Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Ukratko.
Eon android TV apk radi za sada OK ( dakle za TV, ne za telefon), Quasar u kodiju loše. Nisam stigao da sve isprobam. Sutra nastavljam.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Aj da obnovimo gradivo za rutovane boksove:
Najjednostavnije (barem po meni) je da deinstalirate, ako je instaliran, superSU pa da instalirate magisk. U njemu u podešavanjima označite da za EON bude sakriven rut. Isto možete postaviti i za ostale apk koje traže da ne bude uređaj rutovan.

Inače, popodne ću uzeti boks pa dok odradim instalaciju kodija javljam utiske o radu. Takođe ću odraditi i Antutu benč da bih video kako će raditi 3D igre.

Ili instaliras Xposed i RootCloak (za Android 5 i 6)
 
Ovo je za čistu desetku.

e1213031c1840544f3e75451a448bd29.jpg
ad61b985595fc6838ed640bc22240901.jpg


Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Pre par nedelja sam preko KP uzeo Mecool M8S Pro plus 2/16gb S905X.
Nisam ga cesto koristio. Prva dva ili 3 puta je radio normalno, a sada kada ga upalim se ili resetuje ili zakoci.
Buduci da sam kutiju greskom bacio, od garancije nema nista.
Moze li ovde ista da se uradi, ili da bacim djubre u djubre?
 
Pa ako si uzeo sa kp pozovi prodavca,nije to firma pa da su ti potrebni svi papiri i kutije.Možda ti čovek izađe u susret.
A drugo on sigurno može da ti kaže u čemu je problem i kako da rešiš
 
Da li postoji nacin prebacivanja fajlova izmedju Android box-a i PC-ja bez WIFI? Oba uredjaja su na kablu.
 
Preko ftp na primer. Instaliraš Solid explorer na boxu, ftp plugin, podigneš server na boxu sa Solid a na kompu samo kucaš adresu koju dobiješ. Tako sam ja uradio.
 
Ili šeruješ folder na pc, a na boxu pokreneš ES Explorer i u lan delu istog vidiš pc folder.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ako si uzeo sa kp pozovi prodavca,nije to firma pa da su ti potrebni svi papiri i kutije.Možda ti čovek izađe u susret.
A drugo on sigurno može da ti kaže u čemu je problem i kako da rešiš

Kaze da ne moze da ostvari garanciju bez kutije.
Poslao sam mu pre 2 nedelje video o problemu. Nije mi ponudio drugo resenje, osim zamene.
 
Preko ftp na primer. Instaliraš Solid explorer na boxu, ftp plugin, podigneš server na boxu sa Solid a na kompu samo kucaš adresu koju dobiješ. Tako sam ja uradio.
Tako vidim fajlove sa telefona (probao sam na njemu) na PC ali ne vidim način da prebaci fajlove sa PC-ja na telefon.
Ili šeruješ folder na pc, a na boxu pokreneš ES Explorer i u lan delu istog vidiš pc folder.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tako vidim neki PC (sa nekim simbolima pored tog PC) i kada pokušam da uđem traži mi user I password?
 
Na sedmici bar, već je free sharovan users/public. Na pc mi je fixna ip adresa i čim sam digao ES na boxu, video je moj komp i ušao u pomenute foldere bez user/pass. Sad kako je kod tebe, ne znam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam šerovao HDD na kompu i ES ga je pronašao. Pristupao sam filmovima, ali posle nekog vremena jednostavno mi izbacuje sledeći problem:
ad00cbf963a1895a8299611dedf4229f.jpg


Izmena: obrisao sam keš od ES eksplorera, sad ponovo ima pristup ali ne može da pusti ni jedan video niti jednim plejerom.

Izmena 2: napravio folder na tom HDD koji sam šerovao, sad radi.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ne može niko, nije ni predviđen za paljenje i gašenje uređaja...
 
Može da ugasi, samo drži power dugme otprilike oko 2sec

Ili instaliraj power menu
Da upalis box možeš jedino preko IR senzora ili HDMI cec

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pretpostavljam da čovek očekuje da pritisne power na air mouse i ugasi uređaj, ali bar na mom boxu ne može tako... Jeste da može da se drži duže ali mora da se uradi još jedan klik na power off da bi se box ugasio...bar je tako kod mene...
 
Mislim da ne treba Ok, samo power 2sec
A moj se pali sam čim prebacimo TV na taj ulaz, a primetio sam da se sam i gasi kad nije aktivan ulaz samo što lampicu ne ugasi.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
A kod mene nema paljenja ali sam nasao semu na lg televizoru i origigi daljinskom od tv da pritisnem LIST pa omda Q.VIEW i tako upalim box a za gasenje moram da air mousu da iskljucim strelicu i onda ga gasi iz prve inace ako nisam odlozio air mous odma se povrati zbog strelice iz stend by-a

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Još samo da pitam,da li kursor može da se isključi na duže vreme?Pritiskom na tipku za kursor on se isključi na 10-15 sec.,posle na bilo koju tipku ponovo se uključi.Da li je i kod ostalih modela ovako?
 
Poslednja izmena:
Još samo da pitam,da li kursor može da se isključi na duže vreme?Pritiskom na tipku za kursor on se isključi na 10-15 sec.,posle na bilo koju tipku ponovo se uključi.Da li je i kod ostalih modela ovako?

Ja ga iskljucujem/ukljucujem drzanjem OK dugmeta.Daljinski je Viboton. Ako si mislio na "strelicu"...
 
Da,na strelicu.Ima posebno dugme za njega,mogu ga isključiti ali posle kraćeg vremena strelica se uključuje pritiskom na bilo koje dugme.Koristim perfect player,šta će mi tu strelica samo smeta.Inače sve drugo je dobro,sve tipke odgovaraju i za perfect player.
 
To je verovatno do tog playere tj do aplikacije koju koristis jer aplikacija ocekuje input ili preko kusrorskih tastera ili misem pa otud strelica.
 
Da,na strelicu.Ima posebno dugme za njega,mogu ga isključiti ali posle kraćeg vremena strelica se uključuje pritiskom na bilo koje dugme.Koristim perfect player,šta će mi tu strelica samo smeta.Inače sve drugo je dobro,sve tipke odgovaraju i za perfect player.
Pozdrav, imam ja takav daljinski I strelica ne sme da se ukljuci pritiskom na bilo koji drugi taster osim onog koji je predvidjen za to. Kod mene kada iskljucim strelicu vise se ne pojavljuje dok je ponovo ne ukljucim. Sto se tice paljenja boxa ovim daljinskim ne radi ni kod mene, probao na 4 komada. Mogu da "ugasim" box, ustvari box ode u stdby, pritiskom na power dugme I to je to...
U sustini, daljinski odlicno odradjuje posao, s obzirom na cenu I vise nego odlicno.

Sent from my HUAWEI using Tapatalk
 
Ja imam problem da kad radi hdmi cec, lepo se gasi, pali box itd, ali tastaturica više ne reaguje posle paljenja...

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Ponovo isti problem sa pristupanjem deljenom folderu sa računara.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
Sasvim sam siguran da taj folder nije dobro serovan, to je najčešća greška.
Takodje posle svake promene u serovanju obavezan je restart te mašine.

Probaj tom folderu da prisrupis sa druge mašine, garant neće ni tamo raditi.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno