma 2 listu za Sat risiver,uz pomoc dodatka XCPlugin(samo za Enigma 2 risivere)...naravno nije bas za ovu temu,ali je za moj ukus tako...:)
 
Како се ваши боксеви боре са 4К филмовима? Ја упоређивао оптерећења меморије и процесора при 1080р ( 18GB филм ) и 4K ( 66GB филм ).
31c17d7361840802ac1fff06b8b1215c.jpg
33ae9e5ea39666058e421c8b25c078c8.jpg


Живо ме интересује како се понашају Ми бокс и Шилд.
Poslato sa HRY-LX1T pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
@shamanNS očigledno nisam ispratio ranije, zašto Netflix ne radi ni na jednom Eon boxu (ott ili sbb mreža)?

Takodje, s obzirom da je Amlogic, nisam shvatio da li je rešen deinterlace problem, pošto je bez toga realno polu-proizvod.. Odgovor je u Android TV v9?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Како се ваши боксеви боре са 4К филмовима? Ја упоређивао оптерећења меморије и процесора при 1080р ( 18GB филм ) и 4K ( 66GB филм ).
Живо ме интересује како се понашају Ми бокс и Шилд.
Poslato sa HRY-LX1T pomoću Tapatoka

Shield[emoji6]
603e9574a36ddc224dd556c3d2d8c81f.jpg
e642d157588a04e488b51521a9360243.jpg


Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Jel "Google cast"=" Chromecast"
Pitam zbog ovog "mecool 9 pro"
Znaci znamo da je ATV, ali takodje i piše da podržava Google cast.
Pa se sada pitam je li to isto što i Chromecast?

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Одличан је шилд. Процесор мртав - 'ладан, а меморија више заузета.

Poslato sa HRY-LX1T pomoću Tapatoka
 
@DUSANSUNI: Cast / Google Cast je ime protokola (koji koristi i podršava "Chromecast the dongle"). Chromecast je pre svega ime uređaja / parčeta hardware-a ili "u narodu" (kako ti to voliš da kažeš tj napišeš) pošto je to i brend se koristi kao "sinonim" i za protokol i za uređaj i za sam čin "slanja"... pa je onda i sam Google ono što ima na AndroidTV uređajima nazvao "built-in Chromecast"/ "Chromecast built-in".

Funkcionalno su 90% slični "Chromecast the dongle" i AndroidTV implementacija tog protokola... postoje razlike (u korist dongle-a)... jer npr Netflix-om koji je vaška obaška pa ti ne da da cast-uješ na "AndroidTV Cast" ako taj AndroidTV uređaj nije "Netflix certified"...
 
Poslednja izmena:
A sto onda nas pitas? :) Ponekad nije sve u specifikacijama.Eon box je upravo namenjen za to sto tebi treba.I jedina je neka da kazem garancija da ce ta app tu raditi tako nekako kako su zamislili.Sutra moze da im dune da onemoguce da se mobilna app koristi na boxovima ili da smart tv app moze da se koristi samo na android tv os-u.I da vidimo sta bi onda koristio :)

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
Eon na njihovom Boxu radi tako da ga 3 puta dnevno resetujem.. Zaobidji EON Box ako ikako možeš..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Odjednom mi je prestao da radi digital out ili spdif na X96 Max- 4GB-64GB
Da li neko ima slican problem...ne mogu da nadjem na netu resenje. Na optickom kablu svetli da salje signal ali risiver nema nikakav zvuk. Ostali uredjaji rade normalno.


Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Nažalost nemam rešenje, samo isti problem sa X96 Max (kao proizvođač je naveden Vontar). Kontaktirao sam prodavca i poslali su mi link ka starijem firmware-u koji sam instalirao ali nije pomoglo. Probao sam i custom rom-ove sa freaktab-a sa ATV ali ni to nije pomoglo za SPDIF. Inače, kada povežem USB zvučnu sa SPDIF, onda radi SPDIF, tako da je definitivno problem na box-u.
Pošto mi je istekao dispute period na Ali-ju, prodavac se pravi blesav i govori mi da pošaljem box u Kinu, što je neisplativo.

Za sada se snalazim sa USB zvučnom, ali gledam da kupim neki drugi box uskoro.
 
Ima li neko iskustvo..znanje da mi pomogne u sledecem
- Imam Android BOX i nikako ne mogu da vanjski USB drive postavim kao prostor na koji ce se skladištiti sve sto snimin na BOX-u
Svaka opcija snimanja (za aplikacije koje to imaju mogucnost) odnosi se samo na unutrasnji skladisni prostor i tu opciju ne mogu da mijenjam.
Cilj bi mi bio da vanjski USB drive ako nista drugo, prositi taj prostor....
Neznam da li sam bio dovoljno jasan..
 
Uzeo bih neki uređaj samo radi eon kanala konkretno N1 kojeg izbacuju sa PTT kablovske, a ne bih prelazio na SBB (imam već ugovor za box i ptt).
Nemam iskustvo sa eon boxom i koja je razlika u kvalitetu slike u odnosu kada se gleda preko browsera na kompu( to sam probao i svakako je bolja u odnosu na ptt analognu koju imam na kompu).
Tv nije smart, i bilo bi dobro da se koristi wifi, a ne da razvačim kabal.
Imam optiku 100/20.
Znači nešto jeftino sad za Black Friday na Aliju.



Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 
Da li neko iz Niša koristi USB to Lan adapter na svom boxu?
 
Kad kažete da secka eon na android boxovima, jel to kao na Kodiju, probao sam juče?
Zar ne može da se pusti preko browsera kao na kompu, da li se isplati raspberry Pi?

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 
Imam jedno pitanje - nabavio sam Mini M8S box sa Amlogic S905 cipsetom i slika je poprilicno mracna.. zakacio na HDMI kabl na kojem je STB, zatim na drugi na kojem je PS4, nikakve promene.

Na netu naletim da je to poznat problem sa nekim (svim?) S905 boksevima i da je resenje pustiti 4k video ili staviti 4k video kao boot video.

Posto ovde ima ljudi sa dosta iskustva sa starijim boksevima, jel ovo zaista poznat problem i da li uopste da gubim vreme na to (izgleda da box nije ni rootovan...)?

https://www.youtube.com/watch?v=7mVGfuGvbLQ
https://www.youtube.com/watch?v=7mVGfuGvbLQ
 
Ja imam taj box (verovatno si mislio Mecool umesto Mini) i slika je potpuno normalno osvetljena. Sad kad već pominješ, sećam se tog problema i sigurno sam se sa njim susreo ali na kom boksu je bio, od svih koji su prošli kroz moje ruke, nemam pojma...
Uglavnom, koliko se sećam, problem sam rešio :)
 
Poslednja izmena:
Problem sa tamnom slikom rjesavas tako sto pustis neki 4k film poslije restarta, ili ubacis da ti neki 4k bude boot video.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
To verovatno moze da se resi flesovanjem drugog roma, mada u zadnje vreme niko se ne igra vise sa tim

Sad ste mi dali ideju... :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno