Šta je novo?

Bitcoin [BTC] (SHA-256)

Radi :), samo sto mi slajder ne da manje od 625.

....evo i ja krckam novcice, cisto radi probe, i razlika je primetna sa spustenom memorijom, gpu je spao za 2 stepena ( 68 c, default napon, 1040 mhz), a fan sa 70 na 53%!

Imas Trixx koji daje da se spusta do 150, ja mislim. Onda ga iskljucis, upalis AB ponovo i pokazivace ti taj klok.
 
Nemas potrebe da ih povezujes CF mosticem, bolje rade tako.

krastavac rade mi tako od pocetka i sve je ok i lakse mi da ih kontrolisem u paru nego razdvojene
masina je u podrumu i teamviewer radi posao

Vidis da co'ek koristi karte za posao i zaradjuje novac, ne igra se na njima. ;)
da bas tako, neni i 775 leziste odgovara ali krastavac naisla mi ploca ova pa je tako ispalo


Zato sto proizvodnja jos nije ni pocela, tek se preorduju.
Red je toliki da i ako ovog trenutka nacurim, sticice mi mozda tek za 10. meseci. :D

hmmm pa to je predugo da se ceka a izace do tada vec nove spravice.... (jel i ako je isporuka u USA ne bi bilo brze? to iz kine ide jel da? )
a plus ne mogu telefone raditi sa singlicama....da moze ne bi se predomisljao ni tren
 
Poslednja izmena:
Ljudi sta mislite, dali se isplati sada uzimati 2x7950 za krckanje posto je buducnost blago neizvesna? Znam da ce se otplatiti jedan deo ali dali je vredno cimanja? Jednu kartu cu uzeti svakako jel mi treba i za igranje a ako u nekom trenutno kopanje bude neisplativo druga ce ici na oglas.
 
Koga to interesuje ? Plati carinu, porez i teraj Miki :)
 
Da li neko ima ideju zašto je sa 6850 na 900MHz imam max 160Mh/s? To je ubedljivo najniže od svih sudeći po onoj tabeli. Stavio sam i najnoviji SDK 2,7 i dalje isto kao pre. Šta to može u win-u da koči ako je to uopšte u pitanju? Mislim ovako i nema nikakvog smisla raditi, ovo je kao da imam neki 5770 ili tako nešto :).
 
Extra flags -v -w128 -f0
 
A jel? I to treba upisati? Meni to stoji prazno :D (ako misliš na ono prazno polje u guimineru sa desne strane, znam da tamo ima nešto Flags, tu ništa nisam upisao). Ajd probaću kada stignem kući popodne. Hvala.
 
Poslednja izmena:
Ljudi nemojte da se zalecete sa kupovinom skupe opreme. Trziste bitcoina je izuzetno spekulativno, rizici su ogromni.
Prvo, cena btc-a je trenutno stabilna oko 11$/btc, ali koliko ja pratim trziste dolazilo je do velikih lomova. Vrednost se kretala od 30 do 15, pa do minimuma od 3, pa je skocila na 5, posle toga je rasla sve do 15(ovo je bilo vrlo skoro) da bi opet pala na 11 i tu je vec neko vreme.
Drugo, difficulty majnovanja je skocio jako puno, trenutno je 2,7 miliona. Difficulty se menja dinamicki svake 2 nedelje u zavisnosti od kolicine racunarske snage koja je ukljucena u izracunavanje hashova, a sve sa ciljem da broj pronadjenih blokova bude isti jedan duzi vremenski period. I ova vrednost je puno skocila prethodnih mesec-dva.
Trece, zarada i nije tako fantasticna kao sto se misli. Zbog pomenutog skoka difficulty-ja ja sa svojih 350 mhasha zaradjujem samo oko 0.12 btc / dnevno. Znaci treba mi oko 8 dana za 1 btc, odn. 4 mesecno. Po danasnjoj ceni to mu dodje 46 dolara mesecno, ali treba uzeti u obzir da grafa trosi 150w/h.
I ja sam vise puta razmisljao da ulozim u mining rig, ali sam, na kraju, ipak odustao i samo koristim ovu jednu kartu, koju sam vec imao. Pa neka kaplje malo kinte, nista ne moram da radim. :)

Tt2b5
 
Slažem se da je veoma rizično ulaganje u neku skuplju opremu, po onome što sam do sada pročitao i ono malo što znam je tako kako kažeš. Mada me vuče da uložim malo u ovo vrlo verovatno neću to uraditi baš zbog rizika...za početak je skroz ok da i neka grafa bar deo sebe otplati ako ništa drugo. Naravno lepo je ako bi moglo da se skroz bude u plusu ali ko zna šta će tačno biti za 4-5 meseci, da znamo bilo bi lako ;).
 
Poslednja izmena:
a u koji pa to posao danas nije rizichno ulagati? ako se bitcoin uopshte moze nazvati poslom :D

npr, ja lichno kad bih ulozio 20-30 somica (kad bi ih imao uopshte, ili mozda ne daj boze, kredit) u stomatoloshku ordinaciju, pukao bih kao zvechka.
u ovo chudo od bitcoin-a kad bih ulozio te iste pare, pa i da se desi totalni krah sistema ili totalna nesplativost odmah sutra, najgore shto moze da koshta je gubitak posle prodaje hw-a, a to neka je i 30%.

smatram da ce do proleca biti isplatvo, za posle cemo videti.

ko hoce da proba neka pita shta god ga zanima, recicu sve shto znam.
ko nece, i ko sumnja u sve, molio bih ga neka ide u onu temu drugu o teorijama zavere i tamo neka kucka.
ovu sam otvorio iskljuchivo za one koji hoce da probaju i interesuje ih kako da dodju do nekih parica.

elem, da se vrnemo na temu.
skinuo sam onaj neki bamt7970x.img (sporo ide, seed-ovacu i ja danas) i instalirao na fleshku i uspeo sam da uposlim 7950.
na 1000 klokovima, koliko moze bez dizanja napona (koje izgleda ne radi), baca mrvicu manje (530) nego na windowsu i na 1100 (540), iliti u prevodu, daje onih 8% vishe nego na win7.
shto se tiche dizanja napona, mozda je reshenje chachkati drajvere, tj staviti novije jer su neki 11.6 integrsani, chekati bamt 0.6, ili pak ufleshovati u bios karte vishe napona i klokove.
 
Poslednja izmena:
Tebi hvala što si otvorio ovu temu, ja jesam ranije bacio pogled na onu temu ali površno i nikako me nije rudarenje privuklo jer nisam ni obraćao pažnju. Sad mi ovo izgleda interesantno i jasnije mi je šta se zapravo ovde radi (mada ne u potpunosti :)) tako da ću probati možda malo ozbiljnije, bar sa jednom 7950 za početak. Jedino mi se čini da je najisplativija serija 5 koje više nema osim polovnih da se kupe i to veoma retko. Jer ako one bacaju oko 300 +/-15% kao kome, a koštaju recimo 100 evra onda je 7950 za 300e i sa 530 kako kažeš nedovoljno jača. No šta je tu je..
Aha, znači na tom bamt-u ne radi dizanje napona? Ali dobro je ako daje malo više nego na win-u. Možda skinem i ja to za slučaj da napravim komp samo za mining.

E da, i meni se čini da se uvek može izvući 70% uloženog u najgorem slučaju kod mininga. A u slučaju kupovine bitcoin-ova može da se opasno zaradi a i da se pukne skroz...
 
Poslednja izmena:
Za Demiosa :)

Skinuo sam ovaj program probe radi i sad me zanima, jel se ovako rudari, mislim jel to to? BC.PNG

Sve mi nekako deluje konfuzno.. ako moze objasnjenje slike :)
 
Bice isplativo dok se ne pojave ASIC masine. Ako to bude kao sto kazu oktobar, pocetak novembra, to ce biti kraj rudarenja sa VGA kartama. Bice ista sudbina kao sto je bilo sa CPU miningom. Nekada kada je bio mali diff, sa dobrim cpu-om se mogla izrudaritii lepa svota koina.
 
Bice isplativo dok se ne pojave ASIC masine. Ako to bude kao sto kazu oktobar, pocetak novembra, to ce biti kraj rudarenja sa VGA kartama. Bice ista sudbina kao sto je bilo sa CPU miningom. Nekada kada je bio mali diff, sa dobrim cpu-om se mogla izrudaritii lepa svota koina.

A da li su to ASIC mašine limitirane? Mislim konkretno: kupiš 1 za lupam 1000$ i ima npr 3Gh/s i ne možeš više da ga apgrejduješ, da menjaš? Jel poenta da posle određenog vremena isplati samu sebe, donese profit i posle maltene nema kome da se proda pošto je jedina namena mining?
 
Tacno, jedina primena im je btc mining, neko me je pitao da se moze njima otkljucavati telefoni, ja mislim da ne moze sa njima nista da se radi se btc-a.
Sto se tice apgrejda i tu su limitirani.
Navadno njihov najjaci model ce moci izbaciti 1T mh/s za ~30k $$$
 
A da li su to ASIC mašine limitirane? Mislim konkretno: kupiš 1 za lupam 1000$ i ima npr 3Gh/s i ne možeš više da ga apgrejduješ, da menjaš? Jel poenta da posle određenog vremena isplati samu sebe, donese profit i posle maltene nema kome da se proda pošto je jedina namena mining?

Kokretno za skoro te pare dobijas 40Ghs. nema tu apgrejda. Kad ode diff preko nivoa isplativosti mozes da bacis uredjaj, jer nema kome da prodas. Grafike uvek mozes da prodas.
 
Auu, to je onda jeftino ako za 1000 dobijaš 40Ghs. Pa za to treba (ako sam dobro izračunao na brzinu) oko 70 7950-ova jbt :). Oću ja jedan ASIC :d
 
Problem je samo sto i da ga platis odmah cekaces ko zna koliko a do tada ce se trziste drasticno promeniti.
 
Znam znam, čitao sam komentare i objašnjenja u ovoj temi...zezam se malo :). A ko ne bi voleo jednu takvu mašinu. Znači ostaje da se nadamo da što kasnije krenu isporuke ;).
 
Poslednja izmena:
ja chitah malo temu na bicoinbalkan forumu i deluje mi teshki fake i prevara sa time. u fazonu, plati prvo pare, a mi kad napravimo i kad ti isporuchimo :D ...vaaaziii....ja mislim da to nece skoro ili pak nece nikako da se pojavi.

http://www.bitcoinbalkan.com/forum/...ash-postati-novi-ghash?limit=12&start=24#4185

i ako mogu da zamolim po ko zna koji put ove shto miniraju :D da predju u onu drugu temu

ako prognozirate katastrofu, zashto vec i sami ne rasprodajete svoje grafichke vec sada?

valjda su svi chitaoci ove teme skontali da nije sigurna investicija, ne zna se kako ce biti u buducnosti, ali za one optimistichno raspolozene smo tu da dajemo odgovore.

@mib
malo obrati paznju shta sam pisao u prvom postu, nemam pojma shta si ti to skinuo i pokrenuo niti shta radi :D
 
Poslednja izmena:
Kada ih bude bilo na tržištu zaboravite na mining sa grafičkim kartama. Obesmisliće ih kao što sad nvidia nije za taj posao. Već sledeća generacija FPGA će poslati grafičke u penziju, a ne ASIC.
 
Poslednja izmena:
Sta je FPGA?
I sta je taj ASIC? Koliko sam razumeo ASIC je masina pravljena samo za mining, ali kakve ona onda graficke ima? I odakle im bolje graficke od trenutno najboljih dostupnih (ATI u ovom slucaju)?
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima ideju zašto je sa 6850 na 900MHz imam max 160Mh/s? To je ubedljivo najniže od svih sudeći po onoj tabeli. Stavio sam i najnoviji SDK 2,7 i dalje isto kao pre. Šta to može u win-u da koči ako je to uopšte u pitanju? Mislim ovako i nema nikakvog smisla raditi, ovo je kao da imam neki 5770 ili tako nešto :).

Extra flags -v -w128 -f0

Evo upisao sam ovo u to polje ali i dalje je max 160. Nemam pojma zasto ali bas mi je mali :d, ovako ne vredi maltene.
 
moguce da ti neshto u pozadini smara grafichku.
iskljuchi sve nepotrebne programe, servise, i vidi da li ti grafa cepa 97-98% zauzeca.
iskljuchi aero, onako ojadi sve, pobrishi gluposti nepotrebne....mora da proradi.
 
Iskljucio sam nesto, ne znam bas sta smem sta ne tacno, aero jesam. A ne znam ni gde da vidim koliko je % zauzece graficke? :D znam za CPU naravno..

edit-jao resio sam konacno, samo sam trebao da pokrenem ponovo mining i proradilo.imam oko 220 sa gpu-om na 880MHz
 
Poslednja izmena:
Instaliraj MSI Afterburner.
 
sad cesh biti bogat! :D

shalu na stranu, ja kad sam pokrenuo prvi put, bilo je tipa oko 520 po grafi i tako variralo, ali kad sam poiskljuchivao skoro sve shto, da kazem, ne treba, skochio je na 545, isti klokovi, 1100. a na bamtu bi bilo 580, sa tim klokovima, ali na zalost na default naponu nece da moze, vec 1000-1050, uz snizenje klokova memorije, dobije se da kazem, isti hash rate, uz josh nizu temperaturu i grejanje (i naravno i potroshnju), pa cu vrvatno tako i ostaviti. takodjer, bamt lepo radi i sa giga rama samo, i cpu moze da ide na jedno jezgro zarad smanjenja josh potroshnje i grejanja....i da, bez hdd-a, sa fleshke ide
 
Pozdrav,
GUIMiner mi prijavljuje problem.
Radi vec 23h neprekidno i sada je stao i izbacuje mi sledecu gresku:

2012-09-14 19:01:20: Listener for "Default": www.btcwarp.com:8999 14/09/2012 19:01:20, Problems communicating with bitcoin RPC 0 2
2012-09-14 19:01:23: Listener for "Default": www.btcwarp.com:8999 14/09/2012 19:01:23, Problems communicating with bitcoin RPC 1 2
2012-09-14 19:01:25: Listener for "Default": www.btcwarp.com:8999 14/09/2012 19:01:25, Problems communicating with bitcoin RPC 2 2
2012-09-14 19:01:28: Listener for "Default": www.btcwarp.com:8999 14/09/2012 19:01:28, Problems communicating with bitcoin RPC 3 2
2012-09-14 19:01:28: Listener for "Default": www.btcwarp.com:8999 14/09/2012 19:01:28, No more backup pools left. Using primary and starting over.

Jel zna neko u cemu je problem i kako da ga resim (ako je uopste do mene)?
 
Nazad
Vrh Dno