Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Ма јес' боља Саманта, мада чувено брчкање Сабрине у базену уз Бој, бојс, бојс... Ммммм

Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka
 
Evo da potvrdim da sad Eon Atv verzija odlicno radi na Mibox 3 uredjaju nakon nadogradbje na Android 9. Cak sam uspeo i da uparim Eon daljinac sa njim. Sa ovom cenom novog boxa na Kp mislim da je najbolja kupovina za one koji bi uzeli neki Eon paket van mreze a nece Eon box.
 
Šta je bolje uzeti Mi blox ili Mecool a da su sa istim specifikacijama ( memorija, cpu, gpu..).
 
Ja sam oduševljen kako sve radi na shield, bas leti. Nekako je out of the box sjajno rjesenje, mada odmah da kažem ako nećete koristiti gf now, onda je mozda overkill za standardnu upotrebu.
 
Naravno.Nece ti uvaliti totalni krs soc,imaces redovne updateove i tako te sitnice...

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
To sve već ima svaki Smart TV, šta je onda poenta ovog CC uređaja? Ima li uopšte neke prednosti?
Pa ako ti je smart tv dovoljan onda ti ne treba ovako nešto. Ja Mi Box koristim pre svega zbog Kodi-ja, a ima i drugih aplikacija koje mi nekad više odgovaraju na Androidu nego na Tizenu. Ostatak familije kojima sam kupovao Mi Box nemaju smart televizore.
 
Sta mislite o ovim novim amazon fire stikovima koji su izasli pre par dana(lite i gen3) ili ipak uzimati stariji model 4k koji je skuplji?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Koliko vidim ova Sabrina forsira nesto sto se zove Google TV a sto je zapravo Google agregator za streaming servise. To je main screen i menja ATV main interfejs. Meni to ne odgovara jer mi ATV sluzi za vise od pokretanja streaming servisa. Bas je onako uredjaj za neupucene koji bi da plate i gledaju serije, ipak su Shield i ostali boxovi za advanced korisnike a ovo Guglovo cudo kao i svaki Chromecast je u fazonu radi jednu stvar ali je radi dobro. S tim sto meni to sto ono radi bas i ne treba toliko.

Uzeo bi mozda zbog 4K netflix streamovanja sto trenutno nemam jer TV ide do 1080p. Ali po ceni od 30 evra ako bude za Black Friday u Nemackoj.

Da se razumemo, razlog zasto sam razocaran je jer sam mislio da ce nastupiti jako i ponuditi nesto kao Shield za 50 dolara sve u cilju prosirenja ATV na sto vise domacinstava.
 
Poslednja izmena:
Da ce ponuditi nesto kao Shield tesko...vidis i sam da nvidia drzi cenu jer joj se moze.Najblize njoj ti je eventualno Fire TV Cube sa s922x cpu.Cesto je na akcijama u De oko 100 evrica.Mada nije ni to to skroz,nije ATV nego neka njihova varijanta androida.Ja sam dugo lomio izmedju Shielda i Fire TV Cube.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Ja sam oduševljen kako sve radi na shield, bas leti. Nekako je out of the box sjajno rjesenje, mada odmah da kažem ako nećete koristiti gf now, onda je mozda overkill za standardnu upotrebu.

GFN radi odlično i na drugim boxevima. Lično probao na 2, drndano Hitman-a sigurno 15ak sati.

Koliko vidim ova Sabrina forsira nesto sto se zove Google TV a sto je zapravo Google agregator za streaming servise.

Ima i apps only ekran koji je sasvim ok za one koji bi ga drugačije koristili.

Fora je što Google opet pravi konfuziju sa imenima. Šta je uređaj, šta je zapravo deo operativnog sistema i slično.
 
Као Шилд, али за 50$ - тешко.
Билинк ГТ1 кинг је супер за 100$.

Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka

Gugl može sve ali neće. Shield je ionako mator hardver, prodaju istu stvar već 3 godine zaredom ko da je konzola. Mada očekivao sam previše od Gugla, oni zacepili 600 evra za telefon što drugi daju za 200 evra manje.

GT King je 100 dolara samo u Kini. Kod nas traže preko 20000 dinara. Shield je bio ovde na oglasima za 150 evra.

Kako bilo, malo je 4 GB ROM za aplikacije. Znam jer mi TV ima toliko. Eksterne memorije i Android se ne mirisu osim možda ssd preko usb 3.0 ako ima takav port na uređaju kao što Shield ima. Memorijske kartice nisu za aplikacije, isprobano u praksi.
 
Gugl može sve ali neće. Shield je ionako mator hardver, prodaju istu stvar već 3 godine zaredom ko da je konzola. Mada očekivao sam previše od Gugla, oni zacepili 600 evra za telefon što drugi daju za 200 evra manje.

GT King je 100 dolara samo u Kini. Kod nas traže preko 20000 dinara. Shield je bio ovde na oglasima za 150 evra.

Kako bilo, malo je 4 GB ROM za aplikacije. Znam jer mi TV ima toliko. Eksterne memorije i Android se ne mirisu osim možda ssd preko usb 3.0 ako ima takav port na uređaju kao što Shield ima. Memorijske kartice nisu za aplikacije, isprobano u praksi.
I reklamiraju ga kao konzolu stim sto nije 3 nego 5god...sto se tice memorije ja nemam nikakvih problema sa uredjajima...
 
Poslednja izmena:
GT King je 100 dolara samo u Kini. Kod nas traže preko 20000 dinara. Shield je bio ovde na oglasima za 150 evra.

Озбиљни андроид боксеви се не купују овде, него поручују из Кине. Ја када сам куповао мој GT1 ultimate, платио сам у Кини 60$. Овде су на КП тражили 11.000

Што се Шилда тиче, изашла је нова верзија, тј. имају 2 нова уређаја
https://www.nvidia.com/en-us/shield/


Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka
 
Valjak je bezveze a pro je maltene isti hardver kao onaj iz 2017. godine.

Sada iz Kine da porucis bilo šta veće od kutije šibica a da ne košta slanje 40 evra, malo teze. Pa carina, globa dhlu, porez ohoho. Samo iz Nemačke/Austrije za praznike i to lično.
 
GFN radi odlično i na drugim boxevima. Lično probao na 2, drndano Hitman-a sigurno 15ak sati.



Ima i apps only ekran koji je sasvim ok za one koji bi ga drugačije koristili.

Fora je što Google opet pravi konfuziju sa imenima. Šta je uređaj, šta je zapravo deo operativnog sistema i slično.

Kako si koristio GFN? Skinuo si onu verziju za mobilne?
 
Šta koristite od aplikacija na boxovima?

Kodi i jel vecina balkan green nabaci?


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ovdje većina ide elementum na kodi, ja uz to imam eon smart tv app, nodi (kodijev fork) sa enigma 2 plug in, stremio (Mada ga ne palim), gf now odigram ponekad nesto, mozzila I to je to.
 
Pa bas i nista specijalno uglavnom ono sto svi koriste Kodi (elementum+pvr), Smart Youtube, EON TV app, STB Emu i mozda jos par stvarcica i to bi bilo to.
 
Odakle pronalazite url i mac adrese za STB emu app?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Hakleri ;)

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Ljudi kada je " Black Friday"?
Našao sam nekoliko puta da se spominje, ali nisam video datum.
 
Ima na Google, 27.11.
E tada ćemo jeftinije pazariti smart box (ako ranije ne nađemo). Ako neko ima dobar link za Ugoos, Mecool...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno