Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Izgleda da će novi nVidia Shield biti i u stick varijanti, po mnogo povoljnijoj ceni. Mislio sam da kupim trenutni, ali bolje malo sačekati.
 
Vidim ima i nekih boxova sa S905Y2.
 
Poslednja izmena:
ima i kod nas na KP 7500...
Ja razmisljam i o ovom sbbovom boxu s905x2 2/16gb,android tv i dual band wifi..malo "losije" spec al sa 2 god garancije...
Tu mi je negde i Mi Box S al jako tesko mi nekako pada 65 jura za hardver iz 2016[emoji1787]
Sta cu kad sam neodlucan totalno.

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
Bolje dobar amlogic s905x box nego krs sa s905x2...I dalje je najaci android box iz 2015god,a i nije uvek novije =bolje....
 
Mi Box radi odlično sve što se od njega očekuje, kome su specifikacije prioritet puna alijeva pijaca kojekakvih kung-fu zverova sa octa-core 4/64 GB ili šta god poželite.
 
@j.babic: Pomenuti iz 2015. ne koristi Amlogic SoC i te daleke 2015. je već imao 3GB RAM dok je 90% "kineza" imalo 1GB. Novije ne mora uvek da bude bolje & jače ali skuplje = bolje odnos gotovo uvek važi...

@mitar1982: Od Mi Box se očekuje i on se sam hvali tj reklamira kako pušta 4K "bez da se oznoji" pa to u praksi ne radi tako glatko. Čak ni za te streaming servis 4K varijante sa smešnim bitrate.

Plus što nije u stanju da ode u standby i da se vrati normalan... što bi se valjda podrazumevalo pod "dobro" a kamo li "odlično".
 
Poslednja izmena:
Mi Box radi odlično sve što se od njega očekuje, kome su specifikacije prioritet puna alijeva pijaca kojekakvih kung-fu zverova sa octa-core 4/64 GB ili šta god poželite.
Nismo mi krivi sto su vremena takva kakva jesu pa ljudi razmatraju "kung-fu" ali zverove.Ljudi prosto zele maksimum za novac koji su spremni da daju sa malo kompromisa.
Hbg ja bih prvi voleo Nvidia Shield i da sam miran za duze vreme al prvo ga nema a drugo i da se nabavi bice trecina nase "prosecne" plate.
Ali evo smi smo ovde raspolozeni da cujemo tvoje preporuke :)

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
Pa moja preporuka i jeste Mi Box, za ono što ja gledam ne treba mi ništa bolje. Nemam još uvek 4K TV, kad budem nabavio onda ću moći da procenim kako radi sa 4K, za 1080p radi bez problema sve što koristim, i što sam pisao ovde već nekoliko puta (Youtube, Netflix, Viaplay, KODI, Smart IPTV, NRK). Isključio sam mu CEC-funkcije, pa nit' spava, nit' se budi, vrti one screensavere kad upalim tv. Nemam nikakvu standardnu kablovsku ili satelitsku pretplatu, sve sadržaje pratim preko Mi-ja, da mislim da ne valja odavno bih kupio Shield, Apple TV, ili nešto peto.
 
pisali smo već više puta...99% je neophodna dodatna kupovina ethernet usb adaptera za mi box, što mu solidno podiže cenu, a i viri ti dodatni patrljak iz boxa, plus bar ja ne bih mogao da izađem na kraj sa svega 4-5gb slobodnog prostora za aplikacije i eto već dva bitna razloga protiv...ako je tačno i ovo da se muči sa 4k eto i trećeg razloga...prosto davno je već zreo za refresh, ali ako već doživljava ovakve hvalospeve pored svih mana baš ih briga da izbacuju novi model...
 
@mitar1982: Da imaš kablovsku ili da gledaš OTA / DVB-T(2) signal kroz Kodi PVR menjao bi ga sigurno.
 
Meni su očekivanja u odnosu na cenu, koja je barem za moje pojmove smešna, za 50-ak evra imam komplet funkcionalan kućni medija centar. U kućnoj mreži je povezan preko 5 Ghz mreže, i nikad nije bilo bilo kakvih problema sa tim. Da ne može da pušta sve što želim, 4K, 8K npr. onda bih i gledao neki NUC, ali tu su cene u potpuno drugoj dimenziji. A i pitanje koji OS bih koristio, Android TV je vrhunska kombinacija jednostavnosti, upotrebljivosti i lakoće korišćenja.

@shamanNS
DVB-T sam koristio ranije dok sam imao signal sa sobnom antenom, za to mi ne treba box, već ide direktno na TV. Satelitsku sam gledao preko njihovog box-a, jer nisam hteo da plaćam dodatno za CAM karticu, isto bi bilo i za kablovsku, ili CAM, ili box. TV program u principu ni ne gledam, IPTV imam više radi fore, i zato što je 'džaba', odgledam Zvezdu jednom u 100 godina.
 
Poslednja izmena:
Ja još nisam naišao na krš tv box sa s905x2. Za mene je krš kada se greje, povremeno restartuje, baguje, radi u rezoluciji lošijom od one koja je u podešavanju zadata. Nema tu puno razmišljanja svidi ti se specifikacija, kako izleda kutija, početni ekran, da li ima dobar wifi ako nemas mogućnost lan i to je to.
Da dodam da sam veliki fan xiaomi stvarčica imam mobilni, kemere, zvucnik, ruter, sat čak i ranac ali tv box bi kupio samo zbog Netflix jako me je naljutilo to sa 8gb memorije.
 
Poslednja izmena:
Ne napadajte mi Mi box,posto se nesto razmisljam da kupim jos jedan Mibox 3. 42e na AE Zamalo danas da uzmem nesto slicno ali me ShamaNs na vreme zaustavi. Salu na stranu,za Kodi,Eon,Netflix,HBOGo,Yt nema boljeg boxa. I pored svih navedenih tih app uek imam oko 3gb slobodno. Plus imam iptv i titanium instaliran. Meni Box sluzi samon za to. Da napomenem da ima i podrzan chromecast.
 
@amdpower: Ma vlasnik sigurno...

@Leckov: Koji OS (Android ili Android TV) & koja verzija je na boxu. Pošto AndroidTV ne nudi opciju (ne nudi interfejs :d ) za kačenja na konekcije koje koriste WPA Enterprise zaštitu (što UniFi koristi). Pa se snalažiš ovako:
https://github.com/ITVlab/Enterprise-Wi-Fi
 
Android box 9.0

Baš to, ne nudi interfejs. Aha, ok, a šta skinem sa GitHuba, pa instaliram? Malo sam laik za andorid boxove (tek što sam ga instalirao), pa bih molio za pomoć za "*mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*e" :)
 
Skineš apk fajl iz "Releases" sekcije GitHub repo-a... Ili evo direktno link do apk fajla: https://github.com/ITVlab/Enterprise-Wi-Fi/releases/download/1.1.1/app-release.apk

U Settings od box-a nađeš gde je ona opcija da dozvoli instalaciju apk fajlova koji su sa "unknown sources" i koristiš neku File Manager aplikacija da pristupiš foldery gde si tutnuo apk fajl, i instaliraš apk fajl (moraćeš da dozvoliš File Manager app da instalira aplikaciju koje su sa unknown sources).


Ali izgleda da taj app ne radi na Android 8+ :d :d

Ako ti ne radi taj app probaj da li možda radi ovaj drugi :

https://m.apkpure.com/connect-to-radius-wifi/de.stefant.connecttoradiuswifi


Ja nemam kako to da testiram...
 
Poslednja izmena:
@shamanNS da naravno da sam spomenuo nvidiu i to samo iz razloga da ukazem na godine koje prolaze ,da te godine je vec bio standard ili pozeljna varijanta 2/16

@LeGaTor Veruj mi da ima krseva koliko hoces ....

Recimo hocu da kupim amlogic s905x2 i maksimalno 2/16 konf za sto manje para i odlucujem se za neku od varijanti h96 x96 .
Stize mi box na kucnu adresu iz prve primecujem da mu wifi ne radi bas najbolje tjst ima problem sa wifi konekcijom (ruter u istoj sobi)Kacim ga na kabl (lan 100)-radi ok. Prva mana wifi prakticno ne upotrebljiv...Adapter za struju jeftin i bezobrazno ne kvalitetan ode u vecna lovista posle 2 dana ( i to ako imam srece nije sprizilo nista na samom uredjaju ).3)Koristim ga i pocinje jako da mi smeta nedostatak navi bara i task bara (navika) inace uredjaj radi ok brzina zadovoljavajuca ali kao da mu nesto fali primetim da neke aplikacije prave problem ili cudno rade .......Posle 2meseca ako ne ranije uredjaj daje svetlosne signale da je ziv ali nema slike na tv ...O kvalitetu same pcb je suvisno govoriti .Sve to jeftino na kraju izadje skuplje i to je po nekom nepisanom pravilu uvek tako ,kinezi zele da ustede na svemu cak da bi napravi ustedu od jednog centa po kom .
 
Poslednja izmena:
Ja sam sa adapterima imao problem kod H96 pro+ S912. Wifi je stari problem kod ovih kutija, adapteri rade i nisam imao problem kod s905x 2, X96 max x2 je imao problem kad nestanke struje i dolaska da ode hdmi i nema slike. Navigacioni i status bar je i meni jako važan ali kako se sve više ide ka TV OS biće ga sve manje. Stvari nisu sjajne ali sa S905x2 je po meni počelo da se dešava nešto dobro.
 
Eto vidiš a moj MK808B Plus radi od januara 2015. i ne gasi se nikad :d Kad sam ga kupio sa 24$ očekivao sam da neće sastaviti 3 meseca pre nego što crkne :d :d Doduše moguće da i ne bi da nisam nabudžio heatsink. WiFi je naravno od prvog dana bio neupotrebljiv i uz stick odmah kupljen i USB-LAN adapter.

Doduše više se koristi sto godina u nazad kao wake-on-lan trigger za komp (pošto t*pavi ZTE ruter ne propušta magic packets sa WAN strane) i još par HTTP server sitnica nego za video reprodukciju :D

Jesi ti u pravu (ne treba kupovati apsolutno đubre... a u taj opis spada 80% uređaja ispod ~80$) ali podjednako je u pravu i neko ko na sve to gleda sa aspekta "kad se približiš cifri od 200 evra bolje da si dodao još malo i kupio NUC koji popuniš komponentama od matorog kompa koji ne koristiš".


Ovaj novi Minix deluje pristojno :)

https://www.aliexpress.com/item/4000202809942.html
 
Ja sam sa adapterima imao problem kod H96 pro+ S912. Wifi je stari problem kod ovih kutija, adapteri rade i nisam imao problem kod s905x 2, X96 max x2 je imao problem kad nestanke struje i dolaska da ode hdmi i nema slike. Navigacioni i status bar je i meni jako važan ali kako se sve više ide ka TV OS biće ga sve manje. Stvari nisu sjajne ali sa S905x2 je po meni počelo da se dešava nešto dobro.

E pa fora je sto x96 max nema zastitu za hdmi i naravno on kad crkne mozes slobodno da bacis uredjaj....inace prica je izmisljena ali nista nije nafilovano to su situacije sa kojima se ljudi susrecu ....Da da cak i totalno djubre sa s905x2 je pristojno fx2

@shamanNS da ok izgleda taj minix ali je preskup mozda je realna cena 70-80usd za sad u odnosu na km3 nista novo ili spec mada kapiram da ce se iz minixa malo potruditi da sloze sve kako treba iako je android tv os.Sto se tice NUC varijante to ne mozes da sastavis za 200 e a da bude iole pristojno.mk808b plus odlican uredjaj za te pare u 2015 god mislim i da ja imam neki u nekoj od kutija ( predpostavljam sa nekim bobovim finless romom)
 
Poslednja izmena:
Nije, fura Cyanogen Mod 5.0.1 ROM koji je odradio neki od Wetek developer-a. Pošto mi za Kodi v18 treba Android 5.0, to je minSDK za tu Kodi verziju.

Pre toga je par godina proveo na OpenELEC / LibreELEC... ali pošto je nema LibreELEC 9.x (sa Kodi v18) za S805 uređaje vratio sam ga nazad na Android.
 
Uh 2015 god. Sećam se mk808b plus gurala je 1080p. Samo u Cyanogen Mod 5.0.1 radi u 720p.? Koliko se sećam.
 
Nazad
Vrh Dno