Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Kojom igricom da testiram Mecool s905w a da je istovremeno nešto zabavno
 
Probaj Beach buggy i Javi kako radi

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uzeh x96 mini na android 7. Jeste li za eon rijesili ono za fox kanale?

Sent from my ALP-L29 using Tapatalk
 
Može li neki od android box-ova da se koristi za torrentovanje 24/7 sa privatnih trekera? I kakvi su ovi modeli: Xiamoi Mi Box S i Beeing GT1 Ultimate?
Razmišljao sam da sastavim neku HTPC konfiguraciju, ali ako bi ovo moglo da radi, izašlo bi mnogo jeftinije.
 
Narode nikako konkretno da pronađem...šta ima kršteno sa 4G DDR memorije a da ne prelazi 60e?
 
Narode nikako konkretno da pronađem...šta ima kršteno sa 4G DDR memorije a da ne prelazi 60e?
Крштено нема ништа. 4GB DDR стављају у пару са рокчип чипсетом, а он се показао као слабији у односу на амлоџик S912 и S905x.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Oni idu sa 2gb...nešto sam skeptičan po tom pitanju.
 
Beelink gt1 ultimate ima 3gb. Mada nije to sad nešto odlučujuće, imam i S912 box sa 2gb i radi odlično.

A Rockschip preskači, džabe im i hiljadu GB ram kada samo ima nekih problema sa njima. A imao sam dva takva boksa.
 
Poslednja izmena:
To je preskupo. Takvi boxevi u kini koštaju 30$. Plus ima taj s905w čipset koji je osakaćeni s905x i ne može višu rezoluciju od 720p da prikaže. (Može da pusti fajlove više rezolucije ali izlaz mu je ograničen). Za 70e na kp ima mibox da se pazari.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Taj na KP je 1/8gb za 3000din. Ovaj u emiju je 2/8gb. U svakom slučaju na KP taj 2/8 sigurno vije više od 4-5k din.

Ako neko hoće dobar box za 55$ a da ima 5ghz ruter i nije mu malo 8gb, neka kupi mi box 3. Stvarno radi extra. Wifi na 2.4ghz je stvarno spor, ne prelazi 20mbps

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Beelink gt1 ultimate ima 3gb. Mada nije to sad nešto odlučujuće, imam i S912 box sa 2gb i radi odlično.

A Rockschip preskači, džabe im i hiljadu GB ram kada samo ima nekih problema sa njima. A imao sam dva takva boksa.
Da li ima generalno problema sa stream programima tipa Stremio i td? Meni iskreno nije važno 2 ili 4 ako to radi kako treba a osnovno mi treba za multimediju.

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Taj na KP je 1/8gb za 3000din. Ovaj u emiju je 2/8gb. U svakom slučaju na KP taj 2/8 sigurno vije više od 4-5k din.

Ako neko hoće dobar box za 55$ a da ima 5ghz ruter i nije mu malo 8gb, neka kupi mi box 3. Stvarno radi extra. Wifi na 2.4ghz je stvarno spor, ne prelazi 20mbps

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Bice uskoro i na 2.4,ghz veca brzina. Cim izbace update,vidim da su to resili ovom test verzijom za beta testere.
 
Da li ima generalno problema sa stream programima tipa Stremio i td? Meni iskreno nije važno 2 ili 4 ako to radi kako treba a osnovno mi treba za multimediju.

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
Pitaš za ove S912 bokseve ili Rockchip? Taj Beelink i ovaj drugi box upravo za takve stvari koristim, strimovanje najviše preko Kodija (elementum i Exodus) mada ranije sam koristio i Stremio, nema problema. Niti vidim neku razliku 2gb vs 3gb Ram mada da stavim disklejmer, na ovom od 2gb nisam puštao 4k sadržaj pa ne znam da li bi to uticalo na bilo šta.

Ako me pitaš za Rockchip stvarno imam loša iskustva. Ljudi su ovde i na drugim forumima preporučivali opreznost prilikom kupovine takvih bokseva, ja sam bio malo avanturistički raspoložen. Prvi boks mi se brikovao nakon instalacije apdejta za supersu (bio uključen auto apdejt u Playstore) a na drugom mi nije radio wifi uopšte, doduše kabl je radio. Tako da, uz svu moju dobru volju da im pružim šansu, ne mogu nikome preporučiti Rockchip bokseve.
 
@Dr.Mare da pitao sam za S912 hvala na pojašnjenju. Neće biti korišćen za 4k već za standard FHD.

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Користим ја SERVIIO са рачунара у другој соби и све ради без грешке. Коди са њим барата одлично.
Бокс је Beelink GT1 ultimate.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
^
Juce sam na telefonu probao BubbleUPnP za pravljenje media servera i nije radio lose. Dok cekam da mi stigne x96 mini, da pitam ovde da li je izvodljivo ono sto sam zamislio:
Instaliram bubleupnp,
Instaliram neki torrent klijent i subloader ili nesto slicno, i povezem eksterni hdd, i kad se x96 box ne koristi kao media player, da sluzi kao dlna media server za smart tv u drugoj sobi (za to mi sad sluzi pc, ali kontam da je box ionako stalno uključen, pa što da se ne iskoristi).

Da li je izvodljivo ovo sto sam zamislio, ili x96 nije dovoljno jak za to?

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Kako popcorn time radi na android box?

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Jel bese u popcorn-u može da se podesi da ne skida torrent na box?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ubiše na insta sa reklamama pred 1111, pošto sam gledao boxeve intenzivno non stop mi to izlazi i svi su sa RK. :D

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Xiaomi Mi Box 3 ili Beelink GT1 Ultimate?

Treba mi sa YouTube, HBO Go, Eon ponekad, muziku i možda Kodi...

Gaming mi nije bitan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Xiaomi Mi Box 3 ili Beelink GT1 Ultimate?

Treba mi sa YouTube, HBO Go, Eon ponekad, muziku i možda Kodi...

Gaming mi nije bitan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Добра су оба бокса.
Предност Шаомија је андроид ТВ систем, предности билинка су више радне меморије, далеко веће складиште, мрежни прикључак и могућност убацивања СД картице.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Xiaomi Mi Box 3 ili Beelink GT1 Ultimate?

Treba mi sa YouTube, HBO Go, Eon ponekad, muziku i možda Kodi...

Gaming mi nije bitan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Taj Mi Box beše dolazi sa Android TV? U tom slučaju nećeš moći da koristiš HBO GO jer još ne postoji za Srbiju. Na običnom Androidu radi.
 
Nazad
Vrh Dno