Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Eon app će svakih 15-ak sekundi da najaši i povuče koliko god može "protoka". Ja imam 50 Mbps VDSL i "peak"-ovi idu i do 34 Mbps kad gledam Eon. Prosto tako radi HLS stream. Imaš playlistu sa 3 video fragmenta, svaki trajanja 6s i onda ide refresh playliste.. Kad skine novu playlistu navali da svuče sva 3 fragmenta i kad ih skine imaš tih 12-18s bez downlaod i onda dok reprodukuje poslednji video fragment radi refresh playliste (= "daj nove fragmente") i onda opet hoće da ih svuče maximalno brzo pa otme koliko god neta može da otme. Dok Youtube ima baffer od X sekundi koliko skida u napred i tu stane i čega... a i Youtube ima značajno manji bitrate.

Još kad dodaš u celu jednačinu WiFi na maximalno zatrpanoj 2.4 GHz dobiješ taj krajnji rezultat da od te kilave brzine koju ruter uspeva da isporuči preko WiFi Mi Box tj Eon app ti "pojede" praktično 100% brzine svakih 15-ak sekundi u nedogled.
Sve što postižeš time "do 4" vs "do 7 Mbps" je da će to periodično preotimanje protoka da traje nešto kraće jer manju količinu infromacija skida . Ali i dalje ćeš imati tu dinamiku "daj svih 10, 11 ili 20 Mbps, pa 10 trošim 0 kbps, pa daj sve opet" umesto da kontinuirano "vuče" 4 ili 7 Mbps koliki je prosečan bitrate Eon stream-a.
 
Ne mogu da pošaljem file kroz BT na GT King sa telefona. Na magicsee uredno prolazi, ovde neće da se pojavi u share listi kad idem share preko BT. Inače sam ih upario normalno, vide jedan drugog, ali transfer jok. Šta može da bude problem?
 
Овај бокс је чисто СМЕЋЕ. Пробао сам неколико СТБ ЕМУ да ставим, али ни једна неће. Или да се инсталира, или да ради.
0ec4422584460cc4feae33922b3f6476.jpg
b96b1756715baf9429a37e9f87859c60.jpg
972663d51ac1c51f8f1d5cea8a5fd43f.jpg


Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Овај бокс је чисто СМЕЋЕ. Пробао сам неколико СТБ ЕМУ да ставим, али ни једна неће. Или да се инсталира, или да ради.
0ec4422584460cc4feae33922b3f6476.jpg
b96b1756715baf9429a37e9f87859c60.jpg
972663d51ac1c51f8f1d5cea8a5fd43f.jpg


Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka

Box je smece zbog stb emu ;)
 
Šta je trenutno Best buy do nekih 120 EUR.
Gledao sam ovaj model Formuler Z8. Mislim da sam hardver ne vredi 50 EUR ali ono što ga izdvaja je njegov software odnosno aplikacija mytvonline2 za IPTV.Jedino što me odbija jeste,da Mac ne moze da se promeni/upiše drugi kao kod StbEmu app.
Poželjno da ima Auto Frame Rate Switching
I daljinac da bude iznad proseka(više dugmića pa kroz TiviMate/Ott programirati prečice)
 
Poslednja izmena:
Šta je trenutno Best buy do nekih 120 EUR.
Gledao sam ovaj model Formuler Z8. Mislim da sam hardver ne vredi 50 EUR ali ono što ga izdvaja je njegov software odnosno aplikacija mytvonline2 za IPTV.Jedino što me odbija jeste,da Mac ne moze da se promeni/upiše drugi kao kod StbEmu app.
Poželjno da ima Auto Frame Rate Switching
I daljinac da bude iznad proseka(više dugmića pa kroz TiviMate/Ott programirati prečice)
Ako ti je za iptv, ovaj kazu da je dobar MAG425A

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Овај бокс је чисто СМЕЋЕ. Пробао сам неколико СТБ ЕМУ да ставим, али ни једна неће. Или да се инсталира, или да ради.
0ec4422584460cc4feae33922b3f6476.jpg
b96b1756715baf9429a37e9f87859c60.jpg
972663d51ac1c51f8f1d5cea8a5fd43f.jpg


Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka

Ja sam negde video da ga hvale ali onaj sa plus oznakom...X96 MAX plus.
 
Box je smece zbog stb emu ;)
Наравно пријатељу. Мени бокс није потребан за кастовање/деинтерлејсинг и слично. Мени је на боксу потребно да раде само 2 ствари : коди са елементумом и СТБ ЕМУ. Ако те 2 ствари не испуњава, може да има андроид 10 за ТВ и да прима каст са 17 уређаја истовремено.
Ja sam negde video da ga hvale ali onaj sa plus oznakom...X96 MAX plus.
Вероватно да јесте, али као што написах - оно што мени треба не ради.
Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ja imam x96max sa oznakom plus i na njemu bez problema sam instalirao ovu obicnu verziju ne pro ali je ovo za mene nesto potpuno novo tako da sam usao u podesavanja vidio opcije i izasao jer ama bas nista ne znam o ovome.Samo sam htio da proverim da li moze da se instalira stb emu
 
Онда је конкретно до овог примерка. Када се инсталира про верзија, онда му миш не ради ( ни air mouse, ни од његовог даљинског, ни прави миш).

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Moze neka preporuka za android box (do 6000 din) sa dobrim wifi prijemom (2.4 Ghz). Treba mi za caleta koji ce koristiti box samo za eon (eon sportski paket). Naime net je vdsl 20/4. Modem je kod mene na spratu. A cale dole na prvom spratu.Soba ispod mene, tv se nalazi 9-10m dijagonalno od modema. Wifi se na donjem spratu krece od 16-17 Mb/s. Dvoumim se da li da kupim njohov eon box jer se vec pisalo na ovom forumu da eon box prilikom koriscenja vuce max internet konekcije. Da li je to do njihove aplikacije ili samog boxa? Da li onda ici na kupovinu drugog boxa ili ce se i on isto ponasati koristeci max internet konekcije. I posto nisam nikada koristio box da li ce eon raditi bez problema na wifi-ju s obzirom na daljinu tv od modema?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Moze neka preporuka za android box (do 6000 din) sa dobrim wifi prijemom (2.4 Ghz). Treba mi za caleta koji ce koristiti box samo za eon (eon sportski paket). Naime net je vdsl 20/4. Modem je kod mene na spratu. A cale dole na prvom spratu.Soba ispod mene, tv se nalazi 9-10m dijagonalno od modema. Wifi se na donjem spratu krece od 16-17 Mb/s. Dvoumim se da li da kupim njohov eon box jer se vec pisalo na ovom forumu da eon box prilikom koriscenja vuce max internet konekcije. Da li je to do njihove aplikacije ili samog boxa? Da li onda ici na kupovinu drugog boxa ili ce se i on isto ponasati koristeci max internet konekcije. I posto nisam nikada koristio box da li ce eon raditi bez problema na wifi-ju s obzirom na daljinu tv od modema?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
eon box nema wifi kaon nema uopste dok sdmc posle update se onemoguci moras da provlacis.
Tanix tx6 gura eon app ima i spoljnu antenu ali moras je pazis oce da se slomi ako se cesto pomera.Dobio jedan bez antene za dz pa ga koristim na lan eon radi smarttv verzija ali moras apk rucno ubacivati.Dok kod iptv listi neki kanali baguju zbog kodeka ali moras rucno na njima na sw da prebacis.Eon radi bez problema dok nisam uzeo polovan box koristio sam na njemu
Pozdrav

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ima li neko link za stock firmware za mecool km9pro classic 2/16? Odakle ga skinuti

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
eon box nema wifi kaon nema uopste dok sdmc posle update se onemoguci moras da provlacis.
Tanix tx6 gura eon app ima i spoljnu antenu ali moras je pazis oce da se slomi ako se cesto pomera.Dobio jedan bez antene za dz pa ga koristim na lan eon radi smarttv verzija ali moras apk rucno ubacivati.Dok kod iptv listi neki kanali baguju zbog kodeka ali moras rucno na njima na sw da prebacis.Eon radi bez problema dok nisam uzeo polovan box koristio sam na njemu
Pozdrav

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Hvala. Meni ladno promaklo da eon box nema wifi.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Da pitam ovde, ne znam gde drugde.
Izgubio sam USB dongle ili receiver za air mouse, da li je moguće nabaviti drugi uopšte i upariti sa daljincem ili je to kraj?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Овај бокс је чисто СМЕЋЕ. Пробао сам неколико СТБ ЕМУ да ставим, али ни једна неће. Или да се инсталира, или да ради.
0ec4422584460cc4feae33922b3f6476.jpg
b96b1756715baf9429a37e9f87859c60.jpg
972663d51ac1c51f8f1d5cea8a5fd43f.jpg


Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
I ja imam ovaj box sve radi ok. Ne znam za sta je stb emu.

Da li ima neki sajt za neke custom romove pošto ovaj nema više update ostao je na 8.1 cini mi se.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Šta je trenutno Best buy do nekih 120 EUR.
Gledao sam ovaj model Formuler Z8. Mislim da sam hardver ne vredi 50 EUR ali ono što ga izdvaja je njegov software odnosno aplikacija mytvonline2 za IPTV.Jedino što me odbija jeste,da Mac ne moze da se promeni/upiše drugi kao kod StbEmu app.
Poželjno da ima Auto Frame Rate Switching
I daljinac da bude iznad proseka(više dugmića pa kroz TiviMate/Ott programirati prečice)

Pogledaj "Ugoos AM6 Pro".

Trenutno (sad proverio) je na GearBest-u $139, kada se uloguješ iz aplikacije sa telefona. Nije baš 120 jura, ali to ispadne oko 129. OK cena.
Odličan, pravi box. Sa full Androidom, odličnim hardware-om, software-ski utegnut, sa "fabričkim" AFR Switching, "fabričkim" Control Panel-om za podešavanje džojstika, Root mu isključuješ/uključuješ na prekidaču u setinzima...
Daljinac kupiš obaška.
 
Vidim da ima i plus varijanta.Morace lagano iščitavanje.10-20e preko nije problem.Ako se dobija duza/redovnija podrška .
 
Онда је конкретно до овог примерка. Када се инсталира про верзија, онда му миш не ради ( ни air mouse, ни од његовог даљинског, ни прави миш).

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
Svakako mozes i druge apk da koristis za iptv.Mogao si 20 stvari da navedes da bi objasnio ljudima da je box djubre i znam da bi ih napisao bez problema...recimo jedna od stvari je zastita za hdmi na tom boxu(nema je) zatim drugi hw nedostaci a tek onda se osvrnes na konkretne aplikacije i na samo funkcionisanje boxa ...A ako je box totalno djubre onda napises djubre i ne objasnjavas nista ;)
 
Милион апликација има за ИПТВ, али само мали број од њих емулира МАГ уређаје.

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Ljudi imam jedan jako cudan problem. Kupio sam android box a95x f3, i podesio sve, kad sam prebacio na Eon box, kanali su mi seckali, imali smetnje, cak mi je i izbacivalo No Signal. Probao par puta da resetujem, nista nisam dobio, i posle skontam da kada sam ugasio a95x, sve radilo kako treba, mada jos malo kasnije je pocelo da zapucava dokle god je a95x prikopcan na tv hdmi-om. I sada cim prikopcam hdmi od a95x u drugi slot odma ne radi slika na eonu. Sta se desava?
 
Nisam video izvini. Probacu bas ...ovo na 8.1 dobar hardver ali nisam zadovoljan.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Moze neka preporuka za android box (do 6000 din) sa dobrim wifi prijemom (2.4 Ghz). Treba mi za caleta koji ce koristiti box samo za eon (eon sportski paket). Naime net je vdsl 20/4. Modem je kod mene na spratu. A cale dole na prvom spratu.Soba ispod mene, tv se nalazi 9-10m dijagonalno od modema. Wifi se na donjem spratu krece od 16-17 Mb/s. Dvoumim se da li da kupim njohov eon box jer se vec pisalo na ovom forumu da eon box prilikom koriscenja vuce max internet konekcije. Da li je to do njihove aplikacije ili samog boxa? Da li onda ici na kupovinu drugog boxa ili ce se i on isto ponasati koristeci max internet konekcije. I posto nisam nikada koristio box da li ce eon raditi bez problema na wifi-ju s obzirom na daljinu tv od modema?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Ugoos X3 Cube

https://www.aliexpress.com/item/400...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
 
Kako ide sa karticom ..skine se ovaj Burn_Card_Maker i kako se pokrene onda update ...koja je procedura?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Danas mi stigao Tanix,zadovoljan sam,daljinski standardno nije sjajan.
Instaliran kodi,ja sam upacio green,live serbia i jos par addona,uglavnom koristim mis za kretanje,brzije mi od daljinskog.
Sto se tice dazbina,carina mi je uzela 480din i posta 180din.
Ako moze preporuka za neki jeftiniji air mouse i jos ako ima i tastaturu,ekstra.
 
Kako ide sa karticom ..skine se ovaj Burn_Card_Maker i kako se pokrene onda update ...koja je procedura?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Uspeo sam preko micro sd kartice. Radi brze. Nikako da vratim kupljene aplikacije sa play store. Isti account sam stavio.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno