Šta je novo?

Bitcoin [BTC] (SHA-256)

jel realno da transakcija sa blockchaina na cex.io stoji 3h u mestu.....znaci ni jedna potvrda?

Ako je transakcija emitovana na mrežu sa nedovoljnim fee ili u momentu kada broj transakcija na čekanju naglo raste (zbog sporog nalaženja blokova ili spama transakcijama) ovo je veoma verovatna situacija.

Koliko sam primetio Blockchain.info nudi nedovoljan fee posebno ako se želi da transakcija bude instant. Rešenje je da se u advanced opcijama postavi 2 ili 3 puta veći fee od ponuđenog.

Koliko transakcija trenutno čeka da se smeste u blokove može se proveriti na sledecim linkovima.

https://tradeblock.com/bitcoin

Grafik levo dole pokazuje promenu broja transakcija na čekanju (samo izaberite iz padajuceg menija Tx count). Kao orjentir neka bude da u jedan blok upada prosečno oko 2k transakcija. Ispod 5k transakcija na čekanju sve ide relativno glatko pa kao ovaj broj raste tako je i potreban veci fee. Rekord je mislim bio blizu 100k a kako globalni broj transakcija raste tako i ovi periodi sa velikim brojem transakcija na čekanju, kada mreža postaje zagušena, bivaju sve česći.

Ovaj sajt ima i blockexplorer sa kojem mozete proveriti da li je vaša transakcija uopšte emitovana na mrežu, da li je ubačena u blok i ako jeste koliko ima konfirmacija.


https://bitcoinfees.21.co/

Ovde je fokus na fee i prikazano je br. transakcija na čekanju razvrstano po veličini fee. Veličina fee se izražava u satoshis/byte iz razloga sto sama transakcija može da bude veoma različita po veličini u zavisnosti od toga koliko ima ulaznih i izlaznih adresa. Što više ovih adresa sadrži samoj transakciji je potrebno više karaktera da se ispiše odnosno zauzimaće više mesta u samom bloku u koji bude uključena.

Problem je što će i neko bolje upućen tesko doći do veličine transakcije koja treba da bude emitovana da bi odredio potreban fee.
Zato ovaj sajt daje preporuku na osnovu nekih prosečnih vrednosti transakcija.

Ako se želi da transakcija bude instant može se slobodno prihvatiti ova preoporuka. Ako se hoće nešto uštedeti na fee može se ići i sa nešto manjim (koliko može se zaključiti iz ovih grafičkih pozkazatelja) i to isto prolazi veoma brzo.


https://jochen-hoenicke.de/queue/8h.html

Slično samo prikaz promene broja transakcija na čekanju razvrstanih po veličini fee u vremenu.
 
moze da se dobaci sa jednog na drugi kraj sveta
 
5900$ do kraja godine

BTW, nisi rekao u kom periodu ali bio sam slobodan da ja udarim limit ;)
 
Poslednja izmena:
Ja sam rekao da ce 2500$ do kraja mjeseca a ono skocilo i prije. E sad obecao sam sebi da cu jedan dio prodati na 2500$ al mi nesto ruka nece na sell :D

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Kontam da bi scenario mogao biti kao i 2013-te. Lagano sa $30 na $260, onda pad na $70 pa nastavak ka $1100+.

Sad je krenuo sa ~1000, znaci jedno 3300-3500 bez problema. Onda malo drmanje trzista, neke lose vesti, mozda pucanje menjacnice, Kina ban ( :d ), tu bi mozda mogao da se prepolovi i recimo do 1200-1500 da dodje.

Krajem godine, pocetak sledece nastavak bull run-a i tu je ko zna sta moguce. 5K, 7K, mozda i vise.

Neka moja projekcija. Bitno mi je samo da izadjem barem sa 40-50% pre prvog kraha, da ga mogu dokupiti duplo jeftinije i cekati nastavak.
 
za BTC ne verujem ali ICO coini da puknu itekako, pitanje je dana/meseca/godine generalno tesko odrediti.........

BTC ce imat problem sa chain splitom mozda to je jedino realna opasnost, i tu ce biti ultra brze korekcije.... pa ko kako proceni i profitira
 
Poslednja izmena:
za BTC ne verujem ali ICO coini da puknu itekako, pitanje je dana/meseca/godine generalno tesko odrediti.........

BTC ce imat problem sa chain splitom mozda to je jedino realna opasnost, i tu ce biti ultra brze korekcije.... pa ko kako proceni i profitira

Pa dobro prošle godine se predviđalo 1-2 mjeseca. Danas je to ipak preciznije.

.. /decenije/vijeka/.. stvarno je teško odrediti.

Ono baš bi me pogodilo da 2068 ovo sve ode u bunar :)
 
Poslednja izmena:
@forum1nick
Ko bagholduje ICO coine nek razmisli jer holduje scam.... jako lako moze da izgubi sve pa nek se i dalje igra

1. prodaja ICO ni u kom smisli nije regulisana, sto znaci da je ilegalna
2. i to sto je neregulisana je manipulisana i namestena
3. jakooo mali broj ICO ima ili moze da ima neku buducu upotrebu
4. 98% ICO je napravljeno da se na brzinu uzmu pare dok se ne predje na drugi projekat
5. sve vise ce loshih ICO biti jer su nanjusili $$$, kad jedan pukne bice domino efekat

PS: da ne bude zabune ETH je mozda i jedan od najboljih ICO coina pa onda zamislite sta mislim o drugima, ETH bar ce uvek vredit 2$ :d
 
Poslednja izmena:
nista preporucujem ti stellar ICO ili NEM nemoj ripple vec su ga naduvali :D

Ma zezam te zato sto dajes savet a ni sam ne znas. Ja mislim da niko ovde ne drzi coin zato sto ga voli vec zbog buy low-sell high logike. Po toj logici LTC je isto sto i Ripple, vec naduvan i ispuvava se polako. A da li je ICO ili POW ili POS ili scam ne menja nista. Cinjenica je da je LTC jedan od retkih koji ni za cetiri godine nije ponovio svoj ATH ni prema dolaru a pogotovo ne prema BTC-u. Dakle coin koji polako gubi znacaj i licno mislim da nema ama bas nikakvu buducnost, ovo su mu poslednji trzaji - test platforma za buduce implementacije u BTC. Kada se i to zavrsi, bacice ga kao koristene pelene na djubriste kripto istorije.
 
Zakon kod nas za bitcoin i dalje ko da je bombona?
 
Ma zezam te zato sto dajes savet a ni sam ne znas. Ja mislim da niko ovde ne drzi coin zato sto ga voli vec zbog buy low-sell high logike. Po toj logici LTC je isto sto i Ripple, vec naduvan i ispuvava se polako. A da li je ICO ili POW ili POS ili scam ne menja nista. Cinjenica je da je LTC jedan od retkih koji ni za cetiri godine nije ponovio svoj ATH ni prema dolaru a pogotovo ne prema BTC-u. Dakle coin koji polako gubi znacaj i licno mislim da nema ama bas nikakvu buducnost, ovo su mu poslednji trzaji - test platforma za buduce implementacije u BTC. Kada se i to zavrsi, bacice ga kao koristene pelene na djubriste kripto istorije.

Pa nisi u pravu, nije svako djubre isto, LTC ne bi uzeo nikako da se nije javio problem sa bitcoin scalingom, ako se to resi onda ga menjam za BTC
Do tada videt cemo, vreme je pokazalo da ljudi pre kupuju ICO shitove ali ko kaze da sutra prvi koji bude pukao za 90% nece se desit promena?
Tako da nije sve u P/D shemama
Inace da li ce baciti LTC nakon resenja segwit-a na BTC moguce, sigurno ga necu cuvat ako nema smisao postojanja, ipak ne zaboravi kad ga ubaci bitstamp bice jedini alt koji je na svim bitnim menjacnicama, nesto sto moze ETH da mu pozavidi, mada kazem ocekujem da ima cilj postojanja ako toga ne bude ide dump ;)
 
Pa nisi u pravu, nije svako djubre isto, LTC ne bi uzeo nikako da se nije javio problem sa bitcoin scalingom, ako se to resi onda ga menjam za BTC
Do tada videt cemo, vreme je pokazalo da ljudi pre kupuju ICO shitove ali ko kaze da sutra prvi koji bude pukao za 90% nece se desit promena?
Tako da nije sve u P/D shemama
Inace da li ce baciti LTC nakon resenja segwit-a na BTC moguce, sigurno ga necu cuvat ako nema smisao postojanja, ipak ne zaboravi kad ga ubaci bitstamp bice jedini alt koji je na svim bitnim menjacnicama, nesto sto moze ETH da mu pozavidi, mada kazem ocekujem da ima cilj postojanja ako toga ne bude ide dump ;)

A na kojoj menjacnici nije eth a jeste ltc? Cex je otresao LTC kao slinu npr.

LTC je izabran kao test platforma za budzenja jer se ista ekipa pita kao i za BTC. Ista ekipa koja vlada LTC mrezom kontrolise i BTC mrezu. Sve sto zahebu pri tom budzenju daleko manje kosta ekipu od eventune greske pri BTC eksperimentisanju. Za holdere ih bas briga, ionako LTC drzi samo boranija. Ako ti je cilj bila zarada, izabrao si pogresan konj, odnosno propustio si dobar momenat za izlazak. Ja sam iskocio malko prerano, ali i dalje 60% vise od sadasnjeg pariteta, sto mi daje mnogo vremena da eventualno uletim ponovo.
 
Poslednja izmena:
A na kojoj menjacnici nije eth a jeste ltc? Cex je otresao LTC kao slinu npr.

LTC je izabran kao test platforma za budzenja jer se ista ekipa pita kao i za BTC. Ista ekipa koja vlada LTC mrezom kontrolise i BTC mrezu. Sve sto zahebu pri tom budzenju daleko manje kosta ekipu od eventune greske pri BTC eksperimentisanju. Za holdere ih bas briga, ionako LTC drzi samo boranija. Ako ti je cilj bila zarada, izabrao si pogresan konj, odnosno propustio si dobar momenat za izlazak. Ja sam iskocio malko prerano, ali i dalje 60% vise od sadasnjeg pariteta, sto mi daje mnogo vremena da eventualno uletim ponovo.

pa to sti si otersao prerano sad mozes samo da trolujes da je shit i jos vise plasis asic-a :D

ETH je neopevan shit sa 70M preminea koje grupa iza vitalika krosti kako bi podmicivala sta sve moze, to je jedini razlog uspeha centralizovanog govanceta, moze sutra da bude i 1000$ sto se mene tice ostace isto djubre

LTC sam rekao, tek ide bitstamp i sad trolovat ko ti nema smisla, psole bitstampa cemo videt kako i sta...... ja sam izasao na 28-30$ 2x uzeo sam sicu priznajem, mozda ukupno 15%, ne ocekujem da vatam pikove jer za to treba bas da te ukaki

Mada da me neko ne proziva, ukupan gain na LTC ovog meseca mi je oko 380% tako da, mene ne potresa dnevne oscilacije
 
Poslednja izmena:
Meni se cini da ste obojica u pravu, zeljko za eth a student za ltc.

Mozda nisam u pravu, ali ltc mi ne izgleda kao nesto sa previse razloga za drzati, ako bitcoin resi scaling ltc je besmislen.

A eth, neopisana prevara, ne bas kao ripple ali svejedno, zec smrdi ekstremno na prevaru itd.

Moje misljenje mozda nije toliko vazno ovde ali verujem jedino u BTC, a i u njega sve manje zbog pokusaja obe strane (blockstream vs bitmain) da ga centralizuju.
 
Pa ja to tvrdim vec dva meseca kad BTC resi scalin, LTC ide u istoriju, ostaje pitanje jedino kad ce resit za nedeljeu dana, 2 meseca, 6 meseci,....

Mi to da znamo pa bili bi bogati, ovako cekamo i trgujemo na osecaju

PS: mada ako BTC resi scaling tek za 6+ meseci, LTC ce imat neku buducnost koja zavisi i od koraka koju devovi iza povuku... ovo im je vec 3-4 fondacija i sad su povukli neke krupnije ribe, ali kazem sve pre svega zavisi od BTC pre svega
 
Poslednja izmena:
Rast cene nema veze sa tim stvarima i vestima.

Oni ce ga pumpati kad njima zafali para. A veruj mi ovaca koji ce ga kupovati ide brdo jedno.

Ja opet kazem, LTC je krs, ne vidim nista u njemu, nervira me dev tim, sve me zivo nervira oko njega. Ali do sad sam uzeo brdo para na njegovom pumpanju, i to je i dalje jedino sto me zanima kod njega.

Prosle godine samo kupovao i kupovao, tacno sam znao da ce tokom ove biti pumpa. I opet kad padne na 0.004 i ispod, kupovacu ga i spremacu se za '19/'20, verujem da moze x2, x3. A na 70-80BTC-a, meni je to izuzetna cifra.
 
Veruj da ne bi bilo pumpa bez segwit-a (ako ne u tom obimu u kom ****o i verovatno moze da bude uskoro), tim te nervira jer ne nalaci sa besmislenim idejama kao sto rade 99% shit coin-a i koriste isti za P/D, iskreno nisam pametan oko toga, nemam stav
Verujem da ce svi shitovi koji su P/D navuceni bez razloga puci jednog dana i da ce masa njih biti povredjena dok ce biti onih koji su profitirali jer su izasli hladne glave

Nisam od tih koji veruju da je sve P/D, iako je trenutno 99% altova samo to P/D pa cak i LTC pa i BTC delom

Poenta je da ne mozes imat fair decentralizovan coin i developing, jednostavno jedno sa drugim nejde, soim da stanu neke kompanije i masa ljudi iza kao iza BTC-a (zato je BTC broj jedan jer se na njemu radi cisto iz ljubavi i vere a ne licne koristi)

Ili imas scam tipa ETH i dash gde je premine i instamine ogroman sa kojim se placa tim ili imas decentralizovanu distribuciju koja lezi na dnu bare ~3 godine da smogne snage da se digne kao LTC (i da ne zaboravimo hiljade mertvih decentralizovanih coina koje su svi vec zaboravili)

Eto pogledaj monero, masa koji je ocekivala manipulaciju odgovorila je dumpom,... jer dev ne zeli da ucetvuje u P/D barem za sad
 
Poslednja izmena:
pa to sti si otersao prerano sad mozes samo da trolujes da je shit i jos vise plasis asic-a :D

ETH je neopevan shit sa 70M preminea koje grupa iza vitalika krosti kako bi podmicivala sta sve moze, to je jedini razlog uspeha centralizovanog govanceta, moze sutra da bude i 1000$ sto se mene tice ostace isto djubre

LTC sam rekao, tek ide bitstamp i sad trolovat ko ti nema smisla, psole bitstampa cemo videt kako i sta...... ja sam izasao na 28-30$ 2x uzeo sam sicu priznajem, mozda ukupno 15%, ne ocekujem da vatam pikove jer za to treba bas da te ukaki

Mada da me neko ne proziva, ukupan gain na LTC ovog meseca mi je oko 380% tako da, mene ne potresa dnevne oscilacije

E pa da si ga otresao prerano kao ja, gain bi ti bio 540% :-devil-:
 
Nazad
Vrh Dno