Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Da bi uradio factory reset idem u podesavanja i zadnja stavka je reset?
Tamo pise da gubim sve instalirano na boxu.
Da li to trebam da uradim da bi proradio cast i glasovna podrška?
 
Tako je, to je procedura za reset.

Meni je glasovna kontrola radila i bez reseta ali cast nije.

Pretpostavljam da će ubrzo izbaciti neki fix za probleme koji su isplivali...
 
Još jedno pitanje. kombinacijom tastera back i ok dobijem mogucnost da uradim factory reset i mogucnost da obrišem keš.
Da li to da uradim ili samo reset u podesavanjima?
 
Pa imaju kabl i gigabitni lan za to

Sto se wifi tice, obavezno je 5ghz,
na 2.4ghz nije preterano upotrebljiv.
Kod tih jeftinijih boxova mahom je 100m lan, meni je i pored daljine od 10ak metara i 2 zida bolji 5ghz wifi od 2.4. Ovi boxovi f3 sa MIMO Wifi imaju jako bolji wifi od klasičnih.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Nadjoh neki jeftin amazon 4k stick na ebay, al mi ne uspeva da ga kupim. Zna li neko razlog?
 
Po ceni bih rekao da je fake oglas. Proveri bolje to.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Mislim da ces dobiti nekog kineza, jer dostavljaju iz CN...

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Da bi uradio factory reset idem u podesavanja i zadnja stavka je reset?
Tamo pise da gubim sve instalirano na boxu.
Da li to trebam da uradim da bi proradio cast i glasovna podrška?

dovoljno je da izbrises cache i data iz chromecast shell aplikacije na box-u u podesavanjima. ne moras raditi kompletan fabrcki reset
 
dovoljno je da izbrises cache i data iz chromecast shell aplikacije na box-u u podesavanjima. ne moras raditi kompletan fabrcki reset
Super ako mu prodje.Meni je to sredilo chromecast ali voice commands jok.Na kraju je morao factory.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Za chromecast je dovoljno uninstall updates i proradi (radi i kad se kasnije update-uje)...
 
Imam u ponudi kod mog dobavljača Mi Box S i MX10, šta da uzmem, cijena je nebitna (Mi Box S je 13e skuplji u ovom slučaju)
Koliko vidim, oba imaju isti procesor, MX10 ima 2GB rama više, MX10 takođe ima ethernet port što mi je dosta bitno jer je wifi router prilično daleko. Na papiru MX10 djeluje bolje ali u praksi kako se pokazao ?
Napomena da nedostatak lan porta nije deal break.
 
Iskreno imao sam neku krsinu od kineskog boxa pre.Ne bih se vratio vise na chajna boxove ikad.Android TV,Mi Box,Shield bilo sta od tih oficijelnih uvek.Nije ni Mi Box nesto sad ne znam ni ja sta,cak je i hardverski malo mator danas alii je ceo taj sistem mnogo bolje legao.
P.S. Na 5Ghz wifi sve radi ok ne stuca ne secka itd...

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Citajuci ovu temu, vidim da se pominje dosta uredjaja, medjutim nisam uspeo da izvucem zakljucak, koja je to preporuka za neki uredjaj za oko 50-60e (kod nas u radnjama ili na KP). Uredjaj koji bi radio na 1080p YouTube, SBB-EON app, Netflix i stream torrent filmova preko Stremio aplikacije ili neke druge slicne, i manje vise to je to. Dakle bez igranja igrica itd. Koliko sam skapirao Xiaomi Mi S Box se pominje kao dobra opcija?

Pozdrav
 
Da li može da se ubudži EON mobilna app na AndroidTV box (i kako)?
 
Citajuci ovu temu, vidim da se pominje dosta uredjaja, medjutim nisam uspeo da izvucem zakljucak, koja je to preporuka za neki uredjaj za oko 50-60e (kod nas u radnjama ili na KP). Uredjaj koji bi radio na 1080p YouTube, SBB-EON app, Netflix i stream torrent filmova preko Stremio aplikacije ili neke druge slicne, i manje vise to je to. Dakle bez igranja igrica itd. Koliko sam skapirao Xiaomi Mi S Box se pominje kao dobra opcija?

Pozdrav
Za te pare Mi box 3 ili S je najbolje resenje. NetfilxHBO Go,YT,Kodi,sve radi bas lepo a ima.i Cast.
 
Iako me sjajno služi moj magicsee n5, nikad više neću uzeti taj brend jer su na tom n5 modelu uvalili downclockovan s905x. A i softver im je đubre, sreća prodalo se puno pa su developeri atvexperience roma napravili special build za ovaj box, inače bi bio skoro pa neupotrebljiv.
Ja imam taj box i jeste krš rom. Imaš li link ka tom boljem softveru i kako da ga ubacim?

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
^ Prelistaj celu temu, ja sam i zaboravio koju verziju imam, znam da nije poslednja jer se ta instalira preko USB kabla. Ja sam moju valjda preko CWM, jbmliga, od onda ga nisam pipnuo, sve radi super.

Inače je danas stigao dugo očekivani GT King. Premium pakovanje, izrada isto deluje dosta kvalitetno, jedino ona lobanja sa očima kvari, al' bože moj. Instalirao speedtest i izmerio preko 200mbit/s interneta, što pretpostavljam da znači da nemam onu faličnu verziju sa 100mbit mrežnim adapterom. Ostalo ništa nisam čačkao, vidim da sve instant radi, tek treba da ga mučim. Daljinac deluje dobro ali nije nešto precizan, dosta je nezgodan. Carinici su me max ispoštovali, 825 din, što je ok s obzirom da su ga držali od 29.12. Ako neko ima pitanja tu sam.

Inače su Kinezi bili ultra bezobrazni. Pošto sam ga kupio za BF za 88.5$ sa kuponima, prvo smo se deset dana natezali oko toga da cancelujem jer ne može da prođe testove kvaliteta, a oni ne žele da mi pošalju feleričan uređaj. Nekoliko puta sam ih kulturno ali nedvosmisleno od.je.bao sa sve spominjanjem AliExpressa i mog platinium statusa blabla, pa su na kraju kao poslali(SG). Posle tog slanja tražili su mi PP podatke (!) da mi uplate pare, što mi je bilo sumnjivo, opravdano, jer je paket posle par nedelja nekim čudom dobio novi tracking number i extended delivery period. Tek je tada stvarno bio poslat i evo danas stigao.
 
Poslednja izmena:
Preporucite neke aplikacije za svezeg vlasnika mi box s .

Sent from my Mi MAX 2 using Tapatalk
 
Preporucite neke aplikacije za svezeg vlasnika mi box s .

Sent from my Mi MAX 2 using Tapatalk

Sa GPlay:
Send files to TV
MX Player
Kodi
Tunein

Na telefonu downloaduj pa posle preko Send files to TV prebaci na box:
Elementum addon
Mx Player custom codec
Stremio
mozes i AptoideTV ako ti treba EON (ukoliko ga nemas na GP)

...i to ti je to. U principu, koristices YT, Kodi ili Stremio (sta ti vise legne) i eventualno EON.
 
Poslednja izmena:
Dobiješ android sistem koji je prilagođen navigaciji i gledanju sadržaja za tv. Puno bolje nego običan android koji ide na telefon ili tablet. Za izgled interfejsa vidi na yt.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Dobijaš android tv, sa atv play storeom. Kucaj u google atv experience. U svakom slučaju daleko najstabilniji sistem za ovaj box, probao sam ih skoro sve. Eon atv radi, kodi radi najnoviji, kao i hbogo addon, elementum isto fercera bez problema. Netflix neće.

To da li je bolji atv ili običan android smo već ustanovili da je subjektivna stvar, ali u ovom slučaju jeste bolji jer je stabilan. Ne restartujem box mesecima i uvek isto radi.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je bezveze forsirati Tv varijantu -ukusi se razlikuju...Iskreno verujem da vecina ljudi koja koristi duze vremena boxove preferira klasican android. Ovde je samo ui u pitanju.....
 
Uh, na Sony TV-u imam android prilagođen TV-u i mnogo mi je bolja varijanta nego u sobi na Beelinku GT1 kod kojeg je klasičan Android, mislim da je verzija 6 ili 7. Postoji li šansa da i na njemu imam prilagođen TV-u look?
 
Nazad
Vrh Dno