Šta je novo?

Bitcoin [BTC] (SHA-256)

Vidim hvale i electrum, procitao sam negde na redditu da su napljuvali exodus, dal bese zbog taksi. Mada exodus bas lepo i jednostavno izgleda.
Ja bih drzao na papirnom novcaniku dok ne nabavim ledger nano s ili trezor.
 
Trezor misliš usb pa na sigurno ili?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
https://youtu.be/vt-zXEsJ61U?t=6m1s


Grk preporucuje hardware wallet prvo pa onda mobilni, za android Mycelium. Do sada sam nalazio da posle hardware preporucuju papir pa onda neki desktop wallet, al ajde da verujem coveku. Zovu ga bitcoin Jesus :D
 
Poslednja izmena:
Kad se setim da sam pre godinu dana mogao da kupim 10-15 komada sada mi dodjem da odem da se obesim!
A imao sam osecaj da ce nenormalno da skoci uvek mi je tako u zivotu i nikad nisam iskoristio taj osecaj...
 
Poslednja izmena:
Pre 7 si mogao da kupiš 1000.
 
Onda ocigledno nemas petlju. Da si bar probao s jednim komadom pa da ti ne bude zao. Ni sada nije kasno da kupis i sacekas par godina ako te zulja lova.

Tapatalk
 
Btc-core mi prikazuje drugacije stanje btc-a u novcaniku nego na blockchain-u ista adresa preko koje sam primio btc (davno bilo).

Otvorim btc-core i stoji mi (dajem primer) u overview tabu available (i total) 5btc, a na blockhainu za adresu preko koje sam primio btc stoji stanje (final balance) 3btc.

Mimo te adrese nemam drugih adresa preko kojih sam primio btc (bar se ne secam). U cemu je fora? Koje mi je pravo stanje, ovo sto mi btc-core prikazuje ili na blockchain-u?

PS. davno sam imao transakcije sa btc-om, nisam nista skoro slao niti primao pa se ni ne secam da li sam imao jos nekih adresa za primanje btc-a, ali verujem da bi ona bila zavedena u receiving adress u okviru btc-corea.
 
Btc-core mi prikazuje drugacije stanje btc-a u novcaniku nego na blockchain-u ista adresa preko koje sam primio btc (davno bilo).

Otvorim btc-core i stoji mi (dajem primer) u overview tabu available (i total) 5btc, a na blockhainu za adresu preko koje sam primio btc stoji stanje (final balance) 3btc.

Mimo te adrese nemam drugih adresa preko kojih sam primio btc (bar se ne secam). U cemu je fora? Koje mi je pravo stanje, ovo sto mi btc-core prikazuje ili na blockchain-u?

PS. davno sam imao transakcije sa btc-om, nisam nista skoro slao niti primao pa se ni ne secam da li sam imao jos nekih adresa za primanje btc-a, ali verujem da bi ona bila zavedena u receiving adress u okviru btc-corea.

To što ti core wallet prikaže u overview tabu je tačno.

Postoji više adresa koje se koriste (wallet address pool), a samo deo njih se prikazuje u receiving address.

Možeš na Bitcoin Block Exploreru malo detaljnije da pogledaš detalje transakcije gde ćeš videti da transakcija nije transfer sa jedne na drugu adresu već je čine IN i OUT vrednosti.
 
Kad se setim da sam pre godinu dana mogao da kupim 10-15 komada sada mi dodjem da odem da se obesim!
A imao sam osecaj da ce nenormalno da skoci uvek mi je tako u zivotu i nikad nisam iskoristio taj osecaj...

the same here..
ali prihvati to kao muškarac, zrelo. šta bi bilo kad bi bilo.
 
Koji je najbolji pool za 100th/s sha256?
Kano
ViaBTC
Bitcoin.com
Ili neki drugi?

Sent from my Moto G (5) Plus using Tapatalk
 
Antool za sha 256 trenutno najbolji


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pitanje u vezi btc-core novcanika. Ako na dva razlicita kompa na kojima su instalirani btc core klijenti ubacim iste novcanike, i sa jednog kompa posaljem btc koine na menjacnicu, da li ce se na drugom kompu prilikom pokretanja btc core-a azurirati stanje raspolozive kolicine bitkoina u novcaniku tj. da li ce se "usinhronizovati" sa stanjem novcanika sa prvog racunara?

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Da

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Pitanje u vezi btc-core novcanika. Ako na dva razlicita kompa na kojima su instalirani btc core klijenti ubacim iste novcanike, i sa jednog kompa posaljem btc koine na menjacnicu, da li ce se na drugom kompu prilikom pokretanja btc core-a azurirati stanje raspolozive kolicine bitkoina u novcaniku tj. da li ce se "usinhronizovati" sa stanjem novcanika sa prvog racunara?

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
Bitcoin ne stoji u novčaniku. Bitcoin stoji na bitcoin adresi. Bit koin novčanik samo prikazuje koliko se bitcoina nalazi na nekoj bitcoin adresi.

A ukolilo poseduješ privatni ključ bitcoin adrese onda možeš poslati bitkoine sa bitcoin adrese za koju poseduješ privatni ključ.
 
Aha, ja sam mislio da bitkoini stoje u wallet.dat fajlu. Znaci tu je zapravo upisana samo adresa kao sto si rekao, a adresa tj. bitkoini su negde u mrezi (u blokchejnu?)?

U svakom slucaju, ako sam dobro razumeo sto je shoma potvrdio, ako imam iste novcanike na laptopu i desktopu, i nebitno sa kog posaljem koine, na oba racunara tj. btc klijenta ce se prikazivati isto stanje bitkoina, tj. "azurirace se".
 
Da li je neko od vas razmišljao kako da izvuče novac iz crypto?

Čisto primera radi ... zamislite da stignete do 1 milion USD u BTC-u (ovaj iznos služi samo kao primer, nemam BTC u ovom iznosu). Kako izbeći čerupanje od strane države? U svakoj kalkulaciji teško da se može proći bez 40% kojekakvih poreza.

Koje opcije postoje?

1. Primanje novca kao fizičko lice iz inostranstva otpada koliko sam razumeo.
2. Otvaranje DOO i isplaćivanja zarade samom sebi (porez na kapitalnu dobit + porezi na prihode ukoliko se isplati sebi kao fizičkom licu).
3. Payneer ili neke specijalizovane kartice kojima je moguće podizati fiat sa bankomata.

Samo da naglasim, čitao sam prethodne poruke i nisam pronašao odgovor na ovo pitanje. U hrvatskoj je ovo mnogo bolje rešeno... oni mogu da plate porez od 13% kao fizičko lice na kapitalnu dobit i to je to.
 
Podeli na sitne delove i rasprodaj kod naših dilera koji se time bave + oglasi po forumu (uvek ima neko ko hoće da kupi). Duže traje i komplikovanije je ali više para izvučeš na kraju.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Podeli na sitne delove i rasprodaj kod naših dilera koji se time bave + oglasi po forumu (uvek ima neko ko hoće da kupi). Duže traje i komplikovanije je ali više para izvučeš na kraju. Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Jasno je da postoji ta opcija, ali pričamo o uvođenju novca u "legalne" tokove. Niko neće držati 1 milion USD ispod jastuka ili u sefu u banci.
 
Pa daj onda 40% državi i eto legalnih tokova. Ili prebaci nekom rođaku/prijatelju iz Hrvatske pa neka ti on tamo podigne uz 13% poreza. Koliko znam u srb se doskora samo sa Telenor banke moglo podizati, verovatno više ni to ne može, ili uskoro neće moći pošto je bilo pacijenata koji su pisali pisma telenoru da ih pitaju oko legalnosti ovakvih radnji.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Moze sa Telenor banke i dan danas i ima jos banka koje moze. Barem je moglo do pocetka 2018 skoro nisam probao.
 
neke su znatno otezale put, dok neke negde rade negde ne
 
Ako u walletu ima 0.0404 btc iskopanih davno na koji način je najpametnije izvući isti u keš ili na menjacnicu. Default fee premasuje sredstva a manji nikad da prodje. Neki savet?
 
Sacekaj da srede transakcije i da krene atomic swap. Kad to proradi i btc ce kostati duplo vise tako da nemoj da zuris ;)

Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno