Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Pitacu matorce da li imaju tv app, u sustini isto kao na mom mecool-u samo sto je eon box optimizovan za eon aplikaciju i ima odgocarajuci daljinski?

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
AndroidTV su i jedan i drugi.
Jedino ako koristiš Plex Media server bez transkodovanja, meni EON ne radi dobro sa h265 kodekom (mada, to me zeza i na Galaxy A71!?), svi drugi sa minimum Amlogic S905x, rade bez greške (govorim samo o Plexu).

Ovo, u vezi aktiviranja EON TV aplikacije na EON boxu sa oglasa, to ne znam pa neka ti napiše ko pouzdano zna.
Takođe i koji konkretno EON box.
 
Poslednja izmena:
Pitacu matorce da li imaju tv app, u sustini isto kao na mom mecool-u samo sto je eon box optimizovan za eon aplikaciju i ima odgocarajuci daljinski?

Sent from my SM-N770F using Tapatalk

Pa da...ako ce gledati eon za jednostavnije koriscenje vrlo je bitna vrsta daljinskog.

Tako da ako ce koristiti mobilnu aplikaciju onda svakako moras kupiti air mouse, tu bi preporucio da kupi klasican android box.
Ako ce koristiti Eon smart aplikaciju ja bih ipak pre kupio mi box neko njihov stb pa makar bilo i skuplje.
 
Кад смо код ЕОН даљинца - како га упарити са не-еон боксом? Пробао са истовременим држањем тастера за појачавање звука и промену канала ( преме јутјуб упутству СББ-а ).

Послато са Nova 5T
 
Razumeo, nego ima ovde iskustava da nije hteo da se upari daljinski ako origanal box radi u blizini... Ali ti očigledno nemaš taj problem.

Inače kod mene na mi box s uparivanje bilo vrlo brzo i jednostavno.
 
Nije ni Mi Box hteo da se upari dok je bio na Android 8 :p Tek posle update na 9.0.
 
Bas tako. Tek sa devetkom sam uspeo da uparim moj Mibox 3.
@salacue kad na tom boxu ukljuci pretragu za blutut dali on vidi daljinac pa ne mozes da ga uparis ili ga ne vidi uopste?
 
Нисам сад код куће па да пробам са вађењем батерија. Није га бокс видео уопште. Причам о мом ГТ1 ултимејт.

Послато са Nova 5T
 
Ajd da se nadovezem kad vec pricate o Eon daljincu. Upario sam ga sa mojim Mecool boksem ali sam primetio kad koristim Eon SmartTv da ima kao neki mali lag, kao da mu odziv na komande kasne npr. kad se ne koristi neko vreme, kao da se uspava [emoji23][emoji23] Evo sinoc gledao utakmicu i na poluvreme znaci posle nekih 45 min, kada sam hteo da prebacim kanal, ne reaguje, ja probam drugi put on promeni, stisnem bilo koju komandu on odreaguje posle 3-4 sekunda i tako dva tri puta i posle proradi, radi normalno sve dok se opet ne ostavi neko vreme. Original daljinac normalno reaguje ali mi je ovaj laksi za rukovanje. Da li je neko imao slicnih problema?

Послато са Poco X3 помоћу Тапатока
 
Naleteo sam na neki Laki android tv boks, koji ima preinstaliranu Orionovu tv listu. Košta 3.900 dinara i nudi najveći paket kanala besplatno u prva tri meseca, pa me ineresuje da li neko ima iskustva sa tim boksom.

Zanima me jer ga pokreće neki njihov Laki smart OS, sa predinstaliranim Jutjubom, brauzerom i nekim igricama. CPU je Amlogic S905W Quad Core ARM Cortex A53 up to 1.5 GHz, RAM 2 GB DDR3, a Video Player supported formats VP9, H264, H265 (as supported by Android OS libraries, šta god to značilo).

Pa ako neko zna nešto više o ovome, značila bi mi bilo koja informacija, naročito one proizašle iz prakse.
 
Poslednja izmena:
Да се не бих зезао како ће радити и да ли ће радити ЕОН даљински под Андроид 7.1.2, поручих управо овај:
https://www.geekbuying.com/item/2-4...-6-axis-for-Android-402132.html#jbReviewsArea

Тастатура ми није потребна, јер имам овуhttps://click-electronics.com/sr/proizvod/k-l3-w/, и битно ми је да користи АА батерије. На претходном даљинцу је пукао контакт од микро УСБ, па сам батерију вадио и пунио у некој старој нокији.
 
@machak99: It's Not a Bug, It's a Feature :D To je po default-u aktivirana mera za štednju baterije... kad se ne koristi daljinac i stoji na stolu neko vreme ode daljinac da spava pa mu treba vremena da odgovori. Može da se isključi ali da bi to uradio moraš daljinac povezani na Eon box :D :D Pa u Eon app u podešavanjima daljinca imaš opcije da pogasiš te štednje energije i posle ne laguje i ne drema daljinski... makar kod mene na Eon boxu nema više toga. Default ponašanje jaaaako iritira jer kad ne odreaguje 2-3 sekunde korisnik stisne bar 5 puta komande i onda kad odreaguje odradi sve što si stiskao...

p.s. Spomenutih podešavanja nema u Play Store (ili Tizen, WebOS...) verziji Eon SmartTV app, samo na verziji aplikacije koja je na 2 modela Eon boxa. Dakle mora na Eon box da se uparuje.
 
Poslednja izmena:
Хвала на информацији, али не журим нигде :D
Узгред на КП постоји само 1 оглас са ценом 2200 дин - или ја нисам добро претражио, није битно у сваком случају.

ПС: Ако неко има нека јави утиске, може и на ПП.
 
Poštari se "ulenjili" zadnjih meseci pa zbog toga :)
Na KP kucati air mouse i sortitati jeftinije.
 
Poslednja izmena:
@shamanNS
E fuck...gde sad da jurim ko ima eon boks [emoji24] a bas iritira sto kazes, ne odreaguje a ja stisnem 5 puta, on me izbaci iz aplikacije [emoji23] nista, bicu malo vise tolerantniji i strpljiviji.
Hvala na pojasnjenju...

Послато са Poco X3 помоћу Тапатока
 
Poštari se "ulenjili" zadnjih meseci pa zbog toga :)
Na KP kucati air mouse i sortitati jeftinije.
Нашао. Куд се не сетих одмах.[emoji24]
Додуше, имао неке паре на пеј палу, па к'о велим да узмем нешто из Чајне.
Могао сам га имати за 2 дана, овако ћу чекати месец.
Али има и то своје "дражи" - пратиш докле је стигао, па се нервираш... [emoji23]

Послато са Nova 5T
 
Poslednja izmena:
To je koliko vidim Wechip G10, imao si na KP za istu cenu. Da ne čekaš mesec dana isporuku.

Kakav je taj Wechip G10 za koriscenje kursora (ne air funcija)? Da li je udoban i brz kao obican BT daljinac (bez air funkcije) koji dolazi uz AndroidTV uredjaje ili radi krs kao svi fabricki IR daljinci?
I da li air f-ja kada se ugasi ostaje ugasena do daljeg ili se pali sama prilikom svakog "budjenja" daljinca?
 
Ma treba mi nešto ovog tipa,
Screenshot_20210122-000628_Chrome.jpg
Samo funkcija fabričkog BT daljinca za AndroidTV, samo da ima dongle pošto moj box nema BT.
...a ne čeka mi se iz Kine.
 
Poslednja izmena:
Nije mi da poleti, odnosno nije na prvom mestu, nego da ne moram da nišanim ir (box je "nezgodno"pozicioniran) i da u mraku ne tražim one sitne dugmiće.
 
Упарих ЕОН даљинац. Хвала @shamanNS на предлогу за вађење батерија. Узео сам ћеркин дањински да видим да ли ће радити на матором боксу.
У принципу, тражим даљинац да буде за супругу што једноставнији. Е још ако овај наместим да ради и за ТВ ( вероватно HDMI CEC ), онда ће бити стварно супер.
А онда мени остаје овај поручени из Чајне због air-mouse могућности.

Послато са Nova 5T
 
Nemam BT na boxu, mora da bude USB verzija.
cf02f2193ec9106ba2fae114d07b0da6.jpg

Na ovu foru.
 
Poslednja izmena:
Nije mi da poleti, odnosno nije na prvom mestu, nego da ne moram da nišanim ir (box je "nezgodno"pozicioniran) i da u mraku ne tražim one sitne dugmiće.

Bas zbog toga sto nemas bt na boxu sam ti i rekao da ne uzimas taj bt daljinac sa dongle(znas li kolika je verovatnoca da ce ti raditi taj dongle tjst da ce ti raditi taj daljinac na boxu?).Uzmi Usb-Rf daljinac air mouse (wifi 2.4ghz)
 
Nazad
Vrh Dno