Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

E sada kad uzimam, uzimam box samo sa originalnim android TV sistemom.
Znači kao što je ovaj "Xiaomi mi box s" I tako slični tome.
Pa rekoh ako neko ima neki predlog..neka kaže...vidim da je i ovaj fire stick popularan u zadnje vreme, kao i roku TV box...video Sam svašta na internet, i neki "Amazon fire Cube" svašta ima lepo ćemo sve razmotriti
Pa ćemo videeti

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Nisam trenutno u Srbiji pa ne mogu da potvrdim. DukeLander ga ima samo ne znam da li koristi servis EON u Nemackoj. Verovatno moze da se sideload-uje aplikacija e sad da li ce raditi nemam pojma.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
Nop, nisam niti cu :)
Da, 4k verzija je odlicna. I obicna lepo radi, moze se naci na akcijama za 25e sto je super kupovina.

...A3...
 
Da li je neko naručivao Fire stick 4k preko grane..gde je provereno i sigurno stigne do vas.
Na kp-u su svi oko 100e..


Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
Najbolje da pogledaš specifikaciju uređaja. Mada, i to ne mora da znači. Ovaj moj podržava do 32gb po specifikaciji,a stavio sam mu 64gb i uredno ih prepoznaje. Formatirao sam u ntfs karticu jer mi tako najbolje radi

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Malo sam istrazivao po netu. Nasao sam na par mesta da ljudi koriste externe hard diskove od 1TB, ove micro SD kartice 64GB. U specifikacijama pise da kartice mogu do 64GB, a externi hard diskovi do 500GB, sto znaci da verovatno mogu kartice bar duplo. Verovatno stave ono sto je sigurno da moze da se koristi...


https://www.geekmaxi.com/en/tv-boxe...-58g-wifi-bluetooth-gigabit-lan-hdmi-881.html
 
Da li je neko naručivao Fire stick 4k preko grane..gde je provereno i sigurno stigne do vas.
Na kp-u su svi oko 100e..


Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
Malo su bezobrazni sa kp. Uredjaj trenutno kosta 50$ na popustu na amazonu. Ako imas nekog da ti posalje ili ne znam da li amazon salje za Srbiju ako kupis direkt.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Malo sam istrazivao po netu. Nasao sam na par mesta da ljudi koriste externe hard diskove od 1TB, ove micro SD kartice 64GB. U specifikacijama pise da kartice mogu do 64GB, a externi hard diskovi do 500GB, sto znaci da verovatno mogu kartice bar duplo. Verovatno stave ono sto je sigurno da moze da se koristi...


https://www.geekmaxi.com/en/tv-boxe...-58g-wifi-bluetooth-gigabit-lan-hdmi-881.html

Sta ce ti kartica uzmi externi hard ili flesku,i nek ide iskljucivo preko usb.Ja koristim externi hard od 2tb a probao sam od 8tb i sljaka
 
Iskreno, imam neku micro SD karticu od 128GB, a nisam nesto pri parama da uzimam externi iako bi mi ovaj od 1tb zavrsio posao jer seed-ujem preko lap topa sa hardom 500GB.
Cenis da je usb flash bolja opcija od kartice, verovatno je protok veci?
 
Kada svetli crvena lampica na boxu a neće da upali ili je crklo napajanje ili je crkao naponski deo.

-Prvo probajte da ukljucite sa drugim napajanjem od 2a

-Ako to ne pomogne onda morate koristiti dvostruki M/M USB kabl kojim ćete napajati USB port (prvi do napajanja), a drugi kraj kabla uključite u USB punjač, tako će da radi bez problema. Jedino zauvek gubite jedan USB port.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kada svetli crvena lampica na boxu a neće da upali ili je crklo napajanje ili je crkao naponski deo.

-Prvo probajte da ukljucite sa drugim napajanjem od 2a

-Ako to ne pomogne onda morate koristiti dvostruki M/M USB kabl kojim ćete napajati USB port (prvi do napajanja), a drugi kraj kabla uključite u USB punjač, tako će da radi bez problema. Jedino zauvek gubite jedan USB port.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Još mi samo to ostalo da probam

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk

A po stranu to kako stoje stvari sa android box-ovima koju su poput "mi box s" sa pravim "android TV" NEZNAM ovaj Chromecast vredi li nešto, i fire stick IST mi je zanimljiv.
Pozdrav

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Skineš apk fajl iz "Releases" sekcije GitHub repo-a... Ili evo direktno link do apk fajla: https://github.com/ITVlab/Enterprise-Wi-Fi/releases/download/1.1.1/app-release.apk

U Settings od box-a nađeš gde je ona opcija da dozvoli instalaciju apk fajlova koji su sa "unknown sources" i koristiš neku File Manager aplikacija da pristupiš foldery gde si tutnuo apk fajl, i instaliraš apk fajl (moraćeš da dozvoliš File Manager app da instalira aplikaciju koje su sa unknown sources).


Ali izgleda da taj app ne radi na Android 8+ :d :d

Ako ti ne radi taj app probaj da li možda radi ovaj drugi :

https://m.apkpure.com/connect-to-radius-wifi/de.stefant.connecttoradiuswifi


Ja nemam kako to da testiram...

Rade li neke aplikacije iz prodavnice? Ima ih par, ne znam da li rade istu stvar ko ove sa GitHuba :)
 
Ja prelomih pa narucih kod Fante mi box s.
Za ono sto meni treba i 720p vox sljakace ok :)
Nekako ne bih da se macujem sa ovim nebrandiranim kinezima a za mecool km9 procitah na dosta mesta da mu je wifi katastrofa.
Dal sam se zahebao vreme ce pokazati xD

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mogu li android boxovi da se kontrolišu kroz Google home? Mislim pre svega na paljenje i gašenje sprava...vidim da pojedini imaju neke voice funkcije, jel to samo za search ili mogu da se pale/gase glasom?
 
To je samo search

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
U teoriji da :)

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
Ljudi, hteo bih da kupim dobar TV box.
Koristio bih ga primarno za gledanje svih mogucih filmova i televizije preko kodija, ali bi se igrale i igrice povremeno. Budzet je oko 120 EUR
Da li je bolje ici na Beelink GT King ili dodati jos malo para i kupiti hvaljeni nvidia shield (box 16GB, daljinac i dzojstik) za 160 EUR? Da li je nvidia i dalje sa 3GB rama i 16GB interne memorije konkurentna na trzistu?
Ili mozda neko trece resenje?
 
Ljudi, hteo bih da kupim dobar TV box.
Koristio bih ga primarno za gledanje svih mogucih filmova i televizije preko kodija, ali bi se igrale i igrice povremeno. Budzet je oko 120 EUR
Da li je bolje ici na Beelink GT King ili dodati jos malo para i kupiti hvaljeni nvidia shield (box 16GB, daljinac i dzojstik) za 160 EUR? Da li je nvidia i dalje sa 3GB rama i 16GB interne memorije konkurentna na trzistu?
Ili mozda neko trece resenje?
Ja BiH odma da sam na tvom mestu naručio mi box s, ili ako možeš da dodaš za nvidiu....to bi pom mom mišljenju bio pun pogodak, ako ne "mi box s" I tacka(.)

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Mi box nema rj45 konektor, i nesto sam skeptican zbog 2 gb rama
Jel’ nvidia ima obican android ili android tv? I radi li dzojstik u igrama, posto na beelinku ne radi kako treba?
 
Nvidia je ATV kao i mi box, joystick radi u svim igrama, čak ima i opcija miša na njemu. Na beelink-u radi isto joystick ali mora da se mapira.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Naravno da je AndroidTV na Shield-u. Ako planiraš da igraš igrice onda lepo kupi Shield "bundle" koji dolazi sa njegovim džojstikom.

Ako se rešiš za Shield mogao si malo da se strpiš da zvanično krene prodaja novog / refreshed Shield modela. Mada time cena još dodatno raste a već će da poraste ako hoćeš i džojstik...
 
Meni se ništa ne svidja kako izgleda novi shield. Nije mi jasno kako će uopšte da ga ohlade. Ovaj shield 2017 game edition mi je perfektan

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Zanima me kako rade ovi televizori koji imaju android? Da li ima neke razlike u odnosu na box?
 
Shield je broj 1. Ako njega izbaciš iz kombinacije, uzmi Kinga i uživaj. Mašina je bukvalno zver.
 
@MightyOutlaw: Mislio sam na novi "Shield Pro", ne na onaj cilindar :d
 
Stigao mi box od fante.Prvo sam se iznenadio koliko je mali.Fino je izradjen deluje kvalitetno u ruci a bogme i potesko.
U odnosu na matori MXQ nebo i zemlja.Fino to radi koliko ga procackah nabrzaka.
Cisto iz radoznalosti kako se zatvaraju aplikacije na njemu?Posto kontam kad naguram kodi,eon,browser neku igru da mu ne bude previse?
Poslednji update je sa maj security patchem?

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
Ne znam koji box ali kod mene na ATV kad pritisnem home 2x dobijam recent apps odakle kao na klasičnom androidu mogu da zatvaram ili biram aplikacije.
 
Stigao mi box od fante.Prvo sam se iznenadio koliko je mali.Fino je izradjen deluje kvalitetno u ruci a bogme i potesko.
U odnosu na matori MXQ nebo i zemlja.Fino to radi koliko ga procackah nabrzaka.
Cisto iz radoznalosti kako se zatvaraju aplikacije na njemu?Posto kontam kad naguram kodi,eon,browser neku igru da mu ne bude previse?
Poslednji update je sa maj security patchem?

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
Ajde bas kad malo istestiras napisi utiske.
Bas me zanima kako je koristiti 2/8gb varijantu u poredjenju sa ovim silnim 4/32gb kineskim boksevima?
 
Preporuka za ATV Box iskljucivo za EON Smart TV aplikaciju? Koristice se za 1080p TV. Bitna je stabilnost, da ne puca aplikacija, i da je sto povoljniji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Preporuka da prelistate temu unazad. [emoji6]
 
Nazad
Vrh Dno