Šta je novo?

Bitcoin [BTC] (SHA-256)

Ne ložite se da ovo ima veze sa bilo kakvim "vestima", znalo se odavno da priča ide ka $8k-$9k, iznenadilo me je kako nije pre Nove godine. Ovakvi skokovi po 15% svaki drugi dan su bili nerealni i nikakve veze nisu imali sa potražnjom. Samo se čekao osetniji pad koji još nije gotov po mojoj proceni (ja cenim da će ići do nekih $9k, a u stvarnosti znači da će ići $6k-$7k), a onda ide kupovina i ponovni skokovi... Sve naravno u cilju da se izmuzu slepci.
 
Većina toga što je rekao stoji. Ja sam zato i ušao u kripto inicijalno, sada već pre nekih 6 godina.

Problem sa Bitcoin-om je što trenutno nije upotrebljiv za brzo plaćanje malih iznosa (lightning network je komplikovan, radi samo ako već imaš aktivan kanal, treba ti nešto tipa 6 konfirmacija da otvoriš kanal, plus dovodi do centralizacije u LN hub-ovima) i ne postoji integrisan fungibility, već moraš da koristiš neka third party rešenja za coin mixing.
A ne vidim da će to biti uopšte rešeno u skorije vreme i samo će postati kritično, ako se poveća broj ljudi koji ga koristi.
 
sustina je da je btc prevazisao sam sebe i te mikrotransakcije ga ubijaju, a sto je btc vredniji i fee je veci ali opet pitanje je sta planiraju sa njim. Kao sto vec rekoh sigurno neces poneti polugu zlata u prodavnicu da kupis cips, niti su konji glavno prevozno sredstvo (nekima jesu) ali oba i dan danas imaju svoju primenu, posebno sto i dobar konj vredi vise od prosecnog automobila :)
 
Naravno. Samo što imaš Bitcoin maksimaliste koji se kunu da je BTC rešenje za sve, što trenutno sasvim očigledno nije tačno
 
sustina je da je btc prevazisao sam sebe i te mikrotransakcije ga ubijaju, a sto je btc vredniji i fee je veci ali opet pitanje je sta planiraju sa njim. Kao sto vec rekoh sigurno neces poneti polugu zlata u prodavnicu da kupis cips, niti su konji glavno prevozno sredstvo (nekima jesu) ali oba i dan danas imaju svoju primenu, posebno sto i dobar konj vredi vise od prosecnog automobila :)

Apsolutno tacno, s tim se slazem maksimalno. Altovi su tu za pokriju micro transakcije a kao sto rekoh pre neki dan za BTC bi trebalo uvesti minimum da ga ne bi davili sa sicom.
 
Kako je na žalost, prva bitcoin tema od pre 10 godina ostala zaključana, a veličanstveno je poučna:


neka ovo ispod bude mali prilog svemu tamo iznetom, a u slavu protekle decenije.

 
A. Rodgers delio $1M u btc



Moguće da ovo postane viralno pa da bude još ovakvih časćenja plebs.

Nije losa fora, a njemu svaka čast. Ostaće u istoriji i po ovome ja mislim.
 
Svaka cast za temu, svaka cast na detaljnim objasnjenjima. Ja sam se primio prilicno na ovo, vec razmisljam da pravim dedicated masinu i sjurim je u podrum. Dole je hladno, sigurno, moze da krcka i leti i zimi i da ne smeta nikome, samo da razvucem kabl do dole. Probacu jedan mesec ovako i ako mi to bude ok pakujem jednu masinu za krckanje.

Ako je kolega forumas jos aktivan, nek se javi da napise koliko miliona je tezak 😁

Hah, sad vidim da je poslednji pisao, usao sam samo medju prve postove.
 
^ Iz linkovanog teksta pošto si napravio clickbait naslov pošto ovo tek treba da zaživi.

This is why UAE water management, whether through desalination or underground aquifers, is on a constant vigil to increase efficiency of operations.
This is where an exciting and pioneering Bitcoin mining project is already underway. Marathon Digital Holdings recently partnered with Zero Two.
Normally heat is used directly for desalination. But Zero Two and Marathon realized that almost 100% of the energy used by Bitcoin mining rigs is transferred into heat energy. If that heat can be recycled, it can be reused. And that recycled heat is now being used for water desalination. The only difference is that in the meantime, the desalination facility is earning revenue from bitcoin mining, meaning that their water-per-dollar ratio improves: more water can be desalinated for the same net cost - an incredible achievement. Marathon CEO Fred Thiel explains that for the water desalination facility, bitcoin mining “allows them to continue to run the energy generation profitably so that they can use the heat off take to make desalinated water.”
 
LOL ne znam o čemu govoriš jer je moj naslov samo prevod originalnog naslova. :rolleyes:

Možeš da se žališ Bitcoin Magazinu ili NASDAQ-u koji je preneo vest bez izmena.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno