»RSS Benchmark sajt

Strana 1 od 897 123451151101501 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1 do 15 od ukupno 13448

Tema: Bitcoin [BTC] (SHA-256)

Member Avatar korisnika demios
        Na forumu od
        Dec 2003
        Poruka
        5.067
      2. Moja mašina
        • CPU: i7 4790K @4800MHz bez IHS-a, na vodi
        • MoBo: Asus Z87I Pro
        • RAM: 2x8GB Team Group Vulcan 2400MHz CL11
        • VGA: Gigabyte GTX 980ti G1 na vodi
        • MON: Acer 29" 21:9 IPS
        • HDD: Samsung 500GB 850 EVO + 2TB Seagate
        • Case: Bitfenix Phenom + Silverstone Strider Plus 1000W
        • SND: Delta integrale
        • INET: Kablovska
      3. Bitcoin [BTC] (SHA-256)

Thread: BITCOIN: uputstvo

Shta je bitcoin?
        To je decentralizovana virtuelna valuta.
        Ja sam chitao na netu o tome, i rekoh vec, nisam bash skontao tachno shta se tu deshava, tj kako se stvaraju.
        Skontao sam ovo: sve transakcije tih novchica izmedju dve osobe su shifrovane, i da onaj ko stvara novchice u sushtini razbija te shifre.
        Neka me neko ispravi ako sam ja to pogreshno protumachio.
        Kada je vec stvoren btc i kada u svom digitalnom novchaniku imate novchica, mozete u inostranstvu (kod nas naravno toga nece nikada biti)
        kupovati razne svari, a ono najzanimljivije je da moze da se menja za novac.

Kako se stvara?
        -Najbitnija stavka u celoj prichi je ATI grafichka karta serije 5, 6 ili 7, sa shto visha shader procesora i sa shto vecim klokom (samo i iskljuchivo jezgra)
        -za SW najjednostavnije je (poshto 99% nas koristi win), instalirati GUIminer, ali najbolja varijanta je linux ili linux bazirani OS stvoren samo za mining, zvani BAMT
        -registrovati se na neki "pool" tj server tipa www.btcwarp.com (domaci) ili npr strani www.50btc.com (strani, bolja varijanta po meni po mirzi), a ima ih mali milion
        -podesi se GUIminer prema tvojim podacma i prema serveru (ima step by step, lako je), i kliknesh na start mining.

Kako se menja za novac?
        Neophodno je pored registracje na mining server, registrovati se na josh par mesta.
        -Prvo je mtgox virtuelna bitcoin menjachnica, da je tako nazovem, li mozda josh bolje virtuelna banka.
        Tu postoji vash virtuelni digitalni "novchanik" koji poseduje svoju shifrovanu adresu (gomila nekih slova i brojeva i mislim da se ona menja chesto).
        elem, vi mozete da rudarite na 2,3 ili vishe servera, ali sve novchice prebacujete na tu vashu mtgox wallet adresu na add funds.
        i sada vam se novchici nalaze na mtgoxu.
        potom novchice menjate u dolare. idete na trade/sell bitcions i videcete kako vam se u gornjem uglu smanjio iznos novchca, a pojavili se dolari.
        sledeci korak je funding options, u padajucem meniju izaberete Bitcions as a redeemable mtgox code, dole ukucate iznos i pojavi vam se neki kao serijski broj.
        -Sledece je registracija u sledecoj virtuelnoj menjachnici na www.bitcoinsi.com, gde cete taj mtgox code i dolare pretvoriti u dinare koji ce leci na vash tekuci rachun.
        nakon registracije birate u vrhu stranice sa desne strane PRODAJ BITCOIN Kao USD MT.Gox kod, gde cete popuniti formular sa iznosom i tekucim rachunom.
        Nakon toga dobijate email sa daljim upustvima u smislu da poslednja 4 karaktera iz mtgox coda shaljete sms-om na neki mob telefon, a ostatak na email.
        Sutradan vam lova leze na tekuci. Lichno sam isprobao i radi.
        *Ako sam neshto pogreshno napisao ili izostavio neka me neko iskusniji (mirza) ispravi

O ostalim faktorima i cakama sutra, odoh sad da lalam

Ukratko:
        Citat Citiram korisnika: okmijun Pogledaj poruku
        Jel moze neko u 10 recenica da ukratko objasni sta je sve potrebno za ovo rudarenje?
        ATI RADEON kartica?
        Dobro napajanje?
        Neki racun za bitcoine?
        ...
        Kako se to uopste prenosi u zivi novac i da li se uopste i prenosi ili se kupuje tamo gde primaju bitcoine?
        ....
        Kolko bitcoina/ EU se "iskopa" mesecno u proseku?
        ....
        Koga nervira nek me slobodno ignorise, tema ima 478 strana, nemoguce je izlistati je za normalno vreme.
        Citat Citiram korisnika: SuperStarr Pogledaj poruku
        Bilo koja Radeon kartica. Tabela koliko "razvija" (Mhash/s): https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_hardware_comparison
        Što se tiče infoa kliko jako napajanje ti treba: http://www.gpureview.com/show_cards.php tu vidi koliko koja grafika troši
        Račun je ovde adresa ili wallet. Adresa u slučaju da iskopano držiš na nekoj menjačnici tipa MtGox ili BTC-e, walltet (novčanik) u slučaju da hoćeš iskopano da držiš offline.
        ...
        Može da se prenosi tj konvertuje, preko menjačnica za cryptocurrency.
        ...
        Kada saznaš koliko Mhas/s baca kartica koja te zanima: http://www.alloscomp.com/bitcoin/calculator
        ...
        Za dodatne informacije koristi search ili pogledaj prvi post u temi.

HW deo a.k.a. "da li je moje napajanje dovoljno?"

Info koliko koja kartica troši:
        http://www.gpureview.com/show_cards.php
        Info o kvalitetu napajanja (pored ovoga možete i koristit search na našem forumu, imamo par članova koji vole da daju veoma opširne i korisne odgovore, možda je već pisano o napajanju koje posedujete):
        http://www.hardwaresecrets.com/page/power
        http://www.techpowerup.com/reviews/?...=25&order=date

Citat Citiram korisnika: genijalcin@23 Pogledaj poruku
        bitcoin novčići su praktično neuništivi. jedini način da oni nestanu jeste da se pošalju na neku X adresu, a onda ključevi obriše.

što se tiče novčanika, najbolji je armory. https://bitcoinarmory.com/.

svaki novčanik funkcioniše tako što nakon download-a i instalacije on mora da se apdejtuje, tj. da praktično skine ceo blockchain. nakon toga izgenerišeš adresu (ili adrese) i to je to: možeš tamo da pošalješ novčiće. za svaki slučaj možeš i da bekapuješ wallet.dat fajl u kojem se nalaze ključevi.

evo da se javnem povodom iskustva sa direkt gox isplatom na devizni rachun.

-u ponedeljak otvoren devizni rachun u intesi i poslat zahtev za verifikaciju istog na mtgox-u.
        -nisam techno video kad je verifikovano, ali sam u sredu popodne (mozda je i pre bio verifikovan) bacio pogled u padajuci meni gox-a,
        i video da na dnu stoji lepo banca intesa ad, beograd. ukucao sam zeljenu sumu i kliknuo na dugme.
        -vec sutradan, chetvrtak, dobijam sms od banke da dodjem da dam izjavu povodom priliva sredstava iz inostranstva, shto sam i momentalno uradio,
        i rekoshe da od sutra ujutru (petak), kad se proknjizi, moze da se koristi.
        -evo malorpe sam se vratio sa lovom. za 24h u sushtini su mi stigle pare i za to vreme sam ih mogao koristiti da nije bilo izjave (to se samo prvi put radi, ako sam dobro skontao)

poslah 800e, stiglo 759, znachi ipak je lediova banka (agro) najjeftinija, ali eto, ovo je bilo maximalno expresno.
        takodjer, da napomenem, ja sam od prvog momenta verifikovao svoj nalog na goxu,
        mozda je i to uticalo da bude ovako brzo sve...ne znam...ali eto, nema nikakvog kashnjenja sa gox isplatama,
        ili je to pak kashnjenje proshlo...
        josh neshto, ovom metodom, ne moze preko 1000e u turi, mislim da mora ful trusted verifikacija da se uradi.

jeste malo skuplje ispalo nego shto sam ochekivao, ali dok bih zamenio preko menjachnice za 9%, pa posle kupovao evre po gornjem kursu,
        realan gubitak bi bio 11-12%, tj u mom sluchaju umesto 41e, npr 90e.

fee do 649€ ~19€ (2000yena + sica shto uzme banka nasha), a za preko 650€ (tj 650€ - 1298€) je ~38€ (4000yena + sica)

MtGox

Citat Citiram korisnika: ledio Pogledaj poruku
        NE VERIFIKUJE SE NALOG NA MTGOX-u
        Jednostavno ides meni trade pa levo funding options pa withdraw funds pa add withdraw metod...onda biras bank transfer i popunjavas podatke kako te pita wizard...posle se pojavi u delu withdraw funds (tamo gde si isao add withdraw metod) u roletni tvoja banka...par sati ce pisati verzfiing ili kako vec i onda kad se verifikuje (verifikacija ne zahteva nikakve akcije samo strpljenje) mozes da upises iznos koji prebacujes kad kliknes na svoju banku...
        Citat Citiram korisnika: hawai Pogledaj poruku
        ljudi otvorio sam devizni racun... pocinje sa RS....
        kada kucam IBAN broj u mtgox-u, radi verifikacije deviznog racuna, ne kuca se RS, samo broj nakon toga, jel da?
        jer kad ukucam ceo iban broj koji picnje sa RS... kaze mi wrong code?
        ja ne znam sta je ovo... imam IBAN broj u formatu RS..-......-......-.. znaci imam crtice izmedju brojeva... jel kucam sve? i crtice? ili idu razmaci izmedju njih?
        sta god da ukucam pise mi error: wrong code ???
        Citat Citiram korisnika: Apple Pogledaj poruku
        Ja sam bas juce upisivao svoj IBAN od Banke Intese i nije bilo nikakvih crtica tako da upisi bez njih . Jos uvek mi pise validating . Koliko obicno traje validacija da li neko zna ?
        Citat Citiram korisnika: Bojan.zex Pogledaj poruku
        par radnih dana je meni trajalo ...
        Citat Citiram korisnika: smith_bre Pogledaj poruku
        Ako nekome treba uputstvo kako vezati MTGox za Google Authenticator imate na ovom liku

Citat Citiram korisnika: mickeyrs Pogledaj poruku
        Evo, da zaključim svoje iskustvo sa povlačenjem para sa bitcoin-central.net:

09.04.2013 00:28 Kreiran nalog za isplatu 190€
        11.04.2013 ~14:00 Nalog označen kao Processed na sajtu
        16.04.2013 ~13:00 Dobio obaveštenje od banke o prilivu sredstava, za izjavu treba otići u banku sledećeg dana
        17.04.2013 ~13:00 Popunjena izjava o osnovi za uplatu
        pod 15.04.2013 ~15:00 Proknjižena uplata 174€ na deviznom računu

Dakle, oko 7-8 radnih dana ako prvi put povlačite, pretpostavljam/nadam se da će sledeća da bude za ovih par dana manje koliko je trebalo za administrativno cimanje.

Potreban vam je samo devizni tekući račun u banci i instrukcije za plaćanje koje tražite odmah da vam odštampaju - na sajtu se popuni BIC i adresa banke, kao i IBAN vašeg računa i adresa vlasnika računa.

Citat Citiram korisnika: Matthias Pogledaj poruku
        Samo da javim da sam koooonacno uspeo da namestim guiminer i pod WinXP.
        Ako je jos neko prinudjen da rudari pod XP-om preporucujem da iz arhive drivera na AMD-ovoj web stranici skine Catalyst 11.7
        To je zadnji driver koji dolazi sa AMD APP SDK Runtime 2.5, posle ovi do ver.12.4 imaju neki OpenCL 10.xx (tako nesto izbaci kod instalacije) i sa njima guiminer odmah puca uz poruku da je ati2dvag.dll usao u infinity loop.
        http://support.amd.com/us/gpudownloa...eonaiw_xp.aspx
        Naravno .Net, SP3, najsveziji driveri za plocu...se podrazumeva.
        Nazalost brzine su malo manje, za nekih 10-15Mhash/s.

Ako vam ne radi BAMT pogledajte i ovo:
        Citat Citiram korisnika: smith_bre Pogledaj poruku
        Bravo majstore, jeste u pitanju je GA, ako imaš neki link da pogledam o čemu se radi, mada ću odma da pogledam šta google ima da mi kaže na tu temu

***Edit
        evo ga rešenje za one koji imaju isto problem

Citat Citiram korisnika: undertaker_84_ Pogledaj poruku
        Potrebna pomoc!

Nabavih malo pre nov extender,ali imam problem.
        Naime, radi se o matoroj ploci K9N Neo V3.
        Imam Corsair AX1200 i pored postojece 7990 hteo sam da nakacim jos 2 7950.

Dodam jednu 7950 preko extendera, upalim. Karta se vrti, ali nema new hardware u Windows-u 7.
        Ubacim je u 2 mali slot i isto.
        Zna li neko resenje?! HVALA
        Citat Citiram korisnika: MaxXx Pogledaj poruku
        Izgleda da moras da radis mod extendera. Ovo je sema

Saveti za trgovinu:
        Citat Citiram korisnika: genijalcin@23 Pogledaj poruku
        par saveta.

1. kupujte i prodajte po svojim unapred definisanim cenama. ne vodite se trenutnom situaijom.

2. ne prodajte novčiće ispod cene. to nema nikakve logike: ako ste ih kupili ili izrudarili po ceni od 150 eur, zašto biste ih prodavali za manje?

3. bez panike. uvek trgujte hladne glave. ovakvi veliki padovi su donekle "dirigovani" od strane velikih igrača (na raznorazne načine. recimo: krenem da ddosujem mt gox i onda šibnem mnogo novčića da prodajem i onda nastaje haos), i to je samo jedan surovi proces prirodne selekcije: novci i novčići napuštaju slabije igrače i ruke (i one neiskusne) i odlaze kod onih jačih.

4. ko rudari - najgluplje što možete da uradite jeste da čim iskopate novčiće da ih i prodate. tako sebi umanjujete zaradu. što ih duže držite - to je veća zarada: novčić iskopan u decembru danas vredi 10 puta više.

5. eventualne gubitke podnosite kao muškarci.
        Citat Citiram korisnika: f1k1 Pogledaj poruku

1. BUY
        2. Wait for the price to double.
        3. Sell 60 % so yo're a bit ahead.
        4. Withdraw fiat and coins. Spend fiat, hold coins !

e tako se to radi, reda velicine 100k coina.

BAMT mgpumon web interfejs:

Citat Citiram korisnika: ledio Pogledaj poruku
        Sto se tice statistike...nadjes liniju do_bcast_status:1 i do_direct_status: ipjednemasine i to ukucas isto na sve rudare...onda u browseru kucas http://ipjednemasine/mgpumon/index.html

Citat Citiram korisnika: tiltAiM Pogledaj poruku
        Ako je transakcija emitovana na mrežu sa nedovoljnim fee ili u momentu kada broj transakcija na čekanju naglo raste (zbog sporog nalaženja blokova ili spama transakcijama) ovo je veoma verovatna situacija.

Koliko sam primetio Blockchain.info nudi nedovoljan fee posebno ako se želi da transakcija bude instant. Rešenje je da se u advanced opcijama postavi 2 ili 3 puta veći fee od ponuđenog.

Koliko transakcija trenutno čeka da se smeste u blokove može se proveriti na sledecim linkovima.

https://tradeblock.com/bitcoin

Grafik levo dole pokazuje promenu broja transakcija na čekanju (samo izaberite iz padajuceg menija Tx count). Kao orjentir neka bude da u jedan blok upada prosečno oko 2k transakcija. Ispod 5k transakcija na čekanju sve ide relativno glatko pa kao ovaj broj raste tako je i potreban veci fee. Rekord je mislim bio blizu 100k a kako globalni broj transakcija raste tako i ovi periodi sa velikim brojem transakcija na čekanju, kada mreža postaje zagušena, bivaju sve česći.

Ovaj sajt ima i blockexplorer sa kojem mozete proveriti da li je vaša transakcija uopšte emitovana na mrežu, da li je ubačena u blok i ako jeste koliko ima konfirmacija.

https://bitcoinfees.21.co/

Ovde je fokus na fee i prikazano je br. transakcija na čekanju razvrstano po veličini fee. Veličina fee se izražava u satoshis/byte iz razloga sto sama transakcija može da bude veoma različita po veličini u zavisnosti od toga koliko ima ulaznih i izlaznih adresa. Što više ovih adresa sadrži samoj transakciji je potrebno više karaktera da se ispiše odnosno zauzimaće više mesta u samom bloku u koji bude uključena.

Problem je što će i neko bolje upućen tesko doći do veličine transakcije koja treba da bude emitovana da bi odredio potreban fee.
        Zato ovaj sajt daje preporuku na osnovu nekih prosečnih vrednosti transakcija.

Ako se želi da transakcija bude instant može se slobodno prihvatiti ova preoporuka. Ako se hoće nešto uštedeti na fee može se ići i sa nešto manjim (koliko može se zaključiti iz ovih grafičkih pozkazatelja) i to isto prolazi veoma brzo.

https://jochen-hoenicke.de/queue/8h.html

Slično samo prikaz promene broja transakcija na čekanju razvrstanih po veličini fee u vremenu.

Citat Citiram korisnika: Paradigma Pogledaj poruku
        Proračun potrošnje i cene koštanja električne energije.
        Za potrošnju konfiguracije stavite jednu 7770 ili 5770.
        Oni koji nemaju višetarifni sistem moraće da preprave drugu tabelu.
        Attached Files Attached Files
        Menjao Paradigma : 23.03.2017. u 19:34

Sale KG
        Guest
        Bitcoin prevara ili ?

http://forum.benchmark.rs/showthread...hlight=BITCOIN

Setih se da je već bilo reči o tome.

Member Avatar korisnika mirza82
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        4.683
      6. Moja mašina
        • CPU: F82
        • MoBo: MPOWER
        • Case: M4
        • SND: AKRAPOVIC
        • INET: Bez interneta
      7. demios extra za pocetak, ovo je mali uvod u bitcoin, prica je vec poznata svetu kao i nama koji vec neko vreme radimo, zarade ima, nista nelegalno i nikakve prevare.

Svaka kartica pocev od ATI 5xxx serije se moze upotrebiti za mining.
        Sto jaci model, to bolji hashrate koji je mera za pravljenje bitcoina.
        Na ovoj listi ce te naci koja kartica koliko daje Mh/s.
        Da bi se postigao sto bolji ucinak kartice, potrebno je klokovati ali i naci odgovarajuci napon kako bi se smanjila potrosnja kartice i napraviti balans izmeju potrosnje i broja Mh/s.
        Sa nekih 2000Mh/s (2Gh/s) moguce je u ovom trenutku napraviti za mesec dana oko ~23BTC-a, sto po danasnjoj vrednosti BTC-a iznosi oko ~250$
        Zarada nije uvek ista jer ima tu faktora koji diktiraju cenu btc-a kao i tezinu njegovog stvaranja.
        Menjao mirza82 : 09.09.2012. u 00:41
        "Nije znanje znanje znati, vec je znanje znanje dati!"

Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        4.683
      9. Moja mašina
      10. Citat Citiram korisnika: Sale KG Pogledaj poruku
        Bitcoin prevara ili ?

http://forum.benchmark.rs/showthread...hlight=BITCOIN

Setih se da je već bilo reči o tome.
        Da ima ta tema u kojoj kolege pisu dal je prevara ili ne, znaci nista konkretno kao u ovoj.
        Da sam tada poceo da radim, vozio bih novog x5.
        Poceo sam pocetkom maja da se backem ovim na sitno, uvideh da ima zarade ulozio sam novac i krenuo ozbiljno, tada je cena jednog btc-a bila ~4$, danas je ~11$ sa tedencijom da raste, u jednom trenutku je dostigao cenu od ~15$, ali je pao na ~8 i sada stoji na ~11$.

Moderator Avatar korisnika Paradigma
        Na forumu od
        Jul 2000
        Poruka
        4.891
      12. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i9-9900K ¦ Corsair H80i v2
        • MoBo: Asus Maximus XI Hero
        • RAM: HyperX Predator Black 32GB 4000MHz DDR4 CL19
        • VGA: Asus GeForce GTX 1080 Ti Founders Edition
        • MON: Asus ROG Swift PG348Q
        • HDD: Samsung 970 PRO 1TB ¦ 2 x WD Green WD10EADS ¦ WD Red WD80EFAX
        • OPT: Pioneer DVR-216D
        • Case: Thermaltake Level 10 ¦ Cooler Master V1000
        • SND: Sound Blaster Z ¦ Sennheiser HDR 120 ¦ Bose Companion 50
        • LAP: ASUS ZenBook UX430UN
        • TV: Samsung UE55JU6072UXXH
        • Ostalo: Corsair Vengeance K70 ¦ Logitech G900 Chaos Spectrum
      13. Meni stvar neodoljivo podseća na piramidalnu štednju. Prvi koji se u'vate u kolo će izvući neku zaradu, a oni koji odreaguju sa zakašnjenjem naravno ostaće kratkih rukava. Pređite na FPGA ako ste ozbiljni.
        There's no place like 127.0.0.1
        Products change all the time, but principles endure

Member Avatar korisnika mige
        Na forumu od
        Sep 2005
        Poruka
        2.626
      15. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i7-4770K + Noctua NH-U12S
        • MoBo: GIGABYTE G1.Sniper Z87
        • RAM: 16Gb HyperX Predator DDR3
        • VGA: 2x ASUS ROG Strix RX 480
        • MON: Dell U2410 H-IPS
        • HDD: Samsung SSD 850 EVO 250gb
        • Case: Cooler Master V1000
        • INET: DSL
        • Ostalo: Apple Aluminum Wired keyboard, Logitech Performance Mouse MX™, Logitech Driving Force GT
      16. I vi se setili da 2 meseca pre nego sto GPU mining ode u vecna lovista pricate sada o tome
        Pravo iz Japana, svercujem ja Soni, ako ti se ne svidja igram tenis toni

Member Avatar korisnika [SAJ]ber Kurajber
        Na forumu od
        Apr 2004
        Poruka
        15.968
      18. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 1700 @3.9GHz - Noctua NH-D15 SE
        • MoBo: Asrock x370 Killer SLI
        • RAM: 4x8GB G-skill Trident Z 3200MHz cl14 @3066 cl14
        • VGA: Asus Strix 1080TI OC
        • MON: 40" Samsung LE40C530
        • HDD: Samsung Evo 850 M.2 500GB, Samsung F3 1TB, Samsung F4 2TB
        • Case: Corsair 600T, Seasonic 760XP2
        • SND: Logitech G51 / Sennheiser HD 515
        • LAP: Asus E403N
        • TV: Samsung LE40C530, 49" Grundig VLE6621, Samsung 55NU7402
        • Ostalo: G15, MX518.
      19. Svaka cast za temu, svaka cast na detaljnim objasnjenjima. Ja sam se primio prilicno na ovo, vec razmisljam da pravim dedicated masinu i sjurim je u podrum. Dole je hladno, sigurno, moze da krcka i leti i zimi i da ne smeta nikome, samo da razvucem kabl do dole. Probacu jedan mesec ovako i ako mi to bude ok pakujem jednu masinu za krckanje.
        Onome kome ima svrhe objasnjavati, nema potrebe. Onome kome ima potrebe objasnjavati, nema svrhe jer su ograniceni - "Ja"

Na forumu od
        Sep 2005
        Poruka
        2.626
      21. Moja mašina
        • Ostalo: Apple Aluminum Wired keyboard, Logitech Performance Mouse MX™, Logitech Driving Force GT
      22. Citat Citiram korisnika: Paradigma Pogledaj poruku
        Meni stvar neodoljivo podseća na piramidalnu štednju. Prvi koji se u'vate u kolo će izvući neku zaradu, a oni koji odreaguju sa zakašnjenjem naravno ostaće kratkih rukava. Pređite na FPGA ako ste ozbiljni.
        Mislis na ASIC. FPGA je odavno u igri ali i on ide u istoriju izlaskom ASIC-a. Preoderi su veliki, tako i da ako neko od nas naruci isti, pitanje je kada ce ga dobiti. Onda odnos diff vs price. Pitanje je i sa njim sta ce se zaradjivati. Sada pada nagrada na 25 BTC-a, sto znaci da ce dnevno umesto 7200 BTC-a generisati 3600, posle toga pada na 12.5 BTC-a a to je 1800 BTC-a dnevno ......

Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        4.683
      24. Moja mašina
      25. Citat Citiram korisnika: Paradigma Pogledaj poruku
        Meni stvar neodoljivo podseća na piramidalnu štednju. Prvi koji se u'vate u kolo će izvući neku zaradu, a oni koji odreaguju sa zakašnjenjem naravno ostaće kratkih rukava. Pređite na FPGA ako ste ozbiljni.
        Nema se para za tako nesto i ako sam ozbiljan.

Citat Citiram korisnika: mige Pogledaj poruku
        I vi se setili da 2 meseca pre nego sto GPU mining ode u vecna lovista pricate sada o tome
        Mige ne plasi narod.

Moderator Avatar korisnika Paradigma
        Na forumu od
        Jul 2000
        Poruka
        4.891
      27. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i9-9900K ¦ Corsair H80i v2
        • MoBo: Asus Maximus XI Hero
        • RAM: HyperX Predator Black 32GB 4000MHz DDR4 CL19
        • VGA: Asus GeForce GTX 1080 Ti Founders Edition
        • MON: Asus ROG Swift PG348Q
        • HDD: Samsung 970 PRO 1TB ¦ 2 x WD Green WD10EADS ¦ WD Red WD80EFAX
        • OPT: Pioneer DVR-216D
        • Case: Thermaltake Level 10 ¦ Cooler Master V1000
        • SND: Sound Blaster Z ¦ Sennheiser HDR 120 ¦ Bose Companion 50
        • LAP: ASUS ZenBook UX430UN
        • TV: Samsung UE55JU6072UXXH
        • Ostalo: Corsair Vengeance K70 ¦ Logitech G900 Chaos Spectrum
      28. Citat Citiram korisnika: mige Pogledaj poruku
        Mislis na ASIC. FPGA je odavno u igri ali i on ide u istoriju izlaskom ASIC-a. Preoderi su veliki, tako i da ako neko od nas naruci isti, pitanje je kada ce ga dobiti. Onda odnos diff vs price. Pitanje je i sa njim sta ce se zaradjivati. Sada pada nagrada na 25 BTC-a, sto znaci da ce dnevno umesto 7200 BTC-a generisati 3600, posle toga pada na 12.5 BTC-a a to je 1800 BTC-a dnevno ......

Ne, mislim baš na FPGA, evo i zašto:

At the current price and liquidity of Bitcoin, an ASIC would be an extremely risky investment. Most likely, the mining community will switch to FPGAs first and move to ASICs if/only if the Bitcoin ecosystem matures and expands considerably
        Poenta je samo u tome da na vreme skočiš u voz i time rizik svedeš na minimum. Naravno ko skoči pre nego što voz dođe možda ga nikad ne dočeka.
        Menjao Paradigma : 09.09.2012. u 01:06
        There's no place like 127.0.0.1
        Products change all the time, but principles endure

Sale KG
        Guest
        Vidi ti ovo, pa mi (u Srbiji) imamo i zajednicu. Ako se neko zagrejao za ovo neka se prvo dobro raspita koliko će ovo još da traje pre nego što uloži novac:

http://www.bitcoinbalkan.com/forum/h...ati-novi-ghash

Edit: Ovi sa ovog gornjeg linka su mnogo naivni. Ovo postoji u naučne svrhe, a profi službe kao što su NSA (oni pominju FBI, ali nema veze, ne bavi se FBI tim stvarima u načelu), pre svega, koriste druge stvarčice.

Šta mislite koliko bi COPACOBANA izrudarila za mesec dana? Pri tom ovo može da se kupi, a zamislite šta radi ono što nije na prodaju.
        Menjao Sale KG : 09.09.2012. u 01:35

Na forumu od
        Sep 2005
        Poruka
        2.626
      31. Moja mašina
      32. Citat Citiram korisnika: Paradigma Pogledaj poruku
        Ne, mislim baš na FPGA, evo i zašto:

Poenta je samo u tome da na vreme skočiš u voz i time rizik svedeš na minimum. Naravno ko skoči pre nego što voz dođe možda ga nikad ne dočeka.

Pa FPGA nece imati sta da trazi kada se pojavi ASIC. Zamisli kad ulete prvi srecnici (vlasnici) ASIC masina za 1300 dolara ce dobiti uredjaj koji generise 40Ghasha. Ako napravimo prepostavku da ce diff da ode 10x gore, dolazimo da je to ekvivalent sadasnjem GPU / FPGA hash rateu od 4 GHasha. Sada se sa 4 Ghash-a pravi oko 500 dolara. Prve isporuke bi trebalo da krenu krajem oktobra i pocetkom novembra meseca. Diff ce postepeno rasti i pravu koristi od toga ce imati ljudi koji prvi ulete sa ASIC masinama. A opste je poznato da je glavni finansijer ASIC projetka Rus Vladimir iz Engleske. On je jedan od najacih igraca u tom poslu. Jos u aprilu je dao oglas da rasprodaje svoje farme sa stotinama kartica serije 5970/6990. On je u danu pokupovao svojevremeno ceo lager 6990 kartica u Velikoj Britaniji i izazvao opstu nestasicu tih kartica. Zamislite koje je on pare zgrnuo sa tim karticama kada je proslo leto jedna 5850 mogla mesecno da napravi i preko 100 eura.
        Ja trenutno imam u pogonu kartice koje mi daju nesto preko 3 Ghasha, sad cu uzeti jos 2 5850 i to je to.
        Zamislite oglase krajem decembra i tamo negde u januaru kada se pojave na stotine i stotine kartica na prodaju samo kod nas.
        Razmisljao sam i ja da narucim u USA neki ASIC, ali je pitanje koliko cu ja cekati na uredjaj. Sta ako to bude 6 meseci a diff bude i 30x veci od sadasnjeg. To je taj rizik, sa tim diffom i tim masinama bi gotovo nikakva zarada. Zato i jeste veliki rizik. I dolazimo do vrlo bitnog trenutka za bitcoin mining. On vise nece biti dostupan svakom. Svako je mogao da ode do prvog coska gde se prodaje kompjuterska oprema i kupi neku ATI karticu, zabode je, pokrene software za mining i krene da rudari. Pojavom ASIC masina to vise nece biti moguce, to ce imati samo mali broj ljudi i oni ce upravljati celim sistemom. E da svako ko zeli mocice da ucestvuje i kupuje Vladimirove deonice u firmi koja ce se iskljucivo baviti proizvodnjom BTC-a.
        Menjao mige : 09.09.2012. u 02:39

Na forumu od
        Dec 2003
        Poruka
        5.067
      34. Moja mašina
      35. kad niko ranije od nashih nishta nije prichao o tome ovde na forumu.
        ja sam chuo par puta rech bitcoin i znao za to negde u malo mozgu, ali nikako da proguglam niti neko podrobnije da mi kaze neki info (da kazem da me neko nalozi za celu prichu ).
        lichno nisam ni video onu gore temu, ali po njoj to je prevara i glupost chista. a da sam je i video tada opet niko nishta nije rekao kako to radi, kako moze neko da krene u to.
        verovatno misle kao da ce sada bash 300 ljudi sa ovog foruma sa po 15k evra da ulete rade isto to, pa ce sada bash oni da poremete ceo sistem bitcoin.
        ova gore vest vec moze sve da srushi, ali nekoliko srba sa ovog foruma sa par grafa, to sigurno nece uraditi, a znachice mu svaki euro koji mu kane sa strane.

ne bih da bzvze izlozim ljude pa da puknu pare posle.
        neka svako krene sa jednom jachim grafom ili par slabijih, neka prati ta deshavanja,
        pa ako veruje u sve te priche o propasti neka zaobidje, ja sam vec kupio 4 komada 7950 kad sam saznao za tu vest,
        ali opet, meni lichno (a i svima), da to bude isplativo do januara-februara, pa i da propadne cela stvar tada sa gpu-ima, opet nije gubitak, nije losha zarada rachunajuci i amortizaciju HW-a.
        Menjao demios : 09.09.2012. u 08:35

Member Avatar korisnika adamadam
        Na forumu od
        Feb 2010
        Poruka
        234
        jel moze mali savet nesto nisam imao vremena citati puno
        ja vec imam 2 x 6990 u CF (telefone radim)
        da li mogu da ih iskoristim tj. kad nemam telefon da radim da pustim da kopaju
        konkretno pitanje je da li mogu zaraditi ako povremeno ih palim, i prekidam posao (ili kako se vec to naziva sto one rade)....da li one zahtevaju neki odredjeni posao da se zavrsi do kraja bez prekida, ili mogu da se pale gase po potrebi.....
        to je ono cisto da mi ne bleje u podrumu kad se desi da na poslu niko ne donosi za dekodiranje

hvala unapred na odgovoru

Na forumu od
        Dec 2003
        Poruka
        5.067
      38. Moja mašina
      39. mozesh.
        idi na onaj 50btc sajt, registruj se i odaberi PPS, pay per share sistem, koliko si radio toliko cesh iskopati i naplatiti.
        naravno guiminer, skini, setapuj i pokreni.

Strana 1 od 897 123451151101501 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •