Šta je novo?

ZTE Grand X

Baterija za sada kriminalna, ali mnogo ga drndam, videćemo kasnije koliko će držati.

Btw, root prošao bez problema.
 
Kod mene je baterija prosto neverovatna. Danas je pao sa 100% na 47% za 9h41 minut, pri tome ScreenOn time samo 57 minuta sa isključenim wirelessom.
Juče je izdržao debelo preko 4h ScreenOn time i baterija je pala na 30%. Wireless je bio uključen skoro ceo dan, a možda sam i cela dva sata gledao (SD) video.

U oba slučaja screen brightness je na auto. Mnogo varira potrošnja, a za sada ne uspevam da mu uhvatim logiku.
 
Meni ne sastavi više od 10h.
 
Da bar može 16 sati da izgura.Onih ostalih 8 sati kada spavam,mi je i onako telefon na punjaču.:S:
 
Naravno da može da izdrži ceo dan. Ujutru 100% baterija i izgura lagano dan .
 
Pozdrav,
uzeo sam ovaj telefon pre nekoliko dana u telenoru i ne radi mu gps. Naravno, kada se iskljuci wifi i "mobile data" i ostavi ukljucen samo gps. Zanimljivo je da sam ga nosio u telenor i da smo tamo probali jos jedan primerak Grand X na kome isto nije mogao da pronadje svoju lokaciju, doduse izasli smo samo ispred prodavnice, mozda nije imao skroz cisto nebo. Sada me pre svega interesuje. da li nekome od vas ko ima Grand X radi navigacija?
 
Instalirao sam GPS test aplikaciju, i probali juce sa 2 telefona. SGS2 za min nadje 5-6 satelita, a moj ZTE 0 pa 1 pa opet 0.
 
Meni g300 nadje 6 komada prilično brzo, i to unutra.
 
Instalirao sam GPS test aplikaciju, i probali juce sa 2 telefona. SGS2 za min nadje 5-6 satelita, a moj ZTE 0 pa 1 pa opet 0.

Evo sad sam ga testirao, izašao sam u dvorište . Gps test mi je odmah našao 3-4 satelita. Uključio sam igo prime i povezao se za minut jedan . Bitno je samo da ga prvi put fixiraš, kasnije lakše nalazi.

Moguće da je tvoj primerak nešto feleričan. Inače uvek treba dosta vremena za prvi fix.

Probaj ovako neki program https://play.google.com/store/apps/...1bGwsMSwxLDEsImNvbS5hbmRyb2lkbGFiLmdwc2ZpeCJd

Evo sad sam probao gps test unutra i odmah iz cuga pokazao 5 satelita. Znači da je gps ok. Proveri ti to opet.
 
Poslednja izmena:
Probao, sat vremena napolju, sa ukljucenim mobile data i assisted GPS, i dalje 0 satelita. Sta da se radi, sutra nazad u lelenor.

Baš čudno. Sada kad uzimaš obavezno istestiraj gps , nemoj da uzimaš ako ne nađe ništa za par minuta.

Drugo rešenje je da probaš factory data reset.
 
"Kod mene je baterija prosto neverovatna. Danas je pao sa 100% na 47% za 9h41 minut, pri tome ScreenOn time samo 57 minuta sa isključenim wirelessom.
Juče je izdržao debelo preko 4h ScreenOn time i baterija je pala na 30%. Wireless je bio uključen skoro ceo dan, a možda sam i cela dva sata gledao (SD) video.

U oba slučaja screen brightness je na auto. Mnogo varira potrošnja, a za sada ne uspevam da mu uhvatim logiku."



Kod mene je slična situacija.Primetio sam inače da se baterija mnogo brže isprazni preko dana kad ostavim telefon da se puni celu noć nego kad ga skinem sa punjača čim sijalica pozeleni.Go figure
 
Poslednja izmena:
Nego jel skontao neko kako se prebacuju fajlovi sa kompa na ovaj telefon preko USB - a.
 
Uzeh i ja Grand X pre nekoliko dana i ,generalno, sam zadovoljan njime.Detaljno sam ga itestirao i evo mojih utisaka.Sto se tice brzine nemam reci, sve tece kao podmazano.Citajuci razne testove mislio sam da je tac totalni krs ali uopste nije tako, sasvim pristojno reaguje,nekad treba ponoviti priisak na ekran.Zvuk na slusalicama je malo tisi za moj ukus ali je jako cist i veoma prijatan za slusanje, sluske koje dolaze sa telefonom su krs.FM radio nekad ne detektuje da su prikljucene slusalice nego i pored toga sto su ukljucene trazi od vas da ih prikljucite.Kamera skoro pa neupotrebljiva, fotografije van fokusa,boje nikakve, sve na nivou senzora od pre nekoliko godina, plus imao sam nekoliko puta FC aplikacije za kameru.GPS radi ok mada hoce da izgubi satelite.
E sad glavni problem baterija.Za ovih nekoliko dana testiranja primetio sam da telefon nekada ne ode u deep sleep vec ostane zakucan na 216MHz i tako srce bateriju.Nisam mogao da utvrdim koja je aplikazija odgovorna za to jer se to izgleda dogadja potpuno random (bude 4 sata u deep sleep modu ,a onda obavim razgovor i on ostane na 216, ili posaljem poruku ili nesto trece) .Voleo bi da jos neko proba cisto da uporedimo ,koristim cpu spy.
Druga stvar je memorija, konstantno mi je zauzeto oko 300 i nesto mega tako da mi ostane oko 20tak megabajta ,na X10 sam imao tri puta vise slobodne memorije.Jel i kod vas tako?
 
Za ovih nekoliko dana testiranja primetio sam da telefon nekada ne ode u deep sleep vec ostane zakucan na 216MHz i tako srce bateriju.Nisam mogao da utvrdim koja je aplikazija odgovorna za to jer se to izgleda dogadja potpuno random (bude 4 sata u deep sleep modu ,a onda obavim razgovor i on ostane na 216, ili posaljem poruku ili nesto trece) .Voleo bi da jos neko proba cisto da uporedimo ,koristim cpu spy.
Druga stvar je memorija, konstantno mi je zauzeto oko 300 i nesto mega tako da mi ostane oko 20tak megabajta ,na X10 sam imao tri puta vise slobodne memorije.Jel i kod vas tako?

Instalirao sam ovaj cpy spy i pokazao mi je takođe tih 216 koji su bili uključeni. Nešto ga koči povremeno da ode u deep sleep. Mislim da je to softverski problem.

Za svaki slučaj instaliraću better battery statts pa cu iskontrolisati.

Ne obraćam pažnju na memoriju, bitno je da nemam problema . Juče sam slušao muziku i surfovao uz par upaljenih aplikacija i nisam imao problema nedostatka memorije. Da li ti imaš problem ili čisto statistički ti fali :)

Ako zafali sistem će sam ugasiti nepotrebno zauzeće i osloboditi dovoljno memorije.
 
Poslednja izmena:
Uzeh i ja Grand X pre nekoliko dana i ,generalno, sam zadovoljan njime.Detaljno sam ga itestirao i evo mojih utisaka.Sto se tice brzine nemam reci, sve tece kao podmazano.Citajuci razne testove mislio sam da je tac totalni krs ali uopste nije tako, sasvim pristojno reaguje,nekad treba ponoviti priisak na ekran.Zvuk na slusalicama je malo tisi za moj ukus ali je jako cist i veoma prijatan za slusanje, sluske koje dolaze sa telefonom su krs.FM radio nekad ne detektuje da su prikljucene slusalice nego i pored toga sto su ukljucene trazi od vas da ih prikljucite.Kamera skoro pa neupotrebljiva, fotografije van fokusa,boje nikakve, sve na nivou senzora od pre nekoliko godina, plus imao sam nekoliko puta FC aplikacije za kameru.GPS radi ok mada hoce da izgubi satelite.
E sad glavni problem baterija.Za ovih nekoliko dana testiranja primetio sam da telefon nekada ne ode u deep sleep vec ostane zakucan na 216MHz i tako srce bateriju.Nisam mogao da utvrdim koja je aplikazija odgovorna za to jer se to izgleda dogadja potpuno random (bude 4 sata u deep sleep modu ,a onda obavim razgovor i on ostane na 216, ili posaljem poruku ili nesto trece) .Voleo bi da jos neko proba cisto da uporedimo ,koristim cpu spy.
Druga stvar je memorija, konstantno mi je zauzeto oko 300 i nesto mega tako da mi ostane oko 20tak megabajta ,na X10 sam imao tri puta vise slobodne memorije.Jel i kod vas tako?

Ovi problemi sa baterijom je čist bag operativnog sistema.Savetujem ti da ga rutneš,pa da problem sa memorijom i sa deep sleep-om baterije probaš da rešiš "mcTweaker"-om.:smash:
 
Poslednja izmena:
neverovatan je i mnogo me nervira

posle 6 sati, na 43% baterije sa jedva nekoliko razgovora...

battery stats cpu log pokazuje da je u deep sleep modu bio jedva par sekundi, i da ne silazi ispod 216mhz

i onda ga iskljucim pa ukljucim i sad ulazi u deep sleep...

razbicu ga o zid svega mi :D


i da, kad se baterija isprazni toliko da se sam iskljuci tel, izgubi podatke o vremenu i datumu, ne mogu da verujem prosto koji *****izam i sramota
 
Poslednja izmena:
ne znam, kad pogledas u cpu states, deep sleep bi trebalo da je ispod tog takta...evo sad nakon off/on je vise u deep sleep nego na 216...


evo sad citam nesto, pa ovaj problem nije uopste vezan za sam zte grand x nego za ics ...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1728307
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1781266

To se na srpskom zove bagoviti,tj. neoptimizovani softver.Svašta se danas stavlja u nove telefone bez ikakvog predhodnog testiranja!:crash:
 
Stavis na MTP opciju kad prebacujes.

Kod mene onda to ne radi,
-kad prebacim na MTP nista se ne desi, ne vidim nigde na kompu da je prikljucen telefon
-kad prebacim na PTP onda mi daje samo opciju da prebacujem sa kamere
-kad stavim charge only onda mi se pojavi nesto kao flash memorija ali sa njom ne moze nista da se radi jer je zakljucana
Enyone ???
 
Kod mene je Win7 automatski instalirao drajvere i za jedan i za drugi mod. Probaj sam da instaliraš drajver odavde http://wwwen.zte.com.cn/endata/mobile/Serbia/
Izaberi 3G pa Grand X (Telenor_) ili GrandX (VIP) pa svuci DRV_PKG_ZTE_P943TV1.0.0B04. I ne moraš da instaliraš ceo paket, samo drajver.
 
Kod mene onda to ne radi,
-kad prebacim na MTP nista se ne desi, ne vidim nigde na kompu da je prikljucen telefon
-kad prebacim na PTP onda mi daje samo opciju da prebacujem sa kamere
-kad stavim charge only onda mi se pojavi nesto kao flash memorija ali sa njom ne moze nista da se radi jer je zakljucana
Enyone ???

Preko Device Managera proveri da li ti komp vidi telefon i odatle sve drajvere označene žutim znakom ručno updatejtuj (i navedi do foldera gde su ti drajveri za mob).
 
Poslednja izmena od urednika:
u vezi baterije, bizarno, ali izgleda ima neke veze da li se telefon skida sa punjaca sa ili bez zakljucanog ekrana...

[preporucuju da se otkljuca ekran pa onda,,,]
 
Kada se isključi 3G odnosno ostavi "Use only 2G networks" i isključi prenos podataka preko mobilne mreže, a ostavi recimo wireless u stanju je da u stand by režimu prevali 10h sa samo 10% baterije.
 
pratio sam ga pazljivo prethodnog dana, jednostavno slanje sms ili ukljucenje browsera [ponekad] izazove da posle toga ne moze da ode u deep sleep, off/on i sve je opet ok, pajki kako treba i jedva da pipa bateriju

ista stvar na koju se zale ovi na xda koji imaju Note I...sad jos treba naci kako se resava sramotni software=ski bug...
 
Kad smo već kod bagova, nisam mogao bluetooth-om da prebacim .csv fajl na Grand X. Pokušao sam sa pošaljem sa dva telefona i neće da primi niti od jednog (a ta dva među sobom isti fajl šalju/primaju bez problema). Pošto je Grand X primio mp3 fajl bez problema, promenio sam ime fajla abc.csv u abc.csv.mp3 i primio ga normalno :S:
Pre toga sam prebacivao još neke fajlove sa tableta i Nokie i sve je prolazilo bez ovakvih akrobacija...
 
Nazad
Vrh Dno