Šta je novo?

Cisco CCNA

iMejl.srb

Cenjen
Učlanjen(a)
06.02.2012
Poruke
15
Poena
154
Interesuje me da li je neko zavrsio ovaj kurs tj akademiju ili ima bilo kakva iskustva sa njim. U planu mi je da upisem, ali me zanimaju iskustva
 
JA sam isao na predavanja, i mogu da kazem da je bilo odlicno. Isao sam na VIsu Elektrotehnicku, kod Predraga Gavrilovica.
 
E super, bas me to najvise i interesovalo. Posto idem na taj faks i sad razmisljam da li tu upisati ili negde drugde. Jesi zavrsio kurs? Jesi naucio nesto?
 
Nauci se dosta, ali se i brzo zaboravi, pogotovo, ako se ne bavis time.

+1
Ako se nećeš aktivno baviti sa materijom posle kursa, brzo ćeš pozaboravljati. Doduše, uvek možeš da ponoviš ako ti ustreba. Ja sam položio pre ~2 godine pa mi sve izvetrilo, moraću na Security dalje da se podsetim.
 
E super, bas me to najvise i interesovalo. Posto idem na taj faks i sad razmisljam da li tu upisati ili negde drugde. Jesi zavrsio kurs? Jesi naucio nesto?

Има на вишој птт тј сада се зове Висока ИЦТ, 30хиљада је било прошле године , ја сам га завршио али брзо се заборавља материја и све је на енгл.
Да ли је неко полагао за сертификат ако би поделио искуства?
 
Pa nema sta da ti podeli. Imas jedan test,radis ga u sertifikovanom centru. Jedan deo su pitanja, a jedan virtualne vezbe gde imas nesto da napravis(acl, eigrp,ospf). Realno nije nista tesko ako si isao na kurs.
 
Jos jedna bitna stvar - sertifikat traje 3 godine. U tom periodu je dovoljno da polozis jedan ispit iz sledeceg zvanja (CCNP) i automatski ti se osvezava ovaj ispod (CCNA). Ako prodje te 3 godine, moras ponovo CCNA.
Ja sa pre nesto vise od 3 godine polozio CCNA (kurs sam slusao na elektrotehnickoj kod Vesketa, i mogu da kazem da je jako dobar). Certifikat mi je isticao 24. avgusta, tako da sam 2 dana pre toga uspeo da polozim CCNP Switch ispit i produzim CCNA za jos 3 godine.
Znanje kao i svako drugo, brise se ukoliko se ne bavis time, ja imam tu srecu da je u firmi u kojoj radim mrezna infrastruktura bazirana na Cisco-u pa sam koliko toliko ostao up to date.
 
^Да практично те приморавају да уписујеш следећи курс ал добро разумем зашто. Пошаљите ми име фирме у којој радите на пп ако може
 
Jel polagao neko CCENT ili ceo ispit u skorije vreme pa da moze konkretno da kaze ovo pitanje mi nije bilo jasno, nisam znao, nisam ocekivao...Moze i uopsteno kakva su pitanja, sta sve ima itd..
 
Cisco je menjao ispite tako da stare 640-822 ICND1, 640-816 ICND2, 640-802 CCNA mozes jos da polazes do kraja septembra. A sva pitanja najbolje da pogledas Ciscov sajt, pa sta ti ne bude jasno pitaj.
 
Jos jedna bitna stvar - sertifikat traje 3 godine. U tom periodu je dovoljno da polozis jedan ispit iz sledeceg zvanja (CCNP) i automatski ti se osvezava ovaj ispod (CCNA). Ako prodje te 3 godine, moras ponovo CCNA.
Ja sa pre nesto vise od 3 godine polozio CCNA (kurs sam slusao na elektrotehnickoj kod Vesketa, i mogu da kazem da je jako dobar). Certifikat mi je isticao 24. avgusta, tako da sam 2 dana pre toga uspeo da polozim CCNP Switch ispit i produzim CCNA za jos 3 godine.
Znanje kao i svako drugo, brise se ukoliko se ne bavis time, ja imam tu srecu da je u firmi u kojoj radim mrezna infrastruktura bazirana na Cisco-u pa sam koliko toliko ostao up to date.

Da li se polaganjem CCNA Voice/Security produžava sertifikat?
 
Da. Polaganjem CCNA Voice ili Security-a obnavljas automatski na jos 3 godina i CCNA.
 
Podižem ovu temu.

Zanima me kakvo je trnutno stanje kod nas sa ovim CCNA sertifikatom. Da li je isplativo u smislu traženja posla bez ikakvog iskustva u IT sektoru i mrežama. Imam završen menadžment na FON-u, a upisao bih na ETF-u kurs. E sada mnogo mi je da dam 130000 ako su slabe šanse da se nađe išta posle.
 
Vezbaj kuci,plati samo polaganje. Ok je da naucis mrezne osnove kako treba.
 
Znam dosta firmi kojima trebaju dobri networkeri. Mislim na dobre networkere, a ne samo na ljude koji se iscimaju da poloze CCNA. Cisco sertifikacija je jos uvek primat i defacto standard sto se tice znanja.
 
Moj ti je savet da učiš sam, ima zvaničnih knjiga za polaganje ispita. Prošle godine je dopunjen kurs tako da je sada i obimniji. Ali ne mnogo. Nadji na torrentu cbtnuggets predavanja, skini gns3 emulator i spremaj se. Ja sam položio prošle godine ali na žalost kod mene u firmi nema cisco tehnologije. Mnogo se brzo zaboravi. Polaži kada budeš bio siguran jer je i polaganje prilično skupo. Imaš i tzv dumpove sa rešenjima koja su prilično verodostojna.
 
Dumpove isključivo koristiti kao provjeru spremnosti izlaska na ispit, a ne kao izvor za učenje. GNS3 nije nužan za CCNA, dovoljan je Packet Tracer v7.1 koji se može besplatno skinuti sa netacad.com, a onda valja potražiti Skills Integration Challenge i Troubleshooting Challenge vježbe sa NetAcad-a.

EDIT: Ovo vam kaže neko ko je 11.8. položio CCNA ispit uz popust jer sam pohađao kurs na koji sam opet imao 50% popusta jer pohađam jedan fakultet.
 
Poslednja izmena:
Packet tracer je ranije bio odlican alat,tako da i sad je preporuka za ucenje.
 
Nazad
Vrh Dno