Šta je novo?

Bitcoin [BTC] (SHA-256)

Do BTC-a je trenutno najlakse doci tako sto rudaris sve ostale alt coine i menjas ih na menjacnicama za BTC. Rudaranje BTC-a je za nas hobiste trenutno ne isplativo.
 
Trenutno imam dotrajali laptop koji planiram da zamenim za PC, a s obzirom da više od pola dana nisam kod kuće hteo bih da ostavim da "kopa" preostalo vreme i tokom noći. :)
Zato me zanima koja grafička je naisplativija za BTC, ETH, ETC, LTC?
Da li je naisplativija grafička za BTC isto najisplativija i za ove druge coine?
 
Btc i Ltc se ne kopaju vise sa grafickim kartama. Trenutno je 1070 gtx najisplativija karta. Trenutno ti treba 340 punih dana (ne 12 sati dnevno) da bi isplatio jednu 1070.
 
Poslednja izmena:
Hej,

Pozdrav svima :)

Novi sam clan i hteo bih da pitam dali ukoliko smenim sav ETH koji imam na Exodus trenutno (oko 1 eth) u BTC, znaci da su dobiti BTC i "gratis" BTG(gold) kad budem exportirao privatne kljuceve? Isto, koje stranice podrzavaju BTC Gold?


ps: Ukoliko neko ima bar 5 minuta da mi nesta odgovori o mjenacnicama i kako mogu da unovcim Etheriume i podignem preko ATM ili nesta slicno ...bio bi ZAHVALAN! HVALA PUNO!
 
Malo kasnis. Tako da drzi se ti eth-a sad.
 
Zdravo svima, imam jedan BTC na coinbase i ne znam da li da kupujem altove ili da ga ostavim jer koliko cujem treba da se dobije neki segwit2x. Moze li mi neko da mi objasni sto je to ?
 
Hej,

Pozdrav svima :)

Novi sam clan i hteo bih da pitam dali ukoliko smenim sav ETH koji imam na Exodus trenutno (oko 1 eth) u BTC, znaci da su dobiti BTC i "gratis" BTG(gold) kad budem exportirao privatne kljuceve? Isto, koje stranice podrzavaju BTC Gold?


ps: Ukoliko neko ima bar 5 minuta da mi nesta odgovori o mjenacnicama i kako mogu da unovcim Etheriume i podignem preko ATM ili nesta slicno ...bio bi ZAHVALAN! HVALA PUNO!


BTC gold neces dobiti (fork se vec desio) a ovaj B2x bi trebao dobiti ako ga budes imao u momentu fork-a (negde oko 16.11)

P.S. 1. otvori racun na CEX-u
2. verifikuj racun i povezi ga sa svojim bankovnim racunom
3.Posalji sa svoga ETH novcanika na svoj novcanik na CEX-u
4.Tamo prodaj ETH za evre
5.Povuci Evre na svoj racun

pps. Tako ja radim. Na zalost Visa i Master vise ne podrzavaju Crypto debet kartice u Srbiji

Sretno ih potrosio junace :)
 
Poslednja izmena:
Segwit 2X otkazan!

The Segwit2x effort began in May with a simple purpose: to increase the blocksize and improve Bitcoin scalability. At the time, the Bitcoin community was in crisis after nearly 3 years of heavy debate, and consensus for Segwit seemed like a distant mirage with only 30% support among miners.
Segwit2x found its first success in August, as it broke the deadlock and quickly led to Segwit’s successful activation. Since that time, the team shifted its efforts to phase two of the project - a 2MB blocksize increase.

Our goal has always been a smooth upgrade for Bitcoin. Although we strongly believe in the need for a larger blocksize, there is something we believe is even more important: keeping the community together.
Unfortunately, it is clear that we have not built sufficient consensus for a clean blocksize upgrade at this time. Continuing on the current path could divide the community and be a setback to Bitcoin’s growth. This was never the goal of Segwit2x.

As fees rise on the blockchain, we believe it will eventually become obvious that on-chain capacity increases are necessary. When that happens, we hope the community will come together and find a solution, possibly with a blocksize increase. Until then, we are suspending our plans for the upcoming 2MB upgrade.

We want to thank everyone that contributed constructively to Segwit2x, whether you were in favor or against. Your efforts are what makes Bitcoin great. Bitcoin remains the greatest form of money mankind has ever seen, and we remain dedicated to protecting and fostering its growth worldwide.

Mike Belshe, Wences Casares, Jihan Wu, Jeff Garzik, Peter Smith and Erik
Voorhees
 
Hahahahaha Kakav sam osecaj imao. A lepo pitam pre neki dan dali ste sigurni da ce biti forka :d

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Opasne stvari se desavaju. Ne znam koliko je odrzivo, ali BTC mreza ima ozbiljnu konkurenciju trenutno. Rudari ce ici tamo gde je veca lova.

Bitcoin Mining Profitability 1.2326 USD/Day for 1 THash/s
Bitcoin Cash Mining Profitability 3.1615 USD/Day for 1 THash/s

Posledica po BTC je
1 block: 14.6 minutes
3 blocks: 43.6 minutes
6 blocks: 1.5 hours

i zahvaljujuci tome i ovo :130009 Unconfirmed Transactions Live updating list of new bitcoin transactions

Holderi koje ne zanima politika svakako imaju oba jednako...
 
Interesuje me da li je BCH dodat na blockchain.info wallet s obzirom da tamo imam neku manju kolicinu BTC koji stoje bas odavno?
 
Dodat je ja bas juce prodao to sto sam dobio :)

Sent from my Mi-4c on MIUI 9 using Tapatalk
 
Mogli su i cenu na grafik da dodaju. Sve osim block size....
d607c32d1347939c488446e4eca623bf.jpg
 
Drugari ima li neki provereni offline wallet za btc?....nešto poput onog za ltc što je mogao da se instalira na kompjuter, sinhronizuje, sačuva fajl i program obriše do sledeće potrebe za istim?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Zvanični btc wallet (bitcoin core), sa bitcoin.org.
Posle sinhronizacije (oko 150 GB) prebacis novčiće, enkriptuješ wallet, i to je to. Kopiraš wallet.dat na 20 usb fleševa i siguran si :)
 
Poslednja izmena:
Jel ima neki možda za koji ne moram da izdvojim 150gb?! Zmaj mi preporučio jaxx neki za mobilni, ne znam koliko se to razlikuje od klasičnih online menjačnica?!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Imas coinomi wallet za android. Podrzava dosta novcica i mozes da exportujes privatne kluceve (mada ja to nisam radio pa ne mogu da ti pomognem oko to).
 
Zvanični btc wallet (bitcoin core), sa bitcoin.org.
Posle sinhronizacije (oko 150 GB) prebacis novčiće, enkriptuješ wallet, i to je to. Kopiraš wallet.dat na 20 usb fleševa i siguran si :)
Druže jel postoji možda mogućnost da se podesi neke druga particija za tu sinhronizaciju; 150gb mi cela sistemska nije?!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Naravno da moze:

Ovo stavis u properties:

"C:\Program Files\Bitcoin\bitcoin-qt.exe" -datadir=h:/BTC_blockchain (datadir ti je putanja gde zelis da bude blockchain)
 

Prilozi

  • putanja.jpg
    putanja.jpg
    70.8 KB · Pregleda: 201
@Stormbringer_bg živ bio i hvala na izdvojenom vremenu!!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pa pitao sam za savet, čovek je izašao sa konkretnom i proverenom preporukom. Hvala i tebi na preporuci, ne znači da i ovu tvoju apk neću uzeti u razmatranje ako se pokaže da je proverena.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
+1 za Exodus
 
Nazad
Vrh Dno