Šta je novo?

Bitcoin [BTC] (SHA-256)

Lep dan svima!

Imao bih par pocenicka pitanja vezano za btc. Ako postavim pitanja na losem forumu izvinjavam se i molim da me uputite na pravo mesto.

Zeleo bih da malo investiram dugoročno u BTC posto vidim da cena raste... Da li mislite da je pravo vreme za kupovinu, ili sam vec zakasnio?

Do sada sve kupovine (AliExpress) sam obavio Banka Intesa Internet karticom, sa kojih (koliko znam) ne mogu da dignem novac u slucaju da bi hteo da unovcim btc. Koju banku/karticu/sredstvo Vi koristite i preporucujete?
(Negde sam citao da je bolje otici za Segedin i otvoriti nalog u banci...)

Koji wallet koristite? Gde moze da se kupi hw wallet? Ledger nano? Koji online wallet koristiti dok ne stigne hw wallet?

Hvala unapred za sve odgovore!

Sent from my VOW V5 using Tapatalk
 
Htedoh da narucim 1 ASIC sa Bitmaina, ali za taj koji zelim primaju samo BTC i LTC... Bukvalno mi treba 0.4 BTC (ajd da kazem 0.5 max, da ne ispadne da mi posle usfali 0.01 ili slicno). Posto sam krenuo sa kopanjem pre par nedelja, nemam ni blizu toliko, pa me interesuje da li neko ima da proda 0.5 BTC sa razumnom provizijom? (Vojvodina, Beograd ili nesto u krugu od 100km, dosao bih danas, platio u EUR)
 
Ja naručio 4 dok je moglo usd wire i baš je bilo peripetija, sad mi stižu od 21-30.09. I očekujem još peripetija oko carine, al kad stignu biće vrh :) mislim da će neki od sl branch - ova takođe podržavati usd wire, prati samo njihov Twitter...
 
Sad ce raspordaja asic-a iz kine po bagatelnoj ceni, banuju p2p konekcije, bla bla... :d

PS: zivela decentralizacija, sto je josh bolje postoji sansa da se core pomiri za kineskim minerima ili bad bolje da saradjuju u novo nastaloj situaciji
 
Poslednja izmena:
Vidices kad BTCC izbaci 502 offline ja cu te pitat oce li cijena biti 5000$ :d moze samo 500$

Tek kad se sve oko Kine rijesi moguc postepen oporavak.
 
Odgovor na kinu je vec prikazan u ceni, cena moze samo gore za koju nedelju... ali pre toga ice sideway, ko zeli da na tome trguje samo napred.....

A i vec se zna da ce se i mining ili bar poolovi izmestiti van kine delom, sto ce biti veoma pozitivno za bitcoin!
 
Ja i govorim o skorijem periodu kad se definitivno kina rijesi moze cijena gore, ali zatvore li mjenjacnice tesko da se oporavi brzo
 
https://davidgerard.co.uk/blockchai...sec-how-the-bitcoins-were-stolen-from-mt-gox/

MTGOX i wizsec!

summery:
https://gist.github.com/patio11/598ec35c6c1675c97d93383f41b39b0b

-Wizsec believes that thief and launderer (Vinnik) may not be same recipient. Likely that prior coordination existed, since first hop from hacked exchange was to Vinnik.

-Mt. Gox's private keys were stolen via losing a copy of wallet.dat

- How do we know? Wallet.dat once included 100 private keys for future transactions, including for e.g. use of change addresses later.

- March 2011: at point Mt. Gox is sold, it is already insolvent.

-Between September 11, 2011 and October 1, 2011, thief gets wallet.dat file, syphons 630k BTC out.
Mt. Gox does not notice.
"Why would you have no monitoring on holdings?"

Evo zatso nisu vrisli monitoring COLD storagea!!!

-Because monitoring/auditing would have discovered undeniable evidence of insolvency, monitoring was not implemented (for years). It would have spread knowledge within Mt. Gox of the insolvency, and management did not trust employees to not leak this knowledge to public or regulators. This blinded management to additional ongoing thefts.
 
Poslednja izmena:
~According to James Altucher, Amazon executive Scott Mullins confirmed Amazon will accept bitcoin by as early as October~
 
0.57657314 Altcoin Airdrop 2017-08-01

Kada me doceka ovakva transakcija, ulepsa mi dan :) Svi koji imate Bitkoin na Localbitcoins danas ste dobili vrednosti Bitcoin Cash u vas BTC wallet. Jedan decko se ismejavao da ce BTC da opadne, i smejao se kada sam rekao da ce ici do 5000$ opet uskoro.. Sada je blizu 4000$, i vratice se uskoro..
 
pozz svima. imam sledeci problem: treba covek da mi mesecno placa u bitcoin cashu (znaci samo da mu posaljem adresu) e tu je problem jer ne mogu da napravim adresu jedinstvenom. znaci svaki put kas se logujem receive adress mi je drugaciji.
 
pozz svima. imam sledeci problem: treba covek da mi mesecno placa u bitcoin cashu (znaci samo da mu posaljem adresu) e tu je problem jer ne mogu da napravim adresu jedinstvenom. znaci svaki put kas se logujem receive adress mi je drugaciji.

Naravno da je adresa drugacija, uvek je tako. Moraces da mu saljes novu adresu za svaku novu uplatu.
 
Naravno da je adresa drugacija, uvek je tako. Moraces da mu saljes novu adresu za svaku novu uplatu.

A, zasto novu svaki put ? Moze valjda da mu salje stalno na jednom generisanu adresu, bez obzira sto ce se mijenjati kada se on loguje. Te public adrese su vezane za jedan account.
Ako, grijesim neka me neko ispravi.....
 
A, zasto novu svaki put ? Moze valjda da mu salje stalno na jednom generisanu adresu, bez obzira sto ce se mijenjati kada se on loguje. Te public adrese su vezane za jedan account.
Ako, grijesim neka me neko ispravi.....

sta mu dodje jednom generisana adresa? :)
 
pojma nemam, pre je to islo u BTC ( imao fiksnu adresu na blockchainu), sad je problem da se salje svaki put druga

Adresa je druga, ali JEDAN je account. Tako da su sve adrese vezane za njega, svejedno je koju posaljes adresu. Posalji mu je jednom i zaboravi na to. :D

Sve te adrese su ispravne i BCC ce ti dolaziti
 
Poslednja izmena:
da li mi je sigurnije da posaljem adresu sa BTC.com ili cex.io ???

Ni jedno. Napravi wallet na kompu i generisi adresu i privatni kljuc. Razlog, ako ce neko da ti placa, bolje da samo ti mozes da pristupis nalogu. Ovako ti privatni kljuc stoji na nekom serveru negde, gde moze da se upadne i poskida sve i zbogom lova. Ako neces da trgujes, drzi sve na kompu, ili jos bolje nabavi hardverski wallet, ako neces da trosis bas svaki dan.
 
Koji je najbolji nacin da se napravi adresa na kompu i kako da prebacim coine sa cex.io na wallet na kompu?
 
Pa to ce jedino biti moguce za mesec kupit ispod 1000$ :d
 
Nazad
Vrh Dno