Šta je novo?

ZTE Grand X

Stize i JB na grand x

Zp6Gj.png
 
Nisam upućen kako će ići update na telefonu da li treba to ručno da odradim ili se on to automatski instalira
 
i ja sam izgleda previse odrtavio pa mi ovo prčkanje ne ide :D

instalirao sdk najnoviji i paket za 4.0.3 i usb driver iz tog paketa, posto ovaj koji mi je predlozio atti ne mogu da ga nateram da instalira

kad se poveze telefon, win 7 x64 instalira svoje neke drajvere i ne nudi mi mogucnost uopste da ga rucno nateram da instalira samo taj [iz fajla sa mediafire...]


ovako, pokrene se runme.bat, primi komandu 1, a zatim napise deamon started succesfully i tu stane...
 
meni je proslo iz prve, jel si probao da prvo pokrenes runme pa posle izbora prikljucis telefon.
 
Pozdrav svima :)

Sutra uzimam u telenoru ovo cudo, pa vec par dana celjsam tekstove i "spremam" se :)
Atti jel to isto ovo za rootovanje?
Kod:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460
Vidim par ljudi u temi je potvrdilo root pristup sa ovim :)

Hvala
 
Da, to je to.
 
Da rezimiram:

1. Instalirajte Android SDK tools (installer_r20.0.3-windows.exe)
2. Prikačite telefon pa izaberite Install driver režim
3. Prikačite telefon pa izaberite Connect to PC software režim
4. Raspakujte Root_Unroot_ICS-JB.rar i pokrenite RunMe.bat
 
Poslednja izmena:
Hvala.
Evo uzeh ga sad u Telenoru, Prenesi i surfuj 500, na 6 rata.

Recite mi da li je jos neko primetio ovo razlivanje slike kada se telefon malo jace pritisne na ivici ekrana i plastike?
ztegrandx.jpg

Probao sam jedan primerak, probao drugi, probao i test primerak u telenor prodavnici i sva tri imaju to razlivanje slike kad se malo jace pritisne u ovim zonama. Kao kad pritisnete neki tft monitor prstom pa se slika zatalasa ako me razumete :)

Da rezimiram:

1. Instalirajte Android SDK tools (installer_r20.0.3-windows.exe)
2. Prikačite telefon pa izaberite Install driver režim
3. Prikačite telefon pa izaberite Connect to PC software režim
4. Raspakujte Root_Unroot_ICS-JB.rar i pokrenite RunMe.bat

Samo bih dodao, kada se odabere
3. Prikačite telefon pa izaberite Connect to PC software režim
Moj windows nije mogao da sam nadje potrebne drivere, i kad pokrenem RunMe.bat dobijao sam istu poruku kao majka :
deamon started succesfully i tu stane...
pa sam morao rucno da skinem drivere kao sto je cisco opisao:
Kod mene je Win7 automatski instalirao drajvere i za jedan i za drugi mod. Probaj sam da instaliraš drajver odavde http://wwwen.zte.com.cn/endata/mobile/Serbia/
Izaberi 3G pa Grand X (Telenor_) ili GrandX (VIP) pa svuci DRV_PKG_ZTE_P943TV1.0.0B04. I ne moraš da instaliraš ceo paket, samo drajver.

Eto majka, samo skini ove drivere instaliraj ih i onda ce ti se nastaviti proces lepo :)

I onda je sve gotovo za minut. :)
 
Poslednja izmena:
Hvala.
Probao sam jedan primerak, probao drugi, probao i test primerak u telenor prodavnici i sva tri imaju to razlivanje slike kad se malo jace pritisne u ovim zonama. Kao kad pritisnete neki tft monitor prstom pa se slika zatalasa ako me razumete :)

nikad nisam pokusavao da malo jace pritisnem ivicu ekrana dok ti nisi pomenuo, valjda je to normalno za lcd i slicne ekrane

secam se da je cak i na metalnoj E66 i E52 bilo isto tako ako je stisnes krvnicki tako da...ne brini :)
 
Jel se i vama telefon s vremena na vreme nenormalno greje, u gornjoj polovini, znači nije baterija, već nešto iznad?
 
Mozda je normalno ali kod ZTE-a samo. Recimo na Smart HD toga nema, koji je iako jeftiniji fon, za klasu kvalitetnije izrade od Grand X.

Stvarno ne znam koji od ova dva da odaberem...

@nvukelic: i to je jedna od osobina Zte, moj touch plus se leti usija u gornjem delu telefona.
 
Poslednja izmena:
Primetio sam da mi se CPU zakucao na 1000Mhz, preko 70% vremena je bio na toj frekvenci, tek kad sam promenio governor u ondemand, tek tad je počeo da se spušta i da ide u deep sleep, i tek nakon toga se ohladio.
 
nvukelic kako da podesim governor pravilno da bi isao u deep sleep
posto sam procitao da je ovo atti pisao:
Izgleda da setcpu resava ovaj problem ne odlaska u deep sleep.Sinoc sam ga instalirao i postavio max 1000 ,min 216 ,governor interactiv i danas je ceo dan uredno isao u deep sleep sto ranije nije bio slucaj.Videcemo kako ce se ponasati i narednih dana.

Sta je bolje ljudi ineractiv ili ondemand? :)
Hvala
 
koliko sam ja probao ondemand hoce da pravi lag dok kod interactiv toga nema, mada i jedan i drugi uredno idu u deep sleep i interactiv bolje skalira frekvencije.
 
Sta odabrati, ovaj ZTE ili Smart HD (OT-995)?

Po meni, ZTE deluje dosta brze, ali me zanimaju misljenja onih koji ga imaju...
 
Juce sam uzeo telefon, ali mi se desavaju gore navedeni problemi....
ekran se "razliva", kontam da je TFT, ali ipak..

Druga stvar koja mi smeta je slab zvucnik, cak i preko slusalica cuje se dosta slabije nego na drugim telefonima, i da li je moguce da se brzina procesora podesi bez roota?


BTW, jel moze nesto da se "zabrlja" kod root-a, i da li garancija vazi na rootovan telefon?
 
Poslednja izmena:
Zaista nije strasno to "razlivanje", evo ne ispustam ga iz ruku i ni jednom mi se nije desilo,
jedino kad bas namenski idem na ivice da stiskam onda se javlja. :)

Ali kad smo kod ekrana, imam i HTC DHD, i mogu reci da je odziv ekrana prilicno losiji, "slabiji" u odnosu na ono sto sam navikao na DHD,
verovatno je hardverski problem ali mozda bi sa nekim custom romom mogla malo bolje da se podesi kalibracija i osteljivost ekrana?

A zvuk mi je skoro isti kao na DHD tako da ja tu nemam zamerke :)

Sto se tice procesora, sve te aplikacije koje se petljaju sa njim traze root pristup.
Rootovanjem gubis garanciju, ali uvek mozes da UNrootujes :)

Ja sam rootovan DHD nosio u servis nisu ni primetili da je rootovan :)

Ma nema sta da zabrljas, ima ona 3-4 koraka uradis i sve je za minut gotovo.

EDIT:
Pitanje: Da li zna neko kako da iskljucim special caracters dok kucam sms?
Nije kao kod HTC-a, u SMS aplikaciji da ima podesavanje da se cekira special caracters.

Koristim Swiftkey 3, srpsku tastaturu, ali iako ja odaberem rec sa nasim slovima
š,ć,č itd necu da mi se ona otkucaju, vec da bude celava latinica. :)
U samim podesavanjima Swiftkey aplikacije sam iskljucio special caracters ali to nije dovoljno.
 
Poslednja izmena:
Krajnje glupo pitanje zasto aplikacija Facebooka ne radi jednostavno posle zadnjeg apdejta ne mogu više da koristim aplikaciju. Nemogu da vratim ni na poziciju pre apdejta tako da ne znam šta mi je činiti. Da li neko ima sličan problem
 
Krajnje glupo pitanje zasto aplikacija Facebooka ne radi jednostavno posle zadnjeg apdejta ne mogu više da koristim aplikaciju. Nemogu da vratim ni na poziciju pre apdejta tako da ne znam šta mi je činiti. Da li neko ima sličan problem
Idi samo u menage application i obrisi data za fb aplikaciju pa ce raditi.
meni radi sve normalno sto se tice fb

a kad smo kod glavnog problema i deep sleep-a, izgleda je resen ovim setcpu :D

jupi!
Kako si podesio vrednosti? :)

edit:
Ja sam ovu aplikaciju instalirao jel moze ona ili mora bas onaj setcpu?
https://play.google.com/store/apps/...DEsIml0LnNpbmVvLmFuZHJvaWQubm9GcmlsbHNDUFUiXQ..
 
Poslednja izmena:
podesio sam gornju 1000 donju 216 a ono trece na interactiv kao sto je predlozio atti

pretpostavljam da je svejedno koji program koristis ali ja sam stavio bas taj setcpu
 
EDIT:
Pitanje: Da li zna neko kako da iskljucim special caracters dok kucam sms?
Nije kao kod HTC-a, u SMS aplikaciji da ima podesavanje da se cekira special caracters.

Koristim Swiftkey 3, srpsku tastaturu, ali iako ja odaberem rec sa nasim slovima
š,ć,č itd necu da mi se ona otkucaju, vec da bude celava latinica. :)
U samim podesavanjima Swiftkey aplikacije sam iskljucio special caracters ali to nije dovoljno.
Ja to isključim u SMS aplikaciji (Pansi SMS) ima opcija "Convert Diacritical letters into plain ones" i onda mi tastatura ispiše reč sa kvakama, a Pansi skine kvake. Za sve ostalo, ionako mi je bolje da ostanu kvake.
 
App fb prilikom podizanja samo crn ekran i poruka da je app prestala da radi
 
Probati ponovo instalirati aplikaciju za facebook. Ako te ne upali tj ako ne proradi,skinuti adekvatnu zamenu za istu. Friendcaster sasvim lepo radi,cak i bolje nego stock apk facebook.
 
Ja sam vratio prethodnu verziju.
 
Nazad
Vrh Dno