Šta je novo?

Bitcoin [BTC] (SHA-256)

Sta je FPGA?
I sta je taj ASIC? Koliko sam razumeo ASIC je masina pravljena samo za mining, ali kakve ona onda graficke ima? I odakle im bolje graficke od trenutno najboljih dostupnih (ATI u ovom slucaju)?

FPGA možeš da zamisliš kao čip (polje logičkih kola) koji se može isprogramirati da obavlja razne zadatke.
http://en.wikipedia.org/wiki/Field-programmable_gate_array

ASIC se razvija sa idejom da obavlja neku specifičnu funkciju.
http://en.wikipedia.org/wiki/Application-specific_integrated_circuit

FPGA se fizički ne razlikuje bez obzira što se koristi za različite stvari, a ASIC se fizički razlikuje jer se razvija za određenu namenu. Kada kupuješ ASIC plaćaš research, development i design za konkretnu upotrebu, a FPGA je već razvijen pa učestvuješ samo delom u pomenutim troškovima.

I jedno i drugo su zasebni uređaji koji se povezuju na PC najčešće USB vezom. Softver na računaru komunicira sa ovim uređajima, prosleđuje im podatke i prikuplja rezultate rada.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,
GUIMiner mi prijavljuje problem.
Radi vec 23h neprekidno i sada je stao i izbacuje mi sledecu gresku:

2012-09-14 19:01:20: Listener for "Default": www.btcwarp.com:8999 14/09/2012 19:01:20, Problems communicating with bitcoin RPC 0 2
2012-09-14 19:01:23: Listener for "Default": www.btcwarp.com:8999 14/09/2012 19:01:23, Problems communicating with bitcoin RPC 1 2
2012-09-14 19:01:25: Listener for "Default": www.btcwarp.com:8999 14/09/2012 19:01:25, Problems communicating with bitcoin RPC 2 2
2012-09-14 19:01:28: Listener for "Default": www.btcwarp.com:8999 14/09/2012 19:01:28, Problems communicating with bitcoin RPC 3 2
2012-09-14 19:01:28: Listener for "Default": www.btcwarp.com:8999 14/09/2012 19:01:28, No more backup pools left. Using primary and starting over.

Jel zna neko u cemu je problem i kako da ga resim (ako je uopste do mene)?

mozda im je pukao server. idi na btcwarp.com pa prati shta se deshava.
predji na 50btc, zakon je. ja tamo uzeo vec 7 novchica za ovih 8-9 dana testiranja, rastarta, paljena gashenja.
 
Kada kazete da dobijate 3,8,n novcica mesecno to je pri kolikom radu racunara, 24/7?
 
mozda im je pukao server. idi na btcwarp.com pa prati shta se deshava.
predji na 50btc, zakon je. ja tamo uzeo vec 7 novchica za ovih 8-9 dana testiranja, rastarta, paljena gashenja.

Mislim da im server nije pao jer sudeci po statistici na njihovom sajtu prvih 25 "rudara" vidim da normalno rade. Ali opet ne vidim zasto je moj prestao da radi.

Na www.btcwarp.com pod opcijom Moj Nalog/Moji Rudari imao sam jednog koji je kao sto rekao malo pre radio skoro 23h bez prekida i tada prijavio onaj problem. Zatim sam u istom tom odeljku napravio jos jednog i njegove podatke uneo u GUIMiner i pustio da radi ali istu gresku prijavljuje. Ne znam gde je problem.
Medjutim, na www.btcwarp.com sam video da postoji i opscija Pay Per Share gde isto postoje neki PPS rudari, ali tu nemam nijednog i uopste nisam ni imao od pocetka. Mozda je tu problem? Mozda tu trebam dodati istog rudara koga imam i pod opcijom Moji Rudari?
Videcu i da probam sa 50btc.com ali bih da resim i ovde problem.
 
pps ne radi na warpu ejr je slab server i nema sredstava dovoljno za tako nesto. predji na 50btc i progedacesh
 
Jeste, ali mt.red je u poslednje vreme pretrpeo jedno 20 dos napada, sta mu vredi sto nema fee kada 5 dana u mesecu ne sastavi 2 sata rada.

E to je druga strana medalje, ali vidim da zadnja 2-3 dana radi stabilno.
 
samo neshto da napomenem.
postavljajte pitanja i sve shto vas zanma ovde u temi,
nemojte me zatrpavati na PM, meni oduzme previshe vremena, a neko ko ima slichan problem moze videti u temi i reshiti ga sam.
 
Bila je Bitcoin konferencija u Londonu, ovaj FPGA je prava stvar.

PoXdz.jpg

MOJO3.jpg

A sto se tice ASIC masina, potvrdili su zvanicno ljudi iz Butterfly Labs-a. Novembar.
 
Poslednja izmena:
^Sajber batali onaj GA, bice polovnih 7900 za dzabaka :p... ja odustajem od cf-a, ili barem da se vidi sta ce biti sa ovim novotarijama, nesto ne verujem da ce brzo da se omasove, "pojesce" uredjaji sami sebe kroz par meseci... mozda neko uvede gpu coin samo za grafike! :D
 
Necu da batalim, treba mi grafika. Ako hoce da je proda odmah to nije problem da se dogovorimo ali ne pada mi na pamet da cekam 2 meseca.
 
sta vam je ljudi, ova mini rig vec postoji i imaju je ljudi samo sto koooosta uostalom pogledajte http://www.butterflylabs.com/products/ isto tako ima masa ljudi sa ovim single masinama s kojim izvlace oko 800 MH/s pa i dalje nije propalo trziste GPU mininga, tako da videcemo sta ce biti sa ovim ASIC masinama i kako ce trziste reagovati
 
Pa znamo da postoji taj FPGA. Problem ce biti ASIC koji kosta $149, a daje 3.5 GH/s ili onaj koji kosta $1,299, a daje 40 GH/s.

Ja bi voleo da ovo potraje bar do decembra - januara, a posle sta bude.
 
Poslednja izmena od urednika:
Mige kakav bre ASIC trazi opremu i da pazarujemo par komada 7850, da se posle ne kajemo :D
 
Zarada od 25.08, za nepunih mesec dana.

255.jpg
 
Ljudi, jel moze neko da mi kaze zbog cega mi Guiminer izbacuje gresku: Verification failed, check hardware!
Tek sam sada krenuo i ne mogu ovo da resim nikako, ne mogu da nadjem na netu nista jos uvek.
Edit: proradilo je, nisam imao poslednju verziju programa.
 
Poslednja izmena:
Svaka cast, ali koliko je to NETO? (minus struja, amortizacija hardvera, vreme potroseno na informisanje i podesavanje svega da radi kako treba, bankarske usluge...) :S:

Inace, vidim da ima i neki Swiftcoin, ali ne moze da se rudari i jos vise na prvi pogled lici na prevaru - https://www.firstnationalbnak.com/faq

Naravno, troskova ima, struja me iznosi oko 30e i na zaradjenu sumu samo odbijem 8.5%, toliko uzimaju proviziju.
Sto se tice amortizacije, pa ovako, masine su nove i pod garancijom od 3. godine (minus sest meseci koliko vec radim) tako da me to ne brine), sto se vremena tice, vise sam potrosio objasnjivajuci drugima nego za sebe. :D
 
Mirza, koliko mašina ti rudari za ovu cifru? Predpostavljam da je to rudarenje 24/7.
 
Cini mi se 4x 7950.... ja dogurao do 7.5e sa jednom :whip:
 
Koliko ti je trebalo za 7.5e?
Ja tek pre sat i po poceo i necu moci bas 24/7 da je drzim ovako ali odradice nesto. BTW, ja imam 550Mhash na 1100MHz. Na kojim klokovima ti drzis i koliki ti je Mhash?
 
Pa ima nedelju dana, stim sto nije bas 24h, demios kaze da sa jednom za mesec dana (24h/7) treba da kapne oko 35-40e, u zavisnosti od kloka.. mash mi je oko 510, gpu na 1000Mhz, max za default napon mi je 1030Mhz, da ne zabode posle par sati.
 
Gledao sam, sa 510Mhash 24/7 za mesec dana nasljaka 55e bruto po trenutnom kursu. Od toga odbij struju, proviziju i sta vec pa vidi koliko ti ostaje. Ja racunam da ce kod mene raditi 2/3 dana tako da neka izadje 40e bruto i zadovoljan sam.
 
Mirza, koliko mašina ti rudari za ovu cifru? Predpostavljam da je to rudarenje 24/7.

Tri masine, jedna je moja iz potpisa koja radi 22/7. :D
Druga je 4x6770 24/7. Na 850mzh 190Mh/s 1037mv.
Treca je 2x7950 24/7. Na 1100mhz 540Mh/s 1037mv.

Ukupno 2400Mh/s
Dnevna zarada je 0.9btc (do skora 1btc ali porastao je dif).
 
Poslednja izmena:
Na 6770 koristim 11.5b dok na ostale je 12.6 zbog 2.6 SDK-a.
 
Nazad
Vrh Dno