Šta je novo?

Zamena ventilatora na 500W napajanju

maglans

Cenjen
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruke
40
Poena
154
Pozdrav svima. Imam problema sa ventilatorom,poceo je da se cuje pa bih da ga zamenim.
Treba mi preporuka koji da stavim.Razgledao sam slicne teme ovde ali nisam mogao da se odlucim.
Sadasnji ventilator je "globe fan s12025l" samo sto je moj 0.15A.
IMG_1926.jpg
Ne znam da li mi je bolje da uzmem neki ventilator koje je malo jaci pa da ga spojim na plocu i smanjim obrtaje ne bi li bio tisi ili neki PWM.Gledao sam onaj ARCTIC COOLING 12 ali koliko vidim u winwin ima samo TC tj sa senzorom.To mi je nekako losija varijanta.
Ako biste mogli da mi preporucite neki koji bi zadovoljavao bio bih vam zahvalan :)

Mislim da je ovo taj ventilator tj specifikacije http://www.globefan.com/products_detail.php?Pid=2373
 
Koje je napajanje u pitanju? Ako napajanje ima regulaciju obrtaja onda možeš uzeti bilo koji vent i povezati ga samo na + i - žice. Ja sam menjao ventilator u Tt 550W, stavio sam baš F12 i vezao ga u napajanje da sam radi regulaciju. Takođe sam menjao i u Chieftec-u od 400w, tamo sam stavio Cooling ventilator i njega sam povezao na 3 pin konektor na ploču. Tako da sve jedno je šta staviš i kako staviš.... Bitno je da se opredeliš za ono što tebi odgovara po budžeti, estetici i po funkciji.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno