Šta je novo?

Bitcoin [BTC] (SHA-256)

Evo i ja da napišem svoja "iskustva" od jednog dana pokušaja. Pročitao sam temu, posetio linkove, registrovao i probao. Naravno prvo sa ovom slabašnom 6850 što imam da proverim šta i kako i da li radi. Naravno utisak je sledeći: zaista ne vidim svrhu ovoga ako nemaš bar 5-6 puta jači GPU s obzirom da 6850 na 900MHz daje oko 160Mh/s. Otprilike sam izračunao da bi mi trebalo oko 40dana da zaradim 1 bitcoin tj oko 10$ :d prateći koliko shareova imam i kako mi se pojavljuje "zarada" na www.50btc.com. E sad, ja apsolutno ne razumem kako može išta da se zaradi ako se sada (možda je pre par meseci i moglo) ili pre par nedelja uloži/lo recimo u jake grafičke jer to je više stotina evra+ ostatak hardvera?!

Drugo, probao sam onu malu siću mi se skupilo da kao prebacim u "wallet", valjda tako treba, išao sam na Payout ali posle ništa ni mogao da ukucam u polje koje se pojavilo. Pretpostavljam da treba šifra "walleta" da se ispiše tamo, neka me ispravi neko ako grešim.

Treće, sinoć sam imao recimo 0,0025Btc-a a jutros kad sam pogledao 0,0001? Wtf? Jel se to resetuje u ponoć ili šta? :) Naravno nisam prekidao mining celu noć..

edit-sad gledam na onom linku koliko koji GPU daje Mh/s, za 6850 piše da je 213average a kod mene 155-160 je prosek. I odokativno kako gledam sa 2 7950-ke bi moglo da se "nešto" zaradi ali one koštaju samo 600evra :)
 
Poslednja izmena:
@chabex
server im se tripovao sa podacima, ali je radilo normalnom brzinom i svi sherovi su prihvaceni lepo, imao si obaveshtenje u vrhu sajta (50btc)
sa jednom 6850 ce ti trebati oko 8-9 dana za jedan novchic i to je realnost, krastavac.
kad odesh na mtgox, idesh an add funds, selektujesh bitcoins dobijesh neka slova i brojeve tj shifrovanu adresu tvog novchanika.
te brojeve upishesh u ADD destination na 50btc sajtu, kad odesh na payout i prebacsh ih na mtgox.

krastavac, koliko ulozish toliko ti se vrati. ako ta tvoja vredi 100e karta, imacesh 15e mesechno.

takodjer, u windowsu 7 sa guiminerom imash 8% manje snage nego sa bamtom.
ako hocesh max da chupash a taj komp ti nije za svaki dan, napravi butablnu fleshku sa bamtom 0.5 (nije preterano teshko am na netu uputstvo) i cepaj u fulu sa tom 6850.
 
Poslednja izmena:
Da bi izvukli iz kartice maximum morate da instalirate AMD SDK 2.6 ili najnoviji drajver koji u sebi sadrzi neki SDK, ne znam koji je sad najnoviji.

Wallet nemoj te koristiti, nego direktno saljite novcice na Mt.Gox.
 
E hvala vam obojici na informacijama (dodatnim) ;). Kad budem kući probaću. Btw stavio sam najnoviji drajver (do pre par dana).
Ako je samo 8-9 dana to je odlično he he, ali mislim da će biti više jer se za oko 15 sati pomerio sa 0,001 na 0,003 otprilike, videću dalje ;). A taj bamt ne znam šta je, pogledaću.
 
ja kada sam govorio "wallet" mislio sam na mtgox wallet.
50btc server sa infom je bio juche celi dan u autu, ali evo vidim od jutros je sve ok i bolje nego shto je bilo ranije, lepo prijavljuje hash rate relativno konstantno, nema onog variranja, samo josh da srede onaj grafikon ispod :D
tkdjer josh jedan info, ja sam mislio da 50btc uzima 3% od one sume shto je prikazana, al mirza reche da nije to tako, vec je njihova povizija ta urachunata i ono shto je prikazano je neto zarada.
tako da, jedino ce bitcoinsi.com uzeti 8.5% provizije i mtgox neku sicu tipa 0.5%, i struja da se plati, i konachan rezultat bi trebalo da bude onih 10% :D (malo vishe sa polovnim kartama i ako vec imate rachunar).

malopre sam drugaru preko temviewra podesio 5850, imao je oko 280mhash, ne znam klokove, ali treball bi za 6-7 dana da iskopa jedan. ti bi trebalo oko 240 da imash na 900mhz u winu, i iskopacesh ga mozda za jedan dan vishe.

bamt je prepravljena verzija linuxa, debian, napravljena samo za majning. zauzima smao 2gb flesh, ne treba ti vishe od giga rama, imash podeshavanja sva, bocnesh i ne mislish, ali kazem, to samo ako ti je makina samo i iskljuchivo za bitcoin.

ja chekam da se izbaci bamt 0.6 sa podrshkom za ati 7 seriju, a ako ga ne bude uskoro cheprkacu sam i valjda cu neshto napraviti, vidim da moze, samo ne umem i nemam zivaca da kucam u konzoli :D
 
Poslednja izmena:
Ma biće odlično ako ja iskopam 1 i za 12 dana čini mi se :), pa meni je sad 160Mh/s ne znam kako ću to dići na 240 nema šanse. Čak i da koristim onaj bamt (koji neći moći jer mašina nije samo za mining) ni blizu 240 nisam, no dobro šta da se radi. Bilo bi dobro da se nabave bar 2 5850-ke, onda bi bilo već malo bolje ;).
 
Koliko evara :d i tih hashisha :d moze da napravi mesecno ova moja 5850 @ 820/1200 (default napon) recimo?
 
malopre sam drugaru preko temviewra podesio 5850, imao je oko 280mhash, ne znam klokove, ali treball bi za 6-7 dana da iskopa jedan. ti bi trebalo oko 240 da imash na 900mhz u winu, i iskopacesh ga mozda za jedan dan vishe.

Moze to i bolje, ja imam 350 mhasha, i to na winu. Overklokovana koliko ccc dozvoljava, znaci 775/1125.
Inace koristim phoenix, on mora da se rucno podesi, ali radi dosta bolje od guiminera.


Tt2b5
 
Uh, pa 350 je ekstra sa tom kartom, to je duplo bolje nego ja sa 6850. Znači nije sve u hardveru, definitivno :).
 
nije sve i hw-u, mora i lepo da se podesi, da se ishchupa max stabilan klok, a da nije odvaljena od napona grafa, dobar os koji ce takodjer doprineti max heshu.

5850 treba da chupa oko 350 naklokovana, e sad, imate na netu gomilu podataka koliko kome izvalchi i u kojim uslovima, pa najbolje tamo da proverite da bash ne frljamo otprilike.
ovom drugaru sam namestio guiminer, vrvatno mu je bila na defaultu, plus nije nishta gasio od procesa, a ima ih gomila. i to utiche lepo na hash rate.

@hsv
eto, kao i ovom ortaku, ako lepo namestish ochekuj oko 350 hesha, i oko 20-25e mesechno chiste love
 
Dakle da malo prosirim pricu. Kao sto rekoh koristim phoenix 2.0.0 rc1 (taj sam skinuo davno i vise ga nisam menjao, verovatno ima i nova verzija), a podesavanja su sledeca (to mora da se doda u cfg fajl rucno):


[general]
verbose = True
backend = http://ime_minera:password@pool_adresa:port/

[cl:0:0]
autoconfigure = False
kernel = phatk2
disabled = false
bfi_int = True
VECTORS4 = true
FASTLOOP=false
AGGRESSION = 7
WORKSIZE = 128

Empirijskom metodom sam dosao do ovih podesavanja, ono sto je vazno je da nisu sva podesavanja logicna. Recimo aggression 6 ili 8 daju znatno losije rezultate od 7. Jos jedna napomena, primetio sam da flash mnogo obori brzinu, dovoljno je da mi je otvoren jedan youtube video (znaci samo otvoren, kada se klikne na play da krene video, ne da je pauziran na pola) i odmah mi pada na 314 mhasha. Znaci majnujte uvek sa zatvorenim browserom. Nisam nesto primetio da aktivni procesi znatno uticu na brzinu. Neka neko proba sa 5850 ova setovanja da vidimo kako rade.
 
nije sve i hw-u, mora i lepo da se podesi, da se ishchupa max stabilan klok, a da nije odvaljena od napona grafa, dobar os koji ce takodjer doprineti max heshu.

5850 treba da chupa oko 350 naklokovana, e sad, imate na netu gomilu podataka koliko kome izvalchi i u kojim uslovima, pa najbolje tamo da proverite da bash ne frljamo otprilike.
ovom drugaru sam namestio guiminer, vrvatno mu je bila na defaultu, plus nije nishta gasio od procesa, a ima ih gomila. i to utiche lepo na hash rate.

@hsv
eto, kao i ovom ortaku, ako lepo namestish ochekuj oko 350 hesha, i oko 20-25e mesechno chiste love

Koliko bi 7950 cf mogao da zaradi?
 
Normalno da YT obara hash brzinu, sve sto koristi graficku obara brzini hash-a.

Evo jednog korisnog linka na kome mozete izracunati koliko je vasih hash-a u dolarima.

http://bitcoin.web-share.nl/


Evo ponovo da postavin link sa listom na kojoj pise lepo za svaku graficku koja koliko daje, naklokovane ili ne.
Pise i sa kojim podesavanjima je izvucen najveci hash.

https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_hardware_comparison
 
Poslednja izmena:
@rapture
oko 70-80e, u zavisnotsti od os-a i kloka.
 
Downclockujte memoriju na grafici slobodno, na minimum, da bi ste mogli da izvucete sto veci takt GPU-a (to je ono sto se racuna).
 
to moze samo u bamtu (linuxu), nece da moze u winu sem ako se ne uflashuje neki hakovani bios.
 
Mora da moze. Ja u Win-u na 300Mhz drzim memaru na 5850.
 
mozda moze serija 5.
6 i 7 ne mogu, koliko ja znam
 
Bre :) Sad se debelo razmisljam da preusmerim kes na BTC rudarenje :) ~50E mi zvuci kao dobar start, tj. to je oko 500Mhasa, sigurno moze neka budzet makina da se sklopi. E, sad da ne ispadnem sumljiv ukucanima bila bi i u redovnoj upotrebi, par evra/dolara zarade cu prezaliti, nije strasno :d ili mozda da ih podmirim nekim tabletom, al opet za te pare jedan ati viska bi mogao da se pazari, sta ciniti :d

Koliko vidim sve sem graficke(ati, ofc:)) nije bitno ali bilo bi dobro da masina moze da se upgradjuje, sto znaci da bi ploca trebalo da ima vise slotova.

Da li gresim sto ne idem odmah na nekih 1000Mhasa ili?

Mozda ne bi bilo lose da se daju predlozi za 500/1000/2000 Mhasa masine, sklopive delovima dostupim u Srbiji :)
 
Na 6770 može da se obori memorija u win, dok na 6970 ne može, kao ni na 7950.
 
Radi :), samo sto mi slajder ne da manje od 625.

....evo i ja krckam novcice, cisto radi probe, i razlika je primetna sa spustenom memorijom, gpu je spao za 2 stepena ( 68 c, default napon, 1040 mhz), a fan sa 70 na 53%!
 
Poslednja izmena:
ja sam pustio moje dve grafe 2 x 6990 u CF u win 7 i tuku oko 1520 to mu dodje oko 4e-5e dnevno
mada kad imam posla sa njima gasim ih pa opet palim cim odradim sve

imam pitanje, da li je sad isplativo uzimati i jel neko zna koliko se ceka na isporuku
http://www.butterflylabs.com/product-details/
cena jedne je 600$, jedno 4 komada kad se uzme i upari to bi bila prava stvar
ovako vidim da moje azdaje rade ali mi ih je zao da ih mucim tako ....
sta mislite
 
Kako li se taj phenom II bori sa 6990 cf? :) :d
 
ja sam pustio moje dve grafe 2 x 6990 u CF u win 7 i tuku oko 1520 to mu dodje oko 4e-5e dnevno
mada kad imam posla sa njima gasim ih pa opet palim cim odradim sve

imam pitanje, da li je sad isplativo uzimati i jel neko zna koliko se ceka na isporuku
http://www.butterflylabs.com/product-details/
cena jedne je 600$, jedno 4 komada kad se uzme i upari to bi bila prava stvar
ovako vidim da moje azdaje rade ali mi ih je zao da ih mucim tako ....
sta mislite

teško da ćeš dobiti ovaj uređaj skorije, sve i da naručiš i platiš :)
 
Sta ima da ti ih bude zao ? Za to su namenjene.
 
5850 treba da chupa oko 350 naklokovana, e sad, imate na netu gomilu podataka koliko kome izvalchi i u kojim uslovima, pa najbolje tamo da proverite da bash ne frljamo otprilike.

moja daje 375, a 5870 430 mhash-a
 
ja sam pustio moje dve grafe 2 x 6990 u CF u win 7 i tuku oko 1520 to mu dodje oko 4e-5e dnevno
mada kad imam posla sa njima gasim ih pa opet palim cim odradim sve

Nemas potrebe da ih povezujes CF mosticem, bolje rade tako.

Kako li se taj phenom II bori sa 6990 cf? :) :d

Vidis da co'ek koristi karte za posao i zaradjuje novac, ne igra se na njima. ;)

Zasto mislis da nece ? Ako plati, naravno.

Zato sto proizvodnja jos nije ni pocela, tek se preorduju.
Red je toliki da i ako ovog trenutka nacurim, sticice mi mozda tek za 10. meseci. :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno