Šta je novo?

Najbolje igre za C64(misljenja,predlozi,iskustva...)

Ja bih dodao i igricu The Detective, mislim da je niko nije spomenuo.

Doduše, uvek me je iritiralo to što nije mogao da se snimi progress, jer je igranje znalo da se oduži...

Malopre sam je prebacio sa kasete preko WAV-PRG, tako da je sada problem sa snimanjem rešen zauvek :)

Okačio sam igru i ovde, u slučaju da se još nekome igra.
 

Prilozi

  • The Detective.rar
    43.3 KB · Pregleda: 42
Poslednja izmena:
Ja bih dodao i igricu The Detective, mislim da je niko nije spomenuo.

Doduše, uvek me je iritiralo to što nije mogao da se snimi progress, jer je igranje znalo da se oduži...

Malopre sam je prebacio sa kasete preko WAV-PRG, tako da je sada problem sa snimanjem rešen zauvek :)

Okačio sam igru i ovde, u slučaju da se još nekome igra.

Genijalna igra, nikad je nisam dovršio (treba sakupiti valjda 10 dokaza). Pre mesec dana sam je probao u emulatoru i igraću je ponovo kad budem imao vremena da se udubim...
 


Nisam imao C64 ali sam voleo Paperboy (i jos neke igre..)
 
Niko, ali bas niko da pomene jedu od meni najomiljenijih igara sa debeljka na koju sam bacao tone vremena.
Mountie Mick's Death Ride
Čak sam i ja zaboravio da je pomenem pre par godina ovde. Ali igrivost je savršena a muzika Ben Daglisha... jedna od onih melodija koje nikad ne izlaze iz usiju. rame uz rame sa intro muzikom Double Dragona i prvim nivoom Ninja Warriors (naravno govorim o arkadnim verzijama ove dve melodije)

I naravno vožnja koja je bila tako fantastična iako je sama vožnja u njoj bila loša. naravno, govorim o legendi zvanoj

http://www.emuglx.org/opisi-igara/c64-street-rod/

inače Emuglx retro sekcija je i dalje puna C64 bisera

http://www.emuglx.org/opisi-igara/c64-lemans-1982/
http://www.emuglx.org/opisi-igara/c64-black-tiger-1990/
 
Poslednja izmena:
Niko, ali bas niko da pomene jedu od meni najomiljenijih igara sa debeljka na koju sam bacao tone vremena.
Mountie Mick's Death Ride

Što bi pominjali, grafika ružna i kockasta, glavni lik očajno urađen..
Express Rider je tata za ovo, a izašao je iste godine.
Čak je i Stop the Express, bolji od ovoga.

btw, što se vaše retro sekcije tiče, nije loša, a da ima bisera, ima i toga.
U opisu za Cannon Fodder, autor već u prvoj rečenici proročki zna šta većina vlasnika Amige misli o svom računaru, a onda ih spušta na zemlju i obavešava da njihov računar nije bio toliko popularan kao neke konzole, što je za nas neupućene zaista novost.
Sa tako novo stečenom pameću, lakše ćemo razumeti i što je jedna od najboljih i najzabavnijih igara dobila skromnu dvojku za grafiku.
Uostalom ko je kriv Amigi... Da je prodata u 50 milki i napravila uspeh još negde osim u Evropi (recimo u Japanu) odmah bi i ocene bi bile bolje. ;)
 
Što bi pominjali, grafika ružna i kockasta, glavni lik očajno urađen..
Express Rider je tata za ovo, a izašao je iste godine.
Čak je i Stop the Express, bolji od ovoga.

btw, što se vaše retro sekcije tiče, nije loša, a da ima bisera, ima i toga.
U opisu za Cannon Fodder, autor već u prvoj rečenici proročki zna šta većina vlasnika Amige misli o svom računaru, a onda ih spušta na zemlju i obavešava da njihov računar nije bio toliko popularan kao neke konzole, što je za nas neupućene zaista novost.
Sa tako novo stečenom pameću, lakše ćemo razumeti i što je jedna od najboljih i najzabavnijih igara dobila skromnu dvojku za grafiku.
Uostalom ko je kriv Amigi... Da je prodata u 50 milki i napravila uspeh još negde osim u Evropi (recimo u Japanu) odmah bi i ocene bi bile bolje. ;)

Grafika je kockasta, ali je igrivost vrhunska, muzika fantastična i akcija napeta. Svakome po njegovom ukusu.

Kao što si mogao videti, ima dosta autora u retro sekciji, samim tim i dosta različitih mišljenja i stilova pisanja. Bisera će uvek svuda biti kao i fantastičnih tekstova.

Komodorofil sam, ali Amiga je imala visoku cenu, loš kontoler (preferiram joystick ali imao je samo jedan taster a joypad je i univerzalniji), na učitananja se čekalo, piraterija je bila suluda, politika Komodora tada još luđa... jednostavno, konkurencija je nudila nešto lošiju robu za mnogo manje para, mnogo manje maltretiranja, boljom opremom i mnooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooogo boljom reklamom.

Što se ocena tiče, politika je da urednici ne diraju srž tekstova. To je autorov utisak, ako se ne slažeš sa njim slobodno mu to reci.
 
Poslednja izmena:
Ehh... Terry big adventure... mnogo lepa platformica. Nije bila toliko popularna kao Giana, ali skroz je zasluživala.

Ne znam da li je pominjana, ali ja sam mnogo voleo Exile na Komodoru.
Trebalo mi je jedno 2-3 meseca da izvalim one hieroglife od komandi, ali mi je baš bila impresivna sa onako lepo odrađenom mesečevom gravitacijom, odnosno fizikom.
Nikad je nisam obrnuo, preteška mi je bila.

Fantasy world Dizzy - takođe pravi dragulj. Sjajna avantura koju sam sa uživanjem igrao, i naposletku obrnuo. Nisam samo našao svih onih 30 novčića na kraju, nego 29. :)
No, neka se oslobođena snajka Dejzi, zadovolji i sa 29. Neko nema ni to.

Usagi Yojimbo - to mu dođe kao neka preteča rpg-a. Sjajna igrivost, sjajan koncept. Još možeš da biraš na koju ćeš stranu. Nikad ga ne bih obrnuo, da nisam izvalio bug, a to je da se u onom restoranu možeš najesti mnogo porcija pirinča, i iako ti je puna energija, u stvari dobijaš i preko toga. I onda može da se tera do kraja igre, jer si faktički kupio nekoliko života. I na kraju animacija zalaska sunca. :)
 
^
Nisam je igrao ali deluje da bi trebalo. Uvek sam u potrazi za igrama za dva igraca.

Terry je stvarno odlican. A tek Usagi... stvarno jedinstvena igra.
Meni je u najlepsem secanju ostao Flimbo's Quest izmedju ostalog i sto sam ga dobio na kertridzu sa komodorom pa je i jedna od prvih koje sam igrao na svom komodoru.
 
^
Jes' vala. Flimbo's quest je bio vrh vrhova. Pravi mali platformski RPG. Više za očekivati takvu igru za Amigu, nego za C64 (zbog dubine)
Moj brat od tetke je imao taj kertridž, a beše na tom kertridžu i onaj ultra zabavni cirkus. Ja sam imao onaj kertridž sa šahom, fudbalom i onim vešticama u svemiru.
Koliko uopšte tih kertridža sa igricama ima? Ja znam samo za ta dva. I naravno, za one sa turbo 250, koje nikada nisam imao sreću da imam.
 
^
Koliko uopšte tih kertridža sa igricama ima? Ja znam samo za ta dva. I naravno, za one sa turbo 250, koje nikada nisam imao sreću da imam.

Pa bilo ih je dosta. Ja sam imao jedan sa invadersima (jeiga, davno sam kupio c64), dosta ih je uzdato uz c64 konzolu (sećam se last ninje), a tu je bila gomila utility ketridža poput action replay-a
 
Grafika je kockasta, ali je igrivost vrhunska, muzika fantastična i akcija napeta. Svakome po njegovom ukusu.

Slažem se! Mountie Mick's Death Ride je po priči, igrivosti, kompleksnosti i atmosferi, a da ne spominjemo vrhunsku muzičku podlogu mnogo ozbiljnija igra od Express Rider-a, a kamo li od Stop the Express. Ako ih poredimo onda ove dve pomenute deluju dečje.
 
Poslednja izmena:
HRKLJUŠ!!! - da nije neko igrao ovo? Secam se opisa iz SK , ali nikada nisam ugledao to ostvarenje...rec je o domacoj igri...
 
Hahah, pokušavam da se setim imena igre već duže vreme i ne mogu, a ti objaviš opis. HVALA!!!!!
 
Nazad
Vrh Dno