Šta je novo?

djubre od msi-a ne podrzava 8cu, nove drajvere za grafiku?

Mirko BGD

Slavan
Učlanjen(a)
26.01.2005
Poruke
793
Poena
319
pozz svima
cisto me zanima, da li je moguce da ovo moje DJUBRE iz potpisa ne podrzava win 8? juce sam onako optimisticki krenuo u proces instalacije RTM verzije, kad gle cuda, nakon zavrsene instalacije ekran se ugasio i ostao ugasen... ponovih instalaciju, isti problem, skinem drugu 8cu, opet isti problem
slican problem sam imao i kada sam instalirao drajvere za grafiku na 7ci.. cisto me interesuje da li je bre moguce da kupis GAMERSKI lap top, koji je star manje od 4g i da na njega ne mozes da instalrias nove drajvere a o OSu ni da ne pricam? vrhunac gluposti i bezobrazluka :( cak se na oficijalnom sajtu nisu potrudili ni da izbace drajvere za 7cu nego stojie drajveri za XP 32 i vistu 32
sramota!
 
Da, slažem se sa tobom da je to velika sramota. Jesi li makar probao da pošalješ email tehničkoj podršci MSI Serbia ? Ili, još bolje, pošalješ dva identična email-a tehničkoj podršci MSI-a u Srbiji i za Evropsko odeljenje, pa neko će ti odgovoriti.

Asus to radi daleko ažurnije, skoro sve njihove ploče će podržavati Windows 8, samo možda neke baš starije neće.
 
@Mirko BGD

Na koliko laptopova si do sada instalirao operativne sisteme ?

Po svemu sto si napisao rekao bih da se tvoje iskustvo svodi na taj jedan jedini MSI.

Sto se Windows-a 8 tice i on je jos uvek samo poluproizvod koji ce kao i svi prethodni Windows-i postati znatno bolji i upotrebljiviji kada dozivi prvi ServicePack.
 
Operativne sisteme instaliram svakodnevno jer je to deo mog posla, srecem se sa xy firmi a najvise sa dellom...
kako god windows 8 sa msdn je rtm verzija iapsolutno nije polu proizvod vec gotov proizvod no nebitno je to ali drajveri za win 7 za nvidia gforce 9600m gt sigurno nisu polu proizvod i Morali bi da rade na 7ci
 
U "normalnim uslovima" se podrazumeva da ces uz aktuelne modele racunara kupiti aktuelni LEGALNI OS.
Za ono sto je tad aktuelno se daje podrska.Kada bi kompanije godinama podrzavale stare modele - propale bi,jer bi interesovanje za nove modele bilo smanjeno.

Ako tvrdis da je Win 8 gotov proizvod,zasto ce mu onda biti potrebne brojne nadogradnje koje ce se pojavljivati svai dan ?
Od svih Beta verzija,bira se jedna za koju se proceni da je najstabilnija i ona je "novorodjence" ( verzija koja ce se pojaviti na trzistu ) koje mora da raste i da dozivi svoju zrelost.

Ja licno 2-3 puta nisam uspeo da instaliram prve verzije Win 7,a kasnije na istoj konfiguraciji SP1 radi bez problema.
 
ma dobro 8ca i nije bitna toliko ali su mi jako bitni drajveri za grafiku posto mi se jako cesto desava da kada instaliram neke stvari dobijem poruku da su mi drajveri zastareli i da moram da skinem nove... kada skinem nove drajvere, sve radi normalno 15sec i posle toga se ugasi ekran onda ja lepo restartujem komp i ista prica 15sec sljaka a onda se OPET ugasi ekran i tako..
 
Na zalost taj laptop nece imati zvanicnu podrsku za Windows 8 od strane MSI-a, pa ce vlasnici morati da se snalaze, ako zele da instaliraju Windows 8 na takve MSI laptopove... Trenutna lista laptopova za koje postoji zvanicna podrska za upgrade na Windows 8 se nalazi na sledecem linku:

http://event.msi.com/nb/2012/win8_upgrade/

EDIT: kliknuti na: "2. Eligibility notebook and operation system" da bi se dobila lista MSI laptopova za koje je zvanicno podrzan upgrade na Windows 8.
 
Poslednja izmena:
evo kako sam resio problem
u pitanju su drajveri, iz nekog razlogap oslednji kompatibilni drajveri koji rade ok su 199.xx sve posle toga ne funkcionise... ne bitno koji OS je u pitanju (vista, 7ca, 8ca itd)
u toku instalacije 8ce je potrebno PC prikljiuciti na neki eksterni monitor ne bitno da li preko hdmi ili vga, onda se ekran nece ugasiti po uspesnoj instalaciji 8ce, potrebno je samo instalirati stare drajvere (199.xx) restovati PC i to je to sve funkcionise dosta dobro.... inace kontaktirao sam nvidiu ali cisto sumnjam da ce mi odg
 
Nazad
Vrh Dno