Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Ok, je l to znaci da ukoliko dodje rutovan, eon nece raditi ?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Imas temu za EON, pa najbolje da pitas tamo sve sto te zanima.
 
Radice Eon app, ali ima 10ak kanala koji nece (fox, natgeo ...). To vazi za obicnu app. TV verzija ne proverava root.
Na ovim "malo jacim" boxovima, lepo radi eon i iz chrome. Takodje ne proverava root.
 
Ok, hvala za info. Inace, drug radi u sbb-u, kaze da ce vrlo brzo moci svi kanali na svim provajderima.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Ja imam Tanix tx3 mini. Radi Eon nanjemu. Otvara i fox. Sad imam na njemu Android tv app i ona radi lepo, bolje nego klasicna app. Radili su svi fox kanali i NG i slicni kanali. Ne radi SK i neki filmski. Sad vise nisam u Srbiji, ali je do nedelje radilo sve sto sam naveo.
 
Uzmi bar s905x sa 2gb rama

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Po performansama jeste sve isto, ali ipak gledaj da bude barem neka od proverenih marki, kao npr Tanix, Alfawise ili Sunvell. Oni manje poznati imaju slabiju podršku i češće riknjavaju.
 
Nešto se muči Mecool M8S Pro S905X sa 4K HDR filmovima. Posle nekog vremena počne da štuca, gubi se zvuk, skroz postane negledljivo. Sa 1080p filmovima savršeno radi. Ne znam da li previše očekujem od njega, da li treba još jači procesor za takve filmove?
 
Preko kog plejera gledaš 4k sadržaj?

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Kodijev default. Blue Planet i Planet Earth recimo ne seckaju, ali mi je Martian seckao. Ne znam do čega može da bude, svi su 4K HDR.
 
Ja već par godina vozim 4K filmove i dokumentarce na dnevnom nivou preko online servisa ( netflix, love nature app ) i češće skidam sadržaj sa privatnih trekera .Povremeno se počastim sa nekim uhd diskom. Beelink GT1 mi je prvi put stucnuo na Terminator 2 preko kodija pre par dana.Resetovao box i posle je sve radilo kao podmazano.
Moguće da je i kod tebe nešto slično. Kod mene je kodi 17.3

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Pero, da li (airmouse) ima auto off posle nekog vremena ili ce da przi bateriju dok ga rucno ne ugasis?

Izvinjavam se što kasnim sa odgovorom.

Ima auto off, nisam siguran posle koliko, nisam obraćao pažnju. Baterije sam promenio posle otprilike 5 meseci. Svakodnevno se koristi (neki put se i spava na daljinskom :D ).
 
Nešto se muči Mecool M8S Pro S905X sa 4K HDR filmovima. Posle nekog vremena počne da štuca, gubi se zvuk, skroz postane negledljivo. Sa 1080p filmovima savršeno radi. Ne znam da li previše očekujem od njega, da li treba još jači procesor za takve filmove?
Kako ga vuces, preko kabla ili preko wifi?

Bice da je mreza usko grlo...
 
Da, to ne mora da bude 100% tacno, ali sasvim moguce da u zavisnosti od bitrejta videa ima moguci zastoj u mrezi.
Moguce i da se pregreva, mada oni rade i na 80 stepeni bez problema, ali to moze lako da proveri ako instalira aplikaciju da mu prikazuje temperaturu dok gleda film.
 
Tacno je za ripove od recimo 20 GB i vise preko DLNA. Naravno da to ne vazi za netflix i i ripove od po 5-6Gb.
 
Poslednja izmena:
Ali opet mi nije jasno zašto bi se pregrevao nakon 2 minuta gledanja The Martian, a ne pregreva se nakon dva sata Blue Planet?
 
Verovatno zavisi od formata u kome je rađen... neki hoće mnogo više da opterećuju procesor (ne mora nužno da bude veliki video fajl) pa samim tim i da se box pregreva.
 
Ali opet mi nije jasno zašto bi se pregrevao nakon 2 minuta gledanja The Martian, a ne pregreva se nakon dva sata Blue Planet?
Pa mozes da probas ,stavi taj film na externu memoriju i probaj da pustis preko USB -ako I dalje imas probleme onda nije lan problem.Preko kojeg playera pustas? Taj uredjaj inace ima problem sa temp a kao sto znas sto je veca temp to su performanse slabije .Trebalo bi da hw odradjuje sve to i cisto sumljam da mu je bitrate toliko visok da zbog toga imas problem...
 
Pa recimo između 60-70 stepeni je OK za pasivno hladjenje mada to bude i 80 stepeni sa stock hladnjakom.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da pitam i na ovoj temi...
Da li je neko uspjeo da poveže bilo koji Android Box-a na Sony TV serije XE70 (nije Android)?

Imam problem jer mi se na TV u toku rada sa Box-om, random pojavljuje info banner na vrhu ekrana za HDMI ulaz na koji je spojen Box (na njemu ono: rezolucija, sat, ime Box uređaja povezanog na taj HDMI).

Problem je naravno do TV ali ako je neko uspjeo da riješiti značilo bi mi. Hvala
 
Tacno je za ripove od recimo 20 GB i vise preko DLNA. Naravno da to ne vazi za netflix i i ripove od po 5-6Gb.
Ma ponovo 100mbs je dovoljno za vecinu... 95% sadrzaja koji imam opusteno prolazi preko mreze, jedino UHD BD remux ,neki test fajlovi itd... nece na uredjaju sa 100mbs lan.Vecina 4k sadrzaja 35 mbs ,zahtevniji 50-70mbs.A samom cinjenicom da je jos uvek standard 23.976 koji automatski limitira bitrate (Ni jedan amlogic uredjaj ne pusta korektno fajlove >=140mbs) moze da se koristi I USB adapter gigabitni koji radi na amlogic s905x -480mbs(naravno ne na androidu).Ali naravno da je bolje 1000 od 100
 
Nazad
Vrh Dno