Šta je novo?

Da li vredi menjati cooler master hyper 212+ sa dva venta za Corsair H70 ?

Zvezdas

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
11.07.2012
Poruke
95
Poena
159
Kao sto naslov kaze da li vredi menjati , jel ocu dignem amd phenom x6 1090t na 4ghz , ovako mogu ali na granici je sa 59c
 
60 stepeni mala temperatura? :D Bravo care spali mu procesor! :D
Nećemo uzeti u obzir da je 60 stepeni maks preporučena temperatura za taj procesor.....
A on još kaže jako mala.... bože kakvih papaka ima na svetu. :D

svaka ti cast na kulturi.
inace, procitaj prvi post jos jednom, pa ces videti da ima 59 na 4ghz.
 
Iz mog iskustva sa 960T na 4Ghza koji je bio X5 imao sam očitavanja temperature procesora sa ploče i merio je oko 50°C, sa Megashadow-om Push&Pull. Čovek ima 212 i X6... to bi trebalo da puca iznad 60°C kad se pusti LinX....
Da su njemu jezgra 60°C nemoguće, a ako mu je to očitavanja sa ploče, znači da su mu jezgra još toplija.
 
Brate zasto ne iskuliras sa prozivanjem i budes kulturniji. Ovo ti kazem dobronamerno. Ljudi daju argumente, ti samo pljujes po svima i nazivas ih retardima. Iskluraj sa teme i foruma posto nam nisu potrebni takvi clanovi.
 
Brate zasto ne iskuliras sa prozivanjem i budes kulturniji. Ovo ti kazem dobronamerno. Ljudi daju argumente, ti samo pljujes po svima i nazivas ih retardima. Iskluraj sa teme i foruma posto nam nisu potrebni takvi clanovi.

Izvini šta treba da kažem za nekoga ko za 60C kaže "60 stepeni je jako mala temperaturaza taj fenom."???
I onda ja pričam nebuloze. Haha! :D Ljudi daju argumente a tvoji postovi su tako puni argumenata. NOT!

62C je granica sa taj procesor i ne bi trebalo da se prelazi niti da bude toliko blizu. Još uvek ne znamo sa čime je čovek opterećivao CPU, velike su šanse da nije LinX. A i da jeste sa LinXom, opet je dosta blizu granice.
I onda se javlja Dovahpig da brani genijalce sa foruma! :D

Al u pravu je, skrenuo sam sa teme, previše pažnje posvećujem genijalcima kao što su lates i turok. :)

Ako je 59C pod linxom, nema potrebe da menja kuler... ako mu dostiže 59C ovako u realnom radu onda ili promena kulera ili bolje provetravanje kućišta, mada pre će biti da samo treba bolju projamu napraviti.
Kao što Dovahpig kaže, dolazi zima... za jedno mesec dana. :D
 
Poslednja izmena:
nedokazan covek... baltazare, jesi li to ti? cors h50 je takvo cudo tehnike da je to neverovatno, ha?
http://hardforum.com/archive/index.php/t-1567778.html

i, once again, zasto bi se neko dr**o sa linx-om, ako mu sve cime se bavi stoji savrseno???

edit: zavisi od mnogo stvari, od kucista, temperature u sobi... ali je poenta da taj kuler ima mogucnosti da izdrzi x6 na 4ghz. da li je u datoj situaciji moguce- saznacemo.
a to oko 80 stepeni... necu ni da komentarisem.
 
Poslednja izmena:
Izvini šta treba da kažem za nekoga ko za 60C kaže "60 stepeni je jako mala temperaturaza taj fenom."???
I onda ja pričam nebuloze. Haha! :D Ljudi daju argumente a tvoji postovi su tako puni argumenata. NOT!

62C je granica sa taj procesor i ne bi trebalo da se prelazi niti da bude toliko blizu. Još uvek ne znamo sa čime je čovek opterećivao CPU, velike su šanse da nije LinX. A i da jeste sa LinXom, opet je dosta blizu granice.
I onda se javlja Dovahpig da brani genijalce sa foruma! :D

Al u pravu je, skrenuo sam sa teme, previše pažnje posvećujem genijalcima kao što su lates i turok. :)

Ako je 59C pod linxom, nema potrebe da menja kuler... ako mu dostiže 59C ovako u realnom radu onda ili promena kulera ili bolje provetravanje kućišta, mada pre će biti da samo treba bolju projamu napraviti.
Kao što Dovahpig kaže, dolazi zima... za jedno mesec dana. :D

Sudeći po tvom načinu pisanja i obraćanja drugima, rekao bih da za kulturu nisi ni čuo nikad. Ali ostavimo to po strani, da vidimo šta je sa tvojim praktičnim znanjem? Pusti teoretisanje i to što piše u specifikacijama samog procesora. Da li si nekad posedovao nekog fenoma? Prema gore pročitanom naravno da nisi. Fenom ume i da se zagreje a i da povuče struju, pogotovo što je dečko napisao da je OC na 4ghz, i ako mu je u load-u 60c to je sasvim ok i sa vodenim ne bi dobio praktično ništa, možda eventualno koji stepen i ne isplati se davati toliko para. A to da li je sintetika u pitanju ili igre, totalno je nebitno, jer sintetika malo kome znači osim hardkor overklokerima. Ako je u load-u prilikom igara 60c to je ok temperatura za cpu poput fenoma.

Druga stvar

Ono za spaljivanje procesora, toliko o tvom znanju. Jako dugo nisam čuo da je neko spalio procesor osim ako mu je to bila namera. Svi procesori imaju ugradjenu zaštitu i automatski se gase kad dostignu odredjenu temperaturnu granicu. Mnogo puta prilikom sintetičkih testova pri maksimalnim klokovima od 5hz+ recimo mog 2500k, temperatura je išla i do 85-90c pa mu ništa ne fali. To što piše na guglu i što možeš da isteoretišeš na brzinu i da pametuješ, to okači mačku o rep. Kad ti kroz ruke bude prošlo bar 10 procesora različitih generacija i brendova, onda možeš da se javiš. Do tad, nauči se pravilnoj komunikaciji dok te nisu naučili moderatori.
 
Poslednja izmena:
Da se vratimo na temu... Da H70 bi ti se isplatio, stvarno je odlican. Zavisi i koje fanove imas na njemu, gledaj sa sto vecim vazdusnim pritiskom. Meni Intel BurnIn zna da povuce 1,560v napon na 1090T i temp tada ne prelazi 60c na masini iz potpisa.
Temperature su ti sigurne dok ne prelaze 62c na duze vreme. Mada zavisi i od primerka, neki Phenomi 2 hoce da izbace greske i na temp od 55c.
Inace Tj Max ti je za 1090 90c.
 
Ja bih dodao da se slažem sa @spamerom 60°C je max temperatura za amd. Jedan je tako držao oc na 60°C i izgoreo mu je procesor na jednom drugom forumu. A i ovde na benchmarku u odeljku o oc amd možete naći da je 60°C max temperatura i to merena za ukupan cpu a ne za jezgra jer sam ovde na forumu saznao da diode za jezgra nisu pouzdana.....inače Linx zaista oće da udara one pik temperature i lako skoči i na 70°C ako kuler nije dobar. Inače ja imam 1100T i na 4GHz na koliko ga držim na vodi napon mu je minimalan na koji hoće da radi 1.428V(testirano mnogo puta) i to je amin za moj procesor. Sa Prime bože pomozi ali sa Linx i do 5+°C može da skoči i više na pikove u zavisnosti od sobne tem. Zato bih ja lično pre uzeo to vodeno hlađenje AMD nije tolerantan na velike temperature bez obzira šta neko želi. Zato ga i hladim sa aquagate max. Na sobnoj sada 23°C pik sa Linxom do 54°C.
 
Nije ti H70 dobar za taj klok i napon. Preporucujem da gledas u drugom smeru, Megahalems npr ili CM 612
 
Meni je napon sa H70 na Intel Burnin High testu @1,560V i temp ne prelazi 58c
 
Nazad
Vrh Dno