Šta je novo?

Bitcoin [BTC] (SHA-256)

Mirza na koliko cistis karte? :D
 
Nisam skoro, moraću ovih dana. :D
 
Kako konfigurisati vise racunara da rudare na istom nalogu?
 
Svakom računaru dodeliš jednog workera. Svi workeri su vezani za tvoj nalog.
 
Tri masine, jedna je moja iz potpisa koja radi 22/7. :D
Druga je 4x6770 24/7. Na 850mzh 190Mh/s 1037mv.
Treca je 2x7950 24/7. Na 1100mhz 540Mh/s 1037mv.

Ukupno 2400Mh/s
Dnevna zarada je 0.9btc (do skora 1btc ali porastao je dif).

Lepu mašineriju imaš ;). Jedno (možda glupo) pitanje, jesi 6770-ke stavio na 2 napajanja ili na 1 jako? U stvari 1 napajanje i nema 4x6-pin konektora pa pretpostavljam da su na 2 napajanja..

I da li neko zna, koliko mhs-a daje recimo 7850? U onoj tabeli nema za sve novije samo za 7970 i još neku slabiju...razmišljam koja je najisplativija od novijih.
 
mozesh i sam otprilike izrachunati klok za klok.
koliko % manje shejdera ima u odnosu na 7870, toliko ce ti dati manje hash-a, i josh ako je nizi klok....ja bih rekao na 1100 kloku oko 360 mhash/s

shto se tiche napajajna za 4x6770, drugar nikola koristi neke TT litepower 700w, a ja sam vozio na ocz zt 650w...dva konektora regularno, dva na molexe...isto tako vozim an istom napajanju dve 7950 bez problema...
 
Poslednja izmena:
Lepu mašineriju imaš ;). Jedno (možda glupo) pitanje, jesi 6770-ke stavio na 2 napajanja ili na 1 jako? U stvari 1 napajanje i nema 4x6-pin konektora pa pretpostavljam da su na 2 napajanja..

I da li neko zna, koliko mhs-a daje recimo 7850? U onoj tabeli nema za sve novije samo za 7970 i još neku slabiju...razmišljam koja je najisplativija od novijih.

ThermalTake 700w, sve cetri su na njega.
7850 po tabeli daje 330mh/s na 1100mhz, ne pise na kom naponu radi.
 
Jel mogu za bitcoin da se stave 7950 + 7870? ili mora cf...
 
E tako sam i ja mislio otprilike da je oko 350 al reko da proverim... otprilike računam šta bi bilo najisplativije :). Al nezgodno je za posebnu mašinu, onda bih morao i dodatni hardver a to je skupo.

@Rapture - e to je i mene zanimalo

edit- a jel ima neka banka koja ne naplaćuje održavanje tekućeg računa :D?
 
Poslednja izmena od urednika:
mogu i razlichite karte, ne treba cf.

skochio difikalti opet :(
 
Svojevremeno volksbank. Raspitaj se kako je sada.
 
Skočio? e krastavac, tako sam i mislio ovih dana da će, poslednji put je 06.09. skočio. Za koliko? Nisam kući pa ne znam..

@Laza - ok hvala, proveriću
 
Odrzavanje racuna u Intesa Banku je 120RSD mesecno.
Dif skace na svakih ~15. dana. Bice sve veci i veci. :(
 
biti ce sve vec do novembra, kad se prepolovi nagrada sa 50 na 25btc za otkopani blok, ali cenm da ce difikalti pasti za barem 20% i da ce skochiti vrednost novchica na barem 15$....to su moja predvidjanja....
tako da. shtekajte novchice, a prodajte ih tamo oko novaka, kad se zahuktaju asic-i ako uopshte to bude izashlo :D
 
U cemu je fora sa tim blokom? kako doci do njega :p....
 
kad zavrshish sa ciglama, onda predjesh na blokove :D
 
Hmm, vidim i da nije stvar u broju "cigala", dovoljna je i jedna :D.... znaci ide na srecu....
 
Kad otvorimo blok, ne dobijamo ništa preko onoga što smo zaradili u tom bloku.
 
Ja trenutno imam u pogonu 24/7:
9x6770
2x5850
1x6950
1x5870

Nesto ispod 3400 Mhash-a. Hteo sam jos da ulazem, ali je kasno za novi pocetak.
 
ja sam trenutno na 5x7950, ukupno ~2600mhash, a ici cu mooozda do 3700 i to je to.
 
Ja trenutno imam u pogonu 24/7:
9x6770
2x5850
1x6950
1x5870

Nesto ispod 3400 Mhash-a. Hteo sam jos da ulazem, ali je kasno za novi pocetak.

Dobro si nagruvao mige, svaka cast. :)

ja sam trenutno na 5x7950, ukupno ~2600mhash, a ici cu mooozda do 3700 i to je to.

I ja sam razmisljao o ulaganju do 4gh/s ali kako stoje stvari bolje da sacekam malo da vidim kakva ce situacija biti.
 
Poslednja izmena:
Evo rješenja za 'underclock' memorije:

12.6+ AMD drivers do not let you change the memory speed of 7xxx (7950, 7970, etc) cards below a certain threshold. To underclock memory, use Afterburner and a dll file.

1) Install MSI afterburner.
2) Download this dll file and place it in your Afterburner directory.
3) Edit the afterburner config text according to this thread and set unofficial overclocking mode to 2.
4) Run MSI Afterburner.
5) Set the overclocking mode to kernel instead of software in settings.
6) Underclock memory as per usual.

It took me a long time to figure this out from various threads, so hopefully now people will find it easy. This also allows you to overclock memory above the overdrive maximum.
 
Ja trenutno imam u pogonu 24/7:
9x6770
2x5850
1x6950
1x5870

Nesto ispod 3400 Mhash-a. Hteo sam jos da ulazem, ali je kasno za novi pocetak.
Koliko ti kompjutera imas za ovo?
Na koje maticne si zakacio ovo i kakvi su ostali delovi tih konfiguracija (cpu i napajanje prvenstveno, pa onda ostatak :))?
 
Evo rješenja za 'underclock' memorije:

12.6+ AMD drivers do not let you change the memory speed of 7xxx (7950, 7970, etc) cards below a certain threshold. To underclock memory, use Afterburner and a dll file.

1) Install MSI afterburner.
2) Download this dll file and place it in your Afterburner directory.
3) Edit the afterburner config text according to this thread and set unofficial overclocking mode to 2.
4) Run MSI Afterburner.
5) Set the overclocking mode to kernel instead of software in settings.
6) Underclock memory as per usual.

It took me a long time to figure this out from various threads, so hopefully now people will find it easy. This also allows you to overclock memory above the overdrive maximum.

Gde ti je taj dll fajl sto treba da ubacimo u AB?

Edit:

Nasao sam link. https://bitcointalk.org/index.php?topic=111891.0
 
Koliko ti kompjutera imas za ovo?
Na koje maticne si zakacio ovo i kakvi su ostali delovi tih konfiguracija (cpu i napajanje prvenstveno, pa onda ostatak :))?

cetri kompa. 2 sapphire hidre i 2 asus ploche. Cetri napajanja. 2 Thermaltake toughpower 675 i 775, jedan cooler master 850w i jedan sharkon 660w. Ostalo nevazno. Najjeftiniji, cpu, memara....
 
Poslednja izmena:
mmsandi je napisao(la):
Evo rješenja za 'underclock' memorije:

12.6+ AMD drivers do not let you change the memory speed of 7xxx (7950, 7970, etc) cards below a certain threshold. To underclock memory, use Afterburner and a dll file.

1) Install MSI afterburner.
2) Download this dll file and place it in your Afterburner directory.
3) Edit the afterburner config text according to this thread and set unofficial overclocking mode to 2.
4) Run MSI Afterburner.
5) Set the overclocking mode to kernel instead of software in settings.
6) Underclock memory as per usual.

It took me a long time to figure this out from various threads, so hopefully now people will find it easy. This also allows you to overclock memory above the overdrive maximum.

Ruke ti se pozlatile! Ovo stvarno radi ;)
 
Meni nece da spusti ispod 625, u amd overdrive-u klizac moze do 150 ali posle apply nece ispod 800, afetrburner ide do 625, sapphire trixx isto ne pomaze...
 
boga mi radi, svaka chast, i od mene veliko hvala....sad se mozda i vrnem na win7 ponovo....

nece ni meni ispod 625, al who cares, i ovo je oborilo temp jezgra za 2-3c.

za vlasnike msi 7950 karti, obavezno promena paste, spushta se 4c provereno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno